Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Dam o sansa FCSB-ului ?

Poll ended at 15 Mai 2022, 13:05

Da (Batem)
2
20%
Nu (Pierdem)
6
60%
Egal (sa se decida in meciul direct)
2
20%
 
Total votes: 10

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 15 Mai 2022, 12:39

Eu as juca asa meciurile astea 2......Lazar - Papp Gaman Constantin Vatajelu - Bic Nistor - Campanu Capatana(Vana) Rogulic - Koljic

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 15 Mai 2022, 12:48

Eu as juca asa :
-------------------------Lazar--------------------------
---Papp ------ Gaman -------- Constantin --- Vatajelu
----Capatana ------Nistor --- Cretu -------- Vana ---
--------------------------Roguljic ------------
---------------------Koljic---------------------------------
FMSP :)(

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 15 Mai 2022, 14:41

Rotaru

- Bună ziua, domnule Țepelin. V-am sunat ca să lămurim niște lucruri, că deja s-au încins spiritele înaintea meciului de diseară.
- Bună ziua. Vă ascult.
- Să eliminăm din start orice discuție: Craiova nu face jocurile nimănui!

- Ăsta e un slogan. Cert e că sunteți într-o situație specială: practic, meciul pe care îl jucați la Cluj nu mai contează deloc pentru dumneavoastră. Dar, în același timp, mulți așteaptă să jucați la intensitate maximă, altfel spus, să nu facilitați fără luptă o victorie a CFR-ului. Care e strategia Craiovei?
- Încă o dată: Universitatea nu ține cont decât de propria strategie.

- Și care e strategia?
- Mai avem 3 meciuri: cu CFR și cu Farul în campionat, plus barajul pentru Conference League. Strategia clubului nostru e să abordăm meciurile de dinaintea barajului ținând cont de două chestiuni: o constrângere și o intenție.

- Nu înțeleg, puteți detalia?
- Constrângerea se referă la faptul că nu ar trebui forțați cei în pericol de accidentare. Sunt 2-3 jucători în această situație și este absolut normal să nu-i rupem înaintea barajului de Europa.

- Și intenția?
- Intenția este ca la un moment-dat, în aceste meciuri pre-baraj, să debutăm doi jucători de la Centrul de Copii și Juniori (David Sala și Marian Danciu). Un minut, 5 minute, 20 minute, vom vedea. Atenție, asta doar dacă scorul o va permite! De exemplu, dacă e 0-0 și CFR e călare pe noi, n-are rost să-i expunem pe copii.

- Practic, cu FCSB ați jucat „all-in”, vorba lui Reghe, periclitând semifinala de Cupă cu Sepsi care se juca peste doar 4 zile. Acum, cu 14 zile înaintea barajului de Europa, strategia este să fiți mai atenți, ca să nu periclitați și acel meci capital, ultimul tren de Europa. E o abordare corectă?
- Strategia este corectă față de club și față de suporterii Universității. Nu ne interesează nici CFR, nici FCSB.

- Dar dacă Universitatea se va preda la Cluj...
- Opriți-vă, vă rog! Nu se predă nimeni, vom juca să câștigăm! Nu vreau ca CFR Cluj să se bucure cu noi pe teren, urăsc gândul ăsta. Să se bată în ultimă etapă, pe noi nu ne interesează lupta lor. Avem propriul drum și nu ne interesează ce se vorbește în jur. Ne interesează doar ca Universitatea să își atingă obiectivul de a merge în Europa și, în același timp, să își apere blazonul. Repet: Universitatea nu face jocurile nimănui, jucăm doar pentru noi!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 15 Mai 2022, 19:34

Ca incarcatura meciul va fi maxim pentru cfr si unul obisnuit pentru noi. Nu vad de ce am juca altfel atata timp cat in campionat nu mai avem niciun obiectiv in afara de baraj. (CE MIZERIE). Cu riscul de a mi-o fura de la voi, eu nu vreau cfr campioana. Cu banutii pe care ii vor strange(un tur de CL, unu, doua tururi de EL si cateva prin Conference Cfr isi face banii pt un alt campionat luat la pas. As vrea sa ii vad fara parte din banii aia, sa vedem daca isi mai permit salariile ale. Ciobanu oricum baga bani, problema e la noi, ca nu ne permitem bugetul lor. Asa ca.. Sa ii vad saraci!
Cat despre meci eu vreau sa vad exact azi pe cine ne mai putem baza din vara si pe cine vindem. Ce jucatori din liga 3 ne poate ajuta.. Ah. Sper sa ii batem, sa isi rezolve singuri treaba

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 507
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 15 Mai 2022, 19:35

.. bla, bla .. joc de palmares la Cluj, idem și cu Farul .. să debuteze cine o mai fi de debutat dar să mai intre și Atanas ..
le voi privi pe un ecran mai mic, al telefonului, pentru că pe unul mai mare nu am ce să mai văd ..

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 735
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 15 Mai 2022, 19:49

manex scrie:
15 Mai 2022, 19:34
Ca incarcatura meciul va fi maxim pentru cfr si unul obisnuit pentru noi. Nu vad de ce am juca altfel atata timp cat in campionat nu mai avem niciun obiectiv in afara de baraj. (CE MIZERIE). Cu riscul de a mi-o fura de la voi, eu nu vreau cfr campioana. Cu banutii pe care ii vor strange(un tur de CL, unu, doua tururi de EL si cateva prin Conference Cfr isi face banii pt un alt campionat luat la pas. As vrea sa ii vad fara parte din banii aia, sa vedem daca isi mai permit salariile ale. Ciobanu oricum baga bani, problema e la noi, ca nu ne permitem bugetul lor. Asa ca.. Sa ii vad saraci!
Cat despre meci eu vreau sa vad exact azi pe cine ne mai putem baza din vara si pe cine vindem. Ce jucatori din liga 3 ne poate ajuta.. Ah. Sper sa ii batem, sa isi rezolve singuri treaba

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Și eu sper sa îi batem. Daca victoria noastră înseamnă un pas către falimentul jegoșilor care au înființat o finală de campionat unde nu am mai avut nici varianta egalului, atunci sa avem macar azi un egal și în ultimă etapă să se dea in gat una pe alta la subterane.
Forza Știința!
I N I M I T A B I L I

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 15 Mai 2022, 20:14

oaia de reghe isi dezvaluie in seara asta adevaratul ADN de behaitoare!
cum ma sa joci cu echipa de baza, ce cauti tu sa fortezi titularii cand pt noi mai conteaza doar meciul de baraj? oaia e oaie pan la moarte, cu siguranta i-a promis ciobanul ca il aduce pe oi mari in vara asta, iar la noi probabil va veni Radoi!
Total dezamagitor pt mine, in seara asta vom fi pizdele oilor si ne vom da viata pt ele

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 927
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 15 Mai 2022, 20:18

marius_vl scrie:
15 Mai 2022, 20:14
oaia de reghe isi dezvaluie in seara asta adevaratul ADN de behaitoare!
cum ma sa joci cu echipa de baza, ce cauti tu sa fortezi titularii cand pt noi mai conteaza doar meciul de baraj? oaia e oaie pan la moarte, cu siguranta i-a promis ciobanul ca il aduce pe oi mari in vara asta, iar la noi probabil va veni Radoi!
Total dezamagitor pt mine, in seara asta vom fi pizdele oilor si ne vom da viata pt ele
Sper sa nu fie asa,si sper sa pierdem ,urasc mai mult oile decatbpe kfr.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 15 Mai 2022, 20:31

ce m-as bucura sa se rupa vatajelu in seara asta sa o vad pe oaia gelata cu cine va juca in stanga in meciul care va conta pt noi!!!
Cum sa joci impotriva propriului interes? Nu pot sa cred asa ceva, nu pot sa accept!
Last edited by marius_vl on 15 Mai 2022, 20:33, edited 1 time in total.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 15 Mai 2022, 20:33

Văd ca noi dăm barajul pentru europa cu cfr ul, dupa echipa trimisă-n teren..Credeam ca ne-am lecuit de prostie cand le-am mai dat un titlu oilor pe vremea lu' nea nelu . Boul asta si acum se lauda cu "performanța" aia , omitand sa spuna ca unii din club in frunte cu el au fost puternic stimulați.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 15 Mai 2022, 20:57

marius_vl scrie:
15 Mai 2022, 20:31
ce m-as bucura sa se rupa vatajelu in seara asta sa o vad pe oaia gelata cu cine va juca in stanga in meciul care va conta pt noi!!!
Cum sa joci impotriva propriului interes? Nu pot sa cred asa ceva, nu pot sa accept!
Sa stii ca si eu m-am gandit ce ne facem daca se rupe Vatajelu. Poate i-or fi promis ăștia de la comisii lui Rotaru ca Bancu primeste doar 2 etape daca face vreo brânză in seara asta
Le : nu cred totusi ca Rotaru are vreun amestec. E mâna lui Reghe 100%. Sunt aproape sigur ca decizia ii aparține si probabil ca daca mai avea sanse 10% sa rămână antrenor si sezonul următor, acum chiar își cauta echipă.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1162
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 15 Mai 2022, 21:04

Eu ma așteptăm să jucăm așa și apoi să facem schimbări ...eu personal însă as vrea sa facem un joc super defensiv și faze de contraatac , pase repetate ....un egal ar fi șmecherie , m-ar bucura maxim ...insa un egal fara sacrificii pt noi să ne înțelegem

Sunt de părere că un joc la cutite între cele 2 in ultima etapă ne-ar aduce beneficii maxime noua...una dintr echipe ar fi dărâmată in urma eșecului, probabil oile(una psihic sau alta financiar)

Oricum slabe speranțe , eu văd că luăm un gol in primele 20min și apoi impotenta și delăsare
usteag ucv

cosmint26
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 1
Membru din: 15 Mai 2022, 21:01

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de cosmint26 » 15 Mai 2022, 21:07

Daca as fi in locul vostru mi as dori sa nu ia Cfr campionatul. Cfr are un management nesanatos, este o competitoare falsa. Au buget no limit, fara nicio realitate cu veniturile... Fcsb de bine de rau este o echipa care cheltuie din cat produce, ofera salarii reale pt Romania etc.

Craiova nu va lua niciodata campionatul in fata celor de la Cfr (diferente de buget, de subterane etc) in timp ce fata de Fcsb se poate da o lupta corecta.

ps: meciul din baraj este peste 14 zile, sa vorbesti de pe acum de menajare este sf. jucatorii au nevoie de ritm de meci.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 15 Mai 2022, 21:09

CFR deja a devenit mai titrata decat noi. mai are putin si isi pune o STEA pe stema

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1162
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Playoff Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 15 Mai 2022, 21:46

Mai titrat nu înseamnă și mai iubit și acum să ne dorim sa ia unii sau alții cred că e o greșală de gândire ...noi trebuie să ne gândim ce e mai profitabil pt noi ....

In alta ordine de idei gaman greșală la fault , poate și la poziționare la gol ...de pigliacellii ce sa mai zic că niciodată nu a știut să iasă pe o centrare ..păcat că așa repede

Închis