Rotaru la judecata poporului

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de ParintelePafnutie » 19 Iul 2023, 16:44

FreakBoy scrie:
19 Iul 2023, 16:40
ParintelePafnutie scrie:
19 Iul 2023, 15:32
FreakBoy scrie:
19 Iul 2023, 15:11
Și mie mi-a dat 40k sa zic ca vreau o singura echipa în Craiova! Ma autodenunț, va dau și print screen de pe ce vreți voi.
Bun, hai sa zicem ca n-ai zis-o la misto. De unde are boo banii astia (daca chiar ii are)?
Rotaru mi-a dat, miti suge plui
Acum am inteles, mi-a desenat fanatic16

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de cortinadampezzo » 19 Iul 2023, 17:36

Nu este vorba de economie, dar daca vrei sa treci la nivelul urmator trebuie sa aduci oameni care chiar se pricep la functiile postului pe care il ocupa.

Asta inseamna sa treci la nivelul urmator. Tineti minte ce au facut managerii, nu antrenorii sau patronii Barcelonei cu privire la Messi... au pus in balanta contabila plecarea, au pus ramanerea, au facut prognoze, estimari, analize, grafice. Si au ajuns la concluzie ca messi trebuie sa plece , chiar daca toata suflarea catalana a fost impotriva.

Asta inseamna sa fi la nivelul urmator.
In pozitile de manager trebuie sa aduci oameni care sa livreze pentru acei noi investitori, trebuie sa aduci oameni care sa munceasca full time pentru aia 2000 pe luna sau 3000 pe luna.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3513
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de Freestate » 19 Iul 2023, 17:42

Si apropo, Rotaru se lauda ca a anuntat orasul cu mult inainte ca se retrage dar de fapt nu ne-a spus cum vrea s-o faca.
Nu a pregatit terenul, nu a facut reduceri din timp... o face acum precipitat.
La dracu a mers atatia ani cu buget de 11 milioane daca nu putea sa asigure deficitul?
De ce nu a redus cheltuielile treptat, de ce il mai aduce pe Silva cu 18.000/luna si pe Hanca la fel + bani la semnatura ?
De ce nu a stabilit un plafon salarial si bonusurile sa le dea in raport cu obiective europene (ca doar de acolo vin bani suplimentari adica bani de bonusuri)
De ce dracu i-a vandut pe Mitrita si Mihaila ?...a acoperit deficitul pentru 2-3 ani dar apoi ?
Nu mai bine pastra echipa aia din 2018 si acelasi nivel de buget ? ...Mai intra acolo si un Mihaila care crestea in joc si in urmatorii ani luai campionatul sau poate aduceai bani din Europa.
Mi-e greu sa cred ca cu echipa din 2018 aveam parte de deceptii precum Tbilisi sau Laci.
FMSP :)(

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de cortinadampezzo » 19 Iul 2023, 17:47

11 mil cheltuielile totale , 6 milioane incasari sau cheltuieli acoperite, deficit 5 milioane , zice rotaru

pai cum poate ma sepsi, voluntari, faru cu cate 4-5 mil pe an sa castige cupe si campionate ?

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3513
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de Freestate » 19 Iul 2023, 17:47

fanatic16 scrie:
19 Iul 2023, 16:59
Cu zece milioane pe Koljic, titlul în 2020 și grupele conference anul trecut altfel vorbeam acuma
Nu poti sa-ti faci managementul luand in calcul ... lovituri.
FMSP :)(

JaneTrabant
membru
membru
Mesaje: 148
Membru din: 04 Oct 2021, 17:15

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de JaneTrabant » 19 Iul 2023, 17:52

Paul scrie:
19 Iul 2023, 16:37
JaneTrabant scrie:
19 Iul 2023, 16:21
Nu înțeleg de ce se discuta banii pe care ii lua Grande atâta timp cât atâția ani de zile Rotaru a plătit petarde absolut degeaba….

Hanca, vana ar fii primi care îmi vin in minte
Pentru ca probabil acele petarde aveau contracte care nu i-au permis sa se debaraseze de ei, o fi incercat rezilieri si i-au zis aia - thanks but no thanks, mai bine stam si luam pana la ultimul euro. Csf? Ncsf.
Probabil ca in cazul celorlalti nu e aceeasi situatie cu contracte din care nu mai poti sa iesi, iar faptul ca totul a fost bine cat ai fost platit doar sa fii in preajma, fara vreo implicare reala, initiativa sau stress de orice fel, si daca ti se cere sa ramai alaturi fara niste bani pe care de fapt nu ii meriti, pentru ca imi inchipui ca salariul nu mai era platit, dar probabil i-ar fi platit deplasarile, spui ca esti jignit, dupa parerea mea nu e chiar vina lui Rotaru.
Posibil sa le fi atras atentia ca el e cel care pierde bani, singurul, cu orice hotarare proasta si cu orice iesire in decor, probabil au fost invitati cei care teoretic ar putea contribui la gestionarea financiara a clubului sa o faca, sa se implice nu numai la luat cat si la dat, iar la Gicanul ar fi de asteptat ca ar putea fi in categoria finantatori, si probabil ca li s-a spus ca daca nimic din toate astea nu se intampla, atunci macar sa fie self sustained.

Eu incerc sa inteleg de ce a ajuns aici si ce vrea de la viata Rotaru.
Foarte bun punctul de vedere, dar...

Exemplu: cu Marcel Popescu putea sa o termine mult mai devreme, ca Gicanu făcea mai multe decât el.
2. Toți de aici știm ca rotaru de cu bata.n gard când îți e lumea mai draga.
3. L a mai demis o data pe Gica, asta ar fi a doua oara, mi se pare normala reacția lui.
4. Încerc de foarte mult timp sa înțeleg strategia lui rotaru, efectiv nu mi a ieșit niciodată, ok, avem titluri câștigate, am stat bine cu veniturile pana acum, dar ce nu pot înțelege este de ce delăsarea asta dacă vrea sa vând clubul, nu ar fi trebuit sa pună mai mult accent pe vânzarea abonamentelor pentru a atrage investitori?

Ar mai fi multe întrebări, dar una cred ca e primordiala.
I s a cerut sa facă curat în club înainte sa fie preluat de alți investitori?

Edit: echipe cu bugete mai mici au aceleași sau performante mai bune. Șepsi, farul
Stiinta, Stiinta, Stiinta! ucv ucv ucv usteag usteag usteag

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 738
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de FreakBoy » 19 Iul 2023, 17:57

Sau poate ca Rotaru a văzut vremurile ce vin, a luat cel mai prost scenariu, și se pregătește pentru el.
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3513
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de Freestate » 19 Iul 2023, 17:58

Si in plus lasa impresia ca odata ce am castigat palmaresul se debaraseaza de oamenii care au insemnat ceva...de parca i-ar fi fost impusi la inceperea afacerii. "Dragoste cu forta nu se poate" ..a zis Grande. Probabil Rotaru nu a fost niciodata de acord cu pozitia lui Craioveanu.
FMSP :)(

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3513
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de Freestate » 19 Iul 2023, 18:00

FreakBoy scrie:
19 Iul 2023, 17:57
Sau poate ca Rotaru a văzut vremurile ce vin, a luat cel mai prost scenariu, și se pregătește pentru el.
Vremurile sunt cacacioase inca de la inceputul pandemiei sau cel mai tarziu de la inceputul razboiului din Ucraina.
E criza de ceva timp iar el scolit pe Wall Street reactioneaza tarziu.
FMSP :)(

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de fanucrv » 19 Iul 2023, 18:09

Am ajuns intr-un punct de cotitura. Era evident ca vechiul staf își arătase din plin limitele și am scris p-aici ca daca nu se va schimba conducerea vom repeta mereu același greșeli si nu ma refer aici doar la politica de transferuri, care e prima care sare in ochi. Stiu ca Rotaru taie si spânzura dar totuși in toti anii ăștia nu a fost singur in club. Suntem in punctul in care ori reușim sa trecem la nivelul dorit de toata lumea si pentru treaba asta e nevoie capital si de o conducere noua priceputa, ori se alege praful daca nu vine nimeni sa bage alti bani.

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de ParintelePafnutie » 19 Iul 2023, 18:14

Freestate scrie:
19 Iul 2023, 17:47
fanatic16 scrie:
19 Iul 2023, 16:59
Cu zece milioane pe Koljic, titlul în 2020 și grupele conference anul trecut altfel vorbeam acuma
Nu poti sa-ti faci managementul luand in calcul ... lovituri.
Au facut niste estimari prea optimiste. A zis cineva bine, parca nu erau banii lor. Ar trebui totusi un management mai batrinesc, asa, mai pesimist. Sa fie mereu un "avocat al diavolului" care sa intrebe "si daca in loc sa se intimple asta, se intimpla ailalta". Ai nostri s-au cam lasat dusi de valul optimist

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de cortinadampezzo » 19 Iul 2023, 18:30

asa o fi kabala dimboviteana , ce stim noi amaratiii

o fi cum zice chelu, (***exact cum spui tu: gata cu speculatiile care ne baga intr-o gaura neagra, ne bazam doar pe fenomene si fapte deja consumate, date certe)

noi putem sa speculam multe aici, inclusiv ca cel care va veni cu bani multi, nu se intelege cu fostele glorii , cartu nu e prieten cu toata lumea asa

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1453
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de gsm » 19 Iul 2023, 18:36

Am impresia ca se doreste o reconstructie in conducerea clubului, cu venirea noilor actionari, si cred ca bine face. Nu stiu de ce numai in oltenia se traieste din amintiri, precum craiova maxima. Nu orice fost fotbalist poate devini manager sau antrenor bun. Clubului ii trebuie oameni care sa cunosca managementul sportului, bun comunicator. Eu i-as coopta pe marius mitran, narcis raducanu, aurica ticleanu, pavel badea, silviu bogdan in organigrama clubului, sunt oameni care inteleg si se pricep sa managerieze clubul. Iar in privinta lotului i-as pastra pe: mitrita, popescu, markovici, bairam, screciu, borta, danciu, sala, gaspar, mitran, si as incerca sa aduc Fotbalisti, (axul central de la sherif tiraspol).

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3513
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de Freestate » 19 Iul 2023, 19:37

Update la primul post. :)(
Acest topic nu a fost deschis ca sa facem morala banilor lui Rotaru pana la 2013 sau care tin de teoria conspiratiei, de apartenenta acestuia (maichea) la niste structuri securistoide...
Aici lucram cu date certe stranse in perioada 2013-2023. Nu vreau sa expunem clubul, ce avem noi mai drag unor rationamente hazardate, gratuite.
Omul a avut un proces pentru care nu a fost ...dovedit. Banii lui Mititelu nu sunt mai curati iar aici suntem pe teren propriu. Mititeii au si ei forumurile lor unde se simt ca acasa si raportul de forte este invers.
FMSP :)(

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2103
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de gogu2005 » 19 Iul 2023, 19:44

Lui Grande i s-a propus să fie președinte. A refuzat într-un mod fairplay și moral spunând că nu vrea să-l concureze pe Cârțu. Poate Grande vrea să fie antrenor și nu om de birou așa cum și Cârțu a zis. E un moment bun pt Grande antrenor? Poate că da, piate că nu. Doamne ferește să nu aibă rezultate că va fi crucificat precum Papură.
Sorinache a încercat cu Rădoi să dea lovitura și nu a reușit, ba mai mult s-a ajuns la probleme și scandal cu Rădoi și jucători aduși de el. Evident omul s-a retras pt că a greșit și lucrurile oricum s-au schimbat foarte mult de prea mult timp.

Dacă Rotaru aduce oameni mega profesioniști în locul celor îndepărtați aș înțelege. Dacă rămâne să facă el și funcția de președinte și îi iese aș înțelege din nou. Dar, dacă face toate mișcările astea deampulea atunci e penibil.

PS: orice ar zice mititelu, orice acuze aduce, tot un mâncător de rahat rămâne, un mincinos pușcăriaș evazionist și un infractor dovedit.
CRAIOVA NESUPUSA

Scrie răspuns