Apel către huligani

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Mesaj de SLH » 26 Apr 2007, 12:05

regret revenirea lui che pe forum, de fapt s-ar putea sa nu fie el, s-ar putea ca mititelu sa-i fii furat id-ul ca parca au aceleasi idei in cap

UCV
membru
membru
Mesaje: 259
Membru din: 26 Mar 2006, 10:17

Mesaj de UCV » 26 Apr 2007, 12:11

SLH scrie:regret revenirea lui che pe forum, de fapt s-ar putea sa nu fie el, s-ar putea ca mititelu sa-i fii furat id-ul ca parca au aceleasi idei in cap
regret ca nu poti sa asculti o alta opinie.

ew
senior
senior
Mesaje: 370
Membru din: 28 Feb 2005, 11:16

Mesaj de ew » 26 Apr 2007, 13:04

Che Guevara scrie:Daca s-a injurat cu primarul tot pentru echipa a facut-o. Fiindca Solomon e un maimutoi.

Primarul tiganilor a promis ca termina fantanile pana in octombrie si nu sunt gata nici acum. Pun pariu ca nu sunt gata nici in mai cand a zis ca le inaugureaza. A zis ca face sala polivalenta in 2 ani si acum am citit din presa ca s-au oprit lucrarile. Chiar nu vedeti ca ala ne duce cu vorba?

Despre combinatiile lui Solomon ma indoiesc ca ar fi mai corecte decat cele ale lui Mititelu. Decat sa fi ajuns banii aia in buzunar la Solomon si ala sa-si plateasca datoriile la tigani cu ei, mai bine ca au ajuns la Mititelu care ii baga in echipa de fotbal.

Atat timp cat exista acte de mostenire nu cred ca putem sa ne punem problema de drepturi succesorale false.
iar tu ma?
nu iti facusei forum?
dute acolo si lasa-ne...
esti pe forum de o zi si deja ai 35 de mesaje. esti paranoic.
mic cu ochelari, negru, chelios si burtos- miti ma numesc!

IoAndyY
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Oct 2006, 00:19

Mesaj de IoAndyY » 26 Apr 2007, 13:38

Ii dau in :-x mea pe toti care compara (de fapt sunt siguri) ca ULTRAS cu HOOLIGANS! in primul rand rOMANIA n-o sa aiba niciodata huligani!
Cel mai important motiv e mentalitatea! Fenomenul s-a nascut in Anglia si o sa moara-n Anglia! In primul rand huligani evitau conflictele cu politia(jandarmeria) si actiunile lor erau de a deveni cunoscuti(a avea reputatie) prin lupta corp la corp cu celalalte brigade Hooligans ale altor echipe(rivale sau mai putin)! Ultras e cu totul diferit..ce e asa violent in a captura un steag dupa gard sau a il injura pe actionar sau patron sau echipa! Pai daca unu rupe un scaun de nervi ca a ratat un jucator al echipei sale favorite sau sare pe gard sau injura (fiecare la nervi are tot felul de reactii) dau exemplu etapa trecuta de la noi cu urziceniul cand lu' mititelu' sau cui [****] i s-a mai sculat sa trimita garda (repet pentru un fapppt miinnor fata de huliganism-ul din anglia cu care suntem comparati acum) sa evacueze! Cum ar fii fost sa reactioneze si cei care au fost evacuati ?! Presa ar fii scris iar..HULIGANII AFARA CU EI DUPA STADIOANE la puscarie! Pai fmm Dragomire cu puscaria ta cu tot ca pe tine te-a durut in phula toata viata ta ai stat ca un boier ca sef la lpf (prin coruptie..santaj si alte magarii facute de tine, furturi etc.) Si ce ai facut TU bun pentru fotbalul romanesc? Ai dat ordin arbitrului X sa ajute echipa patronului cu care stai la masa cu familia si care cotizeaza pentru ai ajuta echipa pe care o finanteaza! Toata viata ta ai furat si tot noi care suferim..nu ne cumparam un pachet de tigari astazi ca sa ne ducem maine la meci sau intr-o deplasare s-a sustinem echipa de suflet pentru care ne-am da si viata sa ne ducem la puscarie? Ai plans vreodata pentru vreo echipa? Tzi s-a facut parul de maciuca pe tine vreodata cand 40.000 stadionul striga (dau exemplu: Stiinta Stiinta...cine sare e alb-albastru)? Ai stat vreo zi din viata ta intr-o peluza? NU STII CE INSEAMNA TOATE ACESTEA..n-ai de unde sa stii N-AI FOST ACOLO! Multa :-x si ziaristilor care scriu doar ce vror sefii lor :-x tuturor ziaristilor corupti care scriu articole doar ca sa primeasca 10 % in + la salariu! ASTA E rOMANIA FRATILOR..ASTA A FOST DINTOTDEUNA! ASA VA FII INTOTDEUNA! Va plangeti ca nu puteti sa mai aduceti copii la stadion..de ce fratilor numai puteti sa-i aduceti? Ce ULTRAS a ranit vreodata un copil sau o femeie sau vreun om nevinovat? NICIUNUL din contra amintitiva cine i-a ranit pe copii nevinovati pe femeii,fete,baietii,oamenii nevinovati la meciul dinamo-steaua pe strazi..cine? cine a dat ordinul sa traga in toata lumea si sa loveasca pe toata lumea care avea sau nu avea treaba cu meciul ala...oamenii nevinovati au fost macelariti atunci ..de cine ? DE JANDARMERIA ROMANA analfabetii cu 4 clase care toata viata lor nu au stiut decat sa bata si un copil de 10 ani si o femeie cand le-a fost data ocazia! De fapt ei se bat si fara ocazie..ce masura s-a luat impotriva jandarmeriei la incidentele din stefan cel mare? niciuna! Imediat cum un suporter rupe un scaun sau arunca o injuratura cu :-x sunt suspendati amendati macelariti! Fratilor ar trebui sa ne unim toti suporteri ULTRASi neULTRASi si sa dovedim ca si noi suntem la fel de oamenii ca dragomir sau ca orice conducator de la lpf sau ziarist corupt (numai ca 99% dintre noi suntem corecti)!
REZISTENTA ULTRAS DE ABUZURI N-AM SCAPAT PRO!ECTUL TRE' CONTINUAT!
LIBERTATE PENTRU SUPORTERI

Avatar utilizator
ssebastyano
suporter
suporter
Mesaje: 557
Membru din: 27 Ian 2005, 13:29

Mesaj de ssebastyano » 26 Apr 2007, 14:28

in mare sunt iti sustin ideea...si mie imi place fenomenul ultras dar cel moderat.Nu cred ca e bine sa sufere echipa si toti suporterii pt ca 20-30 din peluza fac incidente si ne ducem sa jucam pe la bucuresti, caracal sau mai stiu eu pe unde...daca dati pe prosport si va uitati la clasament vedeti urmatoarele...clasament acasa pe 15(loc retrogadabil) clasament in deplasare pe 4 (loc de cupa uefa)...nu zic ca suntem noi de uefa dar daca am fi jucat acasa pe Oblemenco nu cred ca mai aveam emotii acum...culmea e ca tot cei care se cearta acum (mititelu si peluza) sunt cei care au trimis echipa afara din oras...

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 26 Apr 2007, 14:38

Che Guevara scrie:Daca s-a injurat cu primarul tot pentru echipa a facut-o. Fiindca Solomon e un maimutoi.

Primarul tiganilor a promis ca termina fantanile pana in octombrie si nu sunt gata nici acum. Pun pariu ca nu sunt gata nici in mai cand a zis ca le inaugureaza. A zis ca face sala polivalenta in 2 ani si acum am citit din presa ca s-au oprit lucrarile. Chiar nu vedeti ca ala ne duce cu vorba?

Despre combinatiile lui Solomon ma indoiesc ca ar fi mai corecte decat cele ale lui Mititelu. Decat sa fi ajuns banii aia in buzunar la Solomon si ala sa-si plateasca datoriile la tigani cu ei, mai bine ca au ajuns la Mititelu care ii baga in echipa de fotbal.

Atat timp cat exista acte de mostenire nu cred ca putem sa ne punem problema de drepturi succesorale false.
Cred ca ai face bine sa te muti la Malu Mare! o:

veteranu
senior
senior
Mesaje: 406
Membru din: 19 Apr 2006, 10:07

Mesaj de veteranu » 26 Apr 2007, 15:48

ssebastyano scrie:in mare sunt iti sustin ideea...si mie imi place fenomenul ultras dar cel moderat.Nu cred ca e bine sa sufere echipa si toti suporterii pt ca 20-30 din peluza fac incidente si ne ducem sa jucam pe la bucuresti, caracal sau mai stiu eu pe unde...daca dati pe prosport si va uitati la clasament vedeti urmatoarele...clasament acasa pe 15(loc retrogadabil) clasament in deplasare pe 4 (loc de cupa uefa)...nu zic ca suntem noi de uefa dar daca am fi jucat acasa pe Oblemenco nu cred ca mai aveam emotii acum...culmea e ca tot cei care se cearta acum (mititelu si peluza) sunt cei care au trimis echipa afara din oras...
anul asta cate am avut din cauza suporterilor si cate din cauza lui miti?
cate reduceri de pedeapsa a obtinut cristescu sau costesin?

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Mesaj de SLH » 26 Apr 2007, 19:43

[quote="Bogdan"U""]
SLH scrie:regret revenirea lui che pe forum, de fapt s-ar putea sa nu fie el, s-ar putea ca mititelu sa-i fii furat id-ul ca parca au aceleasi idei in cap
regret ca nu poti sa asculti o alta opinie.[/quote]

pot, dar cred ca mi-ar fii fost mai bine fara, la fel si forumului cred ca i-ar fii mai bine fara che

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 26 Apr 2007, 19:45

SLH scrie:

pot, dar cred ca mi-ar fii fost mai bine fara, la fel si forumului cred ca i-ar fii mai bine fara che
Nu mai este. Pentru cat timp ? Pana incepe iar sa-si faca zeci de clone. Unii oameni nu inteleg, daca mai multi iti spun sa te duci sa te culci, te duci. El nu :-)

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 26 Apr 2007, 21:09

Mititelu dubleaza pretul biletelor pentru galerie

Patronul Adrian Mititelu continua "razboiul" personal pe care il poarta de ceva timp cu suporterii Universitatii. Dupa ce acestia s-au manifestat si la Piatra Neamt, injurand si afisand bannere cu mesaje contra patronului Stiintei, acesta e decis sa ia masuri. Mititelu doreste ca pretul biletelor la meciurile de acasa ale "juvetilor", cele destinate sectorului unde se situeaza galeria, sa se dubleze sau chiar sa se tripleze.

" Daca tot ne injura de fiecare data, macar sa plateasca. Le vom da câte bilete vor, dar ei nu vor fi mai mulţi de 20, 30 de oameni, duşmani ai Craiovei. S-a vazut si la meciul de acasa cu Unirea Urziceni, cand au început să injure, ei au fost repede dezaprobati de restul suporterilor", a declarat patronul Universitătii, Adrian Mititelu.

sursa: ProSport

poraimos
membru
membru
Mesaje: 230
Membru din: 21 Apr 2007, 23:55

Mesaj de poraimos » 26 Apr 2007, 21:55

alex.p scrie:Mititelu dubleaza pretul biletelor pentru galerie

Patronul Adrian Mititelu continua "razboiul" personal pe care il poarta de ceva timp cu suporterii Universitatii. Dupa ce acestia s-au manifestat si la Piatra Neamt, injurand si afisand bannere cu mesaje contra patronului Stiintei, acesta e decis sa ia masuri. Mititelu doreste ca pretul biletelor la meciurile de acasa ale "juvetilor", cele destinate sectorului unde se situeaza galeria, sa se dubleze sau chiar sa se tripleze.

" Daca tot ne injura de fiecare data, macar sa plateasca. Le vom da câte bilete vor, dar ei nu vor fi mai mulţi de 20, 30 de oameni, duşmani ai Craiovei. S-a vazut si la meciul de acasa cu Unirea Urziceni, cand au început să injure, ei au fost repede dezaprobati de restul suporterilor", a declarat patronul Universitătii, Adrian Mititelu.

sursa: ProSport
clar

IoAndyY
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Oct 2006, 00:19

Mesaj de IoAndyY » 26 Apr 2007, 22:17

Vai ce tare e el..cei din peluza sud or sa faca la fel cum fac cei de la steoaia ..nu o sa mai vina la meciuri..la fiecare faza incinsa or sa se ridice cei de la tribuna II si o sa strige 30 de secunde STIINTA STIINTA..daca n-o sa fie nicio faza aprinsa n-o sa mai strige nimeni si o sa se auda prostovanu ala in boxe: Echipa are nevoie de voi ..hai sa strigam impreuna: si o sa-l huiduiti si gata! Cine iese in avantaj? Echipa? lu mititelu oricum nu-i pasa de niciun suporter..cum a jucat pana acum cu 5000-6000 de suporteri in tribuna (in afara meciurilor cu steaua dinamo si cluj) asa o sa joace si de acum inainte..ii e indiferent..si in grande final cei din peluza o sa sufere pentru UNIVERSITATEA CRAIOVA nu pentru jucatorii sau conducatori (DOAR PENTRU NUME! ISTORIE SI CULORI)..aaaa finalul...o sa ajungem ca urziceniul ..media varstei suporterilor de 99 de ani..care pot face oricand infarct pe stadion (din cauza lu' dina & company) ..
SUNT IN PELUZA PENTRU ECHIPA..PENTRU ISTORIE..PLINA DE GLORIE ...PENTRU CULORI ..MANDRE CULORI ..ALB SI ALBASTRU E SUFLETU' MEU..CRAIOVA CRAIOVA..CRAIOVA CRAIOVA..

IoAndyY
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Oct 2006, 00:19

Mesaj de IoAndyY » 26 Apr 2007, 22:24

am uitat sa mentionez ca miti asta atat de sustinut de voi (unii) ..tinde spre netoiu..eu nu l-am suportat de la inceput ..multi dintre voi stiti..n-o sa-l suport NICIODATA! pentru ..pentru ca virgula cat timp nu investesti n-o sa ai niciodata performanta! Pai eu nu inteleg cata rabdare sa aveti voi si sa-l mai si credeti ca: "In 2-3 ani maturam cu buCUResti-ul pe jos..o sa jucam in liga campionilor" ...m-am saturat de destea..in astia doi trei ani..o sa mi se nasca copilul..o sa faca 15 ani ..si o sa ma intrebe: 'Tati U Craiova de cand nu a mai castigat titlul de campioana...si o sa-i raspund pai tati de vreo 2 ZECI - 3 ZECI de ani..'

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 26 Apr 2007, 22:51

nici mie nu-mi place Mititelu, nu cred ca in doi-trei ani maturam cu Bucurestiul, nu-mi place ca nu stie sa vorbeasca, dar deocamdata, pana nuo sa vad o solutie reala si viabila mai buna, il sustin si cred ca cel mai important, daca intr-adevar iubesti echipa, treci peste anumite rafuieli/ambitii personale cu vreun patron sau angajat, pt a asigura liniste la echipa.
ps - hai sa fim seriosi, nu se poate compara Mititelu cu netoiu, asta e prea de tot, pai macar, ca face bine sau gresit, Mighty se zbate pt Craiova, nu sa faca interesul altor echipe. Iar de investit, eu cred ca a investit ceva, ca doar o echipa nu se tine pe nasturi. Jucatorii sunt greu de convins sa vina in primul rand instabilitatii si atmosferei de aici, la care, din pacate, contribuie din plin si galeria (si asta o spun din surse sigure). Asa ca ce mari investitii putea sa faca Mititelu pana la ora actuala.? Eu cred ca ar trebui sa il judecam la toamna.

TIBI
suporter
suporter
Mesaje: 877
Membru din: 05 Apr 2006, 17:34

Mesaj de TIBI » 26 Apr 2007, 22:57

Livius scrie:nici mie nu-mi place Mititelu, nu cred ca in doi-trei ani maturam cu Bucurestiul, nu-mi place ca nu stie sa vorbeasca, dar deocamdata, pana nuo sa vad o solutie reala si viabila mai buna, il sustin si cred ca cel mai important, daca intr-adevar iubesti echipa, treci peste anumite rafuieli/ambitii personale cu vreun patron sau angajat, pt a asigura liniste la echipa.
ps - hai sa fim seriosi, nu se poate compara Mititelu cu netoiu, asta e prea de tot, pai macar, ca face bine sau gresit, Mighty se zbate pt Craiova, nu sa faca interesul altor echipe. Iar de investit, eu cred ca a investit ceva, ca doar o echipa nu se tine pe nasturi. Jucatorii sunt greu de convins sa vina in primul rand instabilitatii si atmosferei de aici, la care, din pacate, contribuie din plin si galeria (si asta o spun din surse sigure). Asa ca ce mari investitii putea sa faca Mititelu pana la ora actuala.? Eu cred ca ar trebui sa il judecam la toamna.
asa am zis si in toamna " stai sa vina pauza competitionala sa vedem ce aduce si il judecam atunci". ce a adus in iarna? 2 jucatori, daca pot sa-i numesc jucatori pe amandoi(cred ca unul nu e jucator de fotbal).
ISTORIE, PREZENT, VIITOR,
MEREU DEASUPRA TUTUROR

Scrie răspuns