Stadionul Tineretului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Thunder

Re: Stadionul Tineretului!

Mesaj de Thunder » 02 Iul 2016, 21:06

Pe scaip gen :-D

JustME

Re: Stadionul Tineretului!

Mesaj de JustME » 04 Iul 2016, 22:14

Thunder scrie:Bre eu zic ca ce vrei tu se poate face lejer pe acoperis... Dar na, decat sa se chinuie hautoritatile cu ala, mai bine le-ar renova pe restu` si acolo sa faca altceva, care sa aduca bani la horas! Mancatzash! De suportat pot fi suportate si 10 mall`uri, ca daca dau faliment nu tu le scoti din groapa, e problema proprietarilor, dar la ce taranisme sunt la noi in oras si faptu` ca electroputere mol asa gluma proasta cum e, inca nu s-a dus la gunoi, ma face sa ma gandesc ca o sa reziste...
pai tocmai ca fiind investitii private nu o sa se inghesuie nimeni sa faca 10 malluri intr-un oras care nu poate sustine dpdv economic 10 malluri si or sa se orienteze spre orase cu o putere de cumparare mai mare ca vb aia fiind privati nu cred ca perspectiva falimentului le-ar surade.

Electro a rezistat pt ca practic nu a avut concurenta, nu au existat alternative si chiar si asa din cate am inteles sunt in insolventa. faptul ca nu exista alternative reale poate sa se datoreze faptului ca privatii nu risca sa mai construiasca un mall intr-un oras gen Craiova si sa duca o lupta pe viata si pe moarte (moarte insemnand faliment) si prefera sa se duca in locuri unde puterea de cumparare este mult mai mare (bucuresti, cluj, timisoara, iasi) ducand astfel o viata mai linistita.

in acest moment nu cred ca orasul Craiova e capabil sa sustina doua malluri mari. d-aia ne-am si pricopsit cu unul. din pacate ne-am pricopsit cu unul slab.
Last edited by JustME on 04 Iul 2016, 22:35, edited 1 time in total.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Stadionul Tineretului!

Mesaj de blixa » 04 Iul 2016, 22:33

Am fost in Mercur duminica. Era dezolant.
S-a rupt Brazda.

Thunder

Re: Stadionul Tineretului!

Mesaj de Thunder » 05 Iul 2016, 04:01

Ba comunistilor, eu care nu mai am de gand sa vin prin tara vreau sa va vad capatuiti cu Mall-uri, da? S-a inteles? Executarea!

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Stadionul Tineretului!

Mesaj de blixa » 05 Iul 2016, 10:19

Si eu as vrea unul ca Promenada. Ala mi se pare un complex misto, cu terasa aia sus, finisat meserias, etc... dar nu acolosea.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: Stadionul Tineretului!

Mesaj de george_7002 » 05 Iul 2016, 22:54

Sunteti siguri ca nu se face spitalul regional acolo? Se zicea ca se face undeva la aeroport gen pe lungime cum ar veni maxim 2 ori 3 etaje dar eu cred ca tot din asta cu etaje multe se face si deci cred ca asta e locul si cred ca se mai darama si vilele alea noi infipte in tribuna 2... daca nu se face spital... eu asa alege renovarea stadionului la starea initiala din anii 40 ori un patinuar sau centru de natatie... :-D ori poate ramane tot paragina :o ca nu avem bani :mad:
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Scrie răspuns