Playoff: Etapa 8 : Universitatea Craiova - FCSB

Moderator: grup_moderatori

Va fi victorie ?

Poll ended at 09 Mai 2022, 13:28

O victorie pentru istorie
9
53%
O victorie pentru locul 2
3
18%
Nu va fi victorie, vom fi cu gandul la cupa...
5
29%
 
Total votes: 17

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3477
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Playoff: Etapa 8 : Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Freestate » 08 Mai 2022, 22:09

Meci bun in repriza a doua, pacat ca nu avem si un tandem Bancu - Ivan acolo pe drepata. Gustavo e mic, Cimpanu isi "clateste piciorul". Cand il vad ca isi clateste piciorul la dribling ma apuca dracii... :)(
Mi-a placut Capatana cat a jucat...favoritul meu. :hai
In rest, mi-ar fi placut ca pe stadion sa fim aceiasi de la meciul cu CFR. Degeaba ai toata familia tricou si esarfa daca stai cu curul pe scaun...Multi veniti pentru atmosfera dar nu catadicsesc sa participe la ea...Avem niste meciuri cand se strang suporteri mai de calitate. Ce-or fi cautat atatea copile la stadion cand eu strig la tusier sa ia steagul sa-l bage in aia ma-sii ...sau 'Pe ei pe ei ...sub mama lor (femeia deasupra daca esti lover adevarat) :)( " !?
Am ales sa stau pe stadion in directia de atac alor nostri. In prima repriza la sud apoi la Nord.
Last edited by Freestate on 08 Mai 2022, 22:11, edited 1 time in total.
FMSP :)(

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2888
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Playoff: Etapa 8 : Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de fabius_2014 » 08 Mai 2022, 22:10

Mi-am dorit victoria pentru suporteri, dar, sincer, locul doi era o misiune imposibila. Vreau sa spun ca meciul asta are doar valoare de palmares. Sper ca jucatorii sa nu fie foarte obositi si joi, cand chiar conteaza, o sa invingem.
Dupa doua bare, ultima in min.93, doar boovean pro st poate spune ca a fost meci aranjat.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3477
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Playoff: Etapa 8 : Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Freestate » 08 Mai 2022, 22:13

Mi-au placut suporterii lui Villarreal, toti traiau meciul. Noi avem multi morti in tribune. Noapte buna !
FMSP :)(

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9787
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Playoff: Etapa 8 : Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de manex » 08 Mai 2022, 22:33

Sa nu facem inmormantare. Nu am jucat cum stim decat parțial in repriza a doua. Dar nu aveai cum altfel. Si-au dorit, am avut doua bare, daca intra asta lui Capatana.... Un egal era echitabil la cum s-a jucat. Sper sa nu influenteze prezenta la stadion joi. Mi-as fi dorit mai mult de ka Markovic, mi-as fi dorit ca Vladoiu sa nu faca greseala aia la gol. Si ma oftic rau ca ne-a dat gol cel mai prost din curtea scolii. [****]

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1983
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Playoff: Etapa 8 : Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Dany » 08 Mai 2022, 23:10

Evident ca sunt supărat deoarece am luat bătaie, dar mi-a plăcut atitudinea cu care am jucat. Am intrat tare la ei, am încercat sa facem pressing și sa jucam ceea ce știm. Nu am reușit sa înscriem și am primit un gol pe o deviere, centrare si golul carierei lui Mamut. Păcat, astăzi chiar nu meritam sa pierdem. Egalul era echitabil la felul în care a decurs jocul.
Mi-as dori sa avem o atitudine la fel și joi și vom câștiga fără probleme.
Astăzi ei au fost mai norocoși, asta este fotbalul și speram ca joi sa fie rândul nostru.
Dacă am fi măcar 20000 la meci joi ar fi foarte tare.


Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Playoff: Etapa 8 : Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Iancu Magheru » 09 Mai 2022, 00:35

Din motive am intrat pe stadion la pauza. Nu știu cum a fost atmosfera in prima repriză, dar in a 2-a a fost mortăciune și tribuna și destul de slaba in ciuda prezenței chiar și PN. Ideea cu Vamos și toate alea de sudamericani e bestială, dar frate pt asa ceva trebuie literalmente toată peluza sa cânte in picioare tot meciul. Mai e mult de tot până departe.
Meciul in sine nu il evaluez, oricum am văzut doar jumate și mă și așteptam să nu călcăm pedala. Sunt convins ca vom juca exemplar joi in cupă.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3477
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Playoff: Etapa 8 : Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Freestate » 09 Mai 2022, 07:12

Adevarul e ca, in caz ca ... stiti voi, nu-mi displace nici meciul de baraj cu Rapidul aici pe Oblemenco. :eek:
Inca o lupta, inca o atmosfera pentru unii. :)(
FMSP :)(

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Playoff: Etapa 8 : Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de marius_vl » 09 Mai 2022, 07:29

Freestate scrie:
09 Mai 2022, 07:12
Adevarul e ca, in caz ca ... stiti voi, nu-mi displace nici meciul de baraj cu Rapidul aici pe Oblemenco. :eek:
Inca o lupta, inca o atmosfera pentru unii. :)(
Doamne fereste sa ajungem sa jucam acel baraj, ar fi atat de nedrept si de incorect!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Playoff: Etapa 8 : Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de dorumihnea2 » 09 Mai 2022, 07:59

Arbitraj slab....și Ivan și Tănase când au om în spate care îi ia în piept pică ușor dar oaia a primit vreo 4 sau 5 lovituri libere....sunt șucărit iar pe fraierii de comentatori care au văzut 2 penalty urî..... păi de asta nu progresăm și avem un fotbal slab că vedem faulturi la cel mai mic contact.... nicăieri în Europa nu s-ar fi dat penalty...

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3477
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Playoff: Etapa 8 : Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Freestate » 09 Mai 2022, 08:14

Vocile de la Nord se aud slab, probabil voci tinere cum spunea cineva de pe aici dar si tobele noastre sunt prost alese.
Ai nostri si-au luat bass-drum care se aude infundat, rapidistii si fcsb-istii au tom-uri care se aud mai puternic mai plesnit.
Trebuie sa ajut acolo, o sa renunt la peregrinarile mele prin stadion si sa-mi pierd bunatate de voce (hollow baritone, tamaiat cu vin si tuica de-a lungul timpului) pe langa ciufuti veniti pentru atmosfera ...am sa ma alatur tinerilor de la Nord. Mai multe voci = mai multa putere. :)(
FMSP :)(

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2952
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Playoff: Etapa 8 : Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Geronimo » 09 Mai 2022, 09:25

THE LION scrie:Vladoiu greseste la gol si nu e prima data cand sta si se uita.
Meci echilibrat cu ocazii mai mari pentru noi.
Si ni se spune mereu: Bancu nu e fundas.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2952
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Playoff: Etapa 8 : Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Geronimo » 09 Mai 2022, 09:29

Freestate scrie:Adevarul e ca, in caz ca ... stiti voi, nu-mi displace nici meciul de baraj cu Rapidul aici pe Oblemenco. :eek:
Inca o lupta, inca o atmosfera pentru unii. :)(
Sa nu patim ca pe vremea presedintelui nea' Nelu, "albitru'"...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1162
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Playoff: Etapa 8 : Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 09 Mai 2022, 15:56

Bun, acum că am pierdut ...pot sa spun că mă aștept că FCSB să piardă în ultima etapă și le prezic o cădere psihica mare la anul , așa cum am avut și noi după ce au ridicat aia trofeul in fața noastră ..pt mine pare inevitabil acest scenariu => că noi vom deveni principali contracandidați la titlu

Cu cât o să fie mai aproape de titlu, cu atat o să fie dezamăgirea mai mare :)(

Daca cumva mă înșel , atunci CFR o să aibă o mare cădere , doar că nu prea cred în scenariul asta , pt că CFR tresa joace la egal , și asta e viatza lor

In concluzie , vad că o să avem doar de câștigat din lupta celor 2 usteag

Închis