Rotaru la judecata poporului

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de fanucrv » 20 Iul 2023, 19:54

Doar Rotaru ! Atât! Restul sunt de poză.

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de ParintelePafnutie » 20 Iul 2023, 21:07

Leonard Albert scrie:
20 Iul 2023, 19:30
Credinta merge pe la biserica. Aici sunt afaceri. Ma rog, e punctul meu de vedere, nu vad de ce s-a ambalat lumea asa. Asta "cred" eu. :)(
Si sa nu inteleaga cineva ca am ceva cu Rotaru, ba dimpotriva! Omul ne-a scos anii astia. Atat cat a putut. Dar asa vad eu lucrurile.
Da, si cifrele sint alea de le pusa FreeState. Daca asa spune contabilitatea, aia e

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de ParintelePafnutie » 20 Iul 2023, 21:08

fanucrv scrie:
20 Iul 2023, 19:54
Doar Rotaru ! Atât! Restul sunt de poză.
Da, ar fi interesant sa stim defalcat, cine cit detine din datoria clubului.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de Freestate » 06 Apr 2024, 09:05

Omul asta chiar nu se pricepe, sa ai atata latenta sau chiar indaratnicie in a lua decizii drastice cu privire la remanierea lotului, inlocuirea unor jucatori ! Sa le faci contracte astfel incat sa nu poti scapa de ei repede... Pfff !
Sa se uite si el la Becali ce rulaj a avut oierul in toti anii !
Ii imprumuta si ii aduce inapoi. La dracu ii mai aduci ?
Se vorbeste despre neprofesionalism la cai in ograda ....de catre ai lor. Era evident pentru toata lumea ce se intampla acolo.
Dar ceea ce se intampla la noi incepe sa frizeze orice logica.
Cum naiba sa prelungesti cu Mateiu cand e mort de cativa ani ? ...si sa vrei sa prelungesti iar ! Esti idi0t ?
Ce-i cu astia care se trag precum zeama de varza prin curtea clubului de multi ani ?

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de R.E.N. » 06 Apr 2024, 12:15

Si becali care ruleaza, ce rezultate a avut? Singurele rezultate in ultimii zece ani le-a avut cfr, dar nu poti sa imprumuti modelul de acolo, ca n-ai tot sprijinul mafiei politice.

Eu nu vad nimic rau in a-i prelungi contractul unui jucator care a ajuns la 34 de ani si a jucat aproape toata cariera pentru club. Mi se pare un respect pe care ar trebui sa-l aratam celor care au fost cu noi si au muncit o perioada asa lunga. Problema e ca nu trebuie sa-l tii titular. Mateiu, sa intre 20-30 de minute cand ai nevoie de cineva sa fie buldozer la mijlocul terenului si sa puna osul la bataie, e inca util.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

~

Mesaj de Freestate » 06 Apr 2024, 12:25

+ I se spunea Buldozerul + era un film cu Bud Spencer iar Mateiu al tau nu arata nici pe departe. :)(
Respect ii arati oferindu-i un loc la o grupa de copii ...sa-i invete la baut si fumat, nu sa-l bagi in teren si sa nu existe.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de R.E.N. » 06 Apr 2024, 12:32

Esti pricinos, Mateiu si sezonul asta a mai facut meciuri bune. Daca il mai lasi 20 de ani la baut si fumat, si-si lasa parul lung pe piept, ar putea aduce putin cu Bud Spencer.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de Freestate » 06 Apr 2024, 13:07

Nu mai beti inainte de a vedea meciurile, mai ales in cele care joaca Mateiu ! Va rog solemn, beti dupa ! Cel mai bine e sa bei dupa si sa vii pe forum sa te dai in spectacol. :)(

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de fanatic16 » 06 Apr 2024, 15:01

Mateiu e cea mai mică problemă, buba e scoutingul, dacă aveam scouteri buni Mateiu era demult transferat pe la Voluntari sau U Cluj,dar vedeți bine ca și bătrân și băut Mateiu e cu 3 clase peste Anzoru vieții.
În alta ordine de idei, siguranța pe care o dau Badelj și Maldonado e neașteptat de bună și Screciu trebuie urcat la mijloc dacă va intra cu fcsb.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de Freestate » 06 Apr 2024, 15:06

Io nu am nicio parere fata de Soiri, altuia ii place, altuia nu. mie nu-mi place Mateiu, aluia ii place, mie nu-mi place Badele altuia ii place, mie-mi place Anzoru, altuia nu...Sunt "n" si "n" combinari de preferinte le la suporter la suporter...
Cand se intampla asta eu cred ca stim sigur (fara incertitudine) ca toti acesti jucatori au o valoare ... incerta :)( iar antrenorul nu are nicio putere, totul tine de cel care i-a adus sau/si i-a pastrat.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de Freestate » 07 Apr 2024, 07:59

Pana la un punct am apreciat ...Umanismul lui Rotaru in trecut, de a le da o sansa prelungita noilor jucatori, ca nu-i expedia dupa 2-3 meciuri asa cum facea Gigi dar gluma s-a ingrosat, unii au 4 ani pe aici, altii se apropie de 3 si noi tot cu ei jucam.
Da-o-n gura ma-sii, oricat de umanist ai fi trebuie sa primeze rezultatul, interesul clubului !

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de dorumihnea2 » 07 Apr 2024, 09:59

Anul ăsta sunt dezamăgit de Ivan , Markovic și Koljc....Mateiu e excelent să intre că rezervă 10 minute pe meci, este inexplicabil că joacă meci de meci titular....primii 3 nu ne mai pot ajuta cu nimic și punct. Tot așteptăm de la ei să ce? Markovic să nu mai fie comic cu fizicul lui și jocul lui haotic? Ivan să iasă din depresie? Koljc să își dea jos balerini din picioare? Prefer vreun Căpățână ( cu toate că nu îl agreez sută la sută) in locul lor ...

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de Geronimo » 07 Apr 2024, 15:24

E posibil ca Elvir sa nu mai poata. Lui Markovic ii trebuie antrenor personal, pare foarte lent in actiuni. Pacat ca Ivan nu a reusit transferul in Franta, de atunci e in depresie.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Diesel
junior
junior
Mesaje: 34
Membru din: 06 Noi 2020, 08:36

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de Diesel » 07 Apr 2024, 22:50

Ce-am dat azi finului, recuperăm săptămâna viitoare de la naș

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de fanatic16 » 08 Apr 2024, 11:31

Diesel scrie:
07 Apr 2024, 22:50
Ce-am dat azi finului, recuperăm săptămâna viitoare de la naș
:-D

Scrie răspuns