Discutie Piturca - Blondu - Postasu'

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Discutie Piturca - Blondu - Postasu'

Mesaj de 1948 » 25 Mai 2011, 11:02

DarkComy scrie:
liverpoolianna scrie:Retrogradarea Universitatii a facut o victima: Manolo s-a sinucis

http://www.oltenia-sport.ro/u-craiova/r ... zurat.html
„Nu cred ca asta este un motiv sa se spanzure, in niciun caz, era inima larga. Asta este un pacat mare al lui Piturca, daca este asa, ca nu-i al meu”, a declarat Mititelu.

sursa: http://www.sport.ro/liga-1/culmea-batjo ... ipa-a.html
penibil
ps: cred ca a fost si la miting asa retin
re: da a fost la miting il am pe o poza...si imi aduc aminte ca l a oprit un baiat de la pro sport sau gsp sa ii faca o poza...si ii zicea razand : am crezut ca esti de la jandarmerie ...

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Re: Discutie Piturca - Blondu - Postasu'

Mesaj de LUTU » 25 Mai 2011, 11:20

Andrei Olteanu scrie:
UneKa scrie:Tu nu intelgi ca piturca a facut asta ca sa il curate pe Mititelu? pentru felul in care sa purtat cu el? repet o parte din voi auziti doar ce vreti. A spus ca daca se ducea la el se rezolvau problemele pe cale amiabila.
Mititelu a fost smecher cand a blocat cantonamenutl? sa fie smecher si acum sa plateasca sau sa plece. Sincer eu as fi facut recurs la TAS .... si avea de primit 12 milioane insa trebuia sa se mai amane inca 1-2 luni.

@Andrei Olteanu unde esti? aah ai disparut :-D
N-am disparut dar discutia a luat-o pe aratura. Din pacate aceasta inregistrare a reusit sa faca uitat un lucru bun care s-a facut duminica: mitingul. Probabil ca asta s-a si vrut, sa nu se vorbeasca prea mult despre miting(care a dat destul de bine spun eu si a fost destul de vizibil in presa). Este clar ca toata treaba a fost aranjata si aici ma refer la durata si claritatea inregistrarii. Nu putea pune oricine un telefon pe masa si gata se inregistreaza 98 de minute la o claritate foarte buna.
Dar hai sa vedem altceva:ce este asa de rau in acea inregistrare? Faptul ca o parte dintre suporteri (buni sau rai - discutam asta in alta parte) incearca sa faca orice pentru a scapa de mititelu? NIMIC NOU. Faptul ca Piturca a avut dezlegarile si ca Giovani a fost implicat in plecarea jucatorilor la dinamo?CEVA NOU? Faptul ca mititelu e falit? E CINEVA CINE NU STIE? Faptul ca primaria s-ar baga langa altcineva impotriva lui miti? Faptul ca vor mai pleca multi jucatori din lipsa fondurilor? SI ATUNCI CE ASA MARE SCANDAL?
Singura problema din punctul meu de vedere este faptul ca suporterii, in loc sa fim uniti impotriva acestui om care a facut si face rau Universitatii, noi nu mai resim sa ne strangem mai mult decat cateva sute la un miting si daca putem ne inregistram si turnam pe unde apucam.Mare pacat pentru ceea ce a fost odata galeria Universitatii.
da Andrei, tocmai asta e, gestul de inregistra o discutie care ar fi trebuit sa fie privata nu este deloc ok
si piturca a considerat ca vine la o discutie cu suporterii, care erau considerati inamicul numarul 1 ai lui mititelu si astia il tradeaza, in cine sa mai aibe incredere??
cine ar mai avea incredere in suporteri? prin inregistrarea asta doar suporterii au avut de pierdut, putem fi considerati tradatori, neseriosi etc pe buna dreptate, tocmai noi care uram tradarea...
eu cred ca 99% suporterii au venit bine intentionati, doar 1-2 poate au vrut sa inregistreze, iar vina este a liderului, in cazul de fata blondu, raspunde si pt bune si pt rele. Daca nu ai incredere in cineva, nu-l iei la discutii din astea
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Re: Discutie Piturca - Blondu - Postasu'

Mesaj de caesar » 25 Mai 2011, 12:11

DoRyN scrie:
caesar scrie: P.S. N-am nevoie sa fiu poftit afara pe usa forumului, pt ca n-o sa mai scriu eu. Apropo, forumul asta are vreo legatura cu Ga'heta de Sud :)( ? intreb , nu dau cu parul :)(
Nu te-a poftit nimeni afara, esti binevenit oricand. Nu cred ca ai simitit vreodata ca cineva din echipa site-ului ar avea ceva cu tine. Sunt doar cateva reguli simple scrise in regulament. Pe scurt, sa discutam intr-un mod civilizat si cu respect reciproc.

Desi intrebarea poate parea surprinzatoare, mai ales cand vine de la un utilizator inregistrat in anul 2004, iti raspund si tie si altor curiosi cu cea mai mare placere. Are legatura cu GDS tot atat cat are cu Editie.

Daca vrei alte detalii, pot sa iti spun, desi cred ca stii, de ce GDS are banner pe prima pagina, de ce am facut interviuri in colaborare cu ei si de ce am dat premii in carti scrise de Ion Jianu.

In schimb, nu am putut sa dam doua trofee care au costat impreuna aproape o mie de euro, intr-un cadru civilizat, ca urmare a refuzului categoric venit din partea lui Mititelu. Motivele erau ca suntem finantati de GDS, ca vrem sa ne facem reclama pe seama jucatorilor si a echipei LUI. Nu erau trofeele mele, erau trofeele suporterilor inregistrati pe acest forum, inlcusiv ale tale, ale lui Pacala, ale lui inima de leu, ale tuturor celor care au votat in sondaje.

Ar putea sa iti scrie un roman despre asta manex. Ca pe toata lumea, nu ne dau banii afara din casa si nu facem nicio afacere din ce reprezinta acest site. Din contra.

Te-ai intrebat vreodata ce interes avem cu acest site ? De ce bagam bani in el, fara sa scoatem nimic ?

Pentru ca ti-am raspuns si iti vom raspunde cu placere la orice intrebare pe aceasta tema, asteptam si noi raspunsul tau la intrebarile de mai sus.

P.S. Mai am o intrebare. Ce te-a facut sa intrebi daca avem vre-o legatura cu "Ga'heta de Sud" ?
Salut Doryn,

In primul rand, doresc sa lamuresc o chestiune: eu intru pe acest forum si mai scriu din cand in cand (asa cum ai spus m-am inscris in 2004) dintr-un singur motiv: pentru ca sunt dependent de aceasta echipa Univ Craiova si nu cred ca mai e cazul sa mai spun acum ce efect au avut asupra copilariei mele acele momente traite cu Craiova Maxima(probabil majoritatea celor de varsta mea au trait asta) care m-au marcat si m-au facut ca odata cu trecerea anilor sa tin si mai mult cu aceasta echipa.
Cred ca de fiecare data am incercat sa-mi spun punctul meu de vedere cat se poate de obiectiv (cel putin asa consider eu) fara sa jignesc pe cineva.
Nu inteleg de ce trebuie neaparat sa vina (vorbesc la modul general) un oarecare putoi care intra pe forum si sa-mi atribuie diverse etichete / epitete de genul "esti prost", "sclavul lui mititelu" etc daca scrii un mesaj care nu e la fel cu cel al "curentului".
Chestiunea asta m-a facut sa-mi pun si semnele respective de intrebare. A mai ramas acest forum un loc unde iti poti exprima punctul de vedere, fara sa ai parte automat de jigniri?

Mi-am pus intrebarea mah forumul asta a lansat un singur curent Hai Piti , Jos Miti! ca daca da, atunci nu mi se pare fair. De-asta am si intrebat de Ga'heta de Sud.
Nu stiu daca are vreun interes acest site, ideal ar fi sa fie forumul suporterilor si atat. Cat despre partea financiara este de apreciat daca faceti eforturi ca sa-l tineti pe picioare.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Discutie Piturca - Blondu - Postasu'

Mesaj de gogu2005 » 25 Mai 2011, 13:20

caesar, nu cred ca suntem in situatia de a fi echidistanti..... nu e un meci la care sa spui "sa castige cel mai bun".
de ce ar trebui sa fim fair fata de mititelu? am fost atatia ani si iata ca s-a ales praful de club. (si eu am fost unul dintre cei care am inghitit mincunile lui si nu stau sa caut motive pt asta). Daca cineva iti da un pumn pe strada si altcineva sare sa te ajute, tu ce faci? esti fair fata de cel care ti-a dat pumnul? ii vei trata pe amandoi la fel?

prin venirea lui Piturca se creasera liniste si stabilitate la echipa dupa nu stiu cati ani.... de fapt eu nu am prins niciodata liniste la aceasta echipa (sunt mai tanar, nu am prins decat decaderea Craiovei, la ultimul trofeu eram prea mic). La fiecare meci cu Piturca simteam ca echipa noastra nu mai este o victima sigura si ca putem ridica pretentii. Cu mititelu in schimb am invatat ca nu putem avea pretentii, nu putem avea sperante, nu putem avea nimic.

aici nu mai e vorba de a fi fair sau nu, e vorba ca cel care ne-a distrus pe toate planurile trebuie sa plece. a dezbinat suporterii, jucatorii, fostii jucatori si pe toti cei care mai erau aproape de acest club. Si totul a culminat cu fraza "Craiova e a copiilor mei...". Cat de redus mintal trebuie sa fii ca sa-l imiti pe becali, sa te comporti ca el, sa vorbesti ca el? Ei bine mititelu poate... asa ca noi ii avem si pe gigi si pe miti patroni in acelasi timp.
CRAIOVA NESUPUSA

DoRyN

Re: Discutie Piturca - Blondu - Postasu'

Mesaj de DoRyN » 25 Mai 2011, 13:21

caesar scrie: Nu inteleg de ce trebuie neaparat sa vina (vorbesc la modul general) un oarecare putoi care intra pe forum si sa-mi atribuie diverse etichete / epitete de genul "esti prost", "sclavul lui mititelu" etc daca scrii un mesaj care nu e la fel cu cel al "curentului".
Chestiunea asta m-a facut sa-mi pun si semnele respective de intrebare. A mai ramas acest forum un loc unde iti poti exprima punctul de vedere, fara sa ai parte automat de jigniri?

Eu sper ca a ramas locul unde poti sa iti spui o parere in mod civilizat si asta urmarim. S-ar putea sa nu reusim in toate situatiile si de asta am si incurajat si chiar solicitam sa folositi optiunea de raportare a mesajelor pe care le considerati ca sunt deranjante. Nu prea avem timpul necesar sa stam sa urmarim in detaliu firul discutiilor ci doar cele care sunt mult prea evidente sau acolo unde conflictul verbal este mult prea evident am

Avatar utilizator
SEBI
suporter
suporter
Mesaje: 681
Membru din: 22 Feb 2005, 19:56

Re: Discutie Piturca - Blondu - Postasu'

Mesaj de SEBI » 25 Mai 2011, 13:53

gogu2005 scrie:caesar, nu cred ca suntem in situatia de a fi echidistanti..... nu e un meci la care sa spui "sa castige cel mai bun".
de ce ar trebui sa fim fair fata de mititelu? am fost atatia ani si iata ca s-a ales praful de club. (si eu am fost unul dintre cei care am inghitit mincunile lui si nu stau sa caut motive pt asta). Daca cineva iti da un pumn pe strada si altcineva sare sa te ajute, tu ce faci? esti fair fata de cel care ti-a dat pumnul? ii vei trata pe amandoi la fel?

prin venirea lui Piturca se creasera liniste si stabilitate la echipa dupa nu stiu cati ani.... de fapt eu nu am prins niciodata liniste la aceasta echipa (sunt mai tanar, nu am prins decat decaderea Craiovei, la ultimul trofeu eram prea mic). La fiecare meci cu Piturca simteam ca echipa noastra nu mai este o victima sigura si ca putem ridica pretentii. Cu mititelu in schimb am invatat ca nu putem avea pretentii, nu putem avea sperante, nu putem avea nimic.

aici nu mai e vorba de a fi fair sau nu, e vorba ca cel care ne-a distrus pe toate planurile trebuie sa plece. a dezbinat suporterii, jucatorii, fostii jucatori si pe toti cei care mai erau aproape de acest club. Si totul a culminat cu fraza "Craiova e a copiilor mei...". Cat de redus mintal trebuie sa fii ca sa-l imiti pe becali, sa te comporti ca el, sa vorbesti ca el? Ei bine mititelu poate... asa ca noi ii avem si pe gigi si pe miti patroni in acelasi timp.
sintetizat in cateva fraze, exact despre asta e vorba.

azzurro scrie:Sebi, eu cred ca n-are rost sa mai dai explicatiile astea. Lucrurile sunt cat se poate de clare si asa au fost inca din iarna. Degeaba dai tu argumentele astea, pentru ca cei care si-au facut deja o parere de atunci, o sa o tina pe-aia. Slabe sanse sa fie convinsi acum ca Piturca n-a avut un plan diabolic sa-l devalizeze pe mititelu de banii pe care nu-i are si pe care nici n-o sa-i aiba vreodata.
ai dreptate. e dreptul lor sa creada ce vor si repet, mie imi e de ajuns ca stiu eu ce s-a intamplat, nu vreau sa conving pe nimeni. am spus cateva lucruri pentru ca am vazut ca pleaca de la niste minciuni de-ale lui mititelu pe care ei le iau drept fapte reale.
Last edited by SEBI on 25 Mai 2011, 14:10, edited 1 time in total.

NAPOLI REGNA!!! __c a m p i o n i___d e l___t i f o__
Imagine
STIRPE PARTENOPEA [N] STIRPE PARTENOPEA [N] STIRPE PARTENOPEA


Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Discutie Piturca - Blondu - Postasu'

Mesaj de DarkComy » 25 Mai 2011, 14:06

Comunicat A.S.O.

ASOCIATIA SUPORTERILOR OLTENI si nici un reprezentant al ei nu a fost prezenta la intalnirea cu Victor Piturca de la Bucuresti. Ascultati inregistrarea si fiti atenti la momemtul in care Piturca intreaba de cei cu mitingul. Daca am fi fost acolo am fi si raspuns.

sursa: http://www.sezione.ro
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

iuli

Re: Discutie Piturca - Blondu - Postasu'

Mesaj de iuli » 25 Mai 2011, 14:25

intrebari pt cei care-l considera pe Piturca vinovat de retrogradarea Stiintei:
-ce rol a avut Piturca in plecarea lui Gargorov,Iliev,Wobay si Dilevski?
-ce rol a avut Piturca in indepartarea lui Napoli sau Reghecampf?
-cine are obligatia de a plati salariile si cheltuielile clubului de fotbal Universitatea Craiova?
-cine a declarat in februarie ca sint sanse mici ca Universitatea sa poata plati datoriile catre stat dar ca el SPERA sa o faca?
-ce l-a impiedicat pe mititelu sa procedeze precum Neculaie de la Brasov dupa ce Dinu Gheorghe i-a luat o echipa intreaga la Rapid?
astept raspunsuri de la manex si caesar,pt ca perspico e banat.

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Re: Discutie Piturca - Blondu - Postasu'

Mesaj de caesar » 25 Mai 2011, 14:30

gogu2005 scrie:caesar, nu cred ca suntem in situatia de a fi echidistanti..... nu e un meci la care sa spui "sa castige cel mai bun".
de ce ar trebui sa fim fair fata de mititelu? am fost atatia ani si iata ca s-a ales praful de club. (si eu am fost unul dintre cei care am inghitit mincunile lui si nu stau sa caut motive pt asta). Daca cineva iti da un pumn pe strada si altcineva sare sa te ajute, tu ce faci? esti fair fata de cel care ti-a dat pumnul? ii vei trata pe amandoi la fel?

prin venirea lui Piturca se creasera liniste si stabilitate la echipa dupa nu stiu cati ani.... de fapt eu nu am prins niciodata liniste la aceasta echipa (sunt mai tanar, nu am prins decat decaderea Craiovei, la ultimul trofeu eram prea mic). La fiecare meci cu Piturca simteam ca echipa noastra nu mai este o victima sigura si ca putem ridica pretentii. Cu mititelu in schimb am invatat ca nu putem avea pretentii, nu putem avea sperante, nu putem avea nimic.

aici nu mai e vorba de a fi fair sau nu, e vorba ca cel care ne-a distrus pe toate planurile trebuie sa plece. a dezbinat suporterii, jucatorii, fostii jucatori si pe toti cei care mai erau aproape de acest club. Si totul a culminat cu fraza "Craiova e a copiilor mei...". Cat de redus mintal trebuie sa fii ca sa-l imiti pe becali, sa te comporti ca el, sa vorbesti ca el? Ei bine mititelu poate... asa ca noi ii avem si pe gigi si pe miti patroni in acelasi timp.
gogu2005, de acord cu tine ca odata cu venirea lui Piturca s-a creat un puternic val de optimism care ne-a dat aripi si am fost f increzatori ca lucrurile se indreapta spre bine. Totusi, mi-e greu sa cred (repet, a nu se intelege ca ii iau apararea lui Mititelu) ca totul s-a terminat doar asa ca i s-a pus pata lui Mititelu ca nu mai e in centrul atentiei, din contra cred ca Piturca a fost cel care a fortat ca totul sa degenereze intr-un scandal.
Spun asta pentru ca TOATE cartile erau la Piturca:
1.el aducea banii de supravietuire (comform cu intelegerea initiala) si de el ar fi depins in mare masura soarta echipei
2.avea acoperire pe toate planurile si in orice situatie - dezlegari + contract cu despagubiri uriase.

Daca ii pasa de noi si de echipa trebuia sa-i fi dat toti ce-i 1,5 mil sa fi platit din salariile jucatorilor care ajunsesera iar in situatia sa devina liberi si sa-i fi zis la taran: BA, ai termen pana in martie cum ne-am inteles..te mai las pana atunci sa faci rost de bani, daca nu... dezlegari, vedem ce zice contractul etc.
Taranul a vazut ca Piturca a bagat o parte din bani si pe urma ii da comunicat ca nu mai sunt fonduri.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Discutie Piturca - Blondu - Postasu'

Mesaj de muttley » 25 Mai 2011, 14:54

CAESAR imi explici te rog de unde sti tu cati bani a cheltuit PITURCA? si de unde ai dedus tu ca trebuia sa aduca 2 miliaone? era clubul lui?
Cine pe cine a dat afara ? cine pe cine a incercat sa escrocheze? nu stiu de ce ma obosesc ..... SEBI a explicat foarte bine ce sa intamplat (o mic parte doar) insa voi (tu si inca 2-3 mititei nu o sa intelegeti)

de 3 zile incerci sa convingi lumea ca PITURCA a venit sa ii fure banii booveanului (si are el bani) iar Mititelu este o victima probabil o sa incerci sa ne convingi sa facem o cheta pentru Marin.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

DoRyN

Re: Discutie Piturca - Blondu - Postasu'

Mesaj de DoRyN » 25 Mai 2011, 15:14

SEBI scrie:
ai dreptate. e dreptul lor sa creada ce vor si repet, mie imi e de ajuns ca stiu eu ce s-a intamplat, nu vreau sa conving pe nimeni. am spus cateva lucruri pentru ca am vazut ca pleaca de la niste minciuni de-ale lui mititelu pe care ei le iau drept fapte reale.

Din pacate nu e chiar asa si trebuie sa te contrazic si pe tine si pe gogu2005. Toti cei care stiu sau au inteles cum stau lucrurile in realitate, au datoria morala sa spuna adevarul. Adevarul este cea mai puternica arma a suporterilor in aceasta situatie. Numai stiind adevarul poti sa vezi care sunt manipularile si poti intrezari cu ce scop au fost ele facute.

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Re: Discutie Piturca - Blondu - Postasu'

Mesaj de caesar » 25 Mai 2011, 15:45

s9k3k3 scrie:CAESAR imi explici te rog de unde sti tu cati bani a cheltuit PITURCA? si de unde ai dedus tu ca trebuia sa aduca 2 miliaone? era clubul lui?
Cine pe cine a dat afara ? cine pe cine a incercat sa escrocheze? nu stiu de ce ma obosesc ..... SEBI a explicat foarte bine ce sa intamplat (o mic parte doar) insa voi (tu si inca 2-3 mititei nu o sa intelegeti)

de 3 zile incerci sa convingi lumea ca PITURCA a venit sa ii fure banii booveanului (si are el bani) iar Mititelu este o victima probabil o sa incerci sa ne convingi sa facem o cheta pentru Marin.
in jur de 7-800.000 in acte si posibil sa mai fie si altii netrecuti prin contabilitate -> Vezi ce zice si SEBI.
sa aduca 2 mil pentru ca era vorba de un imprumut, de-aia i-a dat acel mititel 3 garantii pe jucatori, chiar daca nu era clubul lui. Vezi cum l-a lasat in curul gol in iarna dupa ce a furat jucatorii pe care putea sa-i vanda si sa ia lejer 2 mil. Aici e furaciunea si parsivenia lui Piturca.
De ce l-a dat afara ? e problema lui Mititelu si a lui Piti. Sa decida justitia cat si cui are de plata.

Nu vreau sa conving pe nimeni de nimic.
Daca ma convingeti ca Piturca i-a dat toti banii conveniti lu Ajica si Ajica l-a dat afara pe nedrept pe VIP si a incercat sa-l excrocheze, inseamna ca eu sunt in eroare si nu mai am nimic de comentat la subiectu asta.

ozzy

Re: Discutie Piturca - Blondu - Postasu'

Mesaj de ozzy » 25 Mai 2011, 16:00

Dar tu esti sigur ca vrei sa fii convins? Eu cred ca nu, altfel n-ai avea nevoie sa te convingem noi, faptele vorbesc de la sine.
In ceea ce ma priveste, repet pentru a n-a oara: mie Piturca mi-a placut doar ca antrenor al Craiovei in '94-'95. In rest nu l-am admirat niciodata nici ca antrenor, nici ca manager, nici ca om. Dar in situatia de fata eu chiar nu pot sa-i gasesc vreo vina. Omul a acceptat sa vina cu bani de acasa ca sa-l ajute pe mititelu, dar in anumite conditii. Conditii pe care mititelul nu le-a respectat si atunci e normal sa plateasca.
Si inca ceva: daca majoritatea covarsitoare a utilizatorilor unui site are o anumita opinie, nu inseamna ca site-ul respectiv a creat acel curent de opinie.

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Re: Discutie Piturca - Blondu - Postasu'

Mesaj de LUTU » 25 Mai 2011, 16:11

caesar scrie:
s9k3k3 scrie:CAESAR imi explici te rog de unde sti tu cati bani a cheltuit PITURCA? si de unde ai dedus tu ca trebuia sa aduca 2 miliaone? era clubul lui?
Cine pe cine a dat afara ? cine pe cine a incercat sa escrocheze? nu stiu de ce ma obosesc ..... SEBI a explicat foarte bine ce sa intamplat (o mic parte doar) insa voi (tu si inca 2-3 mititei nu o sa intelegeti)

de 3 zile incerci sa convingi lumea ca PITURCA a venit sa ii fure banii booveanului (si are el bani) iar Mititelu este o victima probabil o sa incerci sa ne convingi sa facem o cheta pentru Marin.
in jur de 7-800.000 in acte si posibil sa mai fie si altii netrecuti prin contabilitate -> Vezi ce zice si SEBI.
sa aduca 2 mil pentru ca era vorba de un imprumut, de-aia i-a dat acel mititel 3 garantii pe jucatori, chiar daca nu era clubul lui. Vezi cum l-a lasat in curul gol in iarna dupa ce a furat jucatorii pe care putea sa-i vanda si sa ia lejer 2 mil. Aici e furaciunea si parsivenia lui Piturca.
De ce l-a dat afara ? e problema lui Mititelu si a lui Piti. Sa decida justitia cat si cui are de plata.

Nu vreau sa conving pe nimeni de nimic.
Daca ma convingeti ca Piturca i-a dat toti banii conveniti lu Ajica si Ajica l-a dat afara pe nedrept pe VIP si a incercat sa-l excrocheze, inseamna ca eu sunt in eroare si nu mai am nimic de comentat la subiectu asta.
hai sa-ti zic eu cum l-a excrocat: a bagat 7-800k, da? a primit 3 dezlegari? ce a facut cu ele? ca mititelu le-a facut contracte incepand cu 1 iulie si revin la el... deci ce facea cu dezlegarile? cu inca 3-4? trebuia sa mai bage 1 mil de la el din buzunar ca poate-si va primi vreodata banii inapoi? cine ar mai fi facut asa ceva? Acum cine este in pierdere?
piturca a gresit ca l-a imprumutat cu bani
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Discutie Piturca - Blondu - Postasu'

Mesaj de muttley » 25 Mai 2011, 16:14

@caesar ai ascultat inregistrarea? Piturca a mers la jucatori sa ii convinga sa plece?
Ti-a explicat si Uneka ieri. Piturca a decis sa numai aduca bani la club cand si-a dat seama ca Marin numai poate sa ii dea inapoi. El a incercat sa faca 3-4-5 transferuri sa achite datoriile la fisc salarii + transferuri.

Cine pe cine a escrocat ? Piturca care a bagat bani ? sau Mititelu care a facut alte contracte la jucatori fara sa stie?

EDIT: iti spun sigur ca a bagat peste 800k
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Scrie răspuns