Cupa României (semifinale - tur): Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Trecem mai departe ?

Poll ended at 20 Mai 2022, 07:51

Ne calificam dupa meciul tur
5
38%
Ne calificam pe Oblemenco
8
62%
Nu ne calificam
0
No votes
 
Total votes: 13

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Cupa României (semifinale - tur): Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 20 Apr 2022, 21:38

Joc foarte slab. Ma sperie ca Sepsi ne-a batut in acelasi mod si in campionat si am impresia ca Bergodi ne cam stie slabiciunile. Sa speram ca in retur vom juca bine si ne vom califica in finala pe care o vom castiga.

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 165
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Cupa României (semifinale - tur): Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Stefan.. » 20 Apr 2022, 21:43

Bancu si Pigliacelli au clauza de a fi integralisti? Cum era si Mateiu... Daca Reghe nu are curaj, sa ne lase. Altfel, bun Barbut al nostru.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Cupa României (semifinale - tur): Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 20 Apr 2022, 22:12

Ca de obicei ne dam cu firma in cap cand chiar nu trebuie. Mie mi-e teama de urmatoatea chestie:ne scoate sepsi, terminam pe 3, jucam baraj cu un rapid pe val si facem un joc ca asta de azi. Si iata cum un sezon in care am tras se duce dracu in 2 meciuri. Eu m-as canaliza pe jocul de cupa si as lasa basinile ca luam titlul .

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 643
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Cupa României (semifinale - tur): Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 20 Apr 2022, 22:40

Daca nu luam Cupa si terminăm pe locul 3, meciul de baraj pentu cupele europene îl vom juca pe teren propriu.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1983
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Cupa României (semifinale - tur): Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 20 Apr 2022, 22:54

Va fi destul de greu în retur, dar cred ca putem câștiga la 2 goluri diferența. Trebuie sa credem în jucătorii noștri deoarece pana acum am văzut ca se poate.
Din nefericire mai apar și meciuri în care nu jucam foarte bine ca în seara asta, dar trebuie sa fim calmi. Tot ei o vor scoate la capăt.
Problema este ca vom avea meciuri grele în fiecare etapa și e nevoie sa tragă toți în aceeași direcție și sa fim concentrați la fiecare meci, plus ca este nevesara o atitudine dusa la extrem.
Sper sa urmeze un nou calup de 7 meciuri cu 7 victorii și sa castigam Cupa și probabil vom fi pe locul 2 în campionat.

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2949
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa României (semifinale - tur): Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 20 Apr 2022, 22:59

Iancu Magheru scrie:
Geronimo scrie:
20 Apr 2022, 21:35
1-2 e mai bun decat 0-1. Stadionul plin in retur. :-)


Sent from my iPad using Tapatalk
Nu e mai bun, e fix la fel. Nu se ține cont de golul marcat în deplasare.
Atunci e foarte greu sa ne calificam. :-(


Sent from my iPad using Tapatalk

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2949
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa României (semifinale - tur): Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 20 Apr 2022, 23:00

Stefan.. scrie:Bancu si Pigliacelli au clauza de a fi integralisti? Cum era si Mateiu... Daca Reghe nu are curaj, sa ne lase. Altfel, bun Barbut al nostru.
Bine ca e bun Bic.


Sent from my iPad using Tapatalk

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Cupa României (semifinale - tur): Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 20 Apr 2022, 23:14

adi_g scrie:Daca nu luam Cupa si terminăm pe locul 3, meciul de baraj pentu cupele europene îl vom juca pe teren propriu.
Si meciul pentru campionat l-am jucat acasa cu cfr. Si...

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk


Am zis!!

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 643
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Cupa României (semifinale - tur): Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 20 Apr 2022, 23:19

Rapid nu este CFR...I-am bătut mai mereu... Dar încă nu e totul pierdut nici în privința Cupei...Și nici măcar în privința campioantului, deși jocul de azi nu ne dă mari speranțe...

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Cupa României (semifinale - tur): Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 21 Apr 2022, 00:15

manex scrie:
20 Apr 2022, 22:12
Ca de obicei ne dam cu firma in cap cand chiar nu trebuie. Mie mi-e teama de urmatoatea chestie:ne scoate sepsi, terminam pe 3, jucam baraj cu un rapid pe val si facem un joc ca asta de azi. Si iata cum un sezon in care am tras se duce dracu in 2 meciuri. Eu m-as canaliza pe jocul de cupa si as lasa basinile ca luam titlul .

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Si eu as merge pe cupa. Locul 3 este asigurat, m-as axa doar pe cupa.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2119
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Cupa României (semifinale - tur): Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 21 Apr 2022, 00:21

Întâi și întâi vreau sa laud gestul lui Laszlo Dioszegyi care la începutul meciului i a înmânat lui Bancu un tricou pe care scria 75 de ani de Universitatea din Craiova și un buchet de flori alb albastre, e un gest f rar în fotbalul nostru și nu este prima dovada de fair play a patronului de acolo.
Iar de meci, mi se pare că Reghe face experimente când nu e cazul ,dar și atitudinea lasă de dorit , îl pui pe roguljic sa joace pe un post pe care nu e obișnuit , îl scoți pe Gustavo și ți sabotezi banda dreaptă unde nimeni nu l dubla pe Vatajelu pt că campanu nu știe și de faza de apărare, Bancu slab ca de obicei in ultima vreme, pierdu și cele mai ușoare mingi, Nistor fantoma, iar Ivan de ce nu sta în careu la cornere ???
Apărare de curtea scolii la cele două goluri, cat de imbecili fură sa se duca 5 inși pe bărbut și să lase oameni liberi în fața porții goale ,incredibil așa ceva.
Iar la golul 2 Sepsi marchează la un contraatac cu 2 oameni vs 6 la noi în apărare , e de noaptea minții
Cred că ne trezim și jucătorii și reghe care nu va mai face experimente cu roguljic și bic și ii batem clar în retur , in cel mai rău caz dam baraj cu colorații pe Oblemenco de care sincer nu mi e frică, au ei 6 victorii dar mare parte s cu rapciugi de echipe.
Daca doamne ferește ne scoate pepsi speram să ia ei cupa sa dam barajul cu colorații.
Predicția mea e că vom juca bine de azi înainte ca și în ultimele 2 meciuri de campionat și că azi fu un accident.
Vreau sold out cu FC Voluntari, ar fi cea mai mare palmă pentru booveni care în online tot acuză că noi venim pt fcsb și CFR la meciuri , dar la un sold out cu comuna Voluntari nu ar avea ce sa mai comenteze ;))))

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3474
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Cupa României (semifinale - tur): Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 21 Apr 2022, 07:34

Nu avem constanta de metronom, avem jucatori care reusesc meciuri si reprize si ... minute. Cu Bic si Screciu suntem lamuriti, nu ne poate invinui nimeni ca suntem rai cu propriii jucatori. Au trecut ani de cand ii vedem. Unul mai reuseste meciuri, rar ,altul reuseste vincluri si mai rar. Noi oltenii acordam mult timp de gratie jucatorilor, nu suntem ca oierul sa-i rastignim dupa un meci ... cu capul in jos. :)( Nu stiu daca e bine dar este moral, poate profesionist. La finele sezonului astuia ne lamurim si cu Cretu, Rogulic ... parerea mea.
O sa ne punem iarasi intrebarea standard de la finele fiecarui sezon ...:da nu schimb si eu apartamentul ? :)( He, he ...asa e cand vopsesti cu Oskar !
FMSP :)(

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Cupa României (semifinale - tur): Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 21 Apr 2022, 08:41

ok, am pierdut pe un teren foarte greu, unde se poate impiedica oricand si cfr si oile! Si daca se termina 1-1 tot eram obligati sa invingem la retur pt ca nu mai conteaza golul in deplasare si la 0-0 intram in prelungiri! Nu ma deranjeaza neaparat infrangerea, caci ii vom intoarce sigur in retur, ba chiar ma bucur ca a venit acum aceasta infrangere sa ne mai aduca un pic cu picioarele pe pamant, problema e ca acel meci se va juca intre cele cu oile si cu cfr si va trebui sa ne intrebuintam extrem de serios pt a-i bate, exact ce nu ne va trebui in acel moment, o risipa mare de energie cu echipa de baza in teren!
si acum cateva impresii despre lotul pt sezonul viitor, in care se vrea 100% titlul
mi-am luat ban o saptamana ca am zis despre Koljic ca e un mercenar, poate am exagerat si eu, insa e absolut clar ca ne pacalim ingrozitor daca ne mai mintim in continuare cu el si daca ne bazam pe el pt sezonul viitor, il vad extrem de fragil in continuare si mai degraba il vad accidentandu-se iar grav cat de curand! Cu o pregatire de vara ca la carte Markovic poate sa ajunga sezonul viitor o adevarata bestie, insa e clar ca ne trebuie un varf adevarat care sa vina langa el, iar cu Koljic trebuie sa ne strangem mainile!
s-a facut o mare greseala cu prelungirea contractului lui Nistor, dar acum asta este, omul e clar ca nu mai poate fi titular, dar e bun sa ne ajute de prin minutul 65-70 incolo!
Bic si-a aratat adevarata fata in meciul de aseara, Roguljic a aratat de ce nu poate fi titular si de ce Reghe il baga intotdeauna pe finaluri de meci, poate ca trebuia sa ii mai dea sanse si lui Capatana, sa vedem daca ne mai putem baza pe el in sezonul viitor!
la vara as renunta la Conte, Bic, Koljic, posibil Capatana, nu stiu ce sa zic de Houri (in niciun caz n-as plati 600k ungurilor pt a-l lua definitiv, eventual daca ar accepta aia o prelungirea a imprumutului), Marius Constantin (caruia oricum ii expira contractul) si marea dilema, Mateiu, pe care il vad oricand peste Bic, dar nici nu-l vad capabil sa ne mai poata ajuta prea mult, dar parca i-as mai prelungi cu un an, mai degraba prelungeam cu el decat cu Nistor!
La capitolul veniri nu vreau decat 3 jucatori... Mitrita, un fundas central super adevarat (in niciun caz Varela sau Ben Yuousef, care au amandoi 34 de ani si pe care nu-i vad niciodata peste Gaman), poate Cestor si neaparat un varf de atac, in cazul in care sper eu, ne despartim de Koljic...
P.S. si sa nu uit, m-a secat aseara cand am vazut ce meci fabulos a facut Barbut acolo in dreapta in comparatie cu lesinatii nostri de Gustavo si mai ales Cimpanu, mi-am adus aminte de un alt meci jucat prin 2016 cand ne-a batut de unul singur la Timisoara, cand ne-a dat gol in min 90 si am pierdut cu 3-2, chiar nu stiu cine dracu a facut gafa asta de a renunta la Barbut, pt a ramane in banda dreapta in Cimpanu sau Capatana...

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2949
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa României (semifinale - tur): Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 21 Apr 2022, 08:49

De lamurit suntem lamuriti. Problema e ca nu ai cum aduce jucatori pentru ce vrem noi, suporterii(6 euro/meci). Din ce vorbeste nea Mihai, in direct si in reluare, la tv-uri e clar ca atat se poate. Mai mult de nivel Gusti nu putem. Un sezon intren reusit, altul mai putin si tot asa. De cupe europene e indecent sa ai asteptari.

P.S. Vedem cum se descurca cei plecati in fotbalul din afara. Vedem si echipa nationala. Nivelul nostru e foarte slab.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Cupa României (semifinale - tur): Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 21 Apr 2022, 08:50

Nu inteleg ce anume va asteptati de la Kolijc cand nu ajunge nicio minge la el. Omul a mai deviat la o pasa de gol in alte meciuri, nu a marcat dar nu e ca si cum si-a batut joc de faze. Mie mi se pare ca nu a primit mingi, asa ca ce sa faca el singur?

Închis