Etapa 22. Universitatea Craiova - Rapid

Moderator: grup_moderatori

Vom fi din nou nașii giuleștinelor?

- Da, chiar și de-am juca cu fetele U15
12
80%
- ne țin în șah cu un egal
3
20%
- De data asta nu, sunt prea mari problemele de lot
0
No votes
 
Total votes: 15

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Etapa 22. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Iancu Magheru » 20 Ian 2022, 12:10

In mod normal aș fi mizat pe o victorie sigură, rapidistele par a avea cu noi un complex de genul nostru cu fcsb.
Avem multi absenți, practic doar in atac vom putea alinia jucătorii cei mai buni (Ivan, Koljic, Markovic).
Totuși rapidul e o echipă inconsistentă care se poate face de râs în fața oricui (vedeți egalul furat la Chindia cu 2 oameni in plus si gol dat cu japca in ultimul minut).

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 22. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de fanucrv » 20 Ian 2022, 12:27

Ii umflam ! Koljc si Ivan

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Etapa 22. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de fanUCV » 20 Ian 2022, 19:32

prin urmare, se joacă sâmbătă și nu luni .. okay .. sper, cumva, să câștige Craiova . . .

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 22. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de fabius_2014 » 20 Ian 2022, 19:40

Nu stiu daca se joaca sambata. Rotaru a spus ca daca o sa testeze jucatorii sambata, s-ar putea sa nu se joace . Eu sper sa jucam atunci cand ne convine noua si sa castigam.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 22. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Takeiteasy » 21 Ian 2022, 21:32

Nu stiu daca se joaca meciul, nu stiu citi jucatori avem valizi si cit de antrenati sint acesti jucatori.

Din cauza de Covid si Turcia plus pregatire de iarna ratata, meciul asta si cel din etapa viitoare nu pot fi puse in CV-ul lui Reghe; nici un antrenor nu poate face treaba asa.

Daca se joaca meciul, un egal ar fi extraordinar iar o victorie ar fi un miracol.

Succes echipei si antrenorilor !

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 22. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Iancu Magheru » 22 Ian 2022, 11:14

Hai la meci friguroșilor, că s-au vândut abia jumate din bilete și presimt ca iar trag clapa abonații!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 22. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de dorumihnea2 » 22 Ian 2022, 17:08

E greu de dat o echipă probabilă din cauza a ceea ce s-a întâmplat în cantonamentul din Antalya.Toată săptămâna nu s-a pus nici o poză cu jucătorii care mai erau prezenți la antrenamente, nici măcar nu s-a spus care au fost cei 15 care au contactat virusul singura excepție fiind absența lui Nistor .În plus au apărut obișnuitele accidentări ...Houri, Gaman (anul trecut se spunea că intră în ianuarie dar acum se spune că s-ar putea să intre în play off)fantomaticul Rogulici, care e aproape tot timpul accidentat , Conte care e regele accidentărilor plus Mateiu nu merge in cantonament din cauză Covidului iar acum zic șefii că e accidentat....ce face Reghe cu ei la antrenamente de pică ăștia pe capete? Acum altă problemă.Jucătorii actuali ne-au arătat limitele lor în ultimele 7 etape dar nu vine nimeni , nici un transfer cu atât mai mult că în situația actuală a lotului am avea mare nevoie.Ni se dă momeala cu Varela la care conducătorii au muncit 2 săptămâni și atât.Presimt că o să am o stare de nervi diseară, o să evit să scriu ceva pe grup ca să nu fiu banat.Faza cu plecatul în Antalya m-am deranjat doar pt că s-a prezentat zilnic la tv ce opulență e la hotelul respectiv, mai ales că jucătorii nu meritau prin jocul prestat sau prin poziția în clasament asemenea cantonament.Venim acasă cu coada între picioare și încep ăștia să testeze și de trebuie și de nu trebuie .Ai găsit 5 care erau,, bolnavi,, asimptomatici dar noi testăm in fiecare zi poate poate mai găsim vreo 20 de așa zisi bolnavi.Eu știu că dacă ești vaccinat nu ești obligat să te testezi, poate greșesc....se mai laudă Rotaru că nu suntem obligați să ne testăm la ieșirea din izolare dar sâmbătă dimineața poate ne testăm iar.Oare celelalte echipe respectă protocoalele astea că eu nu cred in ghinion ...merg 7 echipe în Antalya și noi venim decimați...acum era momentul de o șmecherie gen CFR când a fost ,, decimată,, de infectări și după revenire bat tot și sunt campioni sau cum a făcut FCSB la meciul cu Farul...aveau 7 infectați și mai mulți între ghilimele accidentați și meciul s-a amânat.....puteam și noi incerca o amânare din cauză că nu avem 13 jucători , nu doar palidă încercare să mutăm meciul luni....e un meci foarte foarte important și noi totuși îl abordăm in curul gol...acum trebuia făcut un subteran ceva dar noi suntem și săraci și cinstiți....de asta nu am nici o tragere să mă uit la meciul ăsta.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 22. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de marius_vl » 22 Ian 2022, 17:25

Ai sintetizat minunat de corect situația!

aurel74
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 1
Membru din: 27 Aug 2021, 08:19

Re: Etapa 22. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de aurel74 » 22 Ian 2022, 18:08

Nu se pot cumpara bilete online ?

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 22. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Iancu Magheru » 22 Ian 2022, 18:36

aurel74 scrie:
22 Ian 2022, 18:08
Nu se pot cumpara bilete online ?
Sunt la casa de bilete din fața polivalentei. Online nu se mai pot achiziționa cu mai puțin de 3 ore înaintea meciului.

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 22. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Takeiteasy » 22 Ian 2022, 19:20

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu, Papp, M. Constantin, Bancu – A. Crețu, Screciu – Gustavo, Vînă, Ivan – Koljic. Rezerve: Lazar, Mitran, Vătăjelu, Mateiu, Markovic, Cîmpanu, Baiaram, Căpățînă, Sala

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 22. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Takeiteasy » 22 Ian 2022, 19:23

dorumihnea2 scrie:
22 Ian 2022, 17:08
E greu de dat o echipă probabilă din cauza a ceea ce s-a întâmplat în cantonamentul din Antalya.Toată săptămâna nu s-a pus nici o poză cu jucătorii care mai erau prezenți la antrenamente, nici măcar nu s-a spus care au fost cei 15 care au contactat virusul singura excepție fiind absența lui Nistor .În plus au apărut obișnuitele accidentări ...Houri, Gaman (anul trecut se spunea că intră în ianuarie dar acum se spune că s-ar putea să intre în play off)fantomaticul Rogulici, care e aproape tot timpul accidentat , Conte care e regele accidentărilor plus Mateiu nu merge in cantonament din cauză Covidului iar acum zic șefii că e accidentat....ce face Reghe cu ei la antrenamente de pică ăștia pe capete? Acum altă problemă.Jucătorii actuali ne-au arătat limitele lor în ultimele 7 etape dar nu vine nimeni , nici un transfer cu atât mai mult că în situația actuală a lotului am avea mare nevoie.Ni se dă momeala cu Varela la care conducătorii au muncit 2 săptămâni și atât.Presimt că o să am o stare de nervi diseară, o să evit să scriu ceva pe grup ca să nu fiu banat.Faza cu plecatul în Antalya m-am deranjat doar pt că s-a prezentat zilnic la tv ce opulență e la hotelul respectiv, mai ales că jucătorii nu meritau prin jocul prestat sau prin poziția în clasament asemenea cantonament.Venim acasă cu coada între picioare și încep ăștia să testeze și de trebuie și de nu trebuie .Ai găsit 5 care erau,, bolnavi,, asimptomatici dar noi testăm in fiecare zi poate poate mai găsim vreo 20 de așa zisi bolnavi.Eu știu că dacă ești vaccinat nu ești obligat să te testezi, poate greșesc....se mai laudă Rotaru că nu suntem obligați să ne testăm la ieșirea din izolare dar sâmbătă dimineața poate ne testăm iar.Oare celelalte echipe respectă protocoalele astea că eu nu cred in ghinion ...merg 7 echipe în Antalya și noi venim decimați...acum era momentul de o șmecherie gen CFR când a fost ,, decimată,, de infectări și după revenire bat tot și sunt campioni sau cum a făcut FCSB la meciul cu Farul...aveau 7 infectați și mai mulți între ghilimele accidentați și meciul s-a amânat.....puteam și noi incerca o amânare din cauză că nu avem 13 jucători , nu doar palidă încercare să mutăm meciul luni....e un meci foarte foarte important și noi totuși îl abordăm in curul gol...acum trebuia făcut un subteran ceva dar noi suntem și săraci și cinstiți....de asta nu am nici o tragere să mă uit la meciul ăsta.
Excelenta sinteza a situatiei. Si eu m-as fi asteptat la o golanie micuta, dar legala, gen CFR sa nu jucam meciul...

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 22. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Iancu Magheru » 22 Ian 2022, 20:50

Știe cineva motivul pt care Peluza Nord e atât de amorțită azi?

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 22. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de gogu2005 » 22 Ian 2022, 20:52

Este terifiantă inutilitatea acestui căpcăun Vînă. Avem avantaj jucând în 10.
CRAIOVA NESUPUSA

JaneTrabant
membru
membru
Mesaje: 148
Membru din: 04 Oct 2021, 17:15

Re: Etapa 22. Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de JaneTrabant » 22 Ian 2022, 20:57

Iancu Magheru scrie:
22 Ian 2022, 20:50
Știe cineva motivul pt care Peluza Nord e atât de amorțită azi?
Doar țiganii se aud…
Stiinta, Stiinta, Stiinta! ucv ucv ucv usteag usteag usteag

Închis