Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

Avatar utilizator
Florin-UCV
membru
membru
Mesaje: 177
Membru din: 06 Mai 2009, 16:56

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Florin-UCV » 01 Oct 2021, 22:49

IMG_20211001_223437.jpg
Cocalarul tatuat și-a pus trofeele la poarta apartamentului pe care l-a cumpărat de vreo juma de an si în care locuiește, pe str Dragalina 60.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de manex » 01 Oct 2021, 23:27

Florin-UCV scrie:
IMG_20211001_223437.jpg
Zi-ne despre poza

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de David Graham » 03 Oct 2021, 08:04

Gipsanu'' tot gipsan ramane...
:)(

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Takeiteasy » 03 Oct 2021, 19:33

De ce s-a ajuns la razboi civil in Banie - pentru ca Ajica a promis in 2013 ca se retrage, sa se faca un club al comunitatii, si apoti s-a sucit; pentru el conteaza doar el, nu o echipa a comunitatii.

"Nu vreau să fiu asemuit cu omul care se opune revenirii clubului în competiţii, sunt conştient că va dura procesul cu FRF şi banii se vor recupera foarte târziu. Mi-am dat seama că interesul clubului este să revină de anul acesta, indiferent ce se întâmplă la Parchet.

Nu ştiu în ce eşalon vom juca, pentru că eu nu ştiu dacă mai pot fi într-un fotbal condus de Dragomir şi de Sandu. Mă voi retrage din fruntea clubului şi îl voi deschide către cei care sunt legaţi de el, cedez majoritatea acţiunilor către municipiu, judeţ, o asociaţie a suporterilor şi una a fostelor glorii, chiar dacă am avut conflicte cu unii dintre foştii jucători.

Cedez această parte din club fără datorii către stat şi fără pretenţii materiale. Va fi un consiliu de administraţie ultrademocrat şi transparent, să nu se mai considere că echipa este a familiei mele, aşa cum nefericit m-am exprimat eu la un moment dat.

O altă parte din club se va separa şi va purta în continuare procesele cu FRF. Singura condiţie pe care o pun este ca controlul clubului să nu aparţină nici unei persoane. Municipiul, judeţul, suporterii să participe cu câte doi membri, iar eu o să fiu un membru, poate astfel se vor termina mâncătoriile din Craiova." (https://www.fanatik.ro/cum-a-pierdut-ad ... i-19766361)


Asta ar trebui pusa peste tot. Omul a promis ca inchide capitolul "echipei familiei" si ca nu se opune unei Stiinte a comunitatii. Dar s-a intors. Asta e tot.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de cortinadampezzo » 04 Oct 2021, 18:14

Sumudica a zis ca nu vine la FCU fara Copilu. Pai Copilu nu venea la noi ?
Cred ca copilu e cam over-rated zilele astea. Copilu PSD-ului

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Paul » 04 Oct 2021, 18:31

Takeiteasy scrie:
03 Oct 2021, 19:33
De ce s-a ajuns la razboi civil in Banie - pentru ca Ajica a promis in 2013 ca se retrage, sa se faca un club al comunitatii, si apoti s-a sucit; pentru el conteaza doar el, nu o echipa a comunitatii.

"Nu vreau să fiu asemuit cu omul care se opune revenirii clubului în competiţii, sunt conştient că va dura procesul cu FRF şi banii se vor recupera foarte târziu. Mi-am dat seama că interesul clubului este să revină de anul acesta, indiferent ce se întâmplă la Parchet.

Nu ştiu în ce eşalon vom juca, pentru că eu nu ştiu dacă mai pot fi într-un fotbal condus de Dragomir şi de Sandu. Mă voi retrage din fruntea clubului şi îl voi deschide către cei care sunt legaţi de el, cedez majoritatea acţiunilor către municipiu, judeţ, o asociaţie a suporterilor şi una a fostelor glorii, chiar dacă am avut conflicte cu unii dintre foştii jucători.

Cedez această parte din club fără datorii către stat şi fără pretenţii materiale. Va fi un consiliu de administraţie ultrademocrat şi transparent, să nu se mai considere că echipa este a familiei mele, aşa cum nefericit m-am exprimat eu la un moment dat.

O altă parte din club se va separa şi va purta în continuare procesele cu FRF. Singura condiţie pe care o pun este ca controlul clubului să nu aparţină nici unei persoane. Municipiul, judeţul, suporterii să participe cu câte doi membri, iar eu o să fiu un membru, poate astfel se vor termina mâncătoriile din Craiova." (https://www.fanatik.ro/cum-a-pierdut-ad ... i-19766361)


Asta ar trebui pusa peste tot. Omul a promis ca inchide capitolul "echipei familiei" si ca nu se opune unei Stiinte a comunitatii. Dar s-a intors. Asta e tot.
Exact, asta e tot ce trebuie repetat pana intelege toata lumea care e de fapt "drama" si nedreptatea, si abuzul infinit de care se vaieta intemnitatul.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de sorialis » 04 Oct 2021, 18:45

Takeiteasy scrie:
Paul scrie:
30 Sep 2021, 06:56
Ok, deci Mititelu e bun la afaceri, iar Rotaru nu e, gata, am inteles.
Numai ca in fotbal cred ca afacerea nu inseamna cum sa te tii jos cu cheltuielile cat inseamna sa poti sa vinzi la preturi onorabile, adica afacerea sa iti produca, nu doar sa consume si sa te legumesti.
Mititelu a facut una bucata afacere cu fotbalistul Mihai Costea, pe care l-a dat pe un milion lui nen-su Gigi si s-a fofilat cu banii, drept pentru care e la studii acum.
Intre timp Rotaru a vandut de cateva zeci de milioane si am luat 2 cupe - in comparatie Miti a avut 2 retrogradari.
Mie imi da cu virgula, nu prea imi iese Miti in fata la faza asta, desi am inteles ca e os domnesc, latifundiar si s-a specializat in investitii de mosteniri.
Nu am zis asta; dar m-a mirat chiar sa vad baza sportiva la boo. Cu destule terenuri de fotbal. Ma mira pentru ca acum in liga 1 exista 3 cluburi cu baze proprii de pregatire : Viitorul, FCSB si boo.

Tu ai dreptate cu istoria chelului - dar e istoria pina acum citiva ani. Cine a mai facut asa baza sportiva privata la Craiova in ultimii 30 de ani ? Nimeni. Si asta conteaza cind vrei sa faci fotbal.

Viitorul se anunta disputat. Ridem, glumim - dar baza chelului ma pune pe ginduri. Stadion are, baza sportiva are, brand nu-i trebuie. Vedem unde stam la meciul de duminica. Eu cred ca s-a atins maximul cu Rotaru la U Craiova; la FC Boo - prevad progres in timp. Pina unde ? Habar n-am. Play off in 2-3 ani poate, daca mai are 6-7 milioane cash pentru echipa ?
Viitorul se anunta disputat. Ridem, glumim - dar baza chelului ma pune pe ginduri. Stadion are, baza sportiva are, brand nu-i trebuie. Vedem unde stam la meciul de duminica. Eu cred ca s-a atins maximul cu Rotaru la U Craiova; la FC Boo - prevad progres in timp. Pina unde ? Habar n-am. Play off in 2-3 ani poate, daca mai are 6-7 milioane cash pentru echipa ?


Tu chiar vorbești serios?!! Dacă fumezi, ne zici și nouă ce? ImagineImagineImagine

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de David Graham » 04 Oct 2021, 18:48

Va rog nu ma faceti sa rad cu privire la Mititelu si haptitudinile lui, ca am buza crapata ! :)(
:)(

JaneTrabant
membru
membru
Mesaje: 148
Membru din: 04 Oct 2021, 17:15

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de JaneTrabant » 04 Oct 2021, 19:12

Chelul pușcăriaș a atins de mult nivelul maxim de performanța, retrogradarea, acum ca a promovat a fost o conjunctura favorabilă lui, vezi schimbarea seriei din liga 3-a, vezi echipele foarte slabe din liga2 + banii pe terenul ăla. Cuvântul performanța înseamnă trofee, jucatori la naționala. El nu îndeplinește niciun criteriu, ba mai mult, ii place sa se joace dea interlopii, scandaluri, amenințări.
Stiinta, Stiinta, Stiinta! ucv ucv ucv usteag usteag usteag

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Geronimo » 04 Oct 2021, 19:55

David Graham scrie:Va rog nu ma faceti sa rad cu privire la Mititelu si haptitudinile lui, ca am buza crapata ! :)(
Pai sa auzim ce nume pune la terenurile alea de antrenament. Nu poate sa stea baza ai cu: terenul 1, terenul 3... Trebuie asa puna nume, nu sta el cu numere.


Sent from my iPad using Tapatalk

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Takeiteasy » 04 Oct 2021, 20:10

Geronimo scrie:
04 Oct 2021, 19:55
David Graham scrie:Va rog nu ma faceti sa rad cu privire la Mititelu si haptitudinile lui, ca am buza crapata ! :)(
Pai sa auzim ce nume pune la terenurile alea de antrenament. Nu poate sa stea baza ai cu: terenul 1, terenul 3... Trebuie asa puna nume, nu sta el cu numere.


Sent from my iPad using Tapatalk
Am auzit ca deja numele lui Petre Deselnicu este folosit acolo la noua baza.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 04 Oct 2021, 20:12

Nu cred ca s-a atins maximul cu Rotaru si la FC Boo nu prevad un viitor asa luminos.
Booveanul si fiu-su vor face multe greseli si vor cheltui multi bani aiurea. Daca analizati cum au actionat la inceputul campionatului asta o sa constatati ca au gresit enorm. Prostovanii booveni aveau din liga a 2 a o echipa in care se formasera niste relatii de joc, niste automatisme, era o legatura intre jucatori. Ce au facut boovenii ? Au dat afara 15 jucatori din echipa asta si au adus 14 jucatori liberi de contract. Chiar daca toti cei 14 jucatori adusi erau foarte buni si tot le-ar fi trebuit 2-3 luni pana sa se acomodeze si sa formeze echipa, relatii, automatisme etc. Daca din astia 14, doar 3-4 dau satisfactie, iti mai trebuie ceva timp pana gasesti altii si apoi alt timp pana formezi o echipa. Pe langa timp, boovenii au pierdut si bani la inceputul asta de campionat.
Normal era sa pastreze scheletul echipei din liga a 2 a si sa aduca maxim 5-6 jucatori. In felul asta era mai usor si mai rapid sa formezi o echipa si costurile erau mai mici . Se spune ca boo ar fi cheltuit, la inceputul asta de campionat, 3 milioane de euro iar castigurile nu prea au fost. Daca nebunii booveni pierd 1-2 milioane de euro pe an, atunci viitorul nu e cel mai roz pentru ei.

JaneTrabant
membru
membru
Mesaje: 148
Membru din: 04 Oct 2021, 17:15

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de JaneTrabant » 04 Oct 2021, 20:21

fabius_2014 scrie:
04 Oct 2021, 20:12
Nu cred ca s-a atins maximul cu Rotaru si la FC Boo nu prevad un viitor asa luminos.
Booveanul si fiu-su vor face multe greseli si vor cheltui multi bani aiurea. Daca analizati cum au actionat la inceputul campionatului asta o sa constatati ca au gresit enorm. Prostovanii booveni aveau din liga a 2 a o echipa in care se formasera niste relatii de joc, niste automatisme, era o legatura intre jucatori. Ce au facut boovenii ? Au dat afara 15 jucatori din echipa asta si au adus 14 jucatori liberi de contract. Chiar daca toti cei 14 jucatori adusi erau foarte buni si tot le-ar fi trebuit 2-3 luni pana sa se acomodeze si sa formeze echipa, relatii, automatisme etc. Daca din astia 14, doar 3-4 dau satisfactie, iti mai trebuie ceva timp pana gasesti altii si apoi alt timp pana formezi o echipa. Pe langa timp, boovenii au pierdut si bani la inceputul asta de campionat.
Normal era sa pastreze scheletul echipei din liga a 2 a si sa aduca maxim 5-6 jucatori. In felul asta era mai usor si mai rapid sa formezi o echipa si costurile erau mai mici . Se spune ca boo ar fi cheltuit, la inceputul asta de campionat, 3 milioane de euro iar castigurile nu prea au fost. Daca nebunii booveni pierd 1-2 milioane de euro pe an, atunci viitorul nu e cel mai roz pentru ei.
Corect.

Diferența dintre Boo și Rotaru e ca unul cheltuie, iar celălalt produce, pe lângă faptul ca mai aduce și o cupa, jucatori la NAȚIONALĂ și 2 oameni din staff tot la naționala.
Stiinta, Stiinta, Stiinta! ucv ucv ucv usteag usteag usteag

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Takeiteasy » 04 Oct 2021, 20:30

Da oameni buni, dar cel care produce a inceput sa produca dupa citiva ani in liga 1.

Rabdare si tutun - vedem unde sintem in 1-2-3-4 ani. Vedem traiectoria celor doua grupari.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 04 Oct 2021, 20:37

Bobby are totusi dreptate cand spune ca lupta va fi de lunga durata. Boovenii nu au simtul masurii si joaca pe totul sau nimic, nu se lasa pana nu pierd toti banii. Eu nu-l vad pe tatuatul cocalar sau pe tas-au sa aiba anvergura lui Dancu sau Becali si nici nu-i vad la jumatatea inteligentei lui Rotaru ( adunata la amandoi si inmultita cu 3). In conditiile astea si tinand cont ca suporterii craioveni nu prea ii au la inima, incet dar sigur, boovenii se indreapta spre un final cunoscut si specific lor, doar durata fiind necunoscuta.

Scrie răspuns