Craiova sub sechestru

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Craiova sub sechestru

Mesaj de DarkComy » 09 Feb 2011, 16:51

Problemele continuă pentru Ştiinţa! Fiscul a pus sechestru pe jucătorii de la Craiova!

Problemele continuă pentru olteni! După scandalul cu Piţurcă şi litigiul cu cei doi "fugari", Găman şi Bărboianu, Craiova are probleme şi cu Fiscul. Fiscul a pus sechestru pe drepturile federative ale jucătorilor, în contul unei datorii de 2 milioane de euro

Fiscul a pus sechestru pe drepturile federative ale fotbaliştilor de la Universitatea Craiova, în contul datoriilor de peste 2.000.000 de euro pe care clubul alb-albastru le are către bugetul de stat. Clubul are la ora actuală sechestru pe active constând în imobile din Craiova, însă din cauza crizei terenurile nu au căutare pe piaţă. În consecinţă, s-a trecut la sechestru pe conturile bancare şi poprire la terţi. Drepturile federative ale fotbaliştilor au devenit în consecinţă grevate de sarcini, iar orice transfer al acestora se va face cu înştiinţarea fiscului, anunţă Gazeta de Sud


sursa: http://www.prosport.ro/fotbal-intern/li ... va-7969585
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Re: Craiova sub sechestru

Mesaj de caesar » 09 Feb 2011, 17:30

Stire aparuta in gazeta de sud si preluata de prosport ca sa inflameze spiritele.

Interesant e cate echipe din liga 1 au datorii la fisc de milioane si nu le zice nimeni nimic.

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: Craiova sub sechestru

Mesaj de PoeUCV » 09 Feb 2011, 17:40

caesar scrie:Stire aparuta in gazeta de sud si preluata de prosport ca sa inflameze spiritele.
niste nerusinati domne. cum inflameaza ei spiritele, cand totul e roz la echipa si le suflam in ceafa echipelor de pe primele 3 locuri

Avatar utilizator
lilimm
membru
membru
Mesaje: 191
Membru din: 12 Sep 2010, 17:27

Re: Craiova sub sechestru

Mesaj de lilimm » 09 Feb 2011, 18:31

PoeUCV scrie:
caesar scrie:Stire aparuta in gazeta de sud si preluata de prosport ca sa inflameze spiritele.
niste nerusinati domne. cum inflameaza ei spiritele, cand totul e roz la echipa si le suflam in ceafa echipelor de pe primele 3 locuri
[oameni] [caracter]
Care spirite? Poate duhurile.

d`ampezzo

Re: Craiova sub sechestru

Mesaj de d`ampezzo » 09 Feb 2011, 19:27

Este posibil sa nu fie adevarat

rhadookoo
suporter
suporter
Mesaje: 706
Membru din: 29 Oct 2008, 23:46

Re: Craiova sub sechestru

Mesaj de rhadookoo » 09 Feb 2011, 19:37

d`ampezzo scrie:Este posibil sa nu fie adevarat
Evident, pentru ca mititelu nu a avut niciodata probleme cu banii.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9835
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Craiova sub sechestru

Mesaj de manex » 09 Feb 2011, 19:57

d`ampezzo scrie:Este posibil sa nu fie adevarat
este. e confirmata de catre toate partile.
dar asta nu inseamna decit ca daca este vindut un jucator, banii pe care ii are de recuperat fiscul sint recuperati din vinzarea aceea.
Am zis!!

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Craiova sub sechestru

Mesaj de David » 09 Feb 2011, 20:46

ba vere , e groasa... :smoke:
eu n-am mai urmarit scandalurile astora , m-am saturat pana peste cap de prostie si de incompetenta da' nu cred ca mai scapam in vre-un fel de retrogradare...
ca o sa fie pe teren ( lucru pe care nu-l cred ) , ca o sa fie pe la comisii , ca o sa fie cu licenta... nu cred ca mai jucam si la anu' in liga I... :mad:

Scrie răspuns