Alegeri prezidențiale 2022

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Alegeri prezidențiale 2022

Mesaj de manex » 22 Feb 2022, 16:40

Bun comunicatul, sunt sigur ca va face valva. Nu vad nimic gresit in el, buna si propunerea de a veni suporterii cu varianta lor. Gica Craioveanu ar fi o solutie buna atata timp cat ar fi disous sa stea non stop in Craiova si(aici nu stiu) cat ar avea o minima pregatire teoretica pentru a ocupa o functie de conducere. Geolgau ar fi o soluție foarte buna.
Cred ca Marian Copilu va fi alesul conducerii pentru a candida.
Eu vad asa lucrurile: patronatul da directia in care se indreapta societatea, presedintele face tot ce trebuie pentru a ajunge acolo unde dorește patronatul asa cum crede de cuviință avand aprobarea consiliului. Presedintele se va ocupa de aprobarea transferurilor, a salariilor, de alegerea antrenorului, de strategia pe termen scurt si mediu.. Etc.
Practic va face ce face Rotaru acum, numai ca pe o perioada limitata.
Zic

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Alegeri prezidențiale 2022

Mesaj de marius_vl » 22 Feb 2022, 16:58

N-am niciun dubiu că Marian Copilu va fi câștigătorul, că doar nu se votează cu voturile la vedere

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Alegeri prezidențiale 2022

Mesaj de manex » 22 Feb 2022, 17:11

Au zis ca totul va fi transparent.
Daca e doar sa presupunem cine va candida, dintre toti Copilu are experienta cea mai mare pe un post similar.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Alegeri prezidențiale 2022

Mesaj de Paul » 22 Feb 2022, 17:28

Eu nu am nimic cu Copilu, dar nu l-am vazut niciodata decat in poze statice si niciodata vorbind, adica nu cred ca e postul pentru care sunt chemati sa voteze suporterii, el e un fel de secretar de stat, ministru, chiar si prim ministru, din-asta de se pricepe sa execute chestii, dar mie cel putin nu imi pare ca ne reprezinta ca suporteri.
Din comunicat pare ca sunt invitati sa candideze cam fostele glorii, si asta nu poate fi decat pentru imagine, eu asa vad, si se bazeaza pe sprijin popular, campanie electorala, chestii nu tocmai tehnice si de competente sa le zic manageriale, cat de reprezentare a tuturor.
Ce stim este ca putem vota, abonatii adica, si poate asta e si o invitatie ascunsa pentru a-si face abonament inca si mai multi. Cred ca o sa ne lamurim, si sper ca au deja doritori, sa nu ne trezim ca la alegerea antrenorului nationalei, ca ii roage pe toti si zic toti nu, se supara Iedi ca e ultimul si totusi accepta, ca doar ce isi facuse si el implant capilar :)

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Alegeri prezidențiale 2022

Mesaj de fanUCV » 22 Feb 2022, 18:22

cred că se trece, prea ușor, peste criteriul cu studiile superioare de lungă durată .. asta este o găselniță, să nu participe oricine .. are Geolgău, Craioveanu, Cârțu, studiile alea .. ?!
pe Copilu l-am văzut în Groapă cu Dinamo(dădea cuba cu jucătorii înainte de meci) .. pare un tip mai vorbăreț doar în spatele ușilor și doar în anturajul cunoscuților ..

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Alegeri prezidențiale 2022

Mesaj de fabius_2014 » 22 Feb 2022, 18:58

Cartu are 100% studii superioare de lunga durata, Geolgau cred ca are si el, Craioveanu nu stiu. Inainte de 89' fotbalistii de la Universitatea Craiova faceau facultatea, de obicei ISE.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Alegeri prezidențiale 2022

Mesaj de Iancu Magheru » 22 Feb 2022, 19:33

In comunicatul clubului se menționează că aceste alegeri sunt pentru funcția de președinte și atât. Pe site-ul clubului apare ca președinte, Cârțu, iar ca președinte executiv, Marian Copilu. Deci toată tevatura pt funcția asta nu îl privește pe Copilu, iar Cârțu cel mai probabil va fi ales. Craioveanu cica ar fi declarat in fanatik ca nu candidează dacă l-ar avea Ca adversar pe Sorinaccio, iar cel din urmă a zis deja că se înscrie în cursă. Deci ne agităm degeaba, e un eveniment de importanță minoră pt noi.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Alegeri prezidențiale 2022

Mesaj de fabius_2014 » 22 Feb 2022, 20:00

Are importanta lui acest eveniment. E o chestiune de imagine, de apropierea clubului de suporteri, un lucru absolut nou in Romania. Eu cred ca nu trebuie sa dam ignore la acest eveniment . Faptul ca suporterii participa la alegerea presedintelui reprezinta o apreciere la adresa acestora. Daca ne uitam la booveni, vedem cum patronul urineaza pe suporterii echipei sale, ii umileste si ii foloseste ca pe vite , in comparatie cu clubul nostru care ne invita la vot pentru a alege presedintele. Stiu ca nu este un pas decisiv, ca nu se cedeaza totul catre suporteri, dar este un prim pas inainte. Daca pasul este mic sau mare ramane de vazut.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Alegeri prezidențiale 2022

Mesaj de fanucrv » 22 Feb 2022, 20:02

https://www.prosport.ro/fotbal-intern/m ... t-19415879
Daca e adevărat, e gogonata rau faza cu Copilu care ar fi semnat până in mai. Nu pare genul atat de disperat. Doar Dinu vamă sau MM Stoica mi se par personaje care sa semneze pentru 5 luni.
Pe de alta parte niciunul dintre jucătorii dați afara de cfr pe motiv ca erau aduși de Copilu, nu mi se pare o soluție pentru echipa noastră.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Alegeri prezidențiale 2022

Mesaj de fabius_2014 » 22 Feb 2022, 20:15

Poate vedem un tandem Cartu- Copilu. Nu cred ca Rotaru aducea un om pentru 5 luni.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Alegeri prezidențiale 2022

Mesaj de Iancu Magheru » 22 Feb 2022, 21:05

Ce harababură.. eu vad foarte clar în organigrama clubului ca Copilu e președinte executiv, iar Cârțu președinte (Nu se menționează de care). In postare se vorbește de alegerea președintelui, iar nu a președintelui executiv. Ce naiba să mai intelegem, că organigrama aia e făcută pe genunchi și de fapt alegerile astea vizează ambele funcții? Ne lăudăm cu transparența, păi atunci mă aștept la niște clarificări din partea clubului.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1754
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Alegeri prezidențiale 2022

Mesaj de dorumihnea2 » 22 Feb 2022, 22:24

Asta cu alegerile o văd că o mare vrăjeală și vă spun de ce ....ce rost mai avea să îl aduci pe Copilu până în vară pt care Rotaru a zis că a negociat de mult pt el. Dacă te băteai la campionat și trebuia să-ți aducă Copilu 3 sau 4 fotbaliști care să conteze pt scopul ăsta era ok să îl aduci dar așa....nimic pe transferuri și tu te bați abia abia să prinzi playofful dar până în vară îl ai pe Copilu....E o lovitură de imagine și doar atât....mie personal îmi pare rău că nu mi-am făcut abonament , cu toate că nu sunt din Craiova, pt că măcar aveam șansa să votez pt președinte....momentan e fâs asta cu votatul dar poate poate să prindă pe viitor...

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Alegeri prezidențiale 2022

Mesaj de Freestate » 23 Feb 2022, 08:19

fabius_2014 scrie:
22 Feb 2022, 18:58
Cartu are 100% studii superioare de lunga durata, Geolgau cred ca are si el, Craioveanu nu stiu. Inainte de 89' fotbalistii de la Universitatea Craiova faceau facultatea, de obicei ISE.
Si daca-l intrebam de nea Sorin cum se calculeaza rata profitului ...in mod sigur stie ! :)(
El a invatat ca orice comerciant ceva economie din firmele lui ...adica de la cofetarie.
FMSP :)(

blackworld
junior
junior
Mesaje: 53
Membru din: 27 Mai 2017, 09:53

Re: Alegeri prezidențiale 2022

Mesaj de blackworld » 23 Feb 2022, 11:29

Copilu are contract cel putin pana in vara lui 2023.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2865
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Alegeri prezidențiale 2022

Mesaj de Geronimo » 23 Feb 2022, 11:35

In tarile unde s-a inventat apa calda se poate ajunge seful guvernului si fara studii superioare. Nu cred ca un singur om poate sa le faca pe toate. Sa caute jucatori de perspectiva, sa negocieze cu Ford etc.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Scrie răspuns