[Amical] U Craiova - Swindon Town

Moderator: grup_moderatori

JustME

Re: [Amical] U Craiova - Swindon Town

Mesaj de JustME » 15 Iul 2009, 13:41

o echipa bunicica am vazut cateva secvente din meciul lor cu ungurii si nu s-au miscat rau. un amical bun zic eu, chiar daca sunt in liga a 3-a nu-s echipa de sculeri matriteri sau popicari

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: [Amical] U Craiova - Swindon Town

Mesaj de stiinta4ever » 15 Iul 2009, 19:04

editie.ro

Surpriză: Leonezul Julius Wobay este încercat pe postul de fundaş stânga, la naţionala ţării sale acesta joacă pe acest post.
Universitatea Craiova şi Swindon Town se întâlnesc de la ora 19, într-un meci amical în Austria. Aşa cum se anunţase, jucătorii menajaţi în partida de acum două zile, cu Notts County (3-2), îşi vor intra în drepturi în acest meci.
Astfel, Daniel Mogoşanu a decis să înceapă partida cu: Lung - Dănănae, Găman, Barbu, Wobay - Prepeliţă, Nicolae, Dilevski, M. Costea - Dina, Baird.
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Amical] U Craiova - Swindon Town

Mesaj de Ovidiu* » 15 Iul 2009, 19:16

Vad ca-i 1-0 pt aia.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: [Amical] U Craiova - Swindon Town

Mesaj de stiinta4ever » 15 Iul 2009, 20:01

1-0 pt.englezi la pauza si o prima schimbare la noi Uby inlocuit cu Barboianu.
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Amical] U Craiova - Swindon Town

Mesaj de PocoLoco » 15 Iul 2009, 20:38

s-a terminat. Prima infrangere.

Costea iar nu juca.

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Re: [Amical] U Craiova - Swindon Town

Mesaj de blondu » 15 Iul 2009, 20:51

am observat ca e bagat mereu titular nicolae. ce stiti despre el?? e ceva de capu lui sau are pile mari??

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Amical] U Craiova - Swindon Town

Mesaj de PocoLoco » 15 Iul 2009, 20:56

„Am jucat bine, dar am întâlnit o echipă foarte bine organizată. Am avut foarte multe ocazii, dar ei au avut un portar foarte bun, care a închis poarta la fiecare acţiune a noastră. A venit golul lui Mihai Dina pe final, dar a fost la limita ofsaidului şi a fost anulat. În rest, ei au mai avut o ocazie în afară de cea în care au înscris, dar Lung a fost la datorie şi a blocat foarte bine. Florin Costea nu are nimic, însă este menajat, mâine avem încă un meci amical în compania formaţiei Vfl Wolfsburg II, care este echipa a doua a campioanei Germaniei şi vor să fie câţiva jucători şi de la prima echipă”,

a declarat directorul executiv al Ştiinţei, Dan Stălinescu.

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Re: [Amical] U Craiova - Swindon Town

Mesaj de Cosmin™ » 15 Iul 2009, 21:02

blondu scrie:am observat ca e bagat mereu titular nicolae. ce stiti despre el?? e ceva de capu lui sau are pile mari??
Mare lucru nu stim .. anu trecut a fost rezerva in majoritatea meciurilor la Primavara , dar a fost crescut la juniori de Mogosanu cand era antrenor la grupa de 91 . O fi fiu-so :laughing:

Nu stiu cine a venit cu ideea asta , dar cum sa joci frate cu Wobay fundas stanga ? La cate decizii gresite s-au luat vara asta nu m-as mira sa ne batem iar pt evitarea retrogradarii la anul .. :(
Imagine

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Amical] U Craiova - Swindon Town

Mesaj de blue_titan » 15 Iul 2009, 21:02

Oltenia scrie:„Am jucat bine, dar am întâlnit o echipă foarte bine organizată. Am avut foarte multe ocazii, dar ei au avut un portar foarte bun, care a închis poarta la fiecare acţiune a noastră. A venit golul lui Mihai Dina pe final, dar a fost la limita ofsaidului şi a fost anulat. În rest, ei au mai avut o ocazie în afară de cea în care au înscris, dar Lung a fost la datorie şi a blocat foarte bine. Florin Costea nu are nimic, însă este menajat, mâine avem încă un meci amical în compania formaţiei Vfl Wolfsburg II, care este echipa a doua a campioanei Germaniei şi vor să fie câţiva jucători şi de la prima echipă”,

a declarat directorul executiv al Ştiinţei, Dan Stălinescu.
ce sa spuna... normal ca aia din afara intotdeauna sunt mai bine organizati, iar noi intotdeauna avem scuze. d'aia nu mergem in europa!

JustME

Re: [Amical] U Craiova - Swindon Town

Mesaj de JustME » 15 Iul 2009, 21:17

il joci pe Uby fundas stanga atunci cand ai cu cine sa il inlocuiesti in atac nu asa de dragul de a juca cu el acolo. si daca s-ar descurca de minune pe postul asta ce facem in atac ??? pierdem un jucator bun in atac sa il bagam in aparare, mie mi se pare o tampenie. hai sa il bagam si pe Costea in poarta poate se descurca si jucam cu Lung Jr in atac cine stie poate mai scoatem un golgheter

p.s. pe mine unul nu ma intereseaza ce joaca Uby la nationala .. la noi cat timp a jucat acolo in dreapta s-a descurcat excelent, chiar nu vad de ce sa ii schimbi pozitia in teren. in fine, daca se va decide ca Ubi poate sa ajute mai mult echipa prin retragerea lui in aparare e treaba antrenorilor pana la urma ei raspund pt rezultate

p.s.2 ce e cu Florin de nici azi nu juca :?:

remus_dumitrel
junior
junior
Mesaje: 58
Membru din: 26 Aug 2007, 22:12

Re: [Amical] U Craiova - Swindon Town

Mesaj de remus_dumitrel » 15 Iul 2009, 21:37

Am observat 3 lucruri : 1. Costea e menajat mereu ! :hmm
2.DINAmita merge la turatie maxima si daca o tine tot asa cred ca ajunge titular :up:
3. Mihai Costea cred ca va fi trecut mijlocas astfel sperand sa scape si de fitele lu Costea si poate vor sa il puna pe Mihai in locu lu Wobay , sa il lase pe DIna cu Costea in atac si Wobay sa fie trecut fundas stanga astfel mijlocas stanga fiind Mihai Costea iar Florin atacant stanga , jucand cu 2 atacanti desi am avea 4 in echipa si poate facand echipa ceva mai tehnica , desi asta este doar teorie si nu cred ca va merge :( :( Desi probabil ca am avea cel mai ofensiv flanc stanga din campionat :laughing:

JustME

Re: [Amical] U Craiova - Swindon Town

Mesaj de JustME » 15 Iul 2009, 21:42

vere Wobay juca in dreapta in 4-3-3 iar in 4-4-2 tot in dreapta juca (si parca a fost folosit de vreo 2 ori in spatele varfurilor) din cate stiu eu. deci daca il pun pe Mihai in locul lu` Wobay ar fi in dreapta nu in stanga. ma deruteaza rau miscarile astea de trupe

remus_dumitrel
junior
junior
Mesaje: 58
Membru din: 26 Aug 2007, 22:12

Re: [Amical] U Craiova - Swindon Town

Mesaj de remus_dumitrel » 15 Iul 2009, 22:08

JustME scrie:vere Wobay juca in dreapta in 4-3-3 iar in 4-4-2 tot in dreapta juca (si parca a fost folosit de vreo 2 ori in spatele varfurilor) din cate stiu eu. deci daca il pun pe Mihai in locul lu` Wobay ar fi in dreapta nu in stanga. ma deruteaza rau miscarile astea de trupe
Bine atunci ar putea sa-l puna pe Mihai in locu lu WObay si sa-l urce pe Rose fundasi stanga ca si ala are sechele de atacant , mai avem putin si ne facem echipa de atacanti , de ce nu intra toti in poarta adversa si gata ?

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Re: [Amical] U Craiova - Swindon Town

Mesaj de blondu » 15 Iul 2009, 22:44

dupa parerea mea o sa jucam 4-4-2 cu lung-dananae,gaman,barbu,soava-prepelita,stoica,dilevski,m.costea-costea,v.badea asta e varianta in care wobay e rezerva.daca wobay e titular ar fi 2variante cu el in locul lui v.badea si cuplu de atac fratii costea sau cu el in locul lui barbu si se retrage dorel,prepelita mijlocas central,,wobay mijlocas dreapta (aici vom juca practic un 4-2-4).

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Re: [Amical] U Craiova - Swindon Town

Mesaj de Cosmin™ » 15 Iul 2009, 23:13

Cum sa jucam titular cu Barbu ? :o

Nu trebuie sa te uiti mult la fotbal sa-ti dai seama ca Wobay nu este fundas stanga . Poate sa joace orice la nationala aia .. aia si asa n-au nici`o treaba cu tactica pe-acolo , joaca cum vor ei

In poarta e clar ca o sa apere Lung jr. care a aparat mult mai mult ca Meriler din ce-am vazut pana acum
In aparare cred ca primele etape o sa jucam in formula Dananae , Gaman , Stoica , Soava ( Rose ) pana isi revine Mitchell complet si de-abi apoi se pune problema urcarii lui D.Stoica la mijloc ..
La mijloc in mod normal intr-un sistem 442 ar trebuii sa jucam cu Wobay , Prepelita , Dilevski si .. M.Costea cred din ce-am vazut in meciurile astea amicale . In banda stanga din etapa a 5 a o sa joace Gangioveanu , pana atunci ori joaca Costea al mic , ori Wobay si Soava mijlocas central . Ar mai fi si solutia cu Rose mijlocas stanga .. dar nu prea cred in ea
In atac desi Dina a marcat cel mai mult in meciurile amicale si pare sa fie cel mai in forma o sa jucam cu Baird si Costea cred eu .. asta daca nu cumva il da pe Florin ..

Nu stiu de ce am impresia ca anul asta .. o sa avem emotii :(
Imagine

Închis