Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanucrv » 20 Oct 2020, 11:31

Fotbalul românesc duce o lipsă acuta de investitori si noi comentăm de licitații, proceduri etc ?! Dinamo abia se vandu cu chiu si vai, iar restul echipelor din toate ligile, trăiesc din bani publici si drepturi TV, cu foarte puține excepții . Nu prea se înghesuie nimeni sa investească in sport .

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2880
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 20 Oct 2020, 12:00

Universitatea Craiova este pe primul loc si este atacata de FCSB-isti, clujeni, dinamovisti, de DIGI, GSP si altele, iar noi ne ducem dupa o fenta aruncata chiar pe forumul nostru. Eu zic sa abordam subiectul cu asocierea dupa ce castigam campionatul si cupa .

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de gogu2005 » 20 Oct 2020, 12:30

Orice discuție care duce catre milogelu si fanii sai are o singura concluzie: mititelu suge plua cu toata gasca lui.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2107
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanatic16 » 20 Oct 2020, 13:55

Ma baieti voi nu realizati cat de grava e treaba la niu iorc, in mai putin de o luna o sa l vedem pe nea ady fugit in mexic, iar referitor la palmares pun pariu ca booveanul stie deja viitoarea sentinta si motivarea ei, de asta arunca la deruta tot felu de anonimi care sa bage strambe ca vezi doamne nu e asta secția de fotbal a clubului sportiv ci e o echipă care are doar dreptu sa foloseasca sigla, ca nuj ce, toate amenintarile disperate ale lu nea ady la adresa procurorilor si anonimii de intra pe forum si fb sa bage strambe releva un singur lucru:infrangere definitiva a fc booveni si nea ady la,, puscheria".....
Chiar daca fc booveni nu e parte in procesul palmaresului tot e o înfrângere pentru ei sa l luam noi, o înfrângere chiar finala asa ca lasati bah boovenii sa si dea ultima suflare pe aici ca asa vedem si noi disperarea si agonizarea lor

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2107
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanatic16 » 20 Oct 2020, 13:59

M ar mira ca iccj sa dea contrariul a ceea ce au decis in 2017 si aici ma refer la fragmentul,,, parata este continuatoarea Clubului Sportiv Universitatea Craiova înființat in 1948".....

Tony7
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 15 Oct 2020, 18:45

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Tony7 » 20 Oct 2020, 15:33

@FreakBoy, cu tot respectul, sper ca sunt lasat macar sa va ajut cu cateva informatii, poate utile.
Am destui prieteni care tin cu CSU, nu foarte multi ce-i drept. O parte sunteti chiar aici desi va abtineti sa comentati.

Din ce mi-au zis si ei si din ce citesc si aici, trag concluzia ca voi credeti ca in cazul in care maine contractul se termina, echipa de fotbal ramane la clubul sportiv care mai departe cauta un alt actionar caruia sa o dea. Fals.

La sfarsitul unui contract de asociere, toate bunurile publice se intorc la stat. Mai precis marca, palmaresul (facut de club in trecut, nu cel facut de echipa de fotbal cu care s-a asociat), culorile etc.
Echipa de fotbal nu e bun public si e detinuta 100% de actionari.
In momentul in care contractul de asociere s-a incheiat, Rotaru ramane cu echipa si palmaresul facut in anii astia dar e obligat sa schimbe numele, stema etc. precum Becali.
In momentul ala, clubul sportiv daca vrea alt partener caruia sa ii dea marca, trebuie ori sa aleaga o echipa existenta ori sa infiinteze o noua echipa.

@Bobby, nu pari baiat rau. Dar inainte sa ma faci mincinos, te rog verifica sursa.

Pe mine ma doare fix undeva de mititelu si de ce face. Poate sa ramana sa cerseasca la NY din partea mea. Deci sa nu credeti ca nu mai pot de disperare si agonizez in continuu pe tema asta.
Parerea asta o am din 2013 pana in prezent. Perioada in care mititelu nici n-a mai avut echipa si nici nu mai spera cineva ca si-ar face alta.
A dat din ce stiu lovitura cu terenul din Balta Craiovitei dar la cum il stim, o sa-l prosteasca repede cativa insi si o sa-l lase fara bani.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2107
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanatic16 » 20 Oct 2020, 16:32

Deja la partea cu am prieteni care tin cu,, CSU" ai greșit forumu ma frend da spune mi tu daca nici Clubul Sportiv Universitatea Craiova nu e Universitatea Craiova atunci cine mama masii e, FC Unvirestitate Booveni estimativ 194,8!?

Tony7
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 15 Oct 2020, 18:45

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Tony7 » 20 Oct 2020, 16:51

@fanatic16: tu esti de partea aia a oamenilor care respira aerul degeaba si au impresia ca nu pot sa existe 2 persoane cu opinii diferite care sa se inteleaga. Poti sa ai in aceeasi casa un PSDist si un PNList. Poti sa ai un stelist si un dinamovist. Poti sa ai mii si mii de opinii diferite in toate domeniile. Daca pe tine o singura opinie te defineste ca persoana, esti inutil.

In opinia mea, adevarata Universitatea Craiova nu mai exista si punct.
Ce s-a intamplat dupa 1990, s-a intamplat. A existat o continuitate dpdv sportiv pana in 2011, cand echipa a fost dezafiliata si a primit locul inapoi in 2013, cand in final a intrat in faliment. Pana acolo a fost continuatoarea Universitatii Craiova in opinia mea.

Clubul Sportiv Universitatea Craiova din prezent eu nu pot sa-l asociez cu Universitatea Craiova din trecut pentru ca nici macar nu mai e acelasi club. Clubul ala a fost dizolvat si a fost reinfiintat altul nou. Raspunsul primit de la minister spune clar ca actual Club Sportiv nu a detinut niciodata o sectie de fotbal.
E cat se poate de normal sa poata detine in continuare numele de Universitatea Craiova pentru ca face parte din ministerul educatiei iar numele asta o sa ramana acolo mereu. Iar daca vorbim de stema si asa mai departe, aici Badea a fost destept si a inregistrat la OSIM ce trebuia inainte sa apuce booveanul sa o faca. Daca o facea booveanul inainte, erau inregistrate de el.

Cu toate astea, proiectul nou al lui Rotaru functioneaza. Eu pot sa zic sincer ca atata profesionalism in fotbalul romanesc nu am vazut si nu ma asteptam sa fie. Bravo lor. Pentru oras, un titlu ar fi un mare plus in fata unor orase precum Cluj sau Bucuresti.
Sentimental insa, ce se intampla, pe mine nu ma incalzeste cu nimic si mi-am spus motivele.
Ce s-a intamplat cu Becali, se poate intample pe viitor cu Rotaru. E deajuns sa ajunga persoana nepotriva in locul potrivit (la minister, la primarie, la clubul sportiv).

Si nu, nu incerc sa conving pe nimeni ca echipa asta nu merita sustinuta si in schimb trebuie sustinuta echipa lui mititelu.
Cum am zis si in primele postari, singura chestie care ma deranjeaza e felul in care va bateti cu pumnul in piept ca fiecare e Universitatea Craiova. Si cand colo, niciuna nu e.

Avatar utilizator
conStiinta
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 8
Membru din: 04 Aug 2006, 12:29

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de conStiinta » 20 Oct 2020, 16:56

Hai, ia viteza! mUE mitichelu! :-x
prostia e nevindecabila ... asa o sa mori, prost de dai in gropi, tarane!

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2857
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de nyk_sorin » 20 Oct 2020, 17:23

Tony7 scrie:
20 Oct 2020, 16:51

In opinia mea, adevarata Universitatea Craiova nu mai exista si punct.
Ce s-a intamplat dupa 1990, s-a intamplat. A existat o continuitate dpdv sportiv pana in 2011, cand echipa a fost dezafiliata si a primit locul inapoi in 2013, cand in final a intrat in faliment. Pana acolo a fost continuatoarea Universitatii Craiova in opinia mea.


E cat se poate de normal sa poata detine in continuare numele de Universitatea Craiova pentru ca face parte din ministerul educatiei iar numele asta o sa ramana acolo mereu. Iar daca vorbim de stema si asa mai departe, aici Badea a fost destept si a inregistrat la OSIM ce trebuia inainte sa apuce booveanul sa o faca. Daca o facea booveanul inainte, erau inregistrate de el.
1. Nu a primit niciun loc inapoi, in 2013 a inscris un srl nou, fara nicio legatura cu cel vechi, dezafiliat in 2011 si intrat in faliment.

2. Aici deja aberezi rau de tot si bagi vrajeala asta cu numele, folosita si de mititelu pentru a si prosti sclavii. Clubul sportiv a castigat marca pentru ca ii apartine de drept, nu pentru ca a inregistrat la osim “ce trebuia” ori pentru ca a facut o inaintea lu’ mititelu.

3. **** mititelu. Asta parca ar trebui sa fie forumul suporterilor Universitatii Craiova, cat o sa mai fie tolerati useri de genul asta? E a nu stiu cata oara cand boovenii trimit pe aici sageti ca asta, care pretinzand ca sunt neutri si nu tin cu nimeni, lanseaza vrajeli d astea.

Tony7
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 15 Oct 2020, 18:45

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Tony7 » 20 Oct 2020, 17:49

Daca ati putea sa va luptati mai mult cu argumente si mai putin cu injuraturi si apelative demne de a fi folosite de copii de 10 ani, poate nu v-ati mai face atatia nervi.

Pai scuze, multi dintre voi vorbiti de comportamentul celor care sustin echipa lui mititelu dar voi insiva va comportati ca ultimii tarani.

Nu sunt neutru. Sunt atasat in continuare de FC U asa cum e.
Cu FC U am fost de mic, cu FC U o sa fiu in continuare.
Nu am sperante si nici nu ma astept la performante. Dar nu o sa sustin niciodata o echipa a sistemului.
Last edited by Tony7 on 20 Oct 2020, 17:57, edited 2 times in total.

Venturiano
junior
junior
Mesaje: 41
Membru din: 04 Feb 2020, 18:37

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Venturiano » 20 Oct 2020, 17:54

pt mine Stiinta a murit in 2013 si nu ma mai intereseaza fotbalul romanesc dar sunt la zi cu tot ce s-a intamplat de atunci pana in prezent pe toate planurile de la sportiv la juridic :) sunt neutru, va rog sa ma credetz, dar voi sunteti CSU si clubul sportiv nu e clubul sportiv. nu ma intereseaza sa va schimb parerile dar nu sunteti Universitatea Craiova asa ca nu va mai bateti cu pumnul in piept ca sunteti (bine, sanki, nici ailalti nu sunt ca sa dau bine ca-s neutru). si chiar daca nu ma mai intereseaza fotbalul romanesc sunt foarte deranjat cand va vad jubiland dupa decizii ale instantelor. voi chiar nu intelegeti ca eu consider ca nu sunteti Stiinta, nu inteleg de ce refuzati sa va conformati parerilor mele desi nu sunt interesat sa va schimb opiniile.

atat de putin ma intereseaza ceea ce credeti incat am sa imi fac cont pe forumul vostru si am sa ma contrazic cu voi pt ca nu ma intereseaza sa va schimb parerea dar incetati sa mai credeti despre echipa voastra ca este Stiinta pt ca asa vreau eu.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2880
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 20 Oct 2020, 17:57

Tony7 scrie:
20 Oct 2020, 15:33

Am destui prieteni care tin cu CSU, nu foarte multi ce-i drept. O parte sunteti chiar aici desi va abtineti sa comentati.


Forumul asta este al suporterilor Universitatii Craiova, echipa careia tu ii spui " CSU ". Am inteles toti punctul tau de vedere, iti multumim pentru efortul depus si acum te rugam in modul cel mai elegant sa te orientezi catre cei pe care ii simpatizezi. Daca nu-ti convine ce sustinem noi si totusi doresti sa-ti exprimi parerile, civilizat ar fi sa te orientezi catre alt forum. Remarca aia cu prietenii tai " care tin cu CSU " si care " nu sunt foarte multi " este gratuita, rautacioasa si indica faptul ca ori nu esti din Craiova, ori esti membru al familiei analfabetului ghebos care a distrus fotbalul in Craiova, ori esti angajat al lui sau membru al peluzei sud. Pana la urma care este scopul tau aici ?
Dupa ce ai intrat in casa noastra ai inceput sa ne injuri. Daca pe tine te deranjeaza ce sustinem noi, pe noi ne deranjeaza prezenta ta. Pa !

Tony7
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 15 Oct 2020, 18:45

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Tony7 » 20 Oct 2020, 17:59

Cred ca am primit destule injuraturi de cand am inceput sa postez pe aici fara sa intorc vreo jignire.
Sunt din Craiova, stai linistit. Daca vrei, te invit in centru vechi sa vezi cum arata o masa la care 3 persoane tin cu FCU, 2 cu CSU si una e neutra. Deci, nu e o remarca rautacioasa in cazul meu.

Scopul meu e sa aflu modul in care ganditi cand acordati atata credit acestui proiect fara sa vedeti dedesubturile lui.
Ca in rest, sunt 100% sigur ca nu pot sa schimb pareri.
Doar ca in loc de argumente, vad doar injuraturi si comportamente senile de la unii.

Venturiano
junior
junior
Mesaje: 41
Membru din: 04 Feb 2020, 18:37

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Venturiano » 20 Oct 2020, 18:06

Tony7 scrie:
20 Oct 2020, 17:59
Scopul meu e sa aflu modul in care ganditi cand acordati atata credit acestui proiect fara sa vedeti dedesubturile lui.
:laughing: :laughing: :laughing:

pfff, nu stiu ce ne faceam fara tine sa ne duci grija :lol: saracii de noi hahahahahahahaha

railor, baiatul venise sa ANALizeze modul de gandire, sa ne arate dedeSUPTurile, practic sa ne lumineze cu inteligenta lui debordanta si sa ne salveze de noi insine si voi il luati la misto.. ce uameni rai :-( nu aveț argumente, nu aveț viziune, si incurajaț echipa sistemului - hmm, oare unde am mai auzit lucrurile astea? :lol:
Last edited by Venturiano on 20 Oct 2020, 20:28, edited 1 time in total.

Scrie răspuns