Etapa 10. Play-Off. Universitatea Craiova-Farul

Moderator: grup_moderatori

Îl mai văduvim de puncte pe rege?

- da, că suntem ai naiba
8
89%
- doar de două
1
11%
- nu, că suntem complet cu gândul la baraj
0
No votes
 
Total votes: 9

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 10. Play-Off. Universitatea Craiova-Farul

Mesaj de Iancu Magheru » 21 Mai 2022, 01:56

A fază mai ambiguă am văzut pe reluări, după gafa lui M. Constantin. Mai întâi un cadru cu Reghe reproșând cu mimica schimonosită ceva către nenea Marius, apoi un cadru cu nenea Marius zicând ceva, probabil catre Reghe, și strâmbându-se "da mă ce vrei?". Eu sper că nu a fost spre Reghecampf, deși de porc era sa fie către oricine reacția asta in conditiile unei gafe așa mari, cu atat mai mult către șefu de pe bancă. Dar dacă chiar așa cu atitudine de durerenmădular se prezintă neica, atunci să se duca rostogol de la echipa noastră.
Așa mult mă deranjeaza nesimțirea jucătorilor, de 10 ori mai mult decat greșelile din teren. Bă greșești, că nu zice nimeni să fii Van Dijk, Haaland sau ce drq de post joci, dar măcar fii frate om cu bun simț.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 10. Play-Off. Universitatea Craiova-Farul

Mesaj de Freestate » 21 Mai 2022, 06:36

E avionu' ala cu aripi dublate de pe vremea cand era bunica fata, se tot plimba pe deasupra Craiovitei si da cu prafuri...Chiar la ora asta.
Cred ca Constantin a inhalat niscaiva prafuri zilele trecute si s-a crezut Arturo Gatti cand i-a dat-o la ficat lui ...Nistor alias Doroftei. :)(
Desi Donkor a plecat de mult timp, probabil virusul lasat de el a incubat mai mult timp la baietii astia. :)(
FMSP :)(

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 10. Play-Off. Universitatea Craiova-Farul

Mesaj de fanucrv » 21 Mai 2022, 08:01

Ma uitam la echipa rejelui ...Frate , asta n-are pe nimeni acolo mai răsărit sa ti-l dorești adus. Are numai ciumeți și e clar ca nimeni nu-i da un ban , nici măcar becali care era clientul preferat. D-asta facea rejele reșapat spume la gura acum 3-4 săptămâni la tv și ii certa p-aia ca nu-i promoveaza "perlele". Pai pe cine, ca ei au intrat in poff nu pe valoare, ci pe aranjamentele cu finu-sau.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 10. Play-Off. Universitatea Craiova-Farul

Mesaj de marius_vl » 21 Mai 2022, 08:10

eu nu mai pot cu rejele blatist, nu-i mai suport arogantele! e de neprețuit pt mine când îi dăm umilință

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 10. Play-Off. Universitatea Craiova-Farul

Mesaj de dorumihnea2 » 21 Mai 2022, 09:16

Fraților...under 16 și under 17 joacă finala , probabil și under 19 o juca dacă nu erau folosiți cei mai buni jucători la satelit. Sezonul următor îi avem în continuare pe Baiaram și Marko pt regula under 21 , vin din urmă Atanas and comp. La ce să dăm 1 mil pe ceva juniori din curtea lui Hagi? Ce avem noi in regula under 21 este peste ce are el. Eventual aduși juniori de prin țară gratis sau pe bani de nimica cam cum s-a procedat cu Mihăilă, Screciu , Marko sau Sala ( băiatul care a debutat aseară).

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 10. Play-Off. Universitatea Craiova-Farul

Mesaj de fanucrv » 21 Mai 2022, 09:49

Se spune ca povestea asta cu regula under 21 s-a facut in cârdășie cu hagi. Regele a fost blat nu doar la fotbal ci si cu frf , ii critica in fata si se pupau pe la spate. La momentul cand s-a introdus aceasta regulă, Hagi era pe cai mari si visa ca el va deține veșnic monopolul tinerilor fotbaliști din liga mămăligă. Ajunse acum in cativa ani sa se uite la alții care au under 21 cu mult peste laudatul Pitu care e jucator de fotbal in sală si atat. Eu cred ca daca nu se introducea aberația asta cu under 21 , care a obligat cluburile sa ia masuri, Hagi ar fi fost si azi ce era in urma cu 3-4 ani: chior in tara orbilor .

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 160
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Etapa 10. Play-Off. Universitatea Craiova-Farul

Mesaj de Stefan.. » 21 Mai 2022, 19:39

Campanu, Baiaram, Vladoiu: gol marca "Mangia". Avem cel mai bun portar din campionat, Lazar, dar pe fundas stanga e inca de cautat. Am turtit nasul regelui blatist, dar avem de salvat barajul.

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 10. Play-Off. Universitatea Craiova-Farul

Mesaj de FreakBoy » 21 Mai 2022, 22:55

fanucrv scrie:
21 Mai 2022, 09:49
Se spune ca povestea asta cu regula under 21 s-a facut in cârdășie cu hagi. Regele a fost blat nu doar la fotbal ci si cu frf , ii critica in fata si se pupau pe la spate. La momentul cand s-a introdus aceasta regulă, Hagi era pe cai mari si visa ca el va deține veșnic monopolul tinerilor fotbaliști din liga mămăligă. Ajunse acum in cativa ani sa se uite la alții care au under 21 cu mult peste laudatul Pitu care e jucator de fotbal in sală si atat. Eu cred ca daca nu se introducea aberația asta cu under 21 , care a obligat cluburile sa ia masuri, Hagi ar fi fost si azi ce era in urma cu 3-4 ani: chior in tara orbilor .
Și totuși cu regula asta de under 21 ai și tu niste tineri pe care sa te bazezi. Ai scos capul la niste meciuri de euro, ai dat niste curaj unor copii care, oricât ar zice unii că ar fi jucat oricum, nu ar fi avut șansa să joace într-un meci televizat până pe la 23... Putem sa reproșăm federației asta cu doi under, dar aia cu unul eu zic că a fost benefică și că fără ea nu știam multe nume de jucători din cei pe care îi știm acum (nu doar de la noi).
I N I M I T A B I L I

Închis