Suporterii cer torţe pe stadion

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

LiviuB

Re: Suporterii cer torţe pe stadion

Mesaj de LiviuB » 06 Feb 2009, 12:22

DarkComy scrie:O sa vedem peste 10 ani cum ne scoatem parul din cap ca l-am avut in curte si a ajuns la rivali sau mai stiu eu ce.
eu sunt de parere ca mai multa nevoie au acesti copii de Universitatea decat viceversa, vedeti si voi ce sa nse au la oi, si cati s-au plafonat in Bucuresti, acum 3 ani plangeam dupa Corcoveanu si Jianu, si uite, in timp ce acestia bat pasul pe loc (asta in cel mai bun caz), avem alti copii care au aparut - Gaman, Gangioveanu, Barbu, Lung si care ne-au adus intr-o postura in care ne putem lupta cu cei din bucuresti.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Suporterii cer torţe pe stadion

Mesaj de DarkComy » 06 Feb 2009, 12:54

Livius scrie:
DarkComy scrie:O sa vedem peste 10 ani cum ne scoatem parul din cap ca l-am avut in curte si a ajuns la rivali sau mai stiu eu ce.
eu sunt de parere ca mai multa nevoie au acesti copii de Universitatea decat viceversa, vedeti si voi ce sa nse au la oi, si cati s-au plafonat in Bucuresti, acum 3 ani plangeam dupa Corcoveanu si Jianu, si uite, in timp ce acestia bat pasul pe loc (asta in cel mai bun caz), avem alti copii care au aparut - Gaman, Gangioveanu, Barbu, Lung si care ne-au adus intr-o postura in care ne putem lupta cu cei din bucuresti.
Da, ai si tu dreptate dar totusi, un jucator de loturile nationale nu e de "aruncat" din cauza unei sume asa de mici. Inteleg sa nu dea 500.000-1.000.000 sau sume mai mari pe jucatori cu experienta si ca prefera sa creasca juniori dar totusi, Arsenal nu se bazeaza doar pe juniorii ei, cumpara de peste tot.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Thunder

Re: Suporterii cer torţe pe stadion

Mesaj de Thunder » 06 Feb 2009, 13:28

DarkComy scrie:Da, ai si tu dreptate dar totusi, un jucator de loturile nationale nu e de "aruncat" din cauza unei sume asa de mici. Inteleg sa nu dea 500.000-1.000.000 sau sume mai mari pe jucatori cu experienta si ca prefera sa creasca juniori dar totusi, Arsenal nu se bazeaza doar pe juniorii ei, cumpara de peste tot.
ba ai si tu dreptate, da mititelu nu`i arsenal :cool:

LiviuB

Re: Suporterii cer torţe pe stadion

Mesaj de LiviuB » 06 Feb 2009, 13:36

corect, asta nu inseamna ca sunt de acord cu ce a facut mititelu, poate daca acum il aveam pe Jianu in atac, poate ar fi crescut, poate ar fi fost golgheterul de care avem nevoie. si eu sunt de parere ca daca ar fii destept ar aduna mai tot ce e mai bun la loturile nationale si nu numai. pe de alta parte il inteleg la faza cu procentele, drepturi federative, clauze, etc, ne-am ars de multe ori, ne-am trezit cu jucatori ajunsi pe nu stiu unde.
parca despre pustiul asta - trebuia sa fie luat in turneu conform contractului, dar hotararea asta trebuie sa o ia Napoli, cine merge si cine nu. Nu trebuie impus prin contract.

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Re: Suporterii cer torţe pe stadion

Mesaj de suporteru » 06 Feb 2009, 13:50

Ar trebui sa nu abandoneze pista cu tanarul asta,daca chiar este de valoare.Adevarul este ca in ziua de azi selectia la nationala se face dupa alte criterii,talentul fiind printre ultimele....M-as zgaria pe ochi insa daca as sti ca il ia aurolacii sau catzeii si ar face performanta cu el.... :smoke: :(
Sa negocieze la sange insa sa nu ajunga in buCUResti...sau la alte rivale...
Alb-albastru pentru totdeauna!

Thunder

Re: Suporterii cer torţe pe stadion

Mesaj de Thunder » 06 Feb 2009, 13:50

Livius scrie:corect, asta nu inseamna ca sunt de acord cu ce a facut mititelu, poate daca acum il aveam pe Jianu in atac, poate ar fi crescut, poate ar fi fost golgheterul de care avem nevoie. si eu sunt de parere ca daca ar fii destept ar aduna mai tot ce e mai bun la loturile nationale si nu numai. pe de alta parte il inteleg la faza cu procentele, drepturi federative, clauze, etc, ne-am ars de multe ori, ne-am trezit cu jucatori ajunsi pe nu stiu unde.
parca despre pustiul asta - trebuia sa fie luat in turneu conform contractului, dar hotararea asta trebuie sa o ia Napoli, cine merge si cine nu. Nu trebuie impus prin contract.
sa nu`l uitam mai ales pe ultraloialul ionescu... oricum, io sunt sigur ca daca ala avea o valoare certa, mititelu il lua cu ochii inchisi, asa cum i`a luat si pe costea cu tot cu frate`so...

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Suporterii cer torţe pe stadion

Mesaj de DarkComy » 06 Feb 2009, 13:51

Stiu ca ne-am ars si il inteleg perfect cand vine vorba de colaborarea cu G.P.. Ala vrea 50%, dar la 5% totusi...

Alex nu a zis nimic totusi de faza cu cantonamentul, nu cred ca asta ar fi fost marea problema. Sa nu uitam ca si Primavara merge in cantonament in Turcia deci mare scofala daca facea cantonamentul cu echipa mare sau Primavara. Oricum era clar ca nu ne puteam baza pe el in returul asta de campionat.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Scrie răspuns