Referendum pentru Universitatea Craiova

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
DoRyN

Referendum pentru Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 15 Iul 2013, 21:53

FOTBAL CLUB UNIVERSITATEA CRAIOVA lanseaza, spre dezbatere publica, propunere pentru intrebarea ce va face obiectul referendumului in localitatea Craiova, ce va fi initiat de catre club, in baza legii 3/2000, modificata si completata.

In zilele urmatoare, in urma consultarii populare, cu sustinatorii, se va stabili intrebarea finala, dupa care urmeaza a fi demarat procesul de strangere a semnaturilor, in numar de cca 10.000, proces necesar pentru desfasurarea referendumului.

FOTBAL CLUB UNIVERSITATEA CRAIOVA solicita sprijinul tuturor celor interesati pentru campania de strangere de semnaturi, campanie ce ar urma sa demareze in jurul datei de 1 august. Cei interesati sunt asteptati la sediul clubului din Craiova, strada Sf. Dumitru, nr 1, parter sau pot contacta clubului la adresa de mail: ucraiovareferendum@gmail.com

Propunerea FOTBAL CLUB UNIVERSITATEA CRAIOVA de intrebare a referendumului este urmatoarea:

«Considerati ca este imperativ ca FOTBAL CLUB UNIVERSITATEA CRAIOVA, clubul dezafiliat abuziv de FRF, sa isi desfasoare activitatea in Complexul sportiv “Ion Oblemenco” din Craiova?»

http://fcuniversitatea.ro/stiri/referen ... aiova.html

JustME

Re: Referendum pentru Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 15 Iul 2013, 22:09

Nu, eu nu cred ca trebuie sa evolueze pe stadionul Ion Oblemenco. motivele sunt urmatoarele:
„Arena Ion Oblemenco stă să cadă. Am jucat ilegal acolo. De ce nu spuneţi că spectatorii de la tribuna doua ar putea să moară dacă acea zonă se va prăbuşi? Noi, la tribuna oficială, avem condiţii bune, dar pentru restul oamenilor condiţiile sunt improprii“
http://adevarul.ro/locale/craiova/craio ... index.html
Adrian Mititelu, a declarat ca stadionul "Ion Oblemenco" ofera conditii improprii spectatorilor, care ar putea "sa moara daca acea zona se va prabusi"!

"Vreau sa ofer echipei un cadru de performanta."

http://www.sport.ro/liga-1/de-ce-muta-m ... teaua.html
„Nici nu se pune problema să ne întoarcem pe «Ion Oblemenco», suporterii din Craiova nu merită să aibă echipă”
http://www.cvlpress.ro/04.07.2013/mitit ... de-fotbal/
as mai cauta motive prin arhivele ziarelor dar nici n-am chef si nici timp de pierdut aiurea. dar raspunsul meu e NU iar la motivele de mai sus as dauga faptul ca orasul Craiova cica nu e epicentrul oltenismului. sau cel putin asa ni-se spunea. deci bafta la Severin acolo la adevarati, la iubitori, la cadru de performanta. drum bun, cale batuta [smile43]

L.E.
cand a mutat echipa la Severin era smecher, il durea la basca de parerile noastre ale suporterilor (pe langa faptul ca unii dintre noi aveam abonamente pe tot anul si ne-a lasat cu dintii ranjiti la soare), eram luati la misto cei care am fost in fata stadionului sa protestam impotriva mutarii. acum chitaie sa joace in Craiova pe stadionul Ion Oblemenco si ar cam avea nevoie ca suporterii sa ii fie alaturi. du-te la Severin ajica, de data asta n-o sa mai fie nimeni in fata stadionului sa protesteze. ia-ti circul si circarii si sa veniti inapoi cand o sa putem sa facem patinaj artistic in sahara pe dunele de nisip.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Referendum pentru Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 15 Iul 2013, 22:25

NU!
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Referendum pentru Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 15 Iul 2013, 22:53

clar NU, in niciun caz taranul nu mai trebuie lasat sa se apropie de ceva legat de Stiinta

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: Referendum pentru Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 15 Iul 2013, 23:26

NU!!! Nu vreau sa-l mai vad vreodata pe Oblemenco pe nenorocitul asta.. Mars la Severin ajica!! :-x

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Referendum pentru Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 15 Iul 2013, 23:31

DAAAAA (il vreau pe Marin pe Oblemenco!)

.... serios vorbind NU !
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

DoRyN

Re: Referendum pentru Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 16 Iul 2013, 07:24

Din lege:

Problemele supuse referendumului local se stabilesc de consiliile locale sau judeţene, după caz, la propunerea primarului, respectiv a preşedintelui consiliului judeţean sau a unei treimi din numărul consilierilor locali, respectiv al consilierilor judeţeni.

O mare aiureala cu referendumul [miti] :lol:

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Referendum pentru Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 16 Iul 2013, 08:51

Ma, ce [cenzurat] mea de referendum vrea asta? :)
Nu are 2 stadioane pe care sa joace (bine, nu stiu cu ce echipa si ce sa joace, poate oina, popice, ceva, ca jucatori nu prea are, sau poate un tenis cu napoli, asa, in doi....) ?
Pai acum vrea si un al treilea stadion?
Si ce [cenzurat] mea de intrebare idioata mai e si asta???
Noaptea mintii! Delirium tremens!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Scrie răspuns