Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Geronimo » 22 Dec 2021, 22:58

Takeiteasy scrie:Fabulos Trica asta...Minte - lipsa.

Pentru el Stiinta e fc calu, dar Steaua este CSA Steaua :laughing: :laughing: :laughing:

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/mesaju ... 50181.html

"Am jucat un amical cu CSA. Pentru mine parcă acolo aș vedea ceva! Și culorile, și stema. Parcă acolo ar fi ceva. La CSA văd eu că e Steaua unde aș fi jucat eu! Eu când am activat am jucat cu emblema pe care acum o văd la CSA. Și parcă mai văd și un pic de spirit, așa o văd eu acum. Poate o să mă certe unii, dar așa simt eu!"

Zice unul care a antrenat o echipa cu o emblema desenata ieri de chel. Si cu un derbedeu de aluat prajit drept principal vector de imagine.

Aici idiotul e nea ovi ca nu l-a presat pe tema Universitatea Craiova - Steaua Bucuresti. Daca echipa adevarata e unde este brandul si stema, raspunsul e simplu si consistent pentru cele doua situatii.
Logica tine de simpatii-antipatii, mai sunt si banii in ecuatie. Nu inteleg de ce aveti asteptari de la dinozaurul de Ioanitoaia, un corupt absolut.


Sent from my iPad using Tapatalk

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2120
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanatic16 » 28 Dec 2021, 02:01

@edmond , @bogho, văzui acuma pe fb că au apărut niste booveni cu o pagină intitulată Gruppo-Maxima facțiunea FCU și au pus același logo ca al vostru, scriind că vezi doamne o parte din Gruppo-Maxima tine cu FCU😂😂😂😂😂😂
Nu le puteți interzice cumva folosirea aceluiași nume și aceluiași logo???
Boovenii ăștia s sub orice critică,acum clonează pagini pentru suporteri

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de EDMOND_ » 30 Dec 2021, 00:39

Teoretic da, practic destul de greu. Deocamdata am raportat pagina, au facut asta si alti suporteri. Ar trebui sa protejam insemnele, se poate pe zece ani dar costa ceva. Ne mai gandim. Este un singur tip acolo, bucurestean, Valentin Marinescu, un fan al lui mititelu al batran, parca si ceva legaturi de afaceri. Nu ne deranjeaza, am aruncat o privire,e destul de caraghios... vorbeste el cu el, folosind numele paginii si al lui, el intreaba, el raspunde.... :) Nu mai stiam nimic despre el, a reaparut dupa promovare.. e suparat ca am pus niste materiale contra familiei si i-am sters mesajele de sustinere. Omul chiar il iubeste pe boovean, e trup si suflet cu el. Mai vedem.... poate se plictiseste. Sau poate retrogradeaza EFM! :)
Sarbatori linistite si un an 2022 asa cum vi-l doriti.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2120
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanatic16 » 31 Dec 2021, 14:34

Sărbători fericite,dragi colegi ,sa avem parte de un an cel puțin lafel de reușit ca acesta cu minim 2 trofee și victorii în playoff cu fcsb și CFR.
Forza Știința!!!

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2120
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanatic16 » 31 Dec 2021, 14:35

EDMOND_ scrie:
30 Dec 2021, 00:39
Teoretic da, practic destul de greu. Deocamdata am raportat pagina, au facut asta si alti suporteri. Ar trebui sa protejam insemnele, se poate pe zece ani dar costa ceva. Ne mai gandim. Este un singur tip acolo, bucurestean, Valentin Marinescu, un fan al lui mititelu al batran, parca si ceva legaturi de afaceri. Nu ne deranjeaza, am aruncat o privire,e destul de caraghios... vorbeste el cu el, folosind numele paginii si al lui, el intreaba, el raspunde.... :) Nu mai stiam nimic despre el, a reaparut dupa promovare.. e suparat ca am pus niste materiale contra familiei si i-am sters mesajele de sustinere. Omul chiar il iubeste pe boovean, e trup si suflet cu el. Mai vedem.... poate se plictiseste. Sau poate retrogradeaza EFM! :)
Sarbatori linistite si un an 2022 asa cum vi-l doriti.
Terminați boovenii ăștia, chiar hilari cum după ce că voi aveți pagina pe fb de mai bine de 10 ani,se trezesc ei sa facă in ceasul al 13 lea pagina lor

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1217
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de sorinyki » 03 Ian 2022, 20:57

Descălecă Nicole Napoli a opta oară :)))))))

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de marius_vl » 04 Ian 2022, 10:26

Incredibil ce sclav infect!

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1418
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de florinkeke » 04 Ian 2022, 10:31

Trist frate...trist pentru ca aceasta echipa este o oglinda fidela unei mari parti din societatea in care traim.O societate in care persoane meschine manipuleaza fara scrupule oameni simpli,jucandu-se cu sanatatea si situatia lor ca oameni.V-as recomanda sa vedeti deja celebrul Don't look up de pe Netflix.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk


Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Geronimo » 04 Ian 2022, 11:35

florinkeke scrie:Trist frate...trist pentru ca aceasta echipa este o oglinda fidela unei mari parti din societatea in care traim.O societate in care persoane meschine manipuleaza fara scrupule oameni simpli,jucandu-se cu sanatatea si situatia lor ca oameni.V-as recomanda sa vedeti deja celebrul Don't look up de pe Netflix.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Si nu e asa de peste 3000 de ani?

"20.Căci nu este om drept pe pământ care să facă binele şi să nu păcătuiască.
21.Nu lua aminte la toate vorbele pe care cineva le spune, ca nu cumva să auzi că sluga ta te grăieşte de rău;
22.Căci inima ta singură ştie de câte ori şi tu ai defăimat pe alţii." Ecclesiastul - cap. 7.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Takeiteasy » 04 Ian 2022, 18:27

florinkeke scrie:
04 Ian 2022, 10:31
Trist frate...trist pentru ca aceasta echipa este o oglinda fidela unei mari parti din societatea in care traim.O societate in care persoane meschine manipuleaza fara scrupule oameni simpli,jucandu-se cu sanatatea si situatia lor ca oameni.V-as recomanda sa vedeti deja celebrul Don't look up de pe Netflix.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Nu stiu cine pe cine manipuleaza si daca manipuleaza. Dar astea sint aceleasi mititelisme de vreo 20 de ani. Daca iti plac - le dai atentie. Daca nu-ti plac, te obliga cineva sa-ti pierzi vremea cu ele ? E firma omului, face ce vrea cu ea. Firma aia exista doar pentru ca familia plateste*; iar firma reflecta sanatatea mintala a familiei.

Bine - la capitolul mesaj public, exista doua intrebari :

1. Cine de la firma familiei le-a spus puzistilor cind vine napoli, ca sa se duca la aeroport sa conteste? Asta pare lucratura mititelu vs. mititelu.
2. Pe digi se baga acest text ilustrat de imagini vechi, de la un meci trecut al fc calu.
https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... at-1451105

P.S. * - din surse AFAN, sindicatul fotbalistilor, am aflat ca pe la mijlocul lunii decembrie 2021 erau exact 3 echipe in liga 1 unde salariile nu aveau nici macar o zi intirziere : Universitatea Craiova, Dinamo (fortata sa fie la zi de insolventa) plus fc calu. Deci ajicul plateste - asa ca se distreaza pe banii lui.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Takeiteasy » 05 Ian 2022, 20:30

Boo se hirjoneste cu angajatul gogo in public :

„În ceea ce privește declarațiile lui Andrei Preda «Gogoașă» și alții care s-au pronunțat în aceste zile, ele nu reprezintă interesele fanilor noștri, ei nu vorbesc în numele lor, iar clubul nu ia în considerare opiniile acestora. Nu sunt ei în măsură să facă declarații despre cine ar trebui să facă parte din organigrama clubului!”. (https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/fcu-cr ... 51000.html)

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de dorumihnea2 » 09 Ian 2022, 10:46

Acum 2 zile a apărut în presă știrea în legătură cu interdicția la transferuri pt Mititei și se spune că e din cauza faptului că nu au academie de juniori. Ieri apare juristul frf, Stângaciu îl cheamă, care spune că ei sunt continuarea Universității din cauza datoriilor pt australienii care au jucat pt Miti, că ar recunoaște UEFA lucrul ăsta. Mă uitam la tipul ăsta, juristul.... În 2017 era acuzat de Mititelu că el i-a falimentat srl ul plus că cică el și-a dat girul pt renașterea noastră. O fi ajuns banii lui Miti la el?

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Takeiteasy » 09 Ian 2022, 20:09

dorumihnea2 scrie:
09 Ian 2022, 10:46
Acum 2 zile a apărut în presă știrea în legătură cu interdicția la transferuri pt Mititei și se spune că e din cauza faptului că nu au academie de juniori. Ieri apare juristul frf, Stângaciu îl cheamă, care spune că ei sunt continuarea Universității din cauza datoriilor pt australienii care au jucat pt Miti, că ar recunoaște UEFA lucrul ăsta. Mă uitam la tipul ăsta, juristul.... În 2017 era acuzat de Mititelu că el i-a falimentat srl ul plus că cică el și-a dat girul pt renașterea noastră. O fi ajuns banii lui Miti la el?
Habar n-am ce a aparut in presa - important e nu ce se scrie, ci cine scrie si unde scrie (Editie.ro ?). Daca autorul e unul dintre sclavii lui boo - daniel vlad, vlad nedelea sau chiar belu - atunci iti dai seama ca totul e vrajeala.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2120
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanatic16 » 11 Ian 2022, 17:57

Takeiteasy scrie:
09 Ian 2022, 20:09
dorumihnea2 scrie:
09 Ian 2022, 10:46
Acum 2 zile a apărut în presă știrea în legătură cu interdicția la transferuri pt Mititei și se spune că e din cauza faptului că nu au academie de juniori. Ieri apare juristul frf, Stângaciu îl cheamă, care spune că ei sunt continuarea Universității din cauza datoriilor pt australienii care au jucat pt Miti, că ar recunoaște UEFA lucrul ăsta. Mă uitam la tipul ăsta, juristul.... În 2017 era acuzat de Mititelu că el i-a falimentat srl ul plus că cică el și-a dat girul pt renașterea noastră. O fi ajuns banii lui Miti la el?
Habar n-am ce a aparut in presa - important e nu ce se scrie, ci cine scrie si unde scrie (Editie.ro ?). Daca autorul e unul dintre sclavii lui boo - daniel vlad, vlad nedelea sau chiar belu - atunci iti dai seama ca totul e vrajeala.
Știrea a ajuns pe GSP și prostsport și suna cam așa:fcu a primit interdicție la transferuri pentru niste datorii la salariile unor jucători de acum 12ani și l au citat pe nuj ce agarici de la FRF pe care nu îl știu și ăla a zis că vezi doamne FIFA a trimis pe adresa boovenilor datoriile alea vechi de 12 ani că îi consideră FIFA pe ei continuatorii .
Bun ,aici pentru cine nu știe detaliile poate părea real dar trebuie demontate 2 chestii:
1.Fifa nu a declarat niciunde că actuala sc u Craiova 1948 sa deține palmaresul echipei vechi ,ci a declarat decât că conform criteriilor lor (stadion ,culori, emblema, patronat) actuala sc u Craiova 1948 sa poate fi considerata pasibilă pentru plata datoriilor alea vechi de 12 ani
2.Si dacă FIFA ar recunoaște oficial sc u Craiova 1948 sa ca și continuatoare a vechii echipe sc fotbal club u Craiova sa înființata in 2002 și falimentata in 2014 ar fi degeaba, fiindcă decizia irevocabilă a ICCJ din septembrie 2017 a menționat că sc fotbal club u Craiova sa nu a deținut marca și nici continuitatea,adică nu este continuatoare nici măcar a echipei apărute în 1994 la acea privatizare
Deci în concluzie boovenii nu au de ce sa zâmbească @lawrence

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de dorumihnea2 » 11 Ian 2022, 18:26

Altceva mi se părea mie suspect și anume cu 2 zile înainte de declarația între ghilimele a respectivului jurist a apărut știrea că boovenii au primit interdicție la transferuri din cauză că nu au academie ....

Scrie răspuns