[Amical] U Craiova - Swindon Town

Moderator: grup_moderatori

JustME

Re: [Amical] U Craiova - Swindon Town

Mesaj de JustME » 16 Iul 2009, 00:27

eu sincer nu vad de ce ar fi Badea titular. pana una alta Costea al mic si Dina dau goluri ce-i drept cu bucatarii dar din cate vad Badea nici cu aia nu da goluri. eu unul chiar nu il vad in primul 11, personal as juca 4-4-2 asa:

------------------------Lung---------------------
----Dananae --- Gaman --- Dorel --- Soava
----Ubi ----Prepe ------ Spase ------ Rose/Gangio
---------Mihai Costea/Dina ------ Florin Costea

dar cred ca cel mai bun sistem tot 4-3-3 e:
------------------------Lung---------------------
----Dananae --- Gaman --- Dorel --- Soava
------Prepe ------ Spase ------ Rose/Gangio
----Ubi ----Mihai Costea/Dina --- Florin Costea

p.s. Dina daca o tine tot asa cu golurile l-as vedea chiar titular in fata lui Mihai, Baird sau Badea

Avatar utilizator
Andy-
membru
membru
Mesaje: 236
Membru din: 27 Mai 2009, 15:58

Re: [Amical] U Craiova - Swindon Town

Mesaj de Andy- » 16 Iul 2009, 01:04

JustME scrie:p.s. Dina daca o tine tot asa cu golurile l-as vedea chiar titular in fata lui Mihai, Baird sau Badea
Sa nu exageram, Mihai Costea a dat randament sezonul trecut, pe cand Dina, inscrie doar prin amicale. Cat despre Badea, va da-ti seama ca nu e asa usor sa iti revi dupa un an (?) de stat pe bara. Cred ca el lucreaza acum mai mult la pregatirea fizica.
Tmtagadam.

Imagine

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Amical] U Craiova - Swindon Town

Mesaj de dxtr009 » 16 Iul 2009, 01:05

Stălinescu: "Echipa a jucat bine, dar portarul lui Swindon a fost în zi mare"

sa i lasam pe cei avizati sa vorbeasca...................
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
CZeleaC
membru
membru
Mesaje: 106
Membru din: 27 Apr 2007, 22:35

Re: [Amical] U Craiova - Swindon Town

Mesaj de CZeleaC » 16 Iul 2009, 01:11

Nu stiu de ce dar toata tevatura asta cu Bornescu mi se pare facuta pt ai face loc lui Merlier care va apara cu siguranta in locul lui Lung
Suntem olteni,adica suntem multi,osteni gata sa mute munti!

sorin107

Re: [Amical] U Craiova - Swindon Town

Mesaj de sorin107 » 16 Iul 2009, 08:14

JustME scrie:eu sincer nu vad de ce ar fi Badea titular. pana una alta Costea al mic si Dina dau goluri ce-i drept cu bucatarii dar din cate vad Badea nici cu aia nu da goluri. eu unul chiar nu il vad in primul 11, personal as juca 4-4-2 asa:

------------------------Lung---------------------
----Dananae --- Gaman --- Dorel --- Soava
----Ubi ----Prepe ------ Spase ------ Rose/Gangio
---------Mihai Costea/Dina ------ Florin Costea

dar cred ca cel mai bun sistem tot 4-3-3 e:
------------------------Lung---------------------
----Dananae --- Gaman --- Dorel --- Soava
------Prepe ------ Spase ------ Rose/Gangio
----Ubi ----Mihai Costea/Dina --- Florin Costea

p.s. Dina daca o tine tot asa cu golurile l-as vedea chiar titular in fata lui Mihai, Baird sau Badea

parerea mea e ca acest 4-4-2 pe care l-ai zis tu e cel mai aproape de 11-le ideal pe care il putem alinia in acest moment, si sper ca sir Mogo sa actioneze in consecinta. Dar, pentru asta ar fi foarte bine sa il readuca pe gangio de la ekipa a 2-a, pentru ca sincer nu il vad pe mihai costea mijlocas de banda. in ceea ce priveste folosirea lui dina, prestatia lui din aceste amicale il recomanda pentru a fi titular, in fata lui vali badea. de baird nu vreau sa aud, nici de mitchell, nici de rose. m-am saturat de cangurii astia trompetisti!

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Re: [Amical] U Craiova - Swindon Town

Mesaj de Cosmin™ » 16 Iul 2009, 09:45

sorin107 scrie:
JustME scrie:eu sincer nu vad de ce ar fi Badea titular. pana una alta Costea al mic si Dina dau goluri ce-i drept cu bucatarii dar din cate vad Badea nici cu aia nu da goluri. eu unul chiar nu il vad in primul 11, personal as juca 4-4-2 asa:

------------------------Lung---------------------
----Dananae --- Gaman --- Dorel --- Soava
----Ubi ----Prepe ------ Spase ------ Rose/Gangio
---------Mihai Costea/Dina ------ Florin Costea

dar cred ca cel mai bun sistem tot 4-3-3 e:
------------------------Lung---------------------
----Dananae --- Gaman --- Dorel --- Soava
------Prepe ------ Spase ------ Rose/Gangio
----Ubi ----Mihai Costea/Dina --- Florin Costea

p.s. Dina daca o tine tot asa cu golurile l-as vedea chiar titular in fata lui Mihai, Baird sau Badea

parerea mea e ca acest 4-4-2 pe care l-ai zis tu e cel mai aproape de 11-le ideal pe care il putem alinia in acest moment, si sper ca sir Mogo sa actioneze in consecinta. Dar, pentru asta ar fi foarte bine sa il readuca pe gangio de la ekipa a 2-a, pentru ca sincer nu il vad pe mihai costea mijlocas de banda. in ceea ce priveste folosirea lui dina, prestatia lui din aceste amicale il recomanda pentru a fi titular, in fata lui vali badea. de baird nu vreau sa aud, nici de mitchell, nici de rose. m-am saturat de cangurii astia trompetisti!
Dar sa nu uiti de DanS .. e o piesa grea acolo :-x
Imagine

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Amical] U Craiova - Swindon Town

Mesaj de mihu » 16 Iul 2009, 11:18

mai mult ca sigur ca vom juca 4-4-2, cu Prepe pe dreapta, cel putin asa joaca meci de meci, se pare Soava fundas stanga, iarasi se pare M.Costea mijlocas stanga, iar Uby mijlocas central, cred eu mai degraba unul ofensiv in spatele varfurilor care vor fi Fl.Costea si Badea (care isi va reveni cu siguranta, dar mai trebuie rabdare ca doar a stat un an)
Probabil ca daca revine Gangio va juca cu el pe stanga si cu fratii Costea in atac...
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Amical] U Craiova - Swindon Town

Mesaj de ady_azzuro » 16 Iul 2009, 13:19

Vali Badea ar putea fi mai util echipei chiar si nerafacut decat Baird sau Dina.
Cuplul de atacanti ar trebui sa fie Vali Badea - Florin Costea. Wobay nu cred ca va juca fundas pt ca ne vom pierde din forta ofensiva si chiar n-o sa mai aiba cine sa paseze in fata.
Mihai Costea cred ca va merge sa joace pe stanga, Woby pe dreapta si rezolvam problema.
Baird cu Dina pot sa intre in locul lui Vali Badea, atunci cand o sa aiba probleme din punct de vedere fizic.

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Re: [Amical] U Craiova - Swindon Town

Mesaj de Cosmin™ » 16 Iul 2009, 15:26

Da Dina de ce joaca bine doar prin cantonamente ? :)(

orasul asta :cool:
Imagine

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: [Amical] U Craiova - Swindon Town

Mesaj de stiinta4ever » 16 Iul 2009, 16:35

Fratilor, ce tot ii dati zor cu Dina? Dina in sus, Dina in jos, ce-a facut Dina si eu nu stiu? :smoke:
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Re: [Amical] U Craiova - Swindon Town

Mesaj de baggio » 16 Iul 2009, 16:37

stiinta4ever scrie:Fratilor, ce tot ii dati zor cu Dina? Dina in sus, Dina in jos, ce-a facut Dina si eu nu stiu? :smoke:
A dat goluri! Oricum...nici el nu cred ca stie!
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: [Amical] U Craiova - Swindon Town

Mesaj de stiinta4ever » 16 Iul 2009, 17:10

baggio scrie:
stiinta4ever scrie:Fratilor, ce tot ii dati zor cu Dina? Dina in sus, Dina in jos, ce-a facut Dina si eu nu stiu? :smoke:
A dat goluri! Oricum...nici el nu cred ca stie!
Tu le pui si p'alea cu bucatarii? :-D Hai sa fim seriosi!
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: [Amical] U Craiova - Swindon Town

Mesaj de AdrianR » 16 Iul 2009, 17:46

baggio scrie:
stiinta4ever scrie:Fratilor, ce tot ii dati zor cu Dina? Dina in sus, Dina in jos, ce-a facut Dina si eu nu stiu? :smoke:
A dat goluri! Oricum...nici el nu cred ca stie!
i se trage de la hartiile pe care i le lipeste dorel pe usa in fiecare noapte :laughing:
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Re: [Amical] U Craiova - Swindon Town

Mesaj de baggio » 16 Iul 2009, 18:06

stiinta4ever scrie:
baggio scrie:
stiinta4ever scrie:Fratilor, ce tot ii dati zor cu Dina? Dina in sus, Dina in jos, ce-a facut Dina si eu nu stiu? :smoke:
A dat goluri! Oricum...nici el nu cred ca stie!
Tu le pui si p'alea cu bucatarii? :-D Hai sa fim seriosi!
Eram ironic! In caz ca nu ti-ai dat seama :-)
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

JustME

Re: [Amical] U Craiova - Swindon Town

Mesaj de JustME » 16 Iul 2009, 18:37

stiinta4ever scrie: Tu le pui si p'alea cu bucatarii? :-D Hai sa fim seriosi!
da, eu le pun si pe astea cu bucatarii. el macar are goluri restul atacantilor n-au nici cu bucatarii in stagiul asta de pregatire. in momentul de fata eu il vad pe Dina in fata lui Baird sau Badea si sunt extrem de serios. ce o sa fie la inceputul campionatului sau pe parcursul lui nu stiu dar in momentul de fata Dina da goluri (da, cu bucatarii). deci din punctul meu de vedere pentru primele etape unul dintre cei 2 atacanti (in 4-4-2) ar trebui ales intre el si Costea al mic.

Badea si Barid sa mai dea si ei niste goluri cu bucatarii daca vor sa arate ca-s atacanti

Închis