Gaşca PDL-UNPR sacrifică "Ştiinţa" şi Steaua pentru voturi

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
SEBI
suporter
suporter
Mesaje: 681
Membru din: 22 Feb 2005, 19:56

Re: Gaşca PDL-UNPR sacrifică "Ştiinţa" şi Steaua pentru votu

Mesaj de SEBI » 26 Iul 2011, 23:27

Perspico scrie:SEBI, ai scris nu gluma incercand sa ne spui ca suferim de teoria conspiratiei, dar ai putea sa-mi spui doar in cateva randuri de ce a venit Satana la Craiova, stiind ca jucatorii sunt neplatiti cu lunile si ca Mititelu nu avea dupa ce bea apa? Sper ca nu ne faci prosti in fata spunandu-ne ca din dragoste pentru culorile alb-albastre.
Oricum faza aia cu Mititelu care astepta sa vanda un tricou si un fular, ca sa aiba ce sa manance, intrece si grozaviile lui piturca cu neplata de 6 ani a gazelor sau a curentului si te face la fel de credibil ca si pe ala. Ca sa nu mai spun, ca daca ar fi adevarat, prin absurd, ar trebui sa apreciezi ca isi rupea de la gura ca sa plateasca deplasarile.
prietene, nu ai idee cate datorii are prin toata tara, pe la toate hotelurile din toate orasele... in ultimul an si ceva, pana sa-l cheme disperat pe piturca, a trait doar din banii de la gherghe. ala ii asigura transportul si cazarea la severin si din banii cash pe are i-a dat a mai incropit ce a putut. in ultimele cantonamente facea cu greu rost chiar si de cativa euro in plus ca sa trimita cate un ziarist de la eso cu echipa...

am scris "atat de mult" pentru ca mi s-a parut incredibil modul in care pot gandi unii dintre voi... ma rog... e dreptul vostru, eu nu vi-l contest, mi-am exprimat doar uluiala..

de ce a venit piturca? omul chiar a crezut ca daca-l ajuta sa faca rost de bani, mititelu ii va da tot ce-i cere ca sa organizeze totul asa cum vrea el. asa cum de fapt ii promisese cand au negociat la golden house. cred ca e de ajuns sa-ti spun ca piturca aproape rezolvase in toamna celebrul de acum dosar de la fond. mititelu a fost cel care a refuzat pur sisimplu sa vanda, pe motiv ca "e prea putin" cat i se ofera. si stii ce e mai tragic? ca eu nu cred in ruptul capului ca a distrus un club doar pentru ca mai voia el 10 sau 20 de milioane in plus. pur si simplu a refuzat atunci pentru ca nu mai suporta popularitatea lui piturca si pentru ca a crezut, in imensa lui prostie, ca daca vede ca nu sunt bani piturca va pleca. sau poate pana la urma o sa il atace un pic prin presa si isi va da demisia, adica ceva gen ticleanu, ungureanu... aici s-a cam inselat.

faza cu magazinul? pai e simplu sa-ti demonstrez "grozavia". banuiesc ca destui de pe-aici il stiti pe vicentiu neagoe. intrebati-l pe el daca e adevarat sau nu. nu cred c-o sa va minta cumva ca nu trimitea mititelu bodigardul si de cate 3-4 ori pe zi sa-l intrebe pe ovidiu (baiatul de la magazin) daca "mai facusi ceva azi, ca-i vrea sefu?"....

oricum, e cam tarziu acum sa ne mai certam pe tema asta, pentru ca indiferent de parerea mea sau a ta nu prea mai poate fi facut nimic in ceea ce-l priveste pe mititelu...
poate ca e mai bine asa cum au decis pana la urma......



Last edit:
Perspico scrie:Ca sa nu mai spun, ca daca ar fi adevarat, prin absurd, ar trebui sa apreciezi ca isi rupea de la gura ca sa plateasca deplasarile.
scuza-ma, acum am citit mai atent ce ai scris...
deci cum... sa-l apreciez zici??? :o
e ca si cum mi-ai cere sa apreciez pe unul care spune ca iubeste o femeie si o omoara apoi pentru ca nu o poate pastra! ...apreciaza tu un dement!

eu nu vreau sa-si rupa mititelu nici o paine de la gura, nimeni nu-i cere asta, ba din contra, toate fostele glorii ii cer sa plece. eu vreau ca echipa pentru care eu cred ca am facut atatea si cu care mi-am ocupat aproape toata tineretea sa fie pe maini bune si daca nu o poate totusi lua bill gates macar sa fie in mana unui om sanatos la cap, care nu-si imagineaza ca el e personificarea universitatii craiova. cineva care e "suporter", asa cum se pretinde mititelu, ar trebui sa se gandeasca in primul rand la binele echipei!


sau poate chiar as indrazni sa-mi doresc sa fiu si eu un "socios din ala" si echipa sa fie a suporterilor, adica si a mea, nu la cheremul toanelor unui patron.
am ceva tupeu sa vreau asta, nu? probabil sunt din gasca pdl-unpr...
Last edited by SEBI on 27 Iul 2011, 00:25, edited 6 times in total.

NAPOLI REGNA!!! __c a m p i o n i___d e l___t i f o__
Imagine
STIRPE PARTENOPEA [N] STIRPE PARTENOPEA [N] STIRPE PARTENOPEA


Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: Gaşca PDL-UNPR sacrifică "Ştiinţa" şi Steaua pentru votu

Mesaj de Andrei Olteanu » 26 Iul 2011, 23:42

SEBI scrie:
Perspico scrie:SEBI, ai scris nu gluma incercand sa ne spui ca suferim de teoria conspiratiei, dar ai putea sa-mi spui doar in cateva randuri de ce a venit Satana la Craiova, stiind ca jucatorii sunt neplatiti cu lunile si ca Mititelu nu avea dupa ce bea apa? Sper ca nu ne faci prosti in fata spunandu-ne ca din dragoste pentru culorile alb-albastre.
Oricum faza aia cu Mititelu care astepta sa vanda un tricou si un fular, ca sa aiba ce sa manance, intrece si grozaviile lui piturca cu neplata de 6 ani a gazelor sau a curentului si te face la fel de credibil ca si pe ala. Ca sa nu mai spun, ca daca ar fi adevarat, prin absurd, ar trebui sa apreciezi ca isi rupea de la gura ca sa plateasca deplasarile.
prietene, nu ai idee cate datorii are prin toata tara, pe la toate hotelurile din toate orasele... in ultimul an si ceva, pana sa-l cheme disperat pe piturca, a trait doar din banii de la gherghe. ala ii asigura transportul si cazarea la severin si din banii cash pe are i-a dat a mai incropit ce a putut. in ultimele cantonamente facea cu greu rost chiar si de cativa euro in plus ca sa trimita cate un ziarist de la eso cu echipa...

am scris "atat de mult" pentru ca mi s-a parut incredibil modul in care pot gandi unii dintre voi... ma rog... e dreptul vostru, eu nu vi-l contest, mi-am exprimat doar uluiala..

de ce a venit piturca? omul chiar a crezut ca daca-l ajuta sa faca rost de bani, mititelu ii va da tot ce-i cere ca sa organizeze totul asa cum vrea el. asa cum de fapt ii promisese cand au negociat la golden house. cred ca e de ajuns sa-ti spun ca piturca aproape rezolvase in toamna celebrul de acum dosar de la fond. mititelu a fost cel care a refuzat pur sisimplu sa vanda, pe motiv ca "e prea putin" cat i se ofera. si stii ce e mai tragic? ca eu nu cred in ruptul capului ca a distrus un club doar pentru ca mai voia el 10 sau 20 de milioane in plus. pur si simplu a refuzat atunci pentru ca nu mai suporta popularitatea lui piturca si pentru ca a crezut, in imensa lui prostie, ca daca vede ca nu sunt bani piturca va pleca. sau poate pana la urma o sa il atace un pic prin presa si isi va da demisia, adica ceva gen ticleanu, ungureanu... aici s-a cam inselat.

faza cu magazinul? pai e simplu sa-ti demonstrez "grozavia". banuiesc ca destui de pe-aici il stiti pe vicentiu neagoe. intrebati-l pe el daca e adevarat sau nu. nu cred c-o sa va minta cumva ca nu trimitea mititelu bodigardul si de cate 3-4 ori pe zi sa-l intrebe pe ovidiu (baiatul de la magazin) daca "mai facusi ceva azi, ca-i vrea sefu?"....

oricum, e cam tarziu acum sa ne mai certam pe tema asta, pentru ca indiferent de parerea mea sau a ta nu prea mai poate fi facut nimic in ceea ce-l priveste pe mititelu...
poate ca e mai bine asa cum au decis pana la urma......
Confirm faza cu magazinul...e cunoscuta aproape de toata lumea

DoRyN

Re: Gaşca PDL-UNPR sacrifică "Ştiinţa" şi Steaua pentru votu

Mesaj de DoRyN » 26 Iul 2011, 23:47

Nu, nu e cunoscuta de toata lumea! Sunt lucruri ramase nespuse, chiar daca cred ca nu mai au importanta!

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: Gaşca PDL-UNPR sacrifică "Ştiinţa" şi Steaua pentru votu

Mesaj de Andrei Olteanu » 26 Iul 2011, 23:54

DoRyN scrie:Nu, nu e cunoscuta de toata lumea! Sunt lucruri ramase nespuse, chiar daca cred ca nu mai au importanta!
Pentru unii....( nu dau nume pentru ca am promis ca nu-i mai bag in seama) se pare ca nu.....

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Gaşca PDL-UNPR sacrifică "Ştiinţa" şi Steaua pentru votu

Mesaj de Perspico » 27 Iul 2011, 00:33

Mda, inca unul care anunta in vreo 10 mesaje ca ma ignora. Creste colectia.
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: Gaşca PDL-UNPR sacrifică "Ştiinţa" şi Steaua pentru votu

Mesaj de wb_lion » 27 Iul 2011, 03:24

manex scrie:@wb lion: ar fi misto daca ai stii ce inseamna "ipocrit".
pina una alta..nu cred ca detii adevarul sa spui despre careva care isi exprima o parere< buna, proasta, ca vorbeste prostii si tu, ca cel ce stie tot, spui lucruri inteligente.
si tot pentru tine wb lion: avem doua lucruri clare: piturca a venit in club, si a lasat ce a lasat in urma. nu totul din cauza lui. iar lucrul cert e ca daca nu era datoria la piturca noi ne pregateam d eliga a doua.
acum tu vii si spui, pe ce bazezi nu stiu, ca daca nu venea salvatorul de piti noi nu mai existam. te bazezi pe......????????????????????????? si pina sa vina piturca au fost intirzieri d eluni d ezile la bani...la gaze....la curent...si..pana mea, am rezistat, ne-am tirit....am stat pina in ultima etapa...tu vrei sa faci istorie pe "daca". si eu o fac pe "daca" cu o mica diferenta: pina sa vina zdreanta d epiti, noi am trecut prin perioade de neplata..etc. pe asta ma bazez eu. tu te bazezi doar pe "daca nu venea zdreanta, nu terminam campionatul". asta v-a spalat pe creier din decembrie, de la conferinta de presa.
manex , nu te flata singur .. nici nu trebuie sa spun lucruri inteligente ca sa fie mai logice decat aberatiile tale . nu vorbesc aici de datorii la gaze, vorbesc despre salarii neplatite la jucatori , antrenori , staff , fisc etc. booveanu nu avea bani sa plateasca motorina , daramite sa le dea astora restantele . ciudat ca tu zici de altii ca sunt spalati pe creier , cand din tine a facut un taran de cea mai joasa speta ce-a vrut .
si , crede-ma , stiu ce-nseamna ipocrit , dar recunosc ca l-am folosit gresit . voi nu sunteti prefacuti sau duplicitari , sunteti doar . . . . .

ozzy

Re: Gaşca PDL-UNPR sacrifică "Ştiinţa" şi Steaua pentru votu

Mesaj de ozzy » 27 Iul 2011, 09:17

Eu nu inteleg ce nu va este clar. manex si Perspico nu vor fi niciodata convinsi de arugumentele voastre, dintr-un motiv foarte simplu: au mers mult prea departe si oricat de penibil ar fi sa insiste, ar fi inca si mai penibil sa se razgandeasca. Mai ales la Perspico, care deja s-a razgandit o data. E exact ca atunci cand spui o minciuna de atatea ori incat, chiar daca oricum s-a prins toata lumea ca minti, ai fi de rasul lumii daca la un moment dat recunosti.

ozzy

Re: Gaşca PDL-UNPR sacrifică "Ştiinţa" şi Steaua pentru votu

Mesaj de ozzy » 27 Iul 2011, 09:25

Asta insa nu inseamna ca nu putem comenta perlele care apar pe aici :)(
1. "cu Ticleanu jucam placut ochiului" - vizionati rezumatele meciurilor cu Ticleanu antrenor si o sa ajungeti la concluzia pe care am tras-o eu, dupa meciul cu Astra, cred: in toate meciurile alea, singurul gol marcat dupa o faza construita a fost ala anulat lui Costea in ghena. In rest, numai basini
2. "chiar daca o duceam greu cu mititelu ne descurcam pana la urma si ne-am fi descurcat si acum" - asta e ca faza aia cu Nastratin Hogea care avea impresia ca magarul mananca prea mult ii da din ce in mai putin de mancare pana cand ajunge sa nu-i mai dea nimic si, cand moare magarul de foame, concluzioneaza "ce prost magarul asta, si-a gasit sa moara tocmai acum cand se obisnuise fara mancare".

regelefotbal
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 7
Membru din: 14 Iun 2011, 18:40

Re: Gaşca PDL-UNPR sacrifică "Ştiinţa" şi Steaua pentru votu

Mesaj de regelefotbal » 27 Iul 2011, 13:39

Club nou în Craiova? Ce cretini!…
Se tot vehiculează, și asta deja de câțiva ani, înființarea unui club nou în Craiova. Cei care vor asta, o vor pentru a scăpa de Mititelu. Este o judecată sumară, ignorantă și chiar, să ne fie cu iertare, cretină. Păi cum, să ai tu în oraș brand-ul (că tot trăim în epoca globalizării) Universitatea Craiova și să fii dispus să renunți la el pentru un club nou, Știința, Oltenia, Bănia, FC sau mai știu eu cum Craiova?

Pentru cei care nu cunosc, sau omit asta: dacă UTA este cel mai titrat club românesc din afara Bucureștiului, Universitatea Craiova este cel mai cunoscut pe plan european. În două sezoane consecutive a reușit ce nu reușise nimeni din România, nici măcar marile cluburi ale Capitalei: prima echipă în sferturile CCE, în 1982, și prima în semifinalele unei cupe europene, în 1983.

Universitatea Craiova a fost decapitată acum. Profitând de rătăcirile lui Mititelu, care chiar a greșit, adresându-se instanțelor civile, lucru pe care regulamentul FIFA (logic, și al FRF) – conceput tocmai pentru a proteja ”statul în stat” care este structura de tip mafiot de la vârful fotbalului mondial – îl interzice, federația a pedepsit clubul cum n-a mai făcut-o niciodată cu vreo altă grupare. L-a dezafiliat.

Soluția e una singură: cei mai ațoși avocați de pe fața Pământului trebuie să studieze în ce condiții Universitatea Craiova își poate continua existența, fără a-și pierde palmaresul construit cu atâta trudă și în atâtea generații. Iar dacă altă soluție nu există, trebuie împiedicată oficializarea dezafilierii, la următoarea Adunare Generală a FRF. Cu orice preț. Prețul cel mai mic e chiar înlăturarea lui Adrian Mititelu din fruntea clubului.

Și pentru că într-adevăr iubește acest club, și pentru că e singurul vinovat că s-a ajuns aici, Mititelu ar trebui să-l lase altora mai pricepuți.

http://www.regelefotbal.ro/romania/club ... ce-cretini

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Gaşca PDL-UNPR sacrifică "Ştiinţa" şi Steaua pentru votu

Mesaj de stuparu_alexandru » 27 Iul 2011, 14:09

scuza-ma ca te intreb, dar esti din craiova?
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

regelefotbal
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 7
Membru din: 14 Iun 2011, 18:40

Re: Gaşca PDL-UNPR sacrifică "Ştiinţa" şi Steaua pentru votu

Mesaj de regelefotbal » 27 Iul 2011, 16:08

Nu, din Timișoara... Știu însă toată istoria ”Științei”, de la Deliu până azi. Pe vremuri, veneam pe Central, special ca să văd Craiova în perioada imediat post-Maxima.
Păcat că s-a ajuns aici, nu lăsați palmaresul să se piardă. Faceți ceva!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Gaşca PDL-UNPR sacrifică "Ştiinţa" şi Steaua pentru votu

Mesaj de _T@V_ » 27 Iul 2011, 18:00

regelefotbal scrie:Faceți ceva!
Pai facem tata, n-ai vazut talica ce sms-uri meseriase stim sa dam?

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Gaşca PDL-UNPR sacrifică "Ştiinţa" şi Steaua pentru votu

Mesaj de Perspico » 27 Iul 2011, 18:24

ozzy scrie:Eu nu inteleg ce nu va este clar. manex si Perspico nu vor fi niciodata convinsi de arugumentele voastre, dintr-un motiv foarte simplu: au mers mult prea departe si oricat de penibil ar fi sa insiste, ar fi inca si mai penibil sa se razgandeasca. Mai ales la Perspico, care deja s-a razgandit o data. E exact ca atunci cand spui o minciuna de atatea ori incat, chiar daca oricum s-a prins toata lumea ca minti, ai fi de rasul lumii daca la un moment dat recunosti.
Ozzy, te inseli amarnic. Imi pare rau ca gandesti asa. Nu m-am razgandit. Eu am taria propriei mele pareri si, cand sunt convins ca am dreptate, imi sustin punctul de vedere pana in panzele albe. In fond, daca nici macar la adapostul anonimatului nu ai curaj sa fii obiectiv si sa ai propria ta parere, inseamna ca in viata de zi cu zi mergi in genunchi, esti un yesman.
De fapt afirmatia pe care ai facut-o tu pot s-o fac si eu: ati mers prea departe si, unii orbiti de ura, altii fara putere de discernamant, va simtiti ridicol sa recunoasteti, oricate dovezi apar zi de zi, ca de data asta, oricat de mincinos, prost si escroc ar fi Mititelu, el a fost victima si ca a fost un adevarat complot. De altfel, in momentul imediat urmator celui in care scursura de dragomir a spus cu gurita aia a lui de hiena ca "eu nu fac parte din complotul impotriva lui Mititelu" toate discutiile in contradictoriu ar fi trebuit sa se opreasca.
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

ozzy

Re: Gaşca PDL-UNPR sacrifică "Ştiinţa" şi Steaua pentru votu

Mesaj de ozzy » 27 Iul 2011, 18:29

Perspico scrie: Ozzy, te inseli amarnic. Imi pare rau ca gandesti asa. Nu m-am razgandit. Eu am taria propriei mele pareri si, cand sunt convins ca am dreptate, imi sustin punctul de vedere pana in panzele albe. In fond, daca nici macar la adapostul anonimatului nu ai curaj sa fii obiectiv si sa ai propria ta parere, inseamna ca in viata de zi cu zi mergi in genunchi, esti un yesman.
De fapt afirmatia pe care ai facut-o tu pot s-o fac si eu: ati mers prea departe si, unii orbiti de ura, altii fara putere de discernamant, va simtiti ridicol sa recunoasteti, oricate dovezi apar zi de zi, ca de data asta, oricat de mincinos, prost si escroc ar fi Mititelu, el a fost victima si ca a fost un adevarat complot. De altfel, in momentul imediat urmator celui in care scursura de dragomir a spus cu gurita aia a lui de hiena ca "eu nu fac parte din complotul impotriva lui Mititelu" toate discutiile in contradictoriu ar fi trebuit sa se opreasca.
Nu ma insel deloc. Lasand la o parte situatia cu Piturca, unde ai un punct de vedere pe care il respect, chiar daca nu sunt de acord cu el, tu chiar ai inceput sa-i iei apararea mititelului in orice situatie, eu despre asta vorbesc. Te-ai grabit sa-l contrazici pe SEBI cand a zis ca ala traia din banii de pe fulare, desi acum ceva timp chiar tu spuneai ca mititelu e sarac lipit si n-are bani nici sa treaca strada, d-apai sa tina o echipa. Si asta e doar un exemplu, crede-ma, tu poate nu vezi, dar nu sunt eu singurul de pe acest site care e socat de schimbarea ta.

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Gaşca PDL-UNPR sacrifică "Ştiinţa" şi Steaua pentru votu

Mesaj de Perspico » 27 Iul 2011, 18:59

Pai si cat de naiv ar trebui sa fiu sa cred ca asta traieste din banii de fulare, mai ales ca lucru asta e spus de un fost angajat al lui Mititelu, care ne sarea la beregata pe vremuri daca-l vorbeam de rau pe ospatar. De ce ar fi acum credibil, dupa ce a fost dat afara?
Hai sa fim seriosi: am sustinut si sustin in continuare ca Mititelu e sarac, dar in sensul ca nu are bani sa tina un club de fotbal de talia si pretentiile Universitatii Craiova. Dar de aici si pana la a exagera in halul asta e cale lunga.
Eu il sustin in conflictul asta pe Mititelu, mi-am precizat de la bun inceput pozitia:
http://www.craiova-maxima.ro/forum/view ... 75#p334406

Asta nu inseamna nici pe departe ca mi-am schimbat parerea despre el, sunt doar obiectiv, nelasandu-ma influentat de dispretul pe care il am pentru el (sincer, nu l-am urat niciodata)
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Scrie răspuns