Comunicat craiova-maxima.ro

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de DarkComy » 14 Iul 2013, 21:30

Ai distrus o legenda !

In urma evenimentelor din ultimele saptamani legate de situatia echipei noastre de suflet, credem că este timpul sa facem public punctul de vedere al celei mai mari comunităţi online a suporterilor Universităţii Craiova:

Considerăm ca Adrian Mititelu a beneficiat de prea multe şanse pentru a demonstra că poate face performanţă la Universitatea, dar a dat dovada de incompetenţă, inconsecvenţă şi a premeditat excluderea echipei din compeţiile fotbalistice, atunci când nu mai avea la indemână o soluţie pentru prelungirea agoniei. Minciunile lui şi umilinţele la care a supus fanii echipei de-a lungul timpului, ne-au arătat că este incompatibil cu dragostea noastră pentru Universitatea Craiova:
- a angrenat clubul în diferite campanii electorale, potrivit intereselor personale ale patronului şi sfidând eventualele alte opţiuni politice ale suporterilor;
- a fost părtaş la ambele retrogradări din istoria clubului;
- nu a reuşit să obţină licenţa pentru a juca in Liga I;
- a mutat echipa la Dr.Tr.Severin pentru a lua bani de la primaria acestui oraş;
- a jignit locuitorii Craiovei declarând că oraşul nu merita echipa lui de fotbal şi declarând în mod repetat că e echipa lui şi a familiei lui;
- a plătit interlopi care să ameninţe fanii de pe stadion care nu erau de acord cu el, ajungându-se până la vizite la domiciliu celor care nu se supuneau;
- a dezbinat suporterii "cumpărând" lideri de galerie sau fani, lucru prestat chiar şi în această perioadă;
- a jignit şi umilit fanii în cele mai sinistre moduri (evacuarea de pe stadion; nepunerea în vânzare a biletelor la unele meciuri; a interzis accesul fanilor la deplasările cu Dinamo Bucureşti şi Astra Ploieşti; a asmuţit pe nedrept jandarmeria asupra suporterilor echipei, invocând false motive);
- a jignit şi umilit fostele glorii ale echipei
- sub patonajul său s-au înregistrat mai multe meciuri importante suspecte de blat, precum cele cu CFR, Vaslui şi Steaua (0 victorii a obtinut Craiova impotriva Stelei in perioada lui Adrian Mititelu);
- a dus o politică managerială dezastruoasă, angajând în jurul său membrii de familie fără experieţă şi oameni fără personalitate care aveau doar rolul de a aproba orice decizie;
- a creat mai multe societăţi comerciale prin care a plimbat clubul pe care l-a dus în final în insolvenţă, transformându-l în birou de avocatură angrenat în multiple litigii cu final neclar.

Acest presupus om de afaceri (pentru că nu are nici o afacere publică) a fost identificat de comunitatea noastră drept principalul responsabil pentru situaţia actuala a fotbalului din Bănie şi ne dezicem de orice nou proiect anunţat public de Adrian Mititelu.
Ultimele sale tentative de manipulare, legate de palmaresul şi “brandul securizat”, demonstrează că acest om nu a inţeles niciodată ce inseamnă Universitatea Craiova pentru noi.
Drept urmare considerăm că este un moment zero, nu doar pentru echipa de fotbal în sine ci şi pentru suporteri, dezbinaţi si invrăjbiţi de-a lungul timpului. E vremea ca şi în rândul suporterilor să facem loc unor voci tinere şi nepătate de compromisuri sau atitudini duplicitare.
Facem apel la respectarea părerii fiecarui suporter în ceea ce priveşte echipa pe care o va susţine (fie ca e vorba de FCUC sau CSUC) şi suntem total împotriva folosirii violenţei fizice sau verbale pentru impunerea unui anumit punct de vedere.
Fideli principiului de a fi o tribună independentă ce oferă loc de exprimare tuturor opiniilor, vom oferi informaţii şi loc de exprimare civilizată şi neîngradită, atât pentru suporterii FCUC, cât şi pentru suporterii CSUC.

craiova-maxima.ro - cea mai mare comunitate online a suporterilor Universitatii Craiova[/color]

Comunicat craiova-maxima.ro (pe prima pagina a site-ului): [arrow] http://www.craiova-maxima.ro/stiri/1764 ... egenda.htm
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

blakjak
senior
senior
Mesaje: 414
Membru din: 14 Dec 2006, 14:49

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de blakjak » 14 Iul 2013, 21:35

bravo,felicitarile mele pt acest comunicat!!!!!
ACOLO,DOMNESTE MINCIUNA,AMATORISMUL...SI NU ESTE BINE!!!mititelu=UN DERBEDEU,UN BANDIT SI UN TARANOI!!!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de muttley » 14 Iul 2013, 21:38

super! trimite te rog comunicatul la site-urile de sport sa-l posteze (chiar daca asta inseamna concurenta) pana la urma Craiova-Maxima.ro este cea mai mare comunitate a suporterilor Craiovei
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

LiviuB

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de LiviuB » 14 Iul 2013, 21:47

bravo, foarte bun comunicatul!

iuli

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de iuli » 15 Iul 2013, 07:43

total de acord! ucv

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de SLH » 15 Iul 2013, 13:06


Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de DarkComy » 15 Iul 2013, 13:12

Mersi, am trimis (sa vedem cine il publica)
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Dtristan
fanatic
fanatic
Mesaje: 1155
Membru din: 26 Apr 2006, 22:01

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de Dtristan » 15 Iul 2013, 14:27

Micapi e primul:)
Unii au cantitate altii au calitate! Cantitatea se cumpara, calitatea se castiga!

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de DarkComy » 15 Iul 2013, 14:54

Dtristan scrie:Micapi e primul:)
Frumos!! La ei nu am trimis ca nu au mail-ul vizibil ci doar formular de contact si nu imi place sa folosesc astfel de lucruri :-D
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de romaad » 15 Iul 2013, 16:23

si oltenia-sport a publicat comunicatul

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de muttley » 15 Iul 2013, 16:27

GSP si Prosport n-au publicat nimic.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de DarkComy » 15 Iul 2013, 16:36

s9k3k3 scrie:GSP si Prosport n-au publicat nimic.
La gsp nu ma mira. Au devenit ziarul de casa al taranului
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de David Graham » 19 Sep 2021, 18:20

Aparand mai tarziu si descoperind forumul asta acum cateva luni, am stat multe ore sa citesc din urma ce s-a scris pe aici acum multi ani.
Mi-a placut sa vad aici suporteri ca mine si multi mai buni decat mine...
Am fost de la inceput impotriva lui Mititelu, nu mi-au placut fata lui, manierele, oratoria si scriitura acestuia. In ultimii ani (2009-2011) nici n-am mai calcat pe la meciuri, problemele lui eterne cu banii si cu licentele, meciurile suspecte au pus capac...Nu-l mai voiam la club nici macar in asociere cu altcineva. Eram un suporter care pe buna dreptate cazuse in depresie si incepuse sa urasca orasul fiindca nu facea ceva. In 2011-2012 craiovenii au plans drama mititelului, umar la umar cu hotul desi hotul declarase ca le luase munca in acea primavara de 2011 (Univ. Craiova e a mea si a copiilor, copiilor). Eram deja scarbit de oras ...incat noul proiect in primele luni a trecut pentru mine neobsevat, in depresia mea nu-i dadeam nicio sansa si nici nu i-am privit meciurile la tv.
In acel noiembrie 2013 eram prin oras sa ma informez si am vazut hoardele alea de orbi intreptandu-se spre stadion. Am zis in gandul meu: Iarta-i Doamne ca nu stiu ce fac !...Nici n-am avut putere sa urmaresc meciul la tv desi ma batea gandul. Dupa meci presa vuia, ne umilea si era unanim favorabila booveanului.
In primavara anului urmator am vazut in sfarsit niste imagini din tribune de la acel meci, acea peluza nord in formare si multi oameni pe langa care priveau fara partinire ci mai mult din curiozitate. Acea peluza m-a convins ca exista speranta...Am inceput din nou sa merg la meciuri.
Tot respectul pentru cei care ati fost drepti inca de la inceput si nu ati cazut in depresie ! :)(
:)(

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de fanUCV » 19 Sep 2021, 20:40

frumoasă "spovedanie", domnule .. pentru mine, meciul de Europa cu Vaslui din 2009 a pus capac .. am mai fost din reflex la 0-2 cu dinamo, când gibonii de la sud îndemnau să strigăm contra infractorului! ..
am început, să vreau să cred în noul drum, când CA Stroe și Badea au demarat proiectul ..

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Comunicat craiova-maxima.ro

Mesaj de David Graham » 19 Sep 2021, 21:01

Si totusi a fost un "Moment Zero" peste care craiovenii au trecut prea usor ... in mai 2011 Mititelu spunea "U Craiova este a mea si a copiilor, copiilor..."
Multi au luat-o doar ca pe o ...vorba nefericita dar nu constientizau ca Mititelu o practica de ceva vreme. Atunci am vrut sa ma mut din acest oras pe care-l numeam infect si las dar nevasta-mea n-a vrut mai ales ca in 2012 urma sa apara si copilul...
:)(

Scrie răspuns