Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fanatic16 » 02 Dec 2021, 11:21

Takeiteasy scrie:
02 Dec 2021, 00:58
Fiecare face ce vrea in viata privata - dar parca zona asta culturala nu e ideala :

https://playtech.ro/stiri/de-ce-l-a-sun ... ign=fidmee
Ma doare undeva de cine il suna sau ce face in viata privata, atâta timp cat el isi face treaba la echipa

asmodeU
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 27 Noi 2021, 09:30

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de asmodeU » 02 Dec 2021, 11:26

Takeiteasy scrie:
02 Dec 2021, 00:58
Fiecare face ce vrea in viata privata - dar parca zona asta culturala nu e ideala :
https://playtech.ro/stiri/de-ce-l-a-sun ... ign=fidmee
Cocalarisme, spune-mi cine-ti stie numarul de telefon ca sa-ti spun cine esti !

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 03 Dec 2021, 01:44

Ce inseamna si statistica uneori...

Mamut a jucat 26 de meciuri sezonul trecut la Craiova si are 3 goluri plus 3 pase de gol. 1355 minute jucate dupa transfermarkt. (https://www.transfermarkt.us/ivan-mamut ... aison=2020)

Koljic a jucat sezonul asta 20 meciuri la Craiova, 1233 minute jucate (https://www.transfermarkt.us/elvir-kolj ... ler/296695). Are 3 goluri si 3 pase de gol (un gol in liga 1 cu Rapid, doua in cupa Romaniei). Transfermarkt nu-i da nici un assist - dar are cel putin 3 : 2 penalty-uri scoase si transformate (unul cu Baia Mare in cupa, altul cu FCSB), plus pasa de gol la Ivan cu Filiasi.

Ambii jucatori au jucat un numar apropiat de minute, au aceleasi cifre la goluri / asist-uri jucind pentru aceesi echipa, dar o diferenta mare de calitate intre cei doi. Rotaru poate sa spuna ca l-a adus pe Mamut ca inlocuitor al lui Koljic - cel de acum nu cel de acum un an :-)

Eu ii doresc lui Elvir sa nu se mai accidenteze - sint bucuros dupa fiecare meci pe care il bifeaza cu bine - si sper ca la primavara sau in sezonul viitor sa revina Elvir de anul trecut.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Geronimo » 03 Dec 2021, 09:37

Statisticile sunt zero daca nu vezi jucatorul live... la cei 2 se vede si din poza pe care sta echipamentul mai bine...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


asmodeU
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 27 Noi 2021, 09:30

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de asmodeU » 03 Dec 2021, 10:14

Koljic fiind mai fragil din Creatie cu aceasta accidentare, cu acel moldovean nenorocit, s-ar putea sa fie terminat. Poate la alti jucatori dupa acel fel de accidentare osul se sudeaza mai bine si pot juca la fel ca inainte de accidentare. Numai el simte ce-i acolo si cum suporta momentele intense si eventualele lovituri. Frica si nesiguranta lui este determinata de ceea ce inca simte acolo.
Cert este ca in tot campionatul trecut n-a mai existat o alta intrare precum ceea a nenorocitului aluia si mie imi ridica o serie de semne de intrebare. Noi aveam o serie de invincibilitate in acel moment iar ..."Ei" stiau ca Koljic e fragil.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Takeiteasy » 03 Dec 2021, 10:59

Eu am auzit inca una despre Koljic - nu stiu cit de adevarata. Cica in ultimul an nu doar piciorul operat l-a afectat ci si ...accelerarea calvitiei. Bosniacul s-ar fi plins ca il supara mult, om tinar de doar 25 ani, accelerarea pierderii parului. Asta l=ar fi afectat psihic si ca incredere de sine.

asmodeU
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 27 Noi 2021, 09:30

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de asmodeU » 03 Dec 2021, 12:42

Takeiteasy scrie:
03 Dec 2021, 10:59
Eu am auzit inca una despre Koljic - nu stiu cit de adevarata. Cica in ultimul an nu doar piciorul operat l-a afectat ci si ...accelerarea calvitiei. Bosniacul s-ar fi plins ca il supara mult, om tinar de doar 25 ani, accelerarea pierderii parului. Asta l=ar fi afectat psihic si ca incredere de sine.
Stii era intr-un film numit parca "Sa nu te pui cu Zohan", eroul principal ...se lauda cu un par bogat in alta parte a corpului. Cica aia ar cam vrea femeile. :)(
Asa ca ...sa nu-si faca probleme pana ce jos nu se intampla ceva similar ! :)(

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Geronimo » 03 Dec 2021, 13:22

asmodeU scrie:
Takeiteasy scrie:
03 Dec 2021, 10:59
Eu am auzit inca una despre Koljic - nu stiu cit de adevarata. Cica in ultimul an nu doar piciorul operat l-a afectat ci si ...accelerarea calvitiei. Bosniacul s-ar fi plins ca il supara mult, om tinar de doar 25 ani, accelerarea pierderii parului. Asta l=ar fi afectat psihic si ca incredere de sine.
Stii era intr-un film numit parca "Sa nu te pui cu Zohan", eroul principal ...se lauda cu un par bogat in alta parte a corpului. Cica aia ar cam vrea femeile. :)(
Asa ca ...sa nu-si faca probleme pana ce jos nu se intampla ceva similar ! :)(
:-) :-) :-) de unde le scoti?!?! :-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


asmodeU
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 27 Noi 2021, 09:30

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de asmodeU » 03 Dec 2021, 13:29

Totul tine de ...Autosugestie.
Buna dispozitie = Autosugestie
Supravietuirea = Autosugestie
Dragostea = Autosugestie
etc
Se pare ca jucatorii nostri sunt prea labili. Poate din cauza asta nu suntem campioni. :)(

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fanUCV » 04 Dec 2021, 19:20

o anume lejeritate, ar fi zis Reghecampf .. și, pare destul de bună concluzia asta .. când ai spatele asigurat de patron și/sau de un contract bun, te mai prinde lejeritatea când pasezi, când șutezi .. are de lucru cu mentalitatea, cu determinarea, Reghemaister' ..

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Paul » 05 Dec 2021, 08:07

Cred ca mobilizarea cea mai buna nu e cea bazata pe frica de a pierde ci pe dorinta de a castiga, si mai ales pe increderea ca poti sa castigi.
Astea ar fi doua filozofii diferite, nu neaparat mutual exclusive, se poate si cu un mix in care o parte e dominanta, si cred ca ar fi interesant de studiat cum reusesc altii sa faca performanta, in conditii financiare relative comparabile, pentru ca evident componenta asta e importanta, dar nici ea nu rezolva tot - vezi Barcelona de acum.
Nu am argumentele statistice cu care ne da in cap Take in continuu, dar eu pur si simplu cred, sau mai degraba sper ca Reghe sa aiba cheia, sa le gaseasca pinul la fiecare si la grup si sa faca ceva bazat pe ambitie, nu pe militarie.
Ca intentie din partea jucatorilor mi se pare ca suntem in directia buna, ca realizari am avut niste chifle dar eu zic ca imbunatatirea jocului, mai ales din punct de vedere a spectaculozitatii, este evidenta.
Vedem maine ce facem la Botosani, sper sa nu jucam in conditii meteo mizere, ca nu stiu cum avem bafta asta sa avem meci cu ei doar pe zapada inghetata.

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de dantes » 05 Dec 2021, 11:12

Principala problema e ca echipa n-are lideri in teren, unul sau mai multi jucatori cu mentalitate si comportment de invingatori. Lucescu cu Lupu la Rapid, Sergen la Beshiktas, croatul ala la Donetsk.
Dinu a facut Dinamo campioana dupa multi facand echipa in jurul lui Lupescu.
CFR l-a avut pe Trica, apoi Deac. Etc etc
Reghe n-are campioni la indemana si singura lui sansa e sa-i creeze din ce are.
Si ce are?
Gaman e campion, fotbalist, dar nu lider. A lipsit prea mult din Craiova si a trecut prin prea multe paturi ca sa impuna o statura morala.
Bancu este aproape un "esec total", un Danila Prepeleac, care a dat temeritatea, pe siguranta. Si-a ratat toata carriera preferand sa fie un fundas bun cand putea fi un mijlocas si golgeter extraordinar (intrbati-l pe Mitrita)
Poate Ivan, dar nu mai are mult timp. Pare incet sa constientizeze asta. Apoi, cand e cu adevarat important, iar uita...
Si din urma? Markovici, pare defetist, un urias talent cu capul in pamant. Screciu, un luptator indarjit, dar inconjurat de loseri, va deveni si el unul.
Poate va reveni Mitrita mai lider si mai generos decat a dovedit ca poate fi.
Sau poate Baluta, singurul jucator oltean, de la Trica incoace, care imbina perfect calitatile unui lider: orgolios, luptator, talentat.
Poate imprumuta de la unguri si putina atitudine de cotropitor si se intoarce in Oltenia sa treaca granitele cu Craiova Mare.
Craiova are cam tot ce-i trebuie sa castige trofee, inclusiv jucatori. Dar n-are lideri.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de Paul » 05 Dec 2021, 13:25

Dario Srna e ala de la Donetzk.
Ivan cred ca o sa vrea sa plece, si intr-adevar nu cred ca avem lideri care sa traga echipa dupa ei din teren.
Si eu il astept pe Mitrita sa revina acasa pentru finalul carierei, dar cred ca mai sunt ani buni pana atunci, cam 5 asa. Baluta nu stiu daca mai revine, dar sunt de acord ca are nervul ala care trebuie.
Asa ca Reghe trebuie sa se descurce cu ce are, asta e.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de fabius_2014 » 05 Dec 2021, 15:51

Nici Mitrita nu are fata si alura de lider. Eu cred ca baietilor le lipseste ambitia si atitudinea.

asmodeU
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 27 Noi 2021, 09:30

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2021/2022

Mesaj de asmodeU » 05 Dec 2021, 18:21

Eu cred ca baietii nostri nu stiu sa intre prea bine pe Coltul lui 16. Echipele care intra bine pe Coltul lui 16 au succesul asigurat... :)(
In alta ordine de idei Coltul lui 16 poate insemna ceea ce descriu la topicul Off topic... :)(
Pufanii astia Cimpanu, Bairam se vede ca nu se pricep. Trebuie pusi acolo baieti smecheri cu experienta.

Închis