Comunicat craiova-maxima.ro

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

laurentiu2607
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 13
Membru din: 14 Sep 2021, 14:42

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de laurentiu2607 » 19 Sep 2021, 21:09

David Graham scrie:
19 Sep 2021, 21:01
Si totusi a fost un "Moment Zero" peste care craiovenii au trecut prea usor ... in mai 2011 Mititelu spunea "U Craiova este a mea si a copiilor, copiilor..."
Multi au luat-o doar ca pe o ...vorba nefericita dar nu constientizau ca Mititelu o practica de ceva vreme. Atunci am vrut sa ma mut din acest oras pe care-l numeam infect si las dar nevasta-mea n-a vrut mai ales ca in 2012 urma sa apara si copilul...
Dar peste declaratia asta a lui Badea din ianuarie 2011 cat de usor s-a trecut?
"Nu tin cu nimeni in scandalul asta, dar situatia la care s-a ajuns e ingrata pentru suporterii Stiintei. Nu cred in proiectul infiintarii unei noi echipe, nu mi se pare realizabil. Craiova are echipa, iar ea se numeste Universitatea. Acum, e in proprietatea lui Mititelu! Cei care o doresc pot sa faca o oferta, preluari au existat si in trecut, de ce sa nu existe si acum?", spune Badea pentru www.sport.ro.
"In Craiova este loc numai pentru o echipa! Chiar daca va retrograda din cauza problemelor care sunt la club, nu va fi prima oara, nu? S-a intamplat si in trecut, se poate si acum. Vor reveni in prima liga! Putem sa contestam doar moral ceea ce face Mititelu, legal nu. El detine clubul!"

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de Iancu Magheru » 19 Sep 2021, 21:13

David Graham scrie:
19 Sep 2021, 21:01
Si totusi a fost un "Moment Zero" peste care craiovenii au trecut prea usor ... in mai 2011 Mititelu spunea "U Craiova este a mea si a copiilor, copiilor..."
Multi au luat-o doar ca pe o ...vorba nefericita dar nu constientizau ca Mititelu o practica de ceva vreme. Atunci am vrut sa ma mut din acest oras pe care-l numeam infect si las dar nevasta-mea n-a vrut mai ales ca in 2012 urma sa apara si copilul...
Afirmația aia multa vreme nu am stiut-o nici eu. A fost pe un post local din câte știu, nu prea a făcut vâlvă. A fost dezgropată și preluată mai recent, ca să ii infiereze pe chel și susținătorii lui.
Să-ți traisca progenitura! Nu va prinde ,cu siguranță, vremuri atat de grele pentru Știința precum am pătimit noi..

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de David Graham » 19 Sep 2021, 21:13

laurentiu2607 scrie:
19 Sep 2021, 21:09
Craiova are echipa, iar ea se numeste Universitatea. Acum, e in proprietatea lui Mititelu! Cei care o doresc pot sa faca o oferta, preluari au existat si in trecut, de ce sa nu existe si acum?", spune Badea pentru www.sport.ro.
Echipa da, nu si istoria si suporterii ... din ianuarie 2011 pana in iulie 2013 mai mananci ceva paine...si te "prostesti". :)(
Iancu Magheru scrie:
19 Sep 2021, 21:13
Afirmația aia multa vreme nu am stiut-o nici eu. A fost pe un post local din câte știu, nu prea a făcut vâlvă.
Ar ti trebuit sa fie punct terminus ...Asul. Toti booveni (precum asta de mai sus), vin cu carti mai mici, blufuri si incearca sa taie. Dar nu se poate.....
Mai 2011 "U Craiova este a mea si a copiilor:...este cea mai mare carte de pe masa. :)(
Last edited by David Graham on 19 Sep 2021, 21:17, edited 1 time in total.
:)(

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de Iancu Magheru » 19 Sep 2021, 21:17

laurentiu2607 scrie:
19 Sep 2021, 21:09
David Graham scrie:
19 Sep 2021, 21:01
Si totusi a fost un "Moment Zero" peste care craiovenii au trecut prea usor ... in mai 2011 Mititelu spunea "U Craiova este a mea si a copiilor, copiilor..."
Multi au luat-o doar ca pe o ...vorba nefericita dar nu constientizau ca Mititelu o practica de ceva vreme. Atunci am vrut sa ma mut din acest oras pe care-l numeam infect si las dar nevasta-mea n-a vrut mai ales ca in 2012 urma sa apara si copilul...
Dar peste declaratia asta a lui Badea din ianuarie 2011 cat de usor s-a trecut?
"Nu tin cu nimeni in scandalul asta, dar situatia la care s-a ajuns e ingrata pentru suporterii Stiintei. Nu cred in proiectul infiintarii unei noi echipe, nu mi se pare realizabil. Craiova are echipa, iar ea se numeste Universitatea. Acum, e in proprietatea lui Mititelu! Cei care o doresc pot sa faca o oferta, preluari au existat si in trecut, de ce sa nu existe si acum?", spune Badea pentru www.sport.ro.
"In Craiova este loc numai pentru o echipa! Chiar daca va retrograda din cauza problemelor care sunt la club, nu va fi prima oara, nu? S-a intamplat si in trecut, se poate si acum. Vor reveni in prima liga! Putem sa contestam doar moral ceea ce face Mititelu, legal nu. El detine clubul!"
Mititelu nu a avut niciodata brand-ul Universitatea, înțelege. Daca l-ar fi avut, ar fi jucat cu stema din 1983, dar nu a avut ninic niciodată. Tu ești și vei rămâne un căpcăun, ai apucat să susții ideea asta ca Mititelu inseamna Universitatea. Uite ca Timișoara nu inseamna Marian Iancu, Rapid nu inseamna Copos, U Cluj nu inseamna Walter, Arges si UTA sunt si ele echipe nou înființate care au preluat brand-urile istorice. Ăia cum de nu au probleme cu nimeni sa ii numeasca clone?

laurentiu2607
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 13
Membru din: 14 Sep 2021, 14:42

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de laurentiu2607 » 19 Sep 2021, 21:32

Iancu Magheru scrie:
19 Sep 2021, 21:17
laurentiu2607 scrie:
19 Sep 2021, 21:09
David Graham scrie:
19 Sep 2021, 21:01
Si totusi a fost un "Moment Zero" peste care craiovenii au trecut prea usor ... in mai 2011 Mititelu spunea "U Craiova este a mea si a copiilor, copiilor..."
Multi au luat-o doar ca pe o ...vorba nefericita dar nu constientizau ca Mititelu o practica de ceva vreme. Atunci am vrut sa ma mut din acest oras pe care-l numeam infect si las dar nevasta-mea n-a vrut mai ales ca in 2012 urma sa apara si copilul...
Dar peste declaratia asta a lui Badea din ianuarie 2011 cat de usor s-a trecut?
"Nu tin cu nimeni in scandalul asta, dar situatia la care s-a ajuns e ingrata pentru suporterii Stiintei. Nu cred in proiectul infiintarii unei noi echipe, nu mi se pare realizabil. Craiova are echipa, iar ea se numeste Universitatea. Acum, e in proprietatea lui Mititelu! Cei care o doresc pot sa faca o oferta, preluari au existat si in trecut, de ce sa nu existe si acum?", spune Badea pentru www.sport.ro.
"In Craiova este loc numai pentru o echipa! Chiar daca va retrograda din cauza problemelor care sunt la club, nu va fi prima oara, nu? S-a intamplat si in trecut, se poate si acum. Vor reveni in prima liga! Putem sa contestam doar moral ceea ce face Mititelu, legal nu. El detine clubul!"
Mititelu nu a avut niciodata brand-ul Universitatea, înțelege. Daca l-ar fi avut, ar fi jucat cu stema din 1983, dar nu a avut ninic niciodată. Tu ești și vei rămâne un căpcăun, ai apucat să susții ideea asta ca Mititelu inseamna Universitatea. Uite ca Timișoara nu inseamna Marian Iancu, Rapid nu inseamna Copos, U Cluj nu inseamna Walter, Arges si UTA sunt si ele echipe nou înființate care au preluat brand-urile istorice. Ăia cum de nu au probleme cu nimeni sa ii numeasca clone?
Spune-i piticului asta ,nu mie.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de fabius_2014 » 19 Sep 2021, 22:22

Mititelu a intretinut starea de conflict in Craiova pentru ca, cel putin pana acum, doar asa stia lumea ca mai exista.
Acum, dupa ce i-a intrat echipa in liga 1, booveanul s-a trezit ca marea masa a suporterilor sunt alaturi de Universitatea, ca radicalizarea suporterilor a dus la refuzul majoritatii de a se prezenta la meciurile echipei sale.
Faptul ca la meciul cu FCSB a avut doar 3-4000 de platitori l-a trezit din visare pe boovean.
Daca Mititelu crede ca publicul craiovean va mai trece vreodata de partea echipei lui, atunci se inseala grav.
Daca in Romania va mai exisita doar o echipa de fotbal si aia va fi patronata de Mititelu, atunci eu si multi altii ca mine vom sustine o echipa din alta tara.
De obicei, iubitorul de fotbal din Craiova se ducea si la meciurile de pe Central si la meciurile de pe Electroputere, dar acum Mititelu a radicalizat suporterii si le-a indus alor lui frustrarea sa.
Cu greu mai gasesti un suporter boovean cu care sa poti purta o discutie civilizata si sa nu te faca clonat sau PSD-ist. Sunt agresivi verbal si unii chiar mai mult.
Eu am sustinut Universitatea Craiova atunci cand 90% din suporterii PS nu erau inca nascuti si nu cred ca imi pot da ei lectii despre ce inseamna loialitate si dragoste fata de Universitatea Craiova. Cunosc istoria Universitatii Craiova, am trait-o, dar acum pot spune CLAR ca echipa lui Mititelu nu are legatura cu Craiova Maxima nici in acte, nici in spirit. In plus sunt si absolventul acestei institutii de invatamant.

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de David Graham » 19 Sep 2021, 22:50

Am mutat judecata lui Mititelu aici...Eu zic sa terminam.
Ideea e, ce voiam eu sa spun ca au fost atat de multi suporteri de calitate atunci in acea primavara - vara de 2013 (de care nu stiam) care au avut credinta ca Universitatea Craiova este a Craiovei, munca lor si a parintilor lor si i-au luat booveanului ... mandatul si l-au dat altcuiva pentru ca acest proiect fara schimbarea de macaz a suporterilor ar fi fost sortit pieirii.
Ma mir totusi ca acest forum/site a ramas in mainile care trebuie si nu a cazut in mana boovenilor. :)(
:)(

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de malus dacus » 20 Sep 2021, 09:13

fabius_2014 scrie:
19 Sep 2021, 22:22

Daca in Romania va mai exisita doar o echipa de fotbal si aia va fi patronata de Mititelu, atunci eu si multi altii ca mine vom sustine o echipa din alta tara.
Mă, eu aici nu vă înțeleg optica. Frate, pe mine la urma urmei nu mă interesează cine e patronul/finanțatorul. Ia, hai să facem un exercițiu de imaginație. Să zicem că, din varii motive ( dileală, nebunie, nu contează ), Rotaru cumpără mâine societatea lui Ajîcă - U Craiova 1948 SA, iar Ajîcă trece în asociere cu Clubul Sportiv. Fac schimb de firme. Ce faci? Susții fcu cu stema cu ciucurei a lui Rotaru? Bănuiesc că nu. Dar pe asta care ar folosi legal brandul, de ce nu? Că ar fi condusă de Ajîcă? Păi atunci nu am fi tot în situația de a ne propti într-o chestiune legată de cine e patron?

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de David Graham » 20 Sep 2021, 09:21

malus dacus scrie:
20 Sep 2021, 09:13
... nu mă interesează cine e patronul/finanțatorul.
Aici m-ai pierdut Maluse, chiar nu te credeam asa. Cum dracu sa nu conteze ? Esti boovean ?
Tre' sa sari cu cateva beri sa indrepti situatia... :)(
:)(

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de Paul » 20 Sep 2021, 09:43

Cred ca ce vrea malus sa spuna este ca nu ar trebui sa ne intereseze cine e patronul, pentru ca in teorie noi tinem cu echipa Craiovei, nu cu echipa unui individ. Bine, nu vorbesc eu in numele lui si poate sa elaboreze el. Dar tot in aceasta teorie, patronul nu ar trebui sa confiste echipa si sa faca ce vrea ca e a lui, si aici se opreste totul, nu mai poate fi aplicata regula teoretica prin care nu ar trebui sa conteze patronul, pentru ca in practica se vede clar ca conteaza, am trait pe pielea noastra, si ce stim 100% sigur este ca Mititelu nu mai poate fi acel patron care sa fie ok pentru noi, never ever.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de dorumihnea2 » 20 Sep 2021, 09:50

David Graham scrie:
19 Sep 2021, 18:20
Aparand mai tarziu si descoperind forumul asta acum cateva luni, am stat multe ore sa citesc din urma ce s-a scris pe aici acum multi ani.
Mi-a placut sa vad aici suporteri ca mine si multi mai buni decat mine...
Am fost de la inceput impotriva lui Mititelu, nu mi-au placut fata lui, manierele, oratoria si scriitura acestuia. In ultimii ani (2009-2011) nici n-am mai calcat pe la meciuri, problemele lui eterne cu banii si cu licentele, meciurile suspecte au pus capac...Nu-l mai voiam la club nici macar in asociere cu altcineva. Eram un suporter care pe buna dreptate cazuse in depresie si incepuse sa urasca orasul fiindca nu facea ceva. In 2011-2012 craiovenii au plans drama mititelului, umar la umar cu hotul desi hotul declarase ca le luase munca in acea primavara de 2011 (Univ. Craiova e a mea si a copiilor, copiilor). Eram deja scarbit de oras ...incat noul proiect in primele luni a trecut pentru mine neobsevat, in depresia mea nu-i dadeam nicio sansa si nici nu i-am privit meciurile la tv.
In acel noiembrie 2013 eram prin oras sa ma informez si am vazut hoardele alea de orbi intreptandu-se spre stadion. Am zis in gandul meu: Iarta-i Doamne ca nu stiu ce fac !...Nici n-am avut putere sa urmaresc meciul la tv desi ma batea gandul. Dupa meci presa vuia, ne umilea si era unanim favorabila booveanului.
In primavara anului urmator am vazut in sfarsit niste imagini din tribune de la acel meci, acea peluza nord in formare si multi oameni pe langa care priveau fara partinire ci mai mult din curiozitate. Acea peluza m-a convins ca exista speranta...Am inceput din nou sa merg la meciuri.
Tot respectul pentru cei care ati fost drepti inca de la inceput si nu ati cazut in depresie ! :)(
Frumos... Bravo.... Cred că toți de aici am avut aceleași trăiri în toți acești ani...

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de malus dacus » 20 Sep 2021, 09:58

Pai da. Eu spun asa - Cu societatea asta a lui Mititelu cu steme cu ciucurei si u american, nu voi tine niciodată, indiferent că rămâne, să zicem, singura echipă din Craiova. Voi tine cu echipa care folosește legal stemele istorice si denumirea "Universitatea Craiova". In liga 1, 2, 3, 4, 5 sau in sertar la Badea, nu contează. Dacă Ajîcă va ajunge să folosească el legal aceste simboluri, voi tine cu echipa aceea, clar, fără discuție. Dar știu ca e doar teorie, pt. cat asta nu se va întâmpla niciodată.

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 628
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de White&Blue » 20 Sep 2021, 11:51

malus dacus scrie:
20 Sep 2021, 09:58
Pai da. Eu spun asa - Cu societatea asta a lui Mititelu cu steme cu ciucurei si u american, nu voi tine niciodată, indiferent că rămâne, să zicem, singura echipă din Craiova. Voi tine cu echipa care folosește legal stemele istorice si denumirea "Universitatea Craiova". In liga 1, 2, 3, 4, 5 sau in sertar la Badea, nu contează. Dacă Ajîcă va ajunge să folosească el legal aceste simboluri, voi tine cu echipa aceea, clar, fără discuție. Dar știu ca e doar teorie, pt. cat asta nu se va întâmpla niciodată.
Ce cred eu ca vrea sa spuna Fabius, si daca e asa, ii impartasesc ideea, este ca daca echipa noastra o sa mai ajunga vreodata pe mainile booveanului, o sa bagam sentimentul pentru echipa undeva intr-o cutie ascunsa in suflet, si ne vom focusa pe afinitatile din alte campionate, Lazio, Deportivo, West Ham, in cazul meu.

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de David Graham » 20 Sep 2021, 12:42

Ok, stim unde o sa ne bagam sentimentul. :)(
Dar daca Badita ,,,sa presupunem asa ca da in patima cartilor, bauturii, poate si a femeilor si pierde stemele pe pe la vreun rendez-vous din ala, ce facem atunci ?
:)(

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de malus dacus » 20 Sep 2021, 12:54

Sa le 'piardă', cum adica? Doar nu.s ale lui, să le joace la barbut.

Scrie răspuns