Ziaristi non-grata

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Paul » 11 Apr 2022, 15:10

Freestate scrie:
11 Apr 2022, 13:22
Gradinescu in debutul meciului Dinamo - FCU: "...doua foste semifinaliste de cupe europene".
O mvie astuia cand ii dam, sa se auda intreg stadionul !
Cu prima ocazie ar trebui, la primul meci acasa.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Freestate » 11 Apr 2022, 15:18

Realitatea Sportiva 29, CRAIOVA - HALL OF fAME un simulacru de emisiune radio. Tipul asta Safta nu are niciun talent de om de radio. Cine dracu ii da emisiuni pe mana ?
https://www.youtube.com/watch?v=KeEMoXtBbIs&t=11s
Safta, a inceput sa se abtina dupa ce i-am facut reclamatie la CNA.
Stati cu ochii pe el ! Mai multi ochi inseamna inca o reclamatie pentru el.
FMSP :)(

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Iancu Magheru » 11 Apr 2022, 15:30

De Safta știm că e un argat grețos, aproape la același nivel cu Mihai Belu. Dar de Cămătaru și Țicleanu ce să mai zicem, s-au transformat în [edit freakboy] de gală ai chelului..

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Freestate » 11 Apr 2022, 16:17

Am vazut acum ceva timp si pe TVR1 la niste informatii din sport ca un comentator i-a numit pe cai Universitatea Craiova. Am trecut peste, am considerat-o un accident, oricum astia de la TVR nu se mai ocupa cu fotbalul ca sa aiba niste deprinderi.
La Digi Sport acum vreo 3 saptamani o gagica care prezenta stiri sportive iarasi a calcat stamb ... i-a numit pe cai Universitatea Craiova. Dar am iertat-o, cum am eu slabiciune pentru pasarica in general si in plus...ele nu se pricep, sunt acolo de decor. :)(
FMSP :)(

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de FreakBoy » 11 Apr 2022, 16:54

Iancu Magheru scrie:
11 Apr 2022, 15:30
De Safta știm că e un argat grețos, aproape la același nivel cu Mihai Belu. Dar de Cămătaru și Țicleanu ce să mai zicem, s-au transformat în [edit] de gală ai chelului..
atentie la limbaj, noi nu suntem mititei.
I N I M I T A B I L I

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de fabius_2014 » 11 Apr 2022, 17:12

Freestate scrie:
11 Apr 2022, 15:18
Realitatea Sportiva 29, CRAIOVA - HALL OF fAME un simulacru de emisiune radio. Tipul asta Safta nu are niciun talent de om de radio. Cine dracu ii da emisiuni pe mana ?
https://www.youtube.com/watch?v=KeEMoXtBbIs&t=11s
A ajuns un cocalar tatuat, fiu de infractor sa dea lectii de moralitate celor mai mari fotbalisti din Craiova.
A ajuns un needucat sa dea lectii de civilizatie oltenilor. In ce lume traim !

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Freestate » 12 Apr 2022, 11:12

Cocalarul tatuat are teasta mai mica decat falcile. La un moment dat a inceput sa bage in el precum porcul si rapoartele geometrice s-au inversat. :)(
FMSP :)(

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de fabius_2014 » 12 Apr 2022, 17:27

Cocalarul tatuat cu cap de porc si-a tatuat tot corpul pentru ca apoi sa manance ca un apucat si sa se ingrase ca un porc de grasime.
Nici macar 10 milioane de euro nu-l pot educa pe cocalar.
Astazi, cocalarul tatuat cu cap de porc s-a przentat la FRF cu o masina de lux. Nesimtirea depaseste orice limite la familia infractorului pentru ca ei au datorii la jucatori, dar isi etaleaza averea ca niste cocalari ce sunt. Banuiesc, totusi, ca tatuatul cu cap de porc crede ca singura lui sansa de a agata vreo ratacita este sa se prezinte cu un bolid de peste 200000 euro.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Freestate » 12 Apr 2022, 19:15

Stai ca-si ia si tac-su cand iese un maibac din ala ca sa se alinte dupa ...armata. Doi ani la Marina in acel mediu concentrational trebuie pansati cu niste lucruri de lux. Tata si fiu sau ... "Eu sunt tu din viitor"...vopsesti hainele in dungi cu Oskar.
FMSP :)(

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Freestate » 13 Apr 2022, 13:43

Pe data de 09.03.2018 a apărut, în Cancan, următoarea știre, iar eu nu cred nici acum că l-ar avea ca protagonist pe un angajat al federației: „Scandal sexual la FRF! Duminică, ora 4.30, o tânără se îndrepta spre stația de metrou. (…) Brusc, a fost oprită de un individ care ulterior s-a dovedit a fi angajat al FRF. Adelina Ene este tânăra care a avut ghinionul să afle pe viu că bărbatul era dispus să ofere 100 de euro pentru un … fetiș. (…) Adelina Ene a rămas mască, după ce bărbatul i s-a adresat direct: <<Îți dau 100 de euro, doar ca să te uiți la mine cinci minute, cât mă masturbez!>>” Pe pagina ei de facebook, de unde publicația Cancan a preluat povestea, Adelina Ene a scris, pe 6 martie 2018, despre „pățania cu Gabi Safta, care caută o duduie care să-l privească în timp ce își giugiulește…” și de aici încolo îmi e rușine să reproduc. Dar Adelina Ene a atașat poza angajatului FRF. În acel moment, domnul Safta era team manager al unui lot național de juniori.
FMSP :)(

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Freestate » 16 Apr 2022, 15:32

Nu stiu daca numai eu am perceput dar televiziunile astea nenorocite cand jucam noi pe Oblemenco duc sunetul undeva in background, se aude de undeva din spate, mai incet pe cand la altii il lasa normal. Voi ce credeti ?
FMSP :)(

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Geronimo » 16 Apr 2022, 16:54

Asa e. E plina presa de clisee cand e vorba de noi... nimeni nu poate scoate o idee din capu' lui. Se merge pe cliseu.
Vai cat de frumos e sub podu' ala din bucuresti, langa gara... numai intelectuali.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Freestate » 22 Apr 2022, 20:21

https://www.sport.ro/liga-1/fc-u-singur ... aiova.html

Ma cum dreaq, pe ai nostri nu-i cheama astia de la tv sa se pronunte pe tema brandului ? :)(
Ii tot rotesc pe astia ai lui Mititelu pe la tv de zici este o programare dinainte stabilita.
Adica ei, prezentatorii radio-tv nu mai pot spune cine este U Craiova si se folosesc de un tertip ...sa o spuna invitatii.
Bun ,regulile CNA cu privire la invitati le stie cineva ? Adica, prezentatorul tv nu trebuie sa-si corecteze clientii ?

ProTV si fituica lor atasata sport.ro ...mari cvrve, cele mai mari de pe ecran.
FMSP :)(

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de fanatic16 » 23 Apr 2022, 13:39

Freestate scrie:
22 Apr 2022, 20:21
https://www.sport.ro/liga-1/fc-u-singur ... aiova.html

Ma cum dreaq, pe ai nostri nu-i cheama astia de la tv sa se pronunte pe tema brandului ? :)(
Ii tot rotesc pe astia ai lui Mititelu pe la tv de zici este o programare dinainte stabilita.
Adica ei, prezentatorii radio-tv nu mai pot spune cine este U Craiova si se folosesc de un tertip ...sa o spuna invitatii.
Bun ,regulile CNA cu privire la invitati le stie cineva ? Adica, prezentatorul tv nu trebuie sa-si corecteze clientii ?

ProTV si fituica lor atasata sport.ro ...mari cvrve, cele mai mari de pe ecran.
Încă ceva asemănător, pe pagina ultras Romania 1918 in loc să pună poze cu peluza puz la meciul cu Clinceni au pus filmare cu boovenii de la un meci cu fcsb din toamna sa nu se vadă că au fost decât 30 in peluza cu Clinceni 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Ziaristi non-grata

Mesaj de Freestate » 25 Apr 2022, 20:58

ultras Romania 1918 ... nu sunt jurnalisti, sunt niste labe triste care vad fotbalul prin ochelarii de sudor.
FMSP :)(

Scrie răspuns