Sclavi pe plantatia lui Mititelu

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Sclavi pe plantatia lui Mititelu

Mesaj de dxtr009 » 04 Sep 2008, 00:10

Colţul suporterului
Sclavi pe plantaţia lui Mititelu
Opinii - Lucian STUPARU

Trăim într-un stat miliţienesc-comunist, unde orice drept îţi poate fi încălcat oricând dacă dai peste un organ de protecţie gata de acţiune. Deplasarea de la Dinamo din weekendul trecut nu a făcut excepţie de la regulă, mulţi dintre cei prezenţi pentru a-şi susţine echipa aflând pe propria piele ce înseamnă să nu locuieşti în Capitală, să nu ai voie să-ţi faci nevoile sau să-ţi cumperi de mâncare, deoarece Jandarmeria Bucureşti, Argeş şi Dolj pot face numai ce vor ele. Epoleţii de pe umeri sunt valabili doar când în faţa lor se află studenţi, copii sau oameni fără prea mare importanţă. Cum ar fi arătat deplasarea dacă microbuzele ar fi fost pline de interlopi?
Bătaia, batjocura, înjurăturile au devenit familiare suporterilor olteni la meciurile din Bucureşti, iar clubul nu numai că nu dă nici un semn de indignare, ci mai mult încurajează şi dă mână liberă oricui doreşte să abuzeze în vreun fel de masa de oameni, vinovaţi doar că îşi iubesc şi urmează echipa.
Cine e de vină pentru toată această mascaradă? Nimeni altul decât patronul Mititelu, care, în complicitate cu forţele de ordine, a declanşat războiul cu susţinătorii Ştiinţei, afirmând chiar în direct la un post de televiziune că cine nu e cu el o să mai păţească asta. Cu mentalitatea unui paranoic care visează noaptea (precum idolul din Ghencea) ce o să se întâmple pe zi, Mititelu a presupus că acea coregrafie şi acei suporteri veniţi să ajute echipa, să câştige în Groapă fac parte din arsenalul unei gherile teroriste, venită să saboteze tot ceea ce a realizat el, fără să-i dea cineva o cană cu apă.
Mititelu, noua persoană non-grata din Craiova, a făcut însă o greşeală. În disperare, a acţionat iarăşi instinctiv şi, în loc să rezolve un conflict cu persoanele pe care le acuză, a preferat să dea în 200-300 de oameni sosiţi la meci. Pe sistemul „Luaţi-i, bă, că nu-s cu mine!“, noul Comandant a sacrificat o masă de victime colaterale. Probabil, în scurt timp o să se dezică de toată peluza de pe „Extensiv“, pe urmă de cea de pe „Ion Oblemenco“ (a mai făcut-o la meciul cu Urziceni ), iar în viitor, de tot stadionul.
De fapt, asta vrea Mititelu, cel care vede duşmani peste tot.
Prin eliberarea aşa-numitelor „acreditări de deplasare“ şi a „UCV cardurilor“, patronul doreşte controlarea spectatorilor. Adică, dacă îmi place faţa ta, te las să intri, dacă nu, adio. Mititelu vrea să formeze o galerie de aplaudaci, uşor de manipulat şi de controlat, care să nu-l conteste nici când o să-l vândă pe Costea la Steaua, nici când o să-i dea meciul oierului din Ghencea. O masă de oameni care să aclame „inteligenţa“ unui om care prin acţiunile sale îşi dă foc singur la tot ce a realizat.
Este a cincea oară când Universitatea Craiova şi-a batjocorit suporterii, după deplasările din Ghencea şi Giuleşti (suporterii au fost bătuţi şi amendaţi prin secţiile de poliţie), după celebrul meci de pe Dinamo II (nu a intervenit nimeni din club să oprească măcelul din tribune), după meciul cu Urziceni (cine s-a nimerit să fie în peluză a fost bătut bine în oraş) şi terminând cu batjocura şi abuzurile de la ultima deplasare la Dinamo.
Repet, cei prezenţi la meciul cu Dinamo nu veniseră pentru scandal, cum încearcă să muşamalizeze Mititelu. Dacă voiau scandal, aveau timp să-l facă la Bistriţa, la Cluj sau cu Oţelul, când tot el îi lăudase. Au venit la meci pentru echipă.
Ce ne dorim? Demisia lui Vice (pentru că dintr-o legendă a galeriei a ajuns să nu comenteze la derapajele lui Mititelu şi să-şi închidă telefonul când i se cere ajutorul) şi a tuturor celor din club care mai au un dram de onoare.
Pacea şi liniştea s-au spulberat, iar Mititelu este acum în aceeaşi oală cu Staicu şi Neţoiu, deşi nici unul dintre cei doi miliţieni nu a procedat aşa cu galeria Ştiinţei. Ruşine!!!
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

JustME

Re: Sclavi pe plantatia lui Mititelu

Mesaj de JustME » 04 Sep 2008, 00:39

adio UCV card :lol:

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Sclavi pe plantatia lui Mititelu

Mesaj de alex.p » 04 Sep 2008, 00:59

-50.000 puncte. :)(

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: Sclavi pe plantatia lui Mititelu

Mesaj de BluBoy » 04 Sep 2008, 01:38

sa-l intrebati pe dxtr ce i-am zis inainte sa scriu articolu. ca dupa acest articol mi-am luat adio de la meciurile craiovei. si de ce? pentru ca sunt un gds-ist care da in familia mititelu, adica in universitatea craiova. eu, un bagator de seama, platit de camataru si de fortele raului, ca sa saboteze ce a facut el pana acum, fara sa-i dea cineva o cana cu apa. asa ca adio, dar poate raman cu tine, pe sistem oltenesc.
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: Sclavi pe plantatia lui Mititelu

Mesaj de anakin » 04 Sep 2008, 01:57

Adrian Mititelu:
“Jandarmii si Dinamo ne-au aruncat pisica”


Presedintele Universitatii, Adrian Mititelu, a explicat in aceasta dupa-amiaza, la emisiunea “Magazin Sportiv” de pe TVR 2, motivele pentru care clubul nu mai doreste sa-si asume responsabilitatea pentru suporteri la meciurile din deplasare.

“Se face atata tam-tam, imi pun mie in spate ca am refuzat suporterii. Vreau sa spun un lucru: nu este prima adresa pe care o facem. Dupa meciul de la Mioveni, cand s-a intamplat ce s-a intamplat, am facut aceste adrese. Cei de la Liga ne-au spus ca daca vrem sa scapam de aceste probleme, sa facem o adresa clara. Am trimis o varianta, nu a fost buna, am schimbat-o si pana la urma am ajuns la o adresa tip, agreata de Liga. Faptul ca aceasta a ajuns in presa arata reaua vointa a clubului Dinamo. Mi s-a pus mie eticheta ca nu las eu suporterii, ceea ce e fals.

Dupa meciul cu Mioveni tot timpul am trimis acea adresa. Si la acel 4-4 cu Dinamo din sezonul trecut, aceeasi situatie a fost, am trimis aceeasi adresa. Atunci au intrat, dar acum s-a facut scandal.

Aici e o lacuna a legii, pentru ca nimeni nu poate ingradi dreptul cuiva sa asiste la meci. Niciodata nu mi-a parut bine ca se intampla asta, dar mi-am asumat aceasta problema pentru ca echipa sa nu mai joace fara spectatori. Urmatorul obiect care zboara din dreptul galeriei craiovene inseamna un miliard opt sute de milioane amenda si trei etape suspendare. Jandarmeria si clubul Dinamo au aruncat pisica in bratele noastre”.
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

JustME

Re: Sclavi pe plantatia lui Mititelu

Mesaj de JustME » 04 Sep 2008, 02:07

io cre`ca e invers cu aruncatul pisicii, o simpla parere de suporter manipulat de fortele raului etc etc etc , vorba lu` BluBoy :)(

p.s. saraca pisica :-(

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: Sclavi pe plantatia lui Mititelu

Mesaj de anakin » 04 Sep 2008, 02:10

oricum nu-mi plac pisicile :)(
si oricum..pana nu se potolesc "suporterii" care arunca cu tot felul de obiecte din tribune n-avem ce sa facem...decat 3 meciuri fara spectatori si amenda...mai bine asa
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
CZeleaC
membru
membru
Mesaje: 106
Membru din: 27 Apr 2007, 22:35

Re: Sclavi pe plantatia lui Mititelu

Mesaj de CZeleaC » 04 Sep 2008, 02:56

Suntem olteni,adica suntem multi,osteni gata sa mute munti!

dragosblue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1319
Membru din: 10 Feb 2004, 18:06

Re: Sclavi pe plantatia lui Mititelu

Mesaj de dragosblue » 04 Sep 2008, 04:38

HAI STIINTA !!!!

ozzy

Re: Sclavi pe plantatia lui Mititelu

Mesaj de ozzy » 04 Sep 2008, 07:25

@Bluboy: pralea, cred c-o sa fie prima data cand iti dau astia de la GDS salariul fara nicio strangere de inima :laughing:

ozzy

Re: Sclavi pe plantatia lui Mititelu

Mesaj de ozzy » 04 Sep 2008, 07:25

dragosblue scrie:
Aberatii !!!
de ce, draga?

DoRyN

Re: Sclavi pe plantatia lui Mititelu

Mesaj de DoRyN » 04 Sep 2008, 09:43

Ar fi prea frumos:
De aceea lansez propunerea ca la meciurile din cadrul etapei a 7-qa a Ligii 1, si de ce nu si in Liga a 2-a, cat mai multe peluze sa afiseze mesaje impotriva conducerii clublui oltean, a lui mititelu, si de solidaritate cu ultrasii olteni. Stiu ca s-a mai facut acest lucru acum cativa ani atunci cand alt specimen cu ochelari de soare si creier de maimuta, bercea pe numele lui, s-a razboit cu ultrasii Petrolului de atunci, si cred ca este cazul sa o facem si acum, pentru ca nu cred ca putem sta nepasatori, deoarece oricand acest lucru ni se poate intampla si noua, fie ca suntem din Bucuresti, Timisoara, Constanta, Iasi, Brasov sau orifce alt oras cu echipa de fotbal.

iuli

Re: Sclavi pe plantatia lui Mititelu

Mesaj de iuli » 04 Sep 2008, 10:10

DoRyN scrie:Ar fi prea frumos:
De aceea lansez propunerea ca la meciurile din cadrul etapei a 7-qa a Ligii 1, si de ce nu si in Liga a 2-a, cat mai multe peluze sa afiseze mesaje impotriva conducerii clublui oltean, a lui mititelu, si de solidaritate cu ultrasii olteni. Stiu ca s-a mai facut acest lucru acum cativa ani atunci cand alt specimen cu ochelari de soare si creier de maimuta, bercea pe numele lui, s-a razboit cu ultrasii Petrolului de atunci, si cred ca este cazul sa o facem si acum, pentru ca nu cred ca putem sta nepasatori, deoarece oricand acest lucru ni se poate intampla si noua, fie ca suntem din Bucuresti, Timisoara, Constanta, Iasi, Brasov sau orifce alt oras cu echipa de fotbal.
Naivitatea ne caracterizeaza,treziti-va!
Nu intereseaza pe nimeni de STIINTA in afara noastra si lui Miti,chiar daca e un mare zeu.Intotdeauna Universitatea a afost subminata din interior,e cel mai simplu,pt ca noi olteni suntem cei mai invidiosi,rautaciosi si uneori cruzi(cei care au auzit de Lunca Jiului stiu ce spun).
Miti trebuie facut sa inteleaga unde greseste pt ca daca noi ne vom razboi cu el se va alege praful de aceasta echipa din nou,pt ca si el e oltean si se incadreaza perfect in profilul de mai sus.

ozzy

Re: Sclavi pe plantatia lui Mititelu

Mesaj de ozzy » 04 Sep 2008, 11:53

Lucica, ai incurcat-o, e unul care a pus ochii pe tine, cica arati bine si ai face treaba buna in trupa lui Botezatu :laughing:

VLTRAS CRAIOVENSIS

Re: Sclavi pe plantatia lui Mititelu

Mesaj de VLTRAS CRAIOVENSIS » 04 Sep 2008, 12:06

NU E ABERATIE
va veti convinge saptamana viitoare

Scrie răspuns