CM 2022 Qatar

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de robertc » 09 Sep 2021, 11:10

O fi Markovic al nostru,da nu e inca de nationala.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2866
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Geronimo » 09 Sep 2021, 11:15

empedocle scrie:Nu trebuie sa fii hater intr-o speta vis a vis de Romania.. oricum nu prea mai exista feeling pentru natiunea noastra tot mai de rahat. :eek: E clar ca luandu-i om cu om macedonenii joaca la echipe mai bune decat ai nostri. Am avut si noi pe cineva de la Napoli de Romania, ghici pe cine ? :)(
Pe cel criticat de toti desavarsitii neamului.


Sent from my iPad using Tapatalk

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Takeiteasy » 09 Sep 2021, 12:08

Geronimo scrie:
09 Sep 2021, 10:03
Poate sunt eu hater, dar Macedonia de Nord are jucatori mai buni ca noi. Pai noi avem jucatori la echipe gen Napoli?


Sent from my iPad using Tapatalk
Da - presa din Romania nu a luminat natiunea inainte de meci in faptul ca Macedonia are jucatori peste ai nostri ca si cota si vizibilitate :

https://www.transfermarkt.us/eljif-elma ... ler/400489
https://www.transfermarkt.us/enis-bardh ... ler/245014

Hai sa zicem ca de la noi Razvan Marin s-ar apropia de cei doi ca si cota - dar cam atit.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de malus dacus » 09 Sep 2021, 13:06

robertc scrie:
09 Sep 2021, 11:10
O fi Markovic al nostru,da nu e inca de nationala.
Serios? Da cine e? Ia zi.ne ce au facut aseara Pennis man sau Sorescu, in plus fata de Markovic. Sau Cordea, dupa ce a intrat. Sau Cicâldau. Sau, cine vrei tu, in afara de portar si fundasi. Are si multi atacanti Romania la ora actuala, sa ai de unde alege. Comentati numai lemne pe care le auziti la digi.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de R.E.N. » 09 Sep 2021, 13:25

@Takeiteasy Nu e chiar asa. Cota lui Razvan Marin e fix aceeasi cu a lui Bardhi (16.5m). Man face 11.5m pe transfermarkt. Plus, daca e sa vorbim de cote, ii aveam pe Stanciu, Cicaldau, chiar si Chiriches, care sunt mult peste ceilalti jucatori din lotul Macedoniei. Lotul Romaniei e mai valoros cu 10 mil pe Transfermarkt. Macedonia in afara de cei doi are jucatori la arabi, in Croatia, Ungaria. Nu rup norii.

Problema e ca Radoi in afara de freza aia de donald nu stiu ce mai stie sa faca. Plus, ai un singur jucator care e titular in Serie A si il tii sa frece banca.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2866
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Geronimo » 09 Sep 2021, 13:45

R.E.N. scrie:@Takeiteasy Nu e chiar asa. Cota lui Razvan Marin e fix aceeasi cu a lui Bardhi (16.5m). Man face 11.5m pe transfermarkt. Plus, daca e sa vorbim de cote, ii aveam pe Stanciu, Cicaldau, chiar si Chiriches, care sunt mult peste ceilalti jucatori din lotul Macedoniei. Lotul Romaniei e mai valoros cu 10 mil pe Transfermarkt. Macedonia in afara de cei doi are jucatori la arabi, in Croatia, Ungaria. Nu rup norii.

Problema e ca Radoi in afara de freza aia de donald nu stiu ce mai stie sa faca. Plus, ai un singur jucator care e titular in Serie A si il tii sa frece banca.
... ma-sa de treaba. Sa lasam cotele apelor Dunarii la Calafat. Strict pe teren, aia pareau mai fotbalisti, mai stapani pe minge. Razvan Marin nu are nicio treaba cu Bardhi(chiar e si trequartista si mezzala), nu sunt din acelasi aluat. La Radoi, atacantul e mereu singur, indiferent de nume. Cred ca nu a fost nemultumit cu acest egal.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de R.E.N. » 09 Sep 2021, 14:22

@Geronimo Se adusesera in discutie cotele jucatorilor, iar acolo Romania sta mai bine. Sunt de acord cu tine, si eu am spus ca ne-am uitat aseara cum joaca fotbal Macedonia. Dar eu cred ca la noi tine mult de antrenor halul in care ne prezentam, nu neaparat de calitatea jucatorilor. Tot timpul jucatorii par mai profesionisti si mai stapani pe minge cand au un antrenor care stie ce sa le ceara. Vezi cum jucau ai nostri cu Mangia vs Papura.

Plus selectia si primul 11. Ii ai pe Mitrita si Mihaila, jucatori care pot sa faca diferenta chiar daca vin dupa accidentari sau n-au mai jucat (vezi Mihaila cum a revenit dupa accidentare). Si asta improvizeaza cu Sorescu pe stanga, si cu marele fotbalist Cordea care da DOUA pase in 25 de minute. Asta chiar cred ca e un record.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2866
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Geronimo » 09 Sep 2021, 14:28

@R.E.N. Din pacate nu jucam nimic nici cu Daum, Contra etc. Da, sunt de acord, la nationala "selectionezul" e important.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Paull08
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 8
Membru din: 30 Mai 2020, 20:59

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Paull08 » 24 Sep 2021, 21:55

Romania Ungaria 2 - 0 ,meci integral din preliminariile Euro 2000.Nu am găsit un topic potrivit 100% unde să îl pun,așa că mi-am permis sa adaug linkul aici.




Inviato dal mio moto g(30) utilizzando Tapatalk


Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de David Graham » 08 Oct 2021, 22:40

Radoi a invatat meserie de la Mutu ...Autobaza inca rezista. :lol:
:)(

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2866
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de Geronimo » 08 Oct 2021, 23:19

David Graham scrie:Radoi a invatat meserie de la Mutu ...Autobaza inca rezista. :lol:
Si amandoi de la tata Puiu.


Sent from my iPad using Tapatalk

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de David Graham » 09 Oct 2021, 09:16

Si tata Puiu de la Halagian.

l.e Radoi ...cica Ivan e vinovat la golul 2, la corner.
:)(

JaneTrabant
membru
membru
Mesaje: 148
Membru din: 04 Oct 2021, 17:15

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de JaneTrabant » 09 Oct 2021, 10:26

David Graham scrie:
09 Oct 2021, 09:16
Si tata Puiu de la Halagian.

l.e Radoi ...cica Ivan e vinovat la golul 2, la corner.
A zis doar ca era omul lui Ivan, nu ca e el vinovat. Ninonica a început circul la conferința de presa, de parca noi eram Franța și aveam pretenții sa batem Germania. Un joc foarte bun făcut de ai noștri, poate cel mai bun de când e Radoi. Ce voiați, sa atacam in valuri pe nemți? Ar trebui sa ne vedem lungul nasului in meciurile astea, puteam, la un moment dat, sa facem 2-0, e, uite, ca n-a fost ziua noastră.
Stiinta, Stiinta, Stiinta! ucv ucv ucv usteag usteag usteag

JaneTrabant
membru
membru
Mesaje: 148
Membru din: 04 Oct 2021, 17:15

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de JaneTrabant » 09 Oct 2021, 10:26

David Graham scrie:
09 Oct 2021, 09:16
Si tata Puiu de la Halagian.

l.e Radoi ...cica Ivan e vinovat la golul 2, la corner.
A zis doar ca era omul lui Ivan, nu ca e el vinovat. Ninonica a început circul la conferința de presa, de parca noi eram Franța și aveam pretenții sa batem Germania. Un joc foarte bun făcut de ai noștri, poate cel mai bun de când e Radoi. Ce voiați, sa atacam in valuri pe nemți? Ar trebui sa ne vedem lungul nasului in meciurile astea, puteam, la un moment dat, sa facem 2-0, e, uite, ca n-a fost ziua noastră.
Stiinta, Stiinta, Stiinta! ucv ucv ucv usteag usteag usteag

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: CM 2022 Qatar

Mesaj de David Graham » 09 Oct 2021, 11:29

"Nu pot sa spun in ce sistem voi juca. Nu voi schimba strategia mea. Daca cineva imi spune ca voi castiga meciul stand cu linia de aparare la 16 metri tot nu o voi face. Niciodata nu le voi da jucatorilor impresia ca suntem afectati. Primii care trebuie sa fie pozitivi suntem noi, cei din staff. Incercam sa nu le aratam jucatorilor cat de afectati suntem noi", a spus Radoi ...inaintea meciului cu Anglia.

Si totusi cu Germania ai stat ... in 16 metri Radoiule si uneori chiar si in 6 metri.
Si totusi esti afectat de pierderea marcajului lui Ivan, chiar i-ai aratat-o lui Mironica.
Nu stiu de ce naiba tin sa marcheze oamenii la cornere... si nu joaca in zona. Alearga baietii dupa adversari prin careu, se trag se imping. Ia frate o pozitie de : romb, triunghi, patrat ... pastreaz-o si termina balciul ! :)(
:)(

Scrie răspuns