Parteneriat intre Universitatea Craiova si Universitatea din Craiova

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: Parteneriat intre Universitatea Craiova si Universitatea din Craiova

Mesaj de FanStiinta » 02 Noi 2016, 18:03

Ce articol mizerabil.. Eu propun sa li se retraga acreditarea

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Parteneriat intre Universitatea Craiova si Universitatea din Craiova

Mesaj de SLH » 02 Noi 2016, 18:07

Tare ar fi sa aiba un raspuns din partea institutiei de invatamant, Universitatea. Unul din ala sec: Universitatea e Universitatea si nici nu poate fi altceva, presa de scandal nu ne intereseaza, ca daca ne-ar interesa i-am da in judecata si le-am lua si chilotii de pe ei. Ma rog, exprimat in termeni academici.

JustME

Re: Parteneriat intre Universitatea Craiova si Universitatea din Craiova

Mesaj de JustME » 02 Noi 2016, 18:26

ajica spune ca trebuia sa ii invitam si pe mircea sandu si mititca dragomir.. pai cum..? sa clonam actiunile lui ne-a ady care ii invita fix pe cei doi atunci cand inaugura reparatiile efectuate la stadionul Ion Oblemenco? :o

Imagine

Imagine

noi nu ii chemaram la semnarea protocolului intre Universitate si echipa dar nu-i nimic ca i-ai chemat matale acum nu foarte mult timp sa taiati panglici impreuna :-D ce bine v-ar sta la jilava colegi de camera :hai

Avatar utilizator
asterix
fanatic
fanatic
Mesaje: 1250
Membru din: 24 Feb 2004, 10:13

Re: Parteneriat intre Universitatea Craiova si Universitatea din Craiova

Mesaj de asterix » 02 Noi 2016, 18:35

SLH scrie:Tare ar fi sa aiba un raspuns din partea institutiei de invatamant, Universitatea. Unul din ala sec: Universitatea e Universitatea si nici nu poate fi altceva, presa de scandal nu ne intereseaza, ca daca ne-ar interesa i-am da in judecata si le-am lua si chilotii de pe ei. Ma rog, exprimat in termeni academici.
"Te bagi in troaca, te mananca porcii"
Universitatea din Craiova nu trebuie sa raspunda in nici un fel la asemenea aberatii.
Dar suporterii ar trebui sa incerce o campanie cum a fost cea impotriva digi. Ceva cu UE gsp.


Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Parteneriat intre Universitatea Craiova si Universitatea din Craiova

Mesaj de DarkComy » 02 Noi 2016, 18:58

Trebuie sa raspundem folosind poza cu ajica, sandu si dragomir.

poza de pe treptele universitatii cu textul

"La acest protocol au participat UNIVERSITATEA CRAIOVA, fostele glorii, cadrele institutiei de invatamant UNIVERSITATEA din CRAIOVA....au absentat MIRCEA SANDU si DUMITRU DRAGOMIR"

poza cu ajica unde taie panglica sau pe banca de rezerve cu textul

"La inaugurarea reparatiilor la stadionul ION OBLEMENCO au participat "ne-a" ady minciunelu, gigi minciunelu jr., MIRCEA SANDU si DUMITRU DRAGOMIR....au absentat fostele glorii si cadrele institutiei de invatament UNIVERSITATEA din CRAIOVA"
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Parteneriat intre Universitatea Craiova si Universitatea din Craiova

Mesaj de romaad » 02 Noi 2016, 19:12

Bobby scrie:Se pare ca si Sava s-a clonat.

Nu stiu cum sa pun poze aici, dar pe fotografia 9 de la link, l-am vazut pe Savarina :

http://www.csuc.ro/ro/Stiinta-s-a-intors-la-origini/
e clonat mai de mult.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Parteneriat intre Universitatea Craiova si Universitatea din Craiova

Mesaj de Bobby » 02 Noi 2016, 19:17

DarkComy scrie:Trebuie sa raspundem folosind poza cu ajica, sandu si dragomir.

poza de pe treptele universitatii cu textul

"La acest protocol au participat UNIVERSITATEA CRAIOVA, fostele glorii, cadrele institutiei de invatamant UNIVERSITATEA din CRAIOVA....au absentat MIRCEA SANDU si DUMITRU DRAGOMIR"

poza cu ajica unde taie panglica sau pe banca de rezerve cu textul

"La inaugurarea reparatiilor la stadionul ION OBLEMENCO au participat "ne-a" ady minciunelu, gigi minciunelu jr., MIRCEA SANDU si DUMITRU DRAGOMIR....au absentat fostele glorii si cadrele institutiei de invatament UNIVERSITATEA din CRAIOVA"

I-am trimis lui Doryn un articol pentru facebook craiova-maxima cu fotografiile relevante. Nu stiu daca va aparea - am vazut pe pagina de facebook o poza de la meciul Ludogoret de la Sofia (!). Subiectul zilei de azi era acest parteneriat - nu meciuri din Bulgaria...

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Parteneriat intre Universitatea Craiova si Universitatea din Craiova

Mesaj de sorialis » 02 Noi 2016, 20:29

Un eveniment unic, la care ma bucur ca am putut fi de fata!

O organizare aproape nemteasca dpdv al timpului.

Esarfele - superbe! Intr-adevar, au fost realizate doar pentru acest eveniment, pentru cei prezenti!

In holul din fata Salii Albastre ( o: ), mese frumos aranjate, cafea, apa, suc, ceva saratele--nimeni nu s-a atins de nimic, doar cativa au servit apa! O bila alba mare de tot, mai ales pentru cei ajunsi mai devreme! o: o:

Am vazut alte evenimente, la care se aruncau pur si simplu si devorau totul!

Probail si locatia a contribuit la un comportament exemplar, dar si calitatea invitatilor! :-)

Imnul studentesc, discursuri la obiect al celor doi semnatari, intre ele o prezentare faina video cu inceputurile si prezentul echipei de fotbal- oare cum am putea face rost de ea?-, la sfarsit semnarea protocolului, apoi atmosfera relaxata, poze in fata Universitatii...

Ca tot vorbeam de invitati, spicuiesc din ce imi aduc aminte:
- echipa mare, cu nea Gigi cu tot!
- juniorii U17, cu Daniel Mogosanu
- jucatori din istoria echipei: Donose, Beldeanu, Sava, Cristescu, Silviu Lung (plus Tibi), Pavel Badea, Tica Zamfir, si multi altii!!
- Eu ( :)( ), Copacul, Copacel, diacris, saviola (salutare!!!), Alex, SLH din Sezione (de pe forum au fost mai multi inclusi pe lista de invitati, unii nu au reusit sa ajunga din motive obiective), altii - din pacate!!!! - NICI NU au mai confirmat/infirmat prezenta! :o:

Probabil au ramas cu frustrari personale/sechele, credeau ca e vreo "chermeza" de-a mea cu nea Marcel! Asta asa, sa facem misto pana la capat, ce mama dracu'! Pacat, baieti, nu ati inteles nimic!

Din pacate, esarfe suplimentare nu am putut lua, decat una singura, pentru tatal meu, care nu a reusit sa ajunga la timp!

Sper totusi sa obtin una, daca o mai fi pe undeva, si va fi proprietatea forumului! De asemenea, sper sa avem si semnaturile tuturor din club pe ea, ca amintire! Va spun daca reusesc ceva!

PS: Acum sa incepeti cu de-alea gen : fumigene, promisiuni marca sorialis! Abia astept!!! :up:
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

nuttelyca
junior
junior
Mesaje: 76
Membru din: 02 Oct 2016, 19:02

Re: Parteneriat intre Universitatea Craiova si Universitatea din Craiova

Mesaj de nuttelyca » 02 Noi 2016, 21:16

Este cu siguranta cea mai buna actiune realizata de astia din conducere. Este fix la polul opus cu reunirea la bucuresti cand s-a revenit.

Ma bucur ca stiinta apare cu astfel de actiuni, pe acest segment de marketing dinamovistii dominau cu autoritate, dar e bine ca venim tare din spate. Posibilitatea de a face internshipuri pt toate sectiile universitatii este un lucru magnific !!!!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Parteneriat intre Universitatea Craiova si Universitatea din Craiova

Mesaj de sorialis » 02 Noi 2016, 21:21

nuttelyca scrie:Este cu siguranta cea mai buna actiune realizata de astia din conducere. Este fix la polul opus cu reunirea la bucuresti cand s-a revenit.

Ma bucur ca stiinta apare cu astfel de actiuni, pe acest segment de marketing dinamovistii dominau cu autoritate, dar e bine ca venim tare din spate. Posibilitatea de a face internshipuri pt toate sectiile universitatii este un lucru magnific !!!!

un comentariu mai ***** decat ale lui ajica pe acest subiect! :bad: :bad: :bad: :bad: :bad:

mai aveai de mentionat oile si era tacamul complet!

bai , narodule, ce s-a intamplat azi este peste TOT ce au facut orice alte echipe in ultimii 26 de ani in Romania in acest domeniu!!!


Reunirea la bucuresti - nu a fost o greseala atunci, a fost premeditata, "prietenii" stiu de ce!

si , ia zii, ce [cenzurat] mea au facut dinamuistii in aceasta directie, de-i tot pupi in [cenzurat] acum?!?!

in rest, comentariu exact cum spuneam mai sus!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

nuttelyca
junior
junior
Mesaje: 76
Membru din: 02 Oct 2016, 19:02

Re: Parteneriat intre Universitatea Craiova si Universitatea din Craiova

Mesaj de nuttelyca » 02 Noi 2016, 21:30

Agitatule, calmeaza-te ca poate te sufoci. Cauta actiuni ale dinamovistilor si dupa deschide gura. N-a zis nimeni nimic rau, dar tu esti in lumea ta. In primul rand m-am referit la marketing pt ca asta e o actiune pur strategica de marketing, iar la cat priveste segmentul de marketing, dinamovistii stau cel mai bine, atat la actiuni umanitare, cat si la actiuni efectuate cu sporterii cat si la nivel de incasari din partea sponsorilor, asta daca privesti situatia ca pe un intreg.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Parteneriat intre Universitatea Craiova si Universitatea din Craiova

Mesaj de DeuxEx » 02 Noi 2016, 22:34

Si acum 1 an de zile Felix inca era nr. 1 in club! F.M.M.!
Va dati seama unde eram astazi din punct de vedere al imaginii daca se incepea acest proiect cu M.P. in locul lui Felix?

Trimis de pe al meu LG-D802
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

nuttelyca
junior
junior
Mesaje: 76
Membru din: 02 Oct 2016, 19:02

Re: Parteneriat intre Universitatea Craiova si Universitatea din Craiova

Mesaj de nuttelyca » 02 Noi 2016, 23:16

DeuxEx scrie:Si acum 1 an de zile Felix inca era nr. 1 in club! F.M.M.!
Va dati seama unde eram astazi din punct de vedere al imaginii daca se incepea acest proiect cu M.P. in locul lui Felix?

Trimis de pe al meu LG-D802
Deci mai sa lasati-ne bai nene cu Popescu vostru cu tot. Astea sunt niste lucruri banale ce trebuiau facute de mult timp, ziceti ca a inventat apa calda asa il faceti.

Momentan acest guru nereusit de MP fix acum un an ne facea clone, clonati, impostori, etc, iar Mititelu era o victima care are adevarata si continuatoarea etc. Felix ala a fost un aplaudac al lui Rotaru, el isi lua castanele pe care le merita inculpatul din dosarul ANRP, dar asa o matura, sageata si goarna a lui Rotaru, asta a fost langa noi din primul moment si a ramas respectuos la adresa Stiintei si dupa plecare! Cand acestui club i-a fost greu acest guru al fotbalului care atunci nu avea interes, era la niu iorc si rupea friptura la perinita.

Imi pare rau ca aveti o memorie atat de scurta, dar eu imi amintesc un "protest" al fanilor craioveni la care a participat si acest guru in fata prefecturii si a unor sute de oameni sau mii a avut grija sa ne spuna cum mititelu este un erou al fotbalului craiovean care a salvat stiinta si se bate pt ea, ne ruga sa-i fim alaturi.

Deci cat timp marele guru are interes o sa fim stiinta, dupa o sa fim o clona! Iar pana in prezent realizarile lui sunt Rambe si Gustavo, ca de restu s-a ocupat Multescu.

Avatar utilizator
Florin-UCV
membru
membru
Mesaje: 177
Membru din: 06 Mai 2009, 16:56

Re: Parteneriat intre Universitatea Craiova si Universitatea din Craiova

Mesaj de Florin-UCV » 03 Noi 2016, 01:28

Desi prostport este un gunoi la fel ca gesepeaua, de remarcat totusi articolul lui Cosmin Staicu, care reflecta in mod decent actiunea de astazi.
In ceea ce-l priveste pe postacul-oaie care a fost banat si activeaza acum cu cont clonat, care scrie "Mititelu" si "stiinta", ar fi firesc sa fie eliminat de pe forum [conform regulamentului forumului: Daca un utilizator este restricţionat (ban) si creează un cont pe care il foloseşte pentru a ocoli respectiva sancţiune, ambele conturi vor fi banate si IP-ul va fi blocat.]

Scrie răspuns