Ştiinţa, furată ca-n codru

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 28 Iun 2006, 17:30

gobblin scrie:cu cine ? Cu micul Kaka si cu Dodd? Eu vad doar 3-4 jucatori de prima mana in echipa: Dorel, Ciuca si Bornescu si Ionescu.
Baird, Mitchell, Saceanu, chiar si Velcovici si Dananae, iti zic ceva?
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

papagalul

Mesaj de papagalul » 28 Iun 2006, 17:37

baggio scrie:
gobblin scrie:cu cine ? Cu micul Kaka si cu Dodd? Eu vad doar 3-4 jucatori de prima mana in echipa: Dorel, Ciuca si Bornescu si Ionescu.
Baird, Mitchell, Saceanu, chiar si Velcovici si Dananae, iti zic ceva?
Da, da, nume mari,de nationala , adusi pe bani grei, pe care sa bat o juma' de Europa.

vialy
suporter
suporter
Mesaje: 849
Membru din: 09 Noi 2005, 14:21

Mesaj de vialy » 28 Iun 2006, 17:41

papagalul scrie:
baggio scrie:
gobblin scrie:cu cine ? Cu micul Kaka si cu Dodd? Eu vad doar 3-4 jucatori de prima mana in echipa: Dorel, Ciuca si Bornescu si Ionescu.
Baird, Mitchell, Saceanu, chiar si Velcovici si Dananae, iti zic ceva?
Da, da, nume mari,de nationala , adusi pe bani grei, pe care sa bat o juma' de Europa.
stai linistit k o sa se bata pe astia de-i avem acum si nu juma' toata Europa o:
anti buCUResti

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 28 Iun 2006, 17:45

papagalul scrie:
baggio scrie:
gobblin scrie:cu cine ? Cu micul Kaka si cu Dodd? Eu vad doar 3-4 jucatori de prima mana in echipa: Dorel, Ciuca si Bornescu si Ionescu.
Baird, Mitchell, Saceanu, chiar si Velcovici si Dananae, iti zic ceva?
Da, da, nume mari,de nationala , adusi pe bani grei, pe care sa bat o juma' de Europa.
:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
Ma facusi sa rad.Uita-te in primul rand cati ani au fiecare si nu uita ca multzi dintre ei n-au debutat in divizia A.Majoritatea se invart in jurul varstei de 20 de ani, sunt tineri si au destul timp sa-si faca un nume.Dar probabil tie nu-ti convin tinerii astia de viitor, si ai fi preferat "numele mari de nationala, adusi pe bani grei, pentru care se bat o juma de europa" ca pLESAN, gUSO, dOUDA, bUNDEA......& friends! :-x
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

papagalul

Mesaj de papagalul » 28 Iun 2006, 17:53

Eu as prefera sa jucam cu astia tineri care au promovat, insa nu ar trebui sa le ridicam cota artificial, pana nu arata de ce sunt in stare si in prima Liga. Ca la divizia B, au avut evolutii oscilante si chiar ne-au dat ceva emotii pe final.

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 28 Iun 2006, 17:56

papagalul scrie:Eu as prefera sa jucam cu astia tineri care au promovat, insa nu ar trebui sa le ridicam cota artificial, pana nu arata de ce sunt in stare si in prima Liga. Ca la divizia B, au avut evolutii oscilante si chiar ne-au dat ceva emotii pe final.
Ei sunt singurii care pot sa-si ridice cota sau sa si-o scada, doar prin propriile evolutii! o: Eu am incredere ca cel putzin 5 din actualu lot , o sa surprinda foarte placut Divizia A la anu!
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

papagalul

Mesaj de papagalul » 28 Iun 2006, 18:07

baggio scrie: Ei sunt singurii care pot sa-si ridice cota sau sa si-o scada, doar prin propriile evolutii! o: Eu am incredere ca cel putzin 5 din actualu lot , o sa surprinda foarte placut Divizia A la anu!

E normal ca unii sa impresioneze, iar alti sa dezamageasca. Unii vor primi oferte de la echipele mari , iar la altii se va renunta din retur. Datorita obiectivului maret, cupele europene, baietii vor fi pusi sub o presiune nemeritata, si ma tem ca astia tineri, se vor pierde.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 28 Iun 2006, 19:08

baggio scrie:...multzi dintre ei n-au debutat in divizia A.Majoritatea se invart in jurul varstei de 20 de ani, sunt tineri si au destul timp sa-si faca un nume.
Pai fotbalistii joaca la nivel maxim in jurul varstei de 27-28 de ani. Ai nostri au destul timp sa creasca in valoare pana atunci. :-)

gobblin
junior
junior
Mesaje: 23
Membru din: 12 Sep 2003, 09:07

Mesaj de gobblin » 29 Iun 2006, 10:23

Baird - promitator, dar n-a rupt gura targului. Pai a dat cam acelasi numar de goluri ca si Gane, care a fost mai mult rezerva sau accidentat.

Saceanu - merge, dar nu e dintre jucatorii de prima mana - sper sa mai creasca in joc.

Mitchell - alterneaza jocurile mai bune cu unele in care greseste. E limitat din punct de vedere tehnic.

Dananae si Velcovici - nu ma omor dupa ei. Ca dovada ca nici stanga nu a fost multumit de ei e ca s-au cautat mai tot timpul jucatori de banda ca sa creeze concurenta.

Eu cand vorbeam de jucatori de prima mana ma refeream la jucatori care sa poata sa devina titulari in orice alta echipa.

Scrie răspuns