Comunicat craiova-maxima.ro

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de Leonard Albert » 06 Feb 2022, 23:27

Thunder scrie:
06 Feb 2022, 23:20
Leonard Albert scrie:
06 Feb 2022, 23:11
E libertate de exprimare!
Nu mai impune oamenilor ce sa spuna
Leonard Albert scrie:
06 Feb 2022, 23:11
Nu lauda echipa cand nu e de laudat! Nu mai critica oamenii cand au dreptate! Fii corect!
Boss, astea 2 se cam bat cap in cap, zic si io, nu dau cu paru` :-D
Nu dai cu parul, doar ca nu stii contextul. Mi-a dat seful asta mare ban dupa Tbilisi ca mi-am permis sa critic minunata noastra echipa si ca sunt un suporter de caccat. Pai am si eu voie sa fac un pic de spume? Cica n-aveam dreptate ca au fost niste prosti pe motiv ca fiul sau iubeste echipa (si sa-i dea Dumnezeu sanatate, ca nu de asta e vorba). Ma, dar nici sa spumegi dupa ce te arde locomotiva nu mai e voie? Pai cine are agenda aici?
Ca sa nu mai spun cati bani si timp am investit la meciul ala...

Avatar utilizator
Thunder
membru
membru
Mesaje: 244
Membru din: 29 Mai 2006, 22:33

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de Thunder » 06 Feb 2022, 23:30

Asta nu stiu, io discutai strict pe text :)

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de FreakBoy » 06 Feb 2022, 23:31

E loc pe Facebook verișor. Aici e spatiu virtual, dar privat. E ok că mă înșel eu, alții nu s-au înșelat și acum sunt mai multe știri false decât știri.
Nu trebuie sa te cunosc eu, dar daca insiști într-o critica neargumentata trebuie sa te cunoască cineva... Altfel e destul spatiu virtual cat sa critici și că pământul e rotund.
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de Leonard Albert » 06 Feb 2022, 23:32

Thunder scrie:
06 Feb 2022, 23:30
Asta nu stiu, io discutai strict pe text :)
No problem moshule!

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de Leonard Albert » 06 Feb 2022, 23:40

FreakBoy scrie:
06 Feb 2022, 23:31
E loc pe Facebook verișor. Aici e spatiu virtual, dar privat. E ok că mă înșel eu, alții nu s-au înșelat și acum sunt mai multe știri false decât știri.
Nu trebuie sa te cunosc eu, dar daca insiști într-o critica neargumentata trebuie sa te cunoască cineva... Altfel e destul spatiu virtual cat sa critici și că pământul e rotund.
Pai unii au argumente sa zica si ca e plat. Si te fac aia muci ca nu stii sa demonstrezi ca e invers.
In alta ordine de idei, iarasi esti arogant nejustificat. Nu ai tu capacitatea sau dreptul de a ma trimite pe mine pe Facebook. Oricum, am suficienta demnitate incat sa nu am cont acolo.
E spatiu privat asta? E al tau? Platesti ceva pentru el? Si daca platesti de ce ma inviti in casa? Scrie acolo clar: "create account". Eu zic ca nu esti privat daca scrii pe usa: "intrati va rog!" Ca atunci s-ar putea sa gandesc ca tu ai nevoie de mine, nu eu de tine. Corect?
Si repet, nu am nevoie sa ma cunosti. Ai o obsesie cu chestia asta. Eu ma cunosc cu cine imi aleg, nu ai dreptul sa-mi impui cunostinte. Pentru ca pur si simplu nu poti! Eu imi aleg cunostintele, nu matale. Si vreau sa fie o discutie constructiva, nu o lua ca pe o cearta.

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de FreakBoy » 07 Feb 2022, 00:02

Când dai tu pe create account, îți spune sa bifezi aia cum că ai fi citit regulile. Ei, regulile alea îmi dau voie mie sa te țin în casă sau sa te dau afară. Pentru că sunt mii care au cheia de la casă, intra sute, vorbesc zeci. Daca in ăștia zeci se contrazic 2, eu zic cine are dreptate.
Nu trebuie sa te cunosc, trebuie să știu că ești de buna credință că sa te las sa înjuri. Sa știu că ții cu Știința că să îți dau dreptul să injuri jucătorii. Altfel, facem forum public și apoi întreabă 100 că ce caută ăștia pe forumul Universității Craiova...
Pentru manex, bobiță e la liber pe forum... Înțelesese și el mesajul dar în loc să protesteze a ales să trimită iar păreri către alții... Sa scrie de pe contul lui inițial, o sa fac sticky postul când a promis că e om de cuvânt, și o sa mergem mai departe.
E târziu, Forza Știința!
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de Leonard Albert » 07 Feb 2022, 00:14

E tarziu, intr-adevar, incheiem discutia, dar sa ai tupeul sa-mi spui ca "imi dai dreptul sa injur jucatorii" e mult prea mult. E de noaptea mintii. Trezeste-te la realitate omule!
Tocmai asta inseamna democractie si libertate de exprimare! Nu sa injur eu pe cine vreau, ci sa nu vina unul ca tine sa-mi spuna ca n-am voie sa vorbesc!
Noapte buna!

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de FreakBoy » 07 Feb 2022, 00:20

Aici nu înțelesesi. Aici nu e democrație, am mai zis asta.
Nu ai voie sa spui ce vrei, ai voie sa spui ce te lasă regulile sa spui. Repet, daca vrei democrație te duci pe Facebook chit că nu ai. Îți faci, că ai voie sa faci ce vrei.
Somn ușor!
I N I M I T A B I L I

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de nyk_sorin » 07 Feb 2022, 01:40

Leonard Albert scrie:
06 Feb 2022, 23:23
@Freakboy: Gandesti complet eronat. Nu pot sa iubesc echipa daca nu te cunosc pe tine? Am valoare mai mare daca trag un sprit cu tine? Aici e spatiu virtual, te inseli maxim la cum gandesti. Cand sunt 30.000 de oameni pe stadion si se ridica parul pe tina cand striga toti "Hai Stiinta!" ti-ai pus vreodata problema ca n-au baut cu tine sau ca nu-i cunosti? Sunt fani Stiinta si atat, nu au nevoie de aprobare de la tine. Si de la nimeni!
Problema e ca din aia 30.000 de oameni care vin pe stadion, fanii Științei, niciunul nu l cunoaste pe malus dacus.
El e prezent doar in spatiul virtual, in realitate nu exista.

Avatar utilizator
Thunder
membru
membru
Mesaje: 244
Membru din: 29 Mai 2006, 22:33

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de Thunder » 07 Feb 2022, 02:07

Pai acu na, nu e ca si cum v-ati duce toti 30 de mii la oficiala... Poate il cunosc aia pe la oficiala :-D

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de Bogho » 07 Feb 2022, 12:12

Legat de "libertatea de exprimarea", eu sunt de părere că deseori această libertate e prost înțeleasă la noi în România. Are și ea niște limitări care s-ar traduce ce-l mai bine în "libertatea ta se termină unde începe libertatea mea".

La acest moment tot ce ține de online pentru craiova-maxima.ro e într-un proces de transfer de la Dantes către mine. Aici este inclus și forumul craiova-maxima.ro unde FreakBoy este administrator și are toată încrederea mea. Dacă el consideră că au fost depășite anumite limite în exprimare, atunci are tot dreptul să rezolve cum consideră mai bine aceaste situații.

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de Leonard Albert » 07 Feb 2022, 16:19

Intr-o disputa cu Iliescu, Ion Raţiu a spus asa: „Voi lupta până la ultima mea picătură de sânge ca să ai dreptul să nu fii de acord cu mine!“
Am incheiat disputa cu oricine din acest moment. O zi frumoasa!

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de robertc » 07 Feb 2022, 19:41

Leonard Albert scrie:
07 Feb 2022, 16:19
Intr-o disputa cu Iliescu, Ion Raţiu a spus asa: „Voi lupta până la ultima mea picătură de sânge ca să ai dreptul să nu fii de acord cu mine!“
Am incheiat disputa cu oricine din acest moment. O zi frumoasa!
Dar Ratiu nu era PSD_isto comunist ca nenea admin.....

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de fanUCV » 07 Feb 2022, 19:49

și este, undeva pe acest forum, o secțiune unde putem (re)cunoaște un USER după numele său .. ?! .. adică, yo îl caut pe Gabi din Arad pentru că am pierdut telefonul și, implicit, numerele . . .

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de FreakBoy » 07 Feb 2022, 19:51

Scrie-mi în privat mai multe detalii și incerc să îl caut in baza de date
I N I M I T A B I L I

Scrie răspuns