Sesizari CNA pentru TV si Radio si nu numai...

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3472
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Sesizari CNA pentru TV si Radio si nu numai...

Mesaj de Freestate » 11 Apr 2022, 21:06

Aici ne organizam pentru a combate actiunile de nerespectare a numelui echipei noastre.
Cu cat mai multe sesizari cu atat mai bine.
Obiectul: asocierea numelui Universitatea Craiova altor entitati de catre persoane de la TV si radio.
Desigur ne-am labartat cu acest subiect pe "ziaristi non-grata" sau pe "Mititelu la judecata..." dar eu cred ca e nevoie de topic separat pentru a fi mai eficienti.
Desigur intai discutam sa vedem daca mizeria facuta de respectivele persoane e clara si sta in picioare. Apoi luam decizia si demaram actiunea.

Primul inculpat pe ziua de astazi:
Gabi Safta
Emisiune radio "Gol dupa gol". Emisiunea oficial a inceput la ora 20.00
Post radio: Radio Infinit Tg Jiu
Data/Ora: 10.04.2022, Intre ora 20.00 si 20.10 (infractiunea 1), intre orele 23.05-23.15 (infractiunea 2)
Infractiunea 1: La minutul 7.00 al video-ului de mai jos numeste FCU -> Universitatea Craiova. Apoi vine dar nu ca o corectie ( nu se scuza) ci ca o asociere si spune Dinamo - FCU.
Infractiunea 2: La ora 3.11.35 a video-ului isi cere scuze fanilor Universitatii ca s-a bucurat la golul CSU...Desigur asta nu e clara.

Urmariti cu un minut inainte si dupa ca sa intelegeti situatia.
Mentionez faptul ca infractorul are deja o atentionare (eu am trimis sesizarea, tot pentru Radio Infinit Tg Jiu)...Haideti sa-l facem de o amenda daca credeti ca sunt sanse !


Tin sa mentionez ca am trimis singur sesizare pentru o emisiune a lui la acelasi radio in nov.2021 la meciul boovenilor cu Clujul cand folosea repetat si cu mare larghete denumirea Universitatea Craiova si i-au atentionat.
Vezi atasament !
Fişiere ataşate
Muia Safta.png
FMSP :)(

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3472
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Sesizari CNA pentru TV si Radio

Mesaj de Freestate » 12 Apr 2022, 10:39

Am trimis. Desi ratonul ala de Gabi Safta foloseste un tertip care vrea sa tina loc de autocorectie, este clar ca el incearca asocierea numelui Universitatea Craiova cu FCU.
Acum, sa vedem ce zice CNA-ul ...mai bine sa trimiti si sa-i presezi decat sa stai cu mainile in san.

De ce Radio Infinit din Tg Jiu (...sediul in Novaci) il accepta pe ratonul asta ?
Eu am radacinile din Gorj, parintii mei, bunicii de acolo sunt. Ai mei au venit in Craiova in anii '60 cu industrializarea.
In zona Tg Jiu erau multe unitati militare ...acolo lumea tinea inainte de a intra Stiinta in A cu Steaua. Sunt multi stelisti in zona aia. Apoi s-a impartit zona, intrand si noi in forta. Desigur la sud deTg Jiu, Carbunesti ...lumea sustinea Stiinta dar zona unitatilor militare era impartita cu Steaua.
Probabil patronii Radio Infinit Tg Jiu au afinitati pentru FCSB.
Mi se pare lipsit de deontologie sa numesti o emisiune "Gol dupa gol" sa o vrei ca avand caracter general destinata suporterilor fotbalului romanesc si totusi sa o aloci exclusiv fanilor FCSB si uneori celor ai lui Mititelu.
Daca o asculti cap coada (Gol dupa gol) ...te iei cu mainile de par...Sunt invitati sa intre in direct doar fcsb-isti, Mustata are linie libera mereu, CFR este cea mai urata echipa a fotbalului romanesc si lupta impotriva CSA capata proportii apocaliptice.
Nu stiu de ce fanii CSA nu fac sesizari cu privire la numele "Steaua" ....ratonul si invitatii lui nu au nicio retinere sa-l asocieze FCSB-ului !
Fişiere ataşate
cna 12.04.jpg
FMSP :)(

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Sesizari CNA pentru TV si Radio

Mesaj de fanucrv » 12 Apr 2022, 11:35

safta asta e un vierme pe care mi-l aduc aminte cand era crainic in ghencea si ne injura la propriu cand jucam cu steaua. Un golan care acum e fcsb ist pentru ca nu s-a putut lipi de csa. Individul macar este consecvent cu noi: ne injura pe vremuri, ne injura si acum. Singura deosebire este ca acum o face pe banii lui mititelu.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3472
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Sesizari CNA pentru TV si Radio

Mesaj de Freestate » 12 Apr 2022, 11:52

Inca o sesizare pentru Safta
30.01.2022 meciul FCU - FC Arges in debut...
Era la 10 zile de la atentionarea primita de la CNA.

Din nou inculpat:
Gabi Safta
Emisiune radio "Gol dupa gol". Emisiunea a inceput inainte de ora 17.00 aproximativ 16.50.
Post radio: Radio Infinit Tg Jiu
Data/Ora: exact in debut in jurul orei 16.50 comite infractiunea "...transmitem meciul dintre Universitatea Craiova, FC Universitatea Craiova"
https://www.youtube.com/watch?v=pNYT5-J73UI
FMSP :)(

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3472
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Sesizari CNA pentru TV si Radio

Mesaj de Freestate » 12 Apr 2022, 12:16

Am mai trimis una...Iat-o !
Fişiere ataşate
cna 12.04 _ 2.jpg
FMSP :)(

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3472
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Sesizari CNA pentru TV si Radio

Mesaj de Freestate » 12 Apr 2022, 13:39

fanucrv scrie:
12 Apr 2022, 11:35
safta asta e un vierme pe care mi-l aduc aminte cand era crainic in ghencea si ne injura la propriu cand jucam cu steaua. Un golan care acum e fcsb ist pentru ca nu s-a putut lipi de csa. Individul macar este consecvent cu noi: ne injura pe vremuri, ne injura si acum. Singura deosebire este ca acum o face pe banii lui mititelu.
Trebuie sa fim cu ochii si pe Realitatea Sportiva ...sunt cei mai neimpacati cu postura in care sunt pusi. Ii arde sa-i spuna lui Mititelu - Universitatea Craiova.
FMSP :)(

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3472
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Sesizari CNA pentru TV si Radio

Mesaj de Freestate » 19 Aug 2022, 20:57

Astazi pe Digisport 1 la stirile prezentate ...orele exacte 10.05 si 11.05 ...facand referire la FC Arges prezentatorul stirilor a facut referire la infrangerea acestora in fata FCU Craiova 1948 cu sintagma "in fata Universitatii Craiova 1948".
Cum adica peste tot Digisport scrie U Craiova 1948 dar tu te dai smecher si spui altceva ?
FMSP :)(

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3472
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Sesizari CNA pentru TV si Radio

Mesaj de Freestate » 31 Aug 2022, 13:07

Acum 2 minute la Stirile Digisport1 ..."vineri ardelenii (ref. U Cluj in timpul rezumatului cu Rapid) intalnesc Universitatea Craiova de la 21.30"
Va rog nu va lasati pe tanjala !
Vreau reclamatii in bloc la CNA ! Noi nu putem fi slabi, noi nu toleram ...furtul muncii noastre de atatea generatii !Pe ei sub mama lor ! (intotdeauna am fost adeptul "femeia deasupra")
Trebuie sa-i impacam pe acesti neimpacati ! Cu forta daca se poate...
Deci ora 1.04 pm...Stirile Digisport 1


le. ... este o bucata inregistrata si difuzata la toate stirile de pe parcursul acestei zile (nu numai la ora 13.04) asa cum s-a intamplat si la precedenta reclamatie (vezi mai sus pe 19.08.).

Neconformitatea este prezenta la toate stirile difuzate pana acum pe parcurul acestei zile.
FMSP :)(

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3472
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Sesizari CNA pentru TV si Radio

Mesaj de Freestate » 31 Aug 2022, 19:14

Nu uitati sa faceti reclamatie si pentru astazi si pentru ziua de 19 August ...pe tot parcursul zilei la stirile Digi s-a spus la EFM ...Universitatea Craiova 1948 (pe 19.08) si Universitatea Craiova astazi...
Fataaaah ! :)(
FMSP :)(

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1784
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Sesizari CNA pentru TV si Radio

Mesaj de dorumihnea2 » 31 Aug 2022, 19:28

Cine era la știrile sportive? Petenghea?

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3472
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Sesizari CNA pentru TV si Radio

Mesaj de Freestate » 31 Aug 2022, 19:33

De-abia ii cunosc dupa nume pe Moraru si Naum, celalalte voci imi sunt necunoscute...Iti dai seama ca arata secvente din meciuri iar vocea le insoteste, nu i se vede mecla nenorocitului.
FMSP :)(

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Sesizari CNA pentru TV si Radio

Mesaj de Bobby » 08 Sep 2022, 20:37

Gradinescu minte aici spunind ca CNA recomanda folosirea numelui "CSU Craiova".

https://www.gsp.ro/gsp-special/special/ ... 73963.html

Sugerez reclamatii la CNA si cereri de clarificare - sa demonstram public ca asta minte. PN poate conduce acest efort masiv.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3472
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Sesizari CNA pentru TV si Radio

Mesaj de Freestate » 15 Oct 2022, 16:42

Astazi in timpul meciului Botosani -FCU 1948 la minutul 35 al meciului unul dintre comentatori numeste echipa puscariasului "Universitatea Craiova 1948"...
Omul e initiat ii comenta pe caluti prin liga a 2-a, cred ca le este fan ... prin a doua repriza era la curent cu rezultatele echipei Primavera a calutilor ...si neimpacat desigur cu realitatea.
Sesizare ! Eu am facut una...
FMSP :)(

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3472
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Sesizari CNA pentru TV si Radio

Mesaj de Freestate » 26 Oct 2022, 16:17

fanucrv scrie:
26 Oct 2022, 15:04
La emisiunea ioanei cozma am asistat la o faza de tot rasul : mititelu isi numea corect propria echipa " fcu" , in schimb fomistul vivi rachita ii spunea "universitatea craiova". Mititelu a avut decenta sa nu-i ceara "celebrului" vivi sa nu-l pupe-n curr ,ca sunt sigur ca mancatorul de cacatt ar fi facut-o, acolo-n direct.
Cred ca aceste sesizari nu se pot opri doar la adresa angajatilor unei televiziuni, daca cineva nu informeaza corect publicul atribuind numele UNIVERSITATEA CRAIOVA altei entitati eu cred ca moderatorul emisiunii trebuie sa-l corecteze pe invitat pentru buna informare a publicului.
De aceea il rog pe fanucrv sa spuna ora emisiunii si postul !
FMSP :)(

Rocain
senior
senior
Mesaje: 344
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: Sesizari CNA pentru TV si Radio

Mesaj de Rocain » 26 Oct 2022, 16:31

Alt handicapat aici in articolul prostsport:

https://www.prosport.ro/fotbal-intern/d ... v-19543418

Scrie răspuns