Etapa 13: Chindia - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Spargem cohorta lui Sandoi ?

Poll ended at 22 Oct 2021, 08:59

1p
4
33%
0p
1
8%
3p
7
58%
 
Total votes: 12

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 13: Chindia - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 23 Oct 2021, 00:58

3 puncte cu o echipă grea care nu știe prea multe. Am fost la meci și altceva în afară de ciobănia publicului nu am remarcat. Niște țărănoi cum rar vezi.
CRAIOVA NESUPUSA

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 13: Chindia - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 23 Oct 2021, 02:50

Hai cu reclamatia la CNA.

Pe rezumatul meciului la secunda 5, coruptul Gradinescu baga un "CSU Craiova" exact in momentul in care pe ecran apare numele echipei care joaca "Universitatea Craiova".

Asta e tupeu de borfas !

Asta n-ar mai trebui primit pa Ion Oblemenco pina nu-si cere scuze PUBLIC.

https://www.youtube.com/watch?v=nKFSN_EMTcw

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 13: Chindia - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 23 Oct 2021, 03:20

Iancu Magheru scrie:
23 Oct 2021, 00:14
Ce mă neliniștește, in schimb, e scăderea de formă a lui Houri.
Poate ca asta e valoarea lui, nu ? La fiecare jucator - hai sa-i vedem cum joaca in 20 de meciuri inainte de a da un prim verdict. Sa-i vedem si cu Clinceni, dar si cu CFR, FCSB, Chindia sau Botosani. Daca nu iesi in evidenta cu Chindia, te poti numi jucator de anvergura ?

N-am inteles de ce a iesit Rotaru la TV dupa 3 dusuri ale lui Houri in vestiarul stadionului "Ion Oblemenco" sa ne cinte duios despre valoarea lui si ca-l ba cumpara definitiv. Nu e profesional. Vorbim la primavara despre valoarea lui Houri in angrenajul Craiovei. La fel si cu Ante.

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Etapa 13: Chindia - Universitatea Craiova

Mesaj de David Graham » 23 Oct 2021, 12:31

Takeiteasy scrie:
23 Oct 2021, 02:50
Pe rezumatul meciului la secunda 5, coruptul Gradinescu baga un "CSU Craiova" exact in momentul in care pe ecran apare numele echipei care joaca "Universitatea Craiova".
Nu pateste nimic, nu poti sa-l reclami, o sa invoce faptul ca CSU (Club Sportiv Universitar) Craiova este o veche denumire a clubului. Desigur el in public nu ne considera continuatorul acelui club dar daca e prins la ananghie o sa se contrazica pe el insusi ca sa scape de problema.
Astia sunt oamenii din media ai zilelor noastre ... niste lichele, au sufletul precum hainele unui ... arlechin (peticite). Au cusut petic peste petic incat nu se mai cunoaste tesatura initiala... :)(
:)(

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 13: Chindia - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 23 Oct 2021, 12:44

David Graham scrie:
23 Oct 2021, 12:31
Takeiteasy scrie:
23 Oct 2021, 02:50
Pe rezumatul meciului la secunda 5, coruptul Gradinescu baga un "CSU Craiova" exact in momentul in care pe ecran apare numele echipei care joaca "Universitatea Craiova".
Nu pateste nimic, nu poti sa-l reclami, o sa invoce faptul ca CSU (Club Sportiv Universitar) Craiova este o veche denumire a clubului. Desigur el in public nu ne considera continuatorul acelui club dar daca e prins la ananghie o sa se contrazica pe el insusi ca sa scape de problema.
Astia sunt oamenii din media ai zilelor noastre ... niste lichele, au sufletul precum hainele unui ... arlechin (peticite). Au cusut petic peste petic incat nu se mai cunoaste tesatura initiala... :)(
CNA il va obliga sa pronunte denmirea oficiala a clubului la FRF - Universitatea Craiova - la fel ca in cazul CSA Steaua.

Deci faceti reclamatie la CNA - legea e de partea noastra !

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Etapa 13: Chindia - Universitatea Craiova

Mesaj de David Graham » 23 Oct 2021, 13:16

Takeiteasy scrie:
23 Oct 2021, 12:44
Deci faceti reclamatie la CNA - legea e de partea noastra !
Pai Gradinescu a fost chemat o data la vorbitor in fata CNA exact pentru speta cu Steaua si pentru "echipa lui Rotaru" si a "lui mititelu"... A spus ca aveau tricouri la fel si era singura cale sa-i deosebeasca. :)( Ce-a patit ?
:)(

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Etapa 13: Chindia - Universitatea Craiova

Mesaj de David Graham » 23 Oct 2021, 15:57

De remarcat tot la meciul de aseara marsavia (inconstienta ?) a comentatorilor digi. La faulturile date pentru noi" "Asta a fost fault ?", "Nu se da fault la asa ceva"..Cand Gustavo o da peste ala in tusa si ala vine cu pieptul si il blocheaza... :)( Ce cvrve, avem un intreg sistem in fata!
:)(

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Etapa 13: Chindia - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 23 Oct 2021, 16:23

gogu2005 scrie:
23 Oct 2021, 00:58
3 puncte cu o echipă grea care nu știe prea multe. Am fost la meci și altceva în afară de ciobănia publicului nu am remarcat. Niște țărănoi cum rar vezi.
Subscriu apld

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Etapa 13: Chindia - Universitatea Craiova

Mesaj de Bogho » 23 Oct 2021, 19:15

Hai că a ieșit bine. Rămânem pe 2!

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 13: Chindia - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 23 Oct 2021, 20:03

robertc scrie:
22 Oct 2021, 23:05
fabius_2014 scrie:
22 Oct 2021, 22:53
David Graham scrie:
22 Oct 2021, 22:45


Nu sesizezi nuanta de superioritate ardeleneasca ? E vreun ardelean indragostit de Stiinta dar care nu este implicat ... 100 % in joc. :)(
Cei mai laudarosi ardeleni au bunicii din Moldova, dar nu este cazul aici. :)(
Aia sunt in Brasov :),eu sunt dun cel mai nordic oras oltenesc...Sibiu :)
Sibiene, am si eu o vorba cu matale. Am fost acum vreo 2-3 luni in orasul tau. O saptamana superba. Aveti acolo o macelarie care se numeste Bendic daca nu ma insel, pe undeva pe langa un Profi, daca nu ma insel iarasi. Fratilor, am cumparat niste carnati de porc afumati de-acolo de rupi damigeana-n doua. N-am stiut ca-s asa grozavi, am mancat din ei abia in Craiova. Daca stiam plecam cu carmangeria in spate.
Ma poti ajuta, te rog? Cand ajungi prin Craiova, daca poti, daca nu te incurc, sa ma rezolvi cu niste kile de carnati? Te pomenesc la fiecare pahar daca faci asta, si te omenesc ca pe fratele meu. Vorbim aici sau pe privat daca se poate. Multam anticipat si nu e suparare daca nu se poate!

Guardiola
suporter
suporter
Mesaje: 716
Membru din: 07 Mai 2006, 22:33

Re: Etapa 13: Chindia - Universitatea Craiova

Mesaj de Guardiola » 23 Oct 2021, 22:41

Mă bucură faptul că am dominat și că nu am căzut după ce a ratat Nistor. Iar nu am făcut nimic din tot ce înseamnă faze fixe. Ivan o bila alba pentru determinare. Credeam că o să îi dea o șansă și lui Mateiu, dar cred că soarta lui e clara. Crețu mai are mult să ajungă la nivelul lui. Markovici cu realizări peste Kolici. Mă bucură că am câștigat împotriva Chindiei, o echipă grea unde Sandoi ne aștepta la colț să ne ciupească la puncte.
FORZZA STIINTA !!! , si la bine si la rau

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 13: Chindia - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 24 Oct 2021, 03:10

Citeva ginduri despre acest meci :

- felicitari echipei, antrenorilor si fanilor prezenti pentru victorie; a fost un meci greu, asa cum anticipam; si apoi vine Mioveniul in Banie - tot cu autobaza;
- pe mine m-a suprins primul 11 : cu Koljic si Ante titulari; ambii au jucat slabut - intuitia mea a fost corecta;
- Capatina pare un pic mai cu viata de cind a venit Reghe; ma mira totusi ca nu este folosit ca fundas dreapta cineva care a jucat mult pe postul asta, ca Balasa; daca tot il trezim pe Capatina, sa-l vedem la mijloc pe postul lui; am vazut citeva centrari si suturi bune ale lui Capatina in ultimele meciuri - deci la mijloc cu el;
- se pare ca Piturca a avut dreptate propunindu-l pe Ivan drept atacant central; Ivan a facut destule faze la nivel bun ca atacant central - golul marcat, faza in care a incercat sa marcheze cu calciiul etc.; Ivan devine jucatorul nostru determinant - bravo si la mai mare;
- ma uitam la combinatia Baiaram - Markovic prin minutul 85 si la usurinta cu care Jovan dribleaza in careu un fundas de la Chindia; acel dribling vine din talent pur - nu-mi aduc aminte un alt numar 9 la Craiova in ultimii 30-35 de ani cu asa usurinta in dribling;
- nu se poate sa faci ceva in fotbal daca ratezi 3 din cele 4 penalty-uri primite in liga 1; nu vad prea multe reussite la fazele fixe (cornerul lui Gustavo in bara a fost frumos !).

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 13: Chindia - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 24 Oct 2021, 09:45

Bune observatii, si eu vad la Markovici driblinguri ca la nimeni altcineva, e talent pur si daca e ajutat ajunge mare de tot!
Deasemenea Ivan e in mare forma si cred ca a o sa ajunga cel mai scump transfer in 2-3 ani. Si asta chiar nu cred ca are de-a face absolut deloc cu ce a zis Piturca despre el.
Ca sa ajunga mari, trebuie ajutati si de echipa si de club si de suporteri, si, daca se poate si de presa, in sensul ca sa nu ii umfle sau sa ii cocoseze cu criticile.
Eu sunt de-a dreptul scarbit cum actioneaza ca o haita de hiene la comanda cand e de demolat - au facut asta cu Markovici intr-un stil fara precedent.
Din pacate si multi dintre suporterii nostri nu au nicio problema sa le puna stampile in frunte alor nostri ca nu sunt domnule direct mega profesionisti si impecabili, fara sa se gandeasca la faptul ca vorbesc de niste copii pe care ii pot afecta destul de rau astfel de discutii.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 13: Chindia - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 24 Oct 2021, 09:50

Ca tot ma uitam la un meci a lui City ... eu zic sa ne scriem mare pe piept Universitatea.
Surprinzatoare rezultatele din etapa asta. Pana la meciul FCSB ramanem pe locul 2. Am recuperat mult in ultimele meciuri

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 13: Chindia - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 24 Oct 2021, 13:06

Leonard Albert scrie:
23 Oct 2021, 20:03
robertc scrie:
22 Oct 2021, 23:05
fabius_2014 scrie:
22 Oct 2021, 22:53


Cei mai laudarosi ardeleni au bunicii din Moldova, dar nu este cazul aici. :)(
Aia sunt in Brasov :),eu sunt dun cel mai nordic oras oltenesc...Sibiu :)
Sibiene, am si eu o vorba cu matale. Am fost acum vreo 2-3 luni in orasul tau. O saptamana superba. Aveti acolo o macelarie care se numeste Bendic daca nu ma insel, pe undeva pe langa un Profi, daca nu ma insel iarasi. Fratilor, am cumparat niste carnati de porc afumati de-acolo de rupi damigeana-n doua. N-am stiut ca-s asa grozavi, am mancat din ei abia in Craiova. Daca stiam plecam cu carmangeria in spate.
Ma poti ajuta, te rog? Cand ajungi prin Craiova, daca poti, daca nu te incurc, sa ma rezolvi cu niste kile de carnati? Te pomenesc la fiecare pahar daca faci asta, si te omenesc ca pe fratele meu. Vorbim aici sau pe privat daca se poate. Multam anticipat si nu e suparare daca nu se poate!
Sorry ,dar sunt emigrant :)

Închis