Playoff: Etapa 1: Universitatea Craiova - FC Argeș

Moderator: grup_moderatori

Ce facem cu prepeliță booveanu?

Victorie, Știința e mai tare
8
89%
Egal, Arges e tare pe picioare
0
No votes
Înfrângere, Harry Potter din Pitești face magie
1
11%
 
Total votes: 9

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Playoff: Etapa 1: Universitatea Craiova - FC Argeș

Mesaj de fanucrv » 11 Mar 2022, 22:59

Au fost multe lucruri pozitive in seara asta. Unele chiar îmbucurătoare: pasele lui Koljic la golurile 2 si 3, finalizarea lui Baiaram care in sfarsit a șutat sănătos, confirmarea ca Roguljc e jucător și atitudinea lui Nistor care a înțeles ca trebuie sa pună osul la treabă. Suntem pe un drum bun și sper sa nu ne mai pierdem capul. Nu știu daca prindem locul 2, dar cupa si locul 3 ne sunt la indemana.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Playoff: Etapa 1: Universitatea Craiova - FC Argeș

Mesaj de manex » 11 Mar 2022, 23:01

Nu stiu voi, dar eu abia astept urmatorul meci :) cred ca vor pune m uistii aia de tarani de voluntari tot 100 biletul

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Playoff: Etapa 1: Universitatea Craiova - FC Argeș

Mesaj de THE LION » 11 Mar 2022, 23:16

Pun sigur, l-am auzit pe Balanescu laudandu-se in acest sens.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Playoff: Etapa 1: Universitatea Craiova - FC Argeș

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 11 Mar 2022, 23:21

Frumos, sa ne bucuram de aceste meciuri pentru că e cel mai relaxat playoff ..sa ne pregătim pt vara , sper sa avem 2-3 jucători pe teava că sa nu ne mai bâlbâim

Daca se accidentează un fundaș central suntem în aer , deci sa nu ne entuziasmam prea mult pt locul 2, lotul e subțire că de obicei

As remarca că avem echipa, suntem colectivi, nu ne mai bazam doar pe o singura piesa ucv

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Playoff: Etapa 1: Universitatea Craiova - FC Argeș

Mesaj de adi_g » 12 Mar 2022, 01:35

Mare păcat de punctele pierdute aiurea...

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Playoff: Etapa 1: Universitatea Craiova - FC Argeș

Mesaj de Augustus Caesar » 12 Mar 2022, 05:22

Bravo Stiinta, meci jucat si castigat cu stiinta jocului dar si ajutati de Lato- apropo felicitari lui Gusti, stie el de ce ! As fi vrut totusi meciul inchis in prima repriza, in p-off trebuie sa fim letali fie si daca avem doar doua ocazii in meci. Dar una peste alta sunt multumit de ce am vazut, nu ma entuziasmez pana la infinit deoarece am avut norocul cred sa incepem cu o echipa euforica de betia calificarii neasteptate in p-off dar care sper sa scoata puncte cu alea din fata noastra. Pas cu pas si ... cine stie !
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Playoff: Etapa 1: Universitatea Craiova - FC Argeș

Mesaj de dorumihnea2 » 12 Mar 2022, 09:29

Vreau să felicit pe Vatajelu și Bancu pt centrările la primele 2 goluri.... dacă în anii trecuți toți de pe forum atrăgeam agenția că nu marcăm nici un gol de pe urma centrărilor, pe care nu le executa nici un lateral corect, că erau centrări din acțiuni sau din corner acum începem să marcăm tot mai des ...e ok.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Playoff: Etapa 1: Universitatea Craiova - FC Argeș

Mesaj de Paul » 12 Mar 2022, 10:03

Mie nu imi iese din cap faza lui Markovici, cand face driblingul ala ca nen-su Cartu pe linia de fund si da o torpila sub bara din unghi de 5 grade. Sa fi fost asta gol, va dati seama ce nebunie de gol?
Cel mai fantastic gol de genul asta l-am vazut la Craiova dat de Fane Stoica la sfarsitul anilor 80, a patruns si a driblat aproape toata linia de fund din dreptul tunelului cum era atunci, si a dat cu exteriorul, bomba cu efect sub bara din unghi imposibil, nu a miscat nimeni nimic, stadionul amutit.
Cu Fscb vreau un gol din-asta de la Marco, unul din patrundere in viteza a lui Ivan si unul de la Kolijc, care trebuie sa isi revina!
De Voluntari nu ma intereseaza decat sa ii batem, si astept meciul cu Fcsb.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Playoff: Etapa 1: Universitatea Craiova - FC Argeș

Mesaj de Freestate » 12 Mar 2022, 14:29

Mi-a placut in special prima repriza, joc bun. Nu inteleg de ce totusi baietii nostri din aparare cand isi paseaza intre ei fara presiunea pressingului se fac unul pe celalalt sa se intinda dupa mingi. Chiar nu si-o pot da la picior ? Parca ar pasa la dusmani, asa am impresia.
FMSP :)(

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Playoff: Etapa 1: Universitatea Craiova - FC Argeș

Mesaj de Iancu Magheru » 12 Mar 2022, 15:56

Meci foarte bun, s-a jucat în viteza, cu multe verticalizări. In afara de Cimpanu, toți au jucat de la decent in sus. Și eu il vreau pe Roguljic mai des in echipă, are prezență de spirit și tehnică necesare acolo la mijloc și mai in față. Își reintră în formă ușor și Koljic. Markovic e și el in progres vizibil de la meci la meci, păcat că nu a pișcat-o la faza aia dupa elastico de curtea școlii cu apărătorul piteștean.
Cu voluntari urmează a 8-a consecutivă,, după care adevăratele dueluri care ne vor arăta valoarea reală, cu fcsb și cfr. Suntem pe drumul cel bun, sunt curios dacă îl mai vrea acum cineva plecat pe Reghe.
Mă aștept la o medie de peste 12.000 de spectatori la meciurile care au mai rămas din play-ff, e inadmisibil să continuăm cu 5-6000 la ce echipă avem. Sper că ăsta a fost ultimul meci la care am fost înconjurat de scaune goale la T2.

Închis