Universitatea Craiova - subiect de discutie in presa!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: Universitatea Craiova - subiect de discutie in presa!

Mesaj de george_7002 » 11 Mar 2015, 11:51

hanky panky scrie:avea babaciunea o panica
c-o da mititelul in denea
pentru anul "1948" de pe sapca
apropo eu eram convins ca intra si [miti] in direct dupa cum a inceput emisiunea... :lol:
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Universitatea Craiova - subiect de discutie in presa!

Mesaj de SLH » 11 Mar 2015, 12:34

Eu cred ca a vrut, dar fie n-a avut minute fie nu i-au raspuns aia.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 13 Mar 2015, 14:18

Aurică Ţicleanu a fost prezent astăzi în Bănie, la invitaţia lui Silviu Bogdan, pentru a susţine un curs de perfecţionare destinat antrenorilor şi scouterilor craioveni. Gloria Ştiinţei Craiova, actualmente manager al departamentului de scouting din cadrul FRF, a spus, în cadrul unei conferinţe de presă: „Mi s-a oferit ocazia să încep acest program al Şcolii de Antrenori în Craiova, aici unde sunt mulţi dintre colegii mei. Îmi place faptul că se joacă din nou fotbal în Craiova, cu stadionul plin, ca pe vremuri. Mă bucur să văd fraţii mei în conducerea echipei şi pe banca tehnică. Universitatea redevine o mândrie naţională. Sunt convins că echipa noastră va ajunge din nou în cupele europene, întrucât cred că „omul sfinţeşte locul“, iar odată cu venirea lui Sorin Cârţu şi Emil Săndoi acest proverb a căpătat consistenţă. Îmi creşte inima de bucurie când văd cum merge echipa. La Craiova se va construi o bijuterie de stadion şi e nevoie de o echipă a oraşului extrem de puternică“. www.csuc.ro

Inca un motiv sa isi taie boovenii venele... Imagine

Sent from LG G2

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Universitatea Craiova - subiect de discutie in presa!

Mesaj de Ovidiu* » 13 Mar 2015, 14:36

Hai ma, nu pot sa cred, pai nu mai suntem nea Aurica un "copil nascut mort"?
"Aurica, Aurica !" ucv
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Universitatea Craiova - subiect de discutie in presa!

Mesaj de SLH » 13 Mar 2015, 15:54

Ticeanu booveanu' sau Ticleanu boovean nu?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Universitatea Craiova - subiect de discutie in presa!

Mesaj de DeuxEx » 05 Mai 2015, 21:12

Preşedintele Federaţiei Române de Box, Leonard Dorin Doroftei, a venit la Craiova pentru a parafa înţelegerea cu municipalitatea din Bănie în scopul organizării celei de-a 40-a ediţii a Centurii de Aur în Sala Polivalentă. Competiţia cu participare internaţională se va desfăşura în perioada 14-19 iulie. După întâlnirea cu primarul Lia Olguţa Vasilescu, Leonard Doroftei a declarat că a găsit cadrul ideal pentru organizarea acestei gale jubiliare în Bănie. „Am venit la Craiova cu inimă deschisă, pentru că aici am găsit oameni de calitate, cu care se poate discuta şi care vor să ofere ceva cetăţenilor. Vom avea la Sala Polivalentă o competiţie de valoare, o competiţie cu tradiţie, care se află la cea de-a 40-a ediţie. Încercăm să aducem la start cât mai multe ţări, vor fi meciuri frumoase, a dispărut casca, lupta trebuie este mai liberă. La Craiova este emulaţie în jurul sportului, vedeţi că şi echipa de fotbal se apropie de podium şi cred că peste câţiva ani va lua titlul” a spus „Moşul” la ieşirea de la discuţii.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Universitatea Craiova - subiect de discutie in presa!

Mesaj de DeuxEx » 04 Iul 2015, 21:44

Doua articole din ABC Oltenia:

De ce l-a pierdut CS „U” pe Aymen Tahar
Ajuns în cele din urmă la FCSB, mijlocaşul Aymen Tahar de la Gaz Metan Mediaş, a fost dorit cu ardoare la Universitatea de Sorin Cârţu. Încă din turul sezonului trecut, când Tahar nu sărise în ochii potenţialilor cumpărători, Cârţu le-a trasat aşa-zişilor manageri de la CS „U” sarcina de a mişca rapid şi de a-l înhăţa pe algerian. Ei, şi? Probabil că pe Grigore l-a durut în [cenzurat], din moment ce Argăseală l-a agăţat cu doar 100.000 de Euro pe fotbalistul comandat de Cârţu. În schimb, la Universitatea a venit Mazarache, din divizia C, cu fel de caz „Berceanu 2”.

Felix Grigore, bătut măr de Florin Prunea

În urmă cu vreo trei zile cele 14 cluburi din prima ligă şi-au ales un nou reprezentant în Comitetul Executiv al FRF. Unul dintre cele 2 locuri a fost eliberat de Ioan Horoba, care s-a dus cu Gaz Metan Mediaş în B.
Iniţial şi-au depus candidaturile Florin Prunea, manager la CSMS Iaşi, Daniel Stanciu, de la ACS Poli Timişoara, şi… ţup… ţup… venit valvârtej din Austria, nea F.G. din Urziceni.
Culmea aranjamentelor, conform unor surse care au dorit să-şi păstreze anonimatul, Daniel Stanciu s-a retras în favoarea lui nea F.G. din Urziceni. Chiar şi aşa, din cele 14 voturi, Florin Prunea a luat 9, iar nea F.G. doar 5. Dacă ar fi candidat şi Stanciu, atunci probabil că nea F.G. n-ar fi avut decât propriul său vot.
Acum, Liga I e reprezentată la nivel de Comitet Executiv al FRF de Valeriu Argăseală (fcsb) şi Florin Prunea (CSMS Iaşi)


Nu stiu cat sunt de adevarate cele scrise de cei de la acest ziar obscur, dar Tahar ar fi fost o achizitie ok, zic eu. Cat despre candidatura lui Felix, ce pot sa zic? Omul si-a pregatit campania electorala, in loc sa pregateasca campania de achizitii :lol: :lol: :lol: :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: Universitatea Craiova - subiect de discutie in presa!

Mesaj de JustME » 04 Iul 2015, 23:20

abc rahat pe bat. nici macar nu-si semneaza articolele deci cam ce credibilitate pot sa aiba? asta pe langa faptul ca par cam paraleli cu fenomenul fotbal.

iuli

Re: Universitatea Craiova - subiect de discutie in presa!

Mesaj de iuli » 04 Iul 2015, 23:52

daca venea la noi Tahar ala sareati de [cenzurat] in sus ca avem deja 2 jucatori pe acelasi post cu el.
acu' il facurati pe-ala mare fotbalist,deux ia zii tata cum era Breeveld ala?nu-l umflai tu pe-aci?n-am mai auzit de el......

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Universitatea Craiova - subiect de discutie in presa!

Mesaj de DeuxEx » 05 Iul 2015, 00:05

Cred ca ma confunzi... Nu am nicio treaba cu Breeveld. Singurul jucator din campionatul romanesc care mi-am dorit sa ajunga la Craiova a fost Bumba. Dar n-am avut bani de el. In rest, cred ca se gasec jucatori liberi de contract prin toata Europa care ar face fata cu biro la Universitatea. Din ce am vazut in meciurile de pregatire, Popov mi s-a parut clar peste Frasinescu si sunt convins ca vom aborda acest sezon cu un cuplu de fundasi centrali format din Popov si Acka.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

iuli

Re: Universitatea Craiova - subiect de discutie in presa!

Mesaj de iuli » 05 Iul 2015, 00:15

nu te confund,mi-e lene sa caut acum.Tahar ala de exemplu e sub Mateiu sau Madson,de ce l-ai fi vrut tu la echipa?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Universitatea Craiova - subiect de discutie in presa!

Mesaj de DeuxEx » 05 Iul 2015, 02:08

Eu cred ca ar trebui sa cauti! Trebuie sa fii cre.tin sa-ti doresti inca un mijlocas defensiv, cand ii ai pe Mateiu si pe Madson pe posturile astea. La nevoie, la inchidere pot juca si Kay sau Izvoranu. Noi avem nevoie de un mijlocas coordonator, nu de mijlocasi defensivi.
Pe Tahar l-as fi vrut pentru ca joaca exact ceea ce noua ne lipseste - mijlocas central ofensiv.
Dar daca a putea sa aleg, as alege pe Mitrita sau pe Budescu pentru acea pozitie... Sau pe Eric Bicfalvi! Tahar ar fi fost OK, nu o excelenta achizitie! Sunt jucatori mult mai buni ca el pe acea pozitie in campionatul romanesc.

PS: astept scuzele tale si berea, la primul meci cand ne intalnim.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: Universitatea Craiova - subiect de discutie in presa!

Mesaj de JustME » 05 Iul 2015, 02:50

ma vere Tahar asta daca venea la noi freca banca. pe cine scotea el din echipa? pe Mateiu? pe Madson? pe Bawab? pe cine exact ca nu-mi dau seama.

pana la urma Mateiu nu e mijlocas defensiv clasic, nu e distrugator de meserie. si niciodata nu il scotea Tahar asta din echipa. pe Budescu sau Mitrita daca ii aduci ii vad mai repede jucand in locul lui Bawab decat in locul lui Madson sau Mateiu.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Universitatea Craiova - subiect de discutie in presa!

Mesaj de DeuxEx » 05 Iul 2015, 03:11

Dar de unde ati inteles voi ca l-as vrea pe Tahar? WTF? Am zis ca, referitor la acel articol din ABC, ar fi fost o solutie OK pentru mijlocul nostru. O solutie de a acoperi un post deficitar. Nu un ZEU! Nu ca mi-l doresc! Pe postul ala as fi vrut unul dintre cei 3 jucatori enumerati anterior: Bicfalvi, Budescu, Mitrita, exact in aceasta ordine.
Dar astia 3 sunt vise erotice... Nu ne permitem nici macar sa visam la asemenea transferuri. Mai ales la Bicfalvi!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: Universitatea Craiova - subiect de discutie in presa!

Mesaj de nyk_sorin » 05 Iul 2015, 04:24

Ai vise erotice cu Bicfalvi?

Închis