Florin Costea la Nationala!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Florin Costea la Nationala!

Mesaj de blue_titan » 21 Aug 2008, 00:03

Costea,PROSPORT:" A fost o presiune mare pe mine, de acum viitoarele convocări depind numai de jocul meu. Trebuie să recunosc că tricoul cu numărul 10 este prea greu pentru mine la naţională"

dragosblue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1319
Membru din: 10 Feb 2004, 18:06

Re: Florin Costea la Nationala!

Mesaj de dragosblue » 21 Aug 2008, 02:24

Eu sint multumit de debutul lui Costea la nationala apld apld apld , o nationala fara nici o idee de joc cind el a fost introdus.
statea Florin liber pe stinga, fara om pe raza de 15-20 de metri, cu mina sus, dar noi dadeam precisele pase de 3-4 metri, pe loc.
BAFTA, CIOARA !!!
HAI STIINTA !!!!

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Florin Costea la Nationala!

Mesaj de blue_titan » 21 Aug 2008, 09:52

Sper sa isi fac loc in nationala... Mi s-a parut o echipa formata in marea parte din epave, jucatori pe care Pitzurca ii aduce pentru a le creste cota sau a fi vazuti de impresari.
Trebuie sa existe o schimbare. Oricum daca nu luam puncte in primele meciuri de calificare, cred ca va zbura Pitzi.
Mare adunatura de barbugii la FRF!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Florin Costea la Nationala!

Mesaj de manex » 21 Aug 2008, 10:37

pai pe ogararu de ce credeti ca l-a adus? l-a scos pe piata. la ajax nu joaca...nu il cumpara nimeni....si sint sigur ca il vom vedea mai des. imi place de el, insa parca principiul lui piti era altul: jucatorul sa joace la echipa de club.
Am zis!!

FreakBoy

Re: Florin Costea la Nationala!

Mesaj de FreakBoy » 21 Aug 2008, 10:47

avu si jiji dreptate o data in viata lui...

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Florin Costea la Nationala!

Mesaj de PocoLoco » 21 Aug 2008, 10:48

Finanţatorul celor de la Steaua, Gigi Becali, a comentat evoluţia naţionalei contra Letoniei şi spune că nu este de acord cu părerile potrivit cărora prima reprezentativă este dependentă de Adrian Mutu.

"Mă bucur că am câştigat, mi-a plăcut mult şi tineretul. E bine că au fost mulţi dinamovişti la lot, aşa se mai pot odihni şi ai mei. Mutu este un jucător valoros, dar prea exagerăm cu el. Costea va fi mai bun decât el în viitorul apropiat. Aş vrea să-l iau la Steaua, dar nu pot", a spus Becali.

prosport

BALLY

Re: Florin Costea la Nationala!

Mesaj de BALLY » 21 Aug 2008, 11:29

nu cred ca e treaba lui Marica sa comenteze evolutia celorlalti componenti ai echipei nationale. in primul rand pentru ca nici el nu este un jucator stralucitor. in al doilea rand pentru ca la Euro 2008 a comis un act de indisciplina care nu-i face cinste. in al treilea rand pentru ca Florin Costea a jucat ieri primele sale minute in echipa nationala.

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Florin Costea la Nationala!

Mesaj de Cl4udiu » 21 Aug 2008, 11:32

alinutzu015 scrie:Imi pare rau pe viitor, cat timp mai joaca Mutu la nationala nu prea are cum sa joace deodata cu Cioara :-(
pot juca amandoi .... flancul stang e descoperit , 1 an 2 pana creste gangioveanu si nu-l mai scoate nimeni din echipa , si cred ca unul poate juca extrema si celalat al 2 lea varf ..... amandoi pot evolua pe ambele pozitii
Imagine

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Florin Costea la Nationala!

Mesaj de blue_titan » 21 Aug 2008, 14:03

Jiji, Gsp: "L-am vrut şi îl vreau la Steaua, însă nu pot să-l iau din cauza lui Mititelu, nu vrea să mi-l dea. Aş da şi 5 milioane, acum i-aş plăti, dar nu-l dă!"

Jiji, e scula de atacant! Le face pe gloabele tale sud americane.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Florin Costea la Nationala!

Mesaj de alex.p » 21 Aug 2008, 15:11

apld Florin, pentru atitudinea in joc. A avut initiativa, a creat ocazii, a incercat poarta. Ceilalti au avut momente cand nu au vrut sa ii paseze.

Cat despre marica, ce sa vorbim, cred ca si nr. 9 e prea greu pentru el. Numarul 9 e de obicei jucatorul care da goluri.

Avatar utilizator
BadPaul
membru
membru
Mesaje: 118
Membru din: 25 Iul 2008, 21:57

Re: Florin Costea la Nationala!

Mesaj de BadPaul » 21 Aug 2008, 15:37

Bravo lui Costea pentru convocare, din pacate nu am vazut meciul, am fost pe stadion la England- Czech Republic :) englezii tot niste verze, chiar si cu Capello.

In fine revenind la convocare, Piturca e un nesimtit, il baga pe ala de la Otelul de 30 de ani si pe Florin doar 20 de min... Halal schimbare de generatii ...

Prepe e si el peste toti aia convocati, dar ma rog, nu se ia comision de la Stiinta, asa ca mai bine chemam epavele.

Hai sa ii batem noi pe Otelul, sa fim sus un clasament, ca o sa fie fortati sa cheme mai multi baieti de ai nostri la nationala.
Oricum, inteleg ca am jucat prost, nu cred ca o sa ne calificam la Mondiale, desi e pacat, ca sunt tot mai multe semne ca il schimba ca si loc de desfasurare din Africa de Sud in Brazilia sau Anglia :)

Hai Stiinta si bafta cu Otelul ! ucv

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Florin Costea la Nationala!

Mesaj de blue_titan » 21 Aug 2008, 15:43

Mititelu: „Marica a avut dreptate. A spus că Florin nu este, deocamdată, de numărul zece, dar în viitor va putea să-l poarte. Sunt convins că le-a plăcut tuturor şi anunţ pentru a nu ştiu câta oară că nu se pune problema ca el să fie vândut de la Craiova”

Diplomatule! Ce este cu tine? Nu mai tuni si fulgeri? :)

Felicitari pentru atitudine! Asa de vrem: modest in declaratii si bun la fapte!

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Florin Costea la Nationala!

Mesaj de blue_titan » 21 Aug 2008, 15:48

[gsptv]<embed type="application/x-shockwave-flash" src="http://www.gsptv.ro/flvplayer/waPlayer.swf" id="flvplayer" name="flvplayer" quality="high" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" flashvars="Adress=http://www.gsptv.ro&vcode=4705&autoPlay=false" height="408" width="480">[/gsptv]

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Florin Costea la Nationala!

Mesaj de blue_titan » 21 Aug 2008, 17:15

Marica, Editie:

“Sunt foarte fericit pentru ei că au debutat, sper să joace în continuare. Sunt sigur că jucătorii care au venit dau totul în încearcă să suplinească absenţele celorlalţi. E bine că a debutat şi Costea, pentru că ne dorim jucători de valoare la echipa naţională. Deocamdată nu cred că poate, dar cu siguranţă că pe viitor are şanse să fie noul număr zece al naţionalei”

http://www.editie.ro/mod.php?mod=stiri& ... tire=71541

Nu mai inteleg... care e declaratia reala a lui Marica ?!!!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Florin Costea la Nationala!

Mesaj de _T@V_ » 21 Aug 2008, 17:25

Cum am mai spus, mai bine nu-l chema. Numai ce a scapat OIERUl una buna rau de tot, ca el l-a rugat pe Piti sa il ia pe Costea la Nationala mai demult! Si Piti ii zicea ca nu e momentul inca, sa mai creasca!
Cu alte cuvinte, NATIONALA lui Piti se face pe "rugaminti" mai nou. Interese mai putin, ca nu prea mai au ce sa vanda verii becali... In fine. Mai bine nu se ducea! Sa fie si el, cum a fost Craioveanu, sau Oblemenco. Super-jucatori, dar fara selectii la nationala.. Sa ma foot in nationala lor!

Scrie răspuns