Ziaristi non-grata

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de manex » 24 Apr 2021, 22:54

Cine sa faca ceva? Mie mi-e greu sa accept ca un om de la club nu da un telefon la redactiile alora sa le spuna care e hotararea judecatoreasca. Noi degeaba strigam, clubul trebuie sa faca ceva. De la vara va fi mai rau.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de malus dacus » 25 Apr 2021, 09:59

Parca sunteți copii mici. N.ai ma ce sa faci cu telefoane in redactie si nici la guru ioanitoaia si nici la judecata cu mizerii perverse ca cea din exemplul de mai sus. Aia e o mizerie perversa marca jegsp. E incorect si imoral fata de noi cum scriu ei acolo, dar nu e ilegal. Hotararea judecatoreasca spune ca doar noi avem dreptul de a folosi sintagma "Universitatea Craiova", dar nu obliga pe nimeni sa nu folosească acronimul csu la adresa noastra. Este o abreviere. La fel, cailor nu le-a interzis nimeni sa foloseasca u craiova. Ci doar Universitatea Craiova. Jegsp sunt acoperiti, nici cu o armata de avocați ninja n-ai cum sa le misti un fir de par pe o astfel de speta.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Paul » 28 Iul 2021, 13:49

Nu stiu daca era bagat in lista asta, dar Buzarin se arunca si el cu capul inainte sa il sustina pe boovean:
https://www.gsp.ro/opinii/editorial-ali ... 38156.html
Pentru mine Mutu nu mai exista, daca a ales sa il legitimeze pe groparul scandalagiu care nu ne lasa sa avem si noi pace in Craiova, si la fel vor fi si toti cretinii aliati cu infractorii familiei.
Vai de capul vostru!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Geronimo » 28 Iul 2021, 14:13

Are dreptate @malus dacus. Cea mai buna solutie e sa-i ignoram. Dar nu din cauza ziaristilor dam noi rateuri la transferuri/selectie. Conducerea clubului(daca avem asa ceva, nu martorii la caratul apei) nu trebuie sa intre in discutii cu aia care se fac ca nu vad/stiu care sunt cele 4 steme istorice ale clubului. Nu ne respectam = nu avem dialog. Cu ce ne ajuta pe noi, sa stam la caterinca cu dinozaurul de Ioanitoaia sau cu insignificante Buzarin?! Din istorie, retinem ce vrem si doar ce ne convine.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de cortinadampezzo » 28 Iul 2021, 20:42

ProSportu de azi
Scria mare titlu, Universitatea Craiova vs Laci etc etc si o poza mare mare de tot cu echipa lui Mititelu

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Alishor » 28 Iul 2021, 22:00

cortinadampezzo scrie:
28 Iul 2021, 20:42
ProSportu de azi
Scria mare titlu, Universitatea Craiova vs Laci etc etc si o poza mare mare de tot cu echipa lui Mititelu
vazui si eu, si culmea articolul e scris de cosmin staicu care nu e cu echipa familiei. ciudat, poate ca poza e pus de altcineva, redactata. nu stiu cum se intampla asta.
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Geronimo » 28 Iul 2021, 22:12

Nu pune Cosmin Staicu poza in ProstSport. Oameni fara pasiune. Aia se intreaba ce rost are sa se joace cu portar fix.


Sent from my iPad using Tapatalk

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de fabius_2014 » 29 Iul 2021, 10:47

Paul scrie:
28 Iul 2021, 13:49
Nu stiu daca era bagat in lista asta, dar Buzarin se arunca si el cu capul inainte sa il sustina pe boovean:
https://www.gsp.ro/opinii/editorial-ali ... 38156.html
Pentru mine Mutu nu mai exista, daca a ales sa il legitimeze pe groparul scandalagiu care nu ne lasa sa avem si noi pace in Craiova, si la fel vor fi si toti cretinii aliati cu infractorii familiei.
Vai de capul vostru!
Buzarin presteaza pentru cine il plateste, ca la bordel. GSP este un bordel si Buzarin presteaza acolo pentru cine plateste.

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 324
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de iepurakis » 29 Iul 2021, 11:33

după părerea voastră, Buzărin trebuia să scrie că jocul nostru a fost plăcut ochiului cu FCSB și că pretinșii au jucat prost cu Dinamo?
m-a mirat și pe mine puțin schimbarea lui de "macaz", însă una e una și alta e alta: omul a scris despre efervescența care se vede dincolo, la noi a fost doar apatie, fix în momentul în care trebuia să fim pe max și să nu lăsăm loc de atacuri și interpretări.
după multele erori de management ale domnului patron și ale acoliților săi, nu știu de ce vă mirați atât de reacții de prin presă.
dacă noi jucam ca în perioada aia bună cu Mangia sau produceam puncte ca în perioada cu Bergodi, nu mai era loc de făcut comparații. Ori locul ăsta l-am cam lăsat noi și profită plagiatorii.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Paul » 29 Iul 2021, 12:17

Pentru mine nu exista scuze pentru nimeni care alege sa promoveze infectia booveana, face rau ca face asta, e un fel de asociere cu infractorii, cum ar fi cand vezi ca unul fura si il ajuti sa scape, esti complice, si punct.
Asa a ales sa faca Mutu, acum alege si Buzarin.
Pentru mine asta nu are nicio legatura cu ce se intampla in mod obiectiv cu echipa noastra, unde e clar ca s-au facut numeroase greseli pe toate planurile.
Dar, cum ai zis, una e una, alta e alta. Ati vazut ca l-au reactivat si pe Porumboiu, care are si el pareri si preferinte si il prezinta pe Mititelu ca pe un martir care trebuie admirat.
Astia toti ne fac rau, si din cauza lui Mititelu si a celor care ii canta in struna, sub orice forma, fotbalul in Craiova a avut si ma tem ca va mai avea de suferit.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de malus dacus » 29 Iul 2021, 13:37

Topicul ăsta e mai mult degeba. În afara de Fornade si Staicu eu nu știu pe nimeni pro Știința în toată presa. Editorialiști, mă refer, că ceilalți contează mai puțin. Bine, Bizarin ăsta cu greu poate fi încadrat la categorie.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de gsm » 29 Iul 2021, 16:20

malus dacus scrie:
29 Iul 2021, 13:37
Topicul ăsta e mai mult degeba. În afara de Fornade si Staicu eu nu știu pe nimeni pro Știința în toată presa. Editorialiști, mă refer, că ceilalți contează mai puțin. Bine, Bizarin ăsta cu greu poate fi încadrat la categorie.
L-ai uitat pe maestrul Mitran.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de malus dacus » 29 Iul 2021, 17:59

Da, Mitran, scuze.

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de dantes » 29 Iul 2021, 18:45

Aici e insirat deliberat un set intreg de fapte false. Nu exista incalcare mai grava a eticii jurnalistice si asta in publicatia unuia (sau mai multora) care se crede/cred chintesenta eticii in presa.
Fişiere ataşate
Screenshot_20210728-184725.jpg

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de mihu » 31 Iul 2021, 17:22

degeaba ne agitam noi pe aici, daca dinspre club este o tacere totala...nu am vazut nici pe Cirtu, nici pe Marcel Popescu sa iasa si sa puna lucrurile la punct
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Scrie răspuns