Universitatea Craiova - FC Vaslui

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul final in meciul cu vasluienii lui Porumboiu?

Poll ended at 10 Iun 2009, 01:29

VICTORIE
39
70%
MECI EGAL
6
11%
INFRANGERE
11
20%
 
Total votes: 56

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de 1948 » 02 Iun 2009, 10:01

„Ar fi o tragedie”
Articol publicat de George Paunescu in Stranieri | 02.06.2009 | 08:21
Fostul internaţional explică prestaţia foarte slabă din Ghencea a oltenilor şi promite că va veni să-i susţină în ultima etapă

Gică Craioveanu nu uită de unde a plecat şi trăieşte la intensitate maximă lupta Craiovei pentru un loc de Europa League.

Gică, ce părere ai despre acest final de campionat?
Este o surpriză totală, mai ales la vârf. Felicitări Unirii Urziceni, care cu un lot echilibrat şi cu un antrenor foarte bun, Dan Petrescu, a reuşit să răstoarne toate previziunile. Să nu uităm că plecau cu a patra sau a cincea şansă la începutul sezonului.

De meciul Craiovei în Ghencea ce spui?
Am jucat bine până am dat golul egalizator. Craiova mi-a plăcut în primele 20 de minute. Pe urmă s-a rupt ceva.

O parte din suporteri susţin că a fost blat...
Mi-e greu să cred, pentru că-l cunosc pe Mititelu, pe Jerry şi pe băieţi. Nu ar face aşa ceva.

Atunci cum îţi explici prestaţia atât de slabă a echipei?
Sunt sigur că, după victoria cu Rapid, s-au crezut învingători dinainte şi cu Steaua, mai ales că în Ghencea au fost probleme şi la nivelul jocului, şi la cel al băncii tehnice. Şi când nu tratezi meciul serios, plăteşti.

Ai vorbit cu finul tău, Gane?
Da, l-am sunat acum două zile. Era supărat, dezamăgit de rezultat, şi l-am încurajat. Pe undeva e normală această fluctuaţie de formă. Eu zic că ne lipseşte experienţa luptei pentru un obiectiv îndrăzneţ. N-avem răutatea echipelor care ştiu ce vor. Nu ştim să ţinem de rezultat. Poate că şi de asta e Craiova atât de iubită, pentru că nu joacă la rezultat.

„Mi-a fost frică de licenţă!”

Ai avut emoţii în legătură cu posibila retrogradare a Universităţii?
Mi-a fost frică rău! Dar am vorbit cu Adrian Mititelu şi m-a liniştit, m-a asigurat că nu păţim nimic.

Ce-ar însemna ca Ştiinţa să nu prindă cupele europene?
Ar fi o tragedie, pentru că Universitatea a jucat cel mai frumos fotbal din Liga I anul acesta.

Crezi într-un rezultat bun cu FC Vaslui?
Clar! Dacă Florin Costea şi Wobay sunt inspiraţi, n-avem cum să pierdem. Plus că jucăm acasă, cu 20.000 de oameni alături. Încerc să vin şi eu. Mai am nişte probleme de rezolvat aici, în Spania, cu radioul, dar vreau să fiu în tribună, să le fac galerie şi după meci să sărbătorim împreună revenirea în Europa.

14 ani au trecut de când Gică Craioveanu s-a despărţit de Universitatea Craiova, pentru o carieră în Spania

41 de ani a împlinit Gică Craioveanu pe 14 februarie



pro sport

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de _T@V_ » 02 Iun 2009, 10:23

stuparu_alexandru scrie:
Livius scrie:nu vad niciun suporter de al altei echipe gandind atat de profund.... astia au iesit ani la randul scosi de desculti si nu se mai rusineaza, noi nu... noi trebuie sa avem cel mai bun lot din lume bla, bla... cand va aud... :o .
hai sa fim acolo si vedem mai apoi ce facem.
pai daca suntem olteni ce vrei sa facem tata ? :)(
Pai io stiam ca ocupatia de baza a olteanului e sa-i de'a la gioale aluia de linga el, sa-i arate cine'i seful :o:
Trebuie ma sa batem, nu se poate sa nu batem. Avem si sansa egalului, cand am avut cutitul la os, ne-a cam iesit asa.... cel putin cand eram la retrogradare...

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de Bogho » 02 Iun 2009, 10:41

T@V scrie:
stuparu_alexandru scrie:
Livius scrie:nu vad niciun suporter de al altei echipe gandind atat de profund.... astia au iesit ani la randul scosi de desculti si nu se mai rusineaza, noi nu... noi trebuie sa avem cel mai bun lot din lume bla, bla... cand va aud... :o .
hai sa fim acolo si vedem mai apoi ce facem.
pai daca suntem olteni ce vrei sa facem tata ? :)(
Pai io stiam ca ocupatia de baza a olteanului e sa-i de'a la gioale aluia de linga el, sa-i arate cine'i seful :o:
Trebuie ma sa batem, nu se poate sa nu batem. Avem si sansa egalului, cand am avut cutitul la os, ne-a cam iesit asa.... cel putin cand eram la retrogradare...
nu ne-a iesit chiar tot timpul :(
-

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de LiviuB » 02 Iun 2009, 11:17

ba eu cred ca tocmai lipsa asta de presiune a dus la rezultatul cu Steaua, daca bateam Buzaul, nu mai invingeam noi in Giulesti (am si vorbit pe tema asta cu Tavi inaintea meciului cu Rapidul). Suntem o echipa care trebuie sa fie mereu in joc de glezne. :cool:

Avatar utilizator
Vanilla
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 16 Mar 2008, 19:41

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de Vanilla » 02 Iun 2009, 11:30

Craiova trebuie sa invinga Vasluiul neaparat daca mai vrea in Europa League! Urziceni va da meciul Stelei deoarece este deja campioana si nu mai are niciun interes! HAI JUVETII!!!!!!!!!! INVINGETI PENTRU NOI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ucv ucv ucv

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de mihu » 02 Iun 2009, 11:36

Nu avem cum sa pierdem cu vasluiul decat daca ne dorim asta si nu cred ca se va risca cineva cu 25.000 de oameni in trtibune...Iar in ceea ce priveste meciul Stelei de la Urziceni nu cred in vreun aranjament. ar cadea in penibil ata Petrescu cat si MM asta dupa ce toata saptamana au spus ca Brasovul vor da meciul lui Dinamo.
Asa ca in proportie de 99% suntem in EL !!!
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

olteanupm
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 30 Aug 2005, 04:39

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de olteanupm » 02 Iun 2009, 16:32

pe moldovenii ii dovedim din prima repriza cand intram la pauza cu 3-0 FORZZA STIINTA

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de manex » 02 Iun 2009, 16:43

nuuu0-0, ca murim de inima pina la final.
Am zis!!

olteanupm
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 30 Aug 2005, 04:39

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de olteanupm » 02 Iun 2009, 16:48

Sergyu_costea scrie:Eu vreau sa fie 0-0 , imi ajunge o:
eu vreau sa-i batem rau sa piarda cfr la medias si finala cupei cu timisoara si sa mai scapam de un tur preliminar o:
Last edited by olteanupm on 02 Iun 2009, 16:52, edited 1 time in total.

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de LiviuB » 02 Iun 2009, 16:50

o conditie pt succes in meciul, ca si pt meciurile pe care le-am disputat, e sa nu mai ratam atat de mult, sa fim eficienti. Un lucru pe care nu prea l-am bagat in seama e ca noi suntem echipa care si-a creat cele mai multe ocazii din liga 1. Mie mi se pare extraordinar lucru asta (si inca un motiv pt care debarcarea lui Napoli nu era fundamentata), in conditiile in care avem printre cele mai putine goluri primite.
revenind la meci sunt sigur ca putem transa meciul mai usor decat credem daca marcam repede.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de ady_azzuro » 02 Iun 2009, 16:50

1-0, autogol farkas. :)(

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de baggio » 02 Iun 2009, 16:52

mihu scrie:Nu avem cum sa pierdem cu vasluiul decat daca ne dorim asta si nu cred ca se va risca cineva cu 25.000 de oameni in trtibune...
shit O sa fim iar maxim 5-7mii de oameni, o sa-si gaseasca craiovenii scuze si motive sa nu vina la meci, stai linistit! o: Important e sa mergem in Europa! ucv
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

olteanupm
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 30 Aug 2005, 04:39

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de olteanupm » 02 Iun 2009, 16:53

Livius scrie:o conditie pt succes in meciul, ca si pt meciurile pe care le-am disputat, e sa nu mai ratam atat de mult, sa fim eficienti. Un lucru pe care nu prea l-am bagat in seama e ca noi suntem echipa care si-a creat cele mai multe ocazii din liga 1. Mie mi se pare extraordinar lucru asta (si inca un motiv pt care debarcarea lui Napoli nu era fundamentata), in conditiile in care avem printre cele mai putine goluri primite.
revenind la meci sunt sigur ca putem transa meciul mai usor decat credem daca marcam repede.
3-0 o sa avem la pauza vecine o:

Avatar utilizator
Florin-UCV
membru
membru
Mesaje: 177
Membru din: 06 Mai 2009, 16:56

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de Florin-UCV » 02 Iun 2009, 16:57

baggio scrie:
mihu scrie:Nu avem cum sa pierdem cu vasluiul decat daca ne dorim asta si nu cred ca se va risca cineva cu 25.000 de oameni in trtibune...
shit O sa fim iar maxim 5-7mii de oameni, o sa-si gaseasca craiovenii scuze si motive sa nu vina la meci, stai linistit! o: Important e sa mergem in Europa! ucv
avand in vedere atat miza, cat si ora la care e programat meciul, garantat vor fi peste 20.000 de oameni

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de ady_azzuro » 02 Iun 2009, 16:58

vor fi peste 20 000 ca e ultimul meci al sezonului si e cu miza.

Închis