RIP Manolo :|

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Avatar utilizator
marius1ka
suporter
suporter
Mesaje: 663
Membru din: 13 Apr 2008, 17:16

RIP Manolo :|

Mesaj de marius1ka » 25 Mai 2011, 13:51

Un suporter înfocat al Craiovei s-a spânzurat din cauza retrogradării. Mititelu: E păcatul lui Piţurcă

Fotbalul face victime la propriu. Un bărbat din Caracal, fan înfocat al echipei Craiova, s-a spânzurat din cauză că echipa din Bănie a căzut în divizia B.

Imagine
Imagine
Imagine



Bărbatul nu a mai putut suporta vestea că echipa lui de suflet, Universitatea Craiova, a fost retrogradată din nou, în Liga a II-a, şi a decis să-şi pună capăt zilelor.

„Marea lui dezamăgire a fost retrogradarea echipei Craiova . A iubit echipa asta de când s-a născut”, a spus fiica bărbatului, Cecilia Sârbu.

Toţi suporterii Universităţii Craiova îl cunoşteau pe Ion Sârbu, cunoscut pe stadion ca Manolo, unul dintre cei mai înfocaţi suporteri. Vestea că Ştiinţa a retrogradat l-a supărat peste măsură pe bărbat. De câteva zile nu mai vorbea cu niciun cunoscut sau cu vreun membru al familiei sale. Se gândea doar la marea lui dezamăgire.

„Nu mai avea nicio tragere de inimă să se ducă la meciuri. A plecat pe ideea că va rămâne cu Universitatea Craiova până la moarte”, a continuat fiica bărbatului.

La aflarea veştii că unul dintre suporterii echipei s-a spânzurat din cauza retrogradării, patronul Universităţii Craiona, Adrian Mititelu, a fost şocat.

„Nu cred că ăsta este un motiv să se spânzure, în niciun caz, era inimă largă. Ăsta este un păcat mare al lui Piţurcă, dacă este aşa, că nu-i al meu”, a declarat Mititelu.

Cadavrul bărbatului a fost transportat la morga Spitalului din Caracal, pentru efectuarea necropsiei.

:o :-( :-( :-( :-(

Link aici

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: RIP Manolo :|

Mesaj de Alishor » 25 Mai 2011, 14:41

Doamne ce raspuns da brutarul asta. cata nesimtire. pai bine a zis piti ca pe el nu il int, ca il baga pe fiu-sau pe nevasta-sa la parnaie in inreg. aia. ochi pt ochi si dinte pt dinte. sa vada si el cum e. D-zeu sa il odihneasca in pace
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Rocain2
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 12
Membru din: 04 Iun 2010, 13:40

Re: RIP Manolo :|

Mesaj de Rocain2 » 25 Mai 2011, 15:07

venea si la cfr craiova la meciuri imbracat din cap pana in picioare cu echipament U Craiova .. Dumnezeu sa il ierte .

axel_perie
junior
junior
Mesaje: 27
Membru din: 09 Mar 2004, 19:56

Re: RIP Manolo :|

Mesaj de axel_perie » 25 Mai 2011, 15:15

Dumnezeu sa il ierte.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: RIP Manolo :|

Mesaj de muttley » 25 Mai 2011, 15:27

pacat ca mor oameni nevinovati ..... din cauza unui nenorocit. Sper ca el sa fie urmatorul.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
alfyyy
senior
senior
Mesaje: 387
Membru din: 26 Iul 2010, 16:25

Re: RIP Manolo :|

Mesaj de alfyyy » 25 Mai 2011, 15:40

Nu-mi vine sa cred ca s-a sinucis :o
DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA SI SA-I IERTE PACATUL !
Only God Can Judge Me !

Avatar utilizator
Utopia
junior
junior
Mesaje: 28
Membru din: 03 Aug 2009, 21:14

Re: RIP Manolo :|

Mesaj de Utopia » 25 Mai 2011, 16:21

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace

Avatar utilizator
lilimm
membru
membru
Mesaje: 191
Membru din: 12 Sep 2010, 17:27

Re: RIP Manolo :|

Mesaj de lilimm » 25 Mai 2011, 16:22

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace!

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: RIP Manolo :|

Mesaj de Copacul » 25 Mai 2011, 16:32

Manolo…de lângă Oblemenco

By Narcis Drejan



Pe Ion Sârbu îl vedeai la toate meciurile din zona Olteniei. Nu ştiu cum reuşea omul care flutura steagul alb-albastru să ajungă de la Târgu-Jiu la Caracal, apoi la Vâlcea, mâine la Corabia şi duminică pe la un meci din Liga a II-a de-al lui Gaz Metan CFR Craiova. Şi toate deplasările în doar trei zile. Nu mai punem că din anii 90 l-am văzut pe toate stadioanele unde juca Universitatea Craiova, etapă de etapă.

Era poate cel mai simplu om. La tribuna oficială de pe “Oblemenco”, Manolo avea un ritual: îşi ridica mâinile spre cer, implorând divinitatea pentru o victorie a “juveţilor”, şi urla cât îl ţineau plămânii: “Goooooooooooooooooooooooooooooooooooooool, Craioooooooooooooooooovaaaaaaaaaaaaaaaa! Domozinăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăă!!!”. Sincer, niciodată n-am înţeles de ce rostea de fiecare dată numele lui nea Sabi. Dar ritualurile nu se descifrează…Manolo plângea când Craiova pierdea, râdea şi ne spărgea timpanele în zona neutră când Ştiinţa bătea şi strâmba din nas la toate egalurile.

Manolo devenise parte a tribunei din sportul oltean, respira prin echipele din zona pumnului pedepsitor de cinci judeţe şi dacă aveai vreo nelămurire cu un meci din trecut, suporterul din Caracal te ajuta imediat. “Nenea Narcis, în 2001, la meciul ăla de la Braşov, când era nea Ilie antrenor, a dat Niculescu un gol superb!”…nu aveai cum să-l păcăleşti pe Manolo. Iubea atât de mult Universitatea Craiova că dormea numai în hainele Ştiinţei. Până şi seminţele pe care le vindea erau în pungi albastre! Cică ţineau noroc Craiovei!

Apropiaţii povestesc că Manolo a plâns o noapte întreagă după ce Dinamo a câştigat cu 2-0 şi a trimis Craiova în Liga a II-a. Era foarte abătut în ultima vreme şi nici nu mai era văzut pe stadioanele Olteniei. Nu l-a mai strigat nici pe Domozină, a oftat după campioana unei mari iubiri, şi a ales să ajungă mai aproape de Oblemenco şi să-l revadă pe nea Sabi! La revenirea Universităţii în Liga I, în 2006, ne spunea că n-ar putea trăi să-şi mai vadă iubirea de-o viaţă înapoi în Liga a II-a.

Manolo a ales să se îndepărteze de Craiova, pentru că dragostea lui pentru simbolul Olteniei a fost trădată. Atât de crunt, încât pentru el Craiova e moartă. Noi, ceilalţi fani ai Ştiinţei, am ales să mergem la înmormântarea Universităţii. Manolo n-ar fi rezistat. Dumnezeu să-l ierte! Manolo, roagă-te şi pentru Craiova de acolo! Poate o să-nvie!
http://tikitaka.ro/manolo-de-langa-oblemenco/
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Re: RIP Manolo :|

Mesaj de Theodorus » 25 Mai 2011, 17:15

„Nu cred că ăsta este un motiv să se spânzure, în niciun caz, era inimă largă. Ăsta este un păcat mare al lui Piţurcă, dacă este aşa, că nu-i al meu”, a declarat Mititelu.

nu pot sa cred :| ce indrazneste sa spuna... imi vine sa ma duc peste el sa il bat chit ca ma baga in spital cefelatii lui. fgm :bad:
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

liverpoolianna
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 14
Membru din: 30 Aug 2007, 17:11

Re: RIP Manolo :|

Mesaj de liverpoolianna » 25 Mai 2011, 18:01

Rest In Peace Manolo! Nu pot sa cred ca omu asta nu mai e...M-am salutat cu el pe toate stadioanele din Oltenia, e incredibil!
Iar declaratia lui Mititelu e de-a dreptul penibila, dar, oricum, asta conteaza prea putin.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: RIP Manolo :|

Mesaj de Nea Marin » 25 Mai 2011, 18:08

Dumnezeu sa-l ierte... Manolo nu trebuia sa faca asa ceva, nici chiar Stiinta nu valoreaza cat viata unui om...

Dar cat de nesimtit poate fi mititelul cu astfel de declaratie pana si acum! A fost piturca manager-presedinte-antrenor sef la club de 6 ani, el n-a platit taxele la stat ca sa nu luam licenta?

Hai, fanii microbului, sariti, gasiti-i justificari si pt marlania asta grohaita langa un om mort de durerea provocata de managementul lui!
STIINTA SUNTEM NOI !

Masive

Re: RIP Manolo :|

Mesaj de Masive » 25 Mai 2011, 19:09

Dumnezeu sa-l ierte!

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: RIP Manolo :|

Mesaj de copaceljr » 25 Mai 2011, 19:21

Dumnezeu sa-l ierte... un mare suporter. Booveanul reuseste sa omoare primul suporter al Universitatii Craiova. :o:
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

Avatar utilizator
robert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 11 Mai 2009, 18:37

Re: RIP Manolo :|

Mesaj de robert » 25 Mai 2011, 20:30

Dumnezeu sa-l ierte!

Scrie răspuns