Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Cum ne prezentăm în fața acestui FCSB in derivă?

- profităm de forma lor dezastruoasă și îi învingem
10
45%
- meci indecis, ambele formații fac multe greșeli
5
23%
- oile găsesc de cuviință să își revină tocmai cu noi
7
32%
 
Total votes: 22

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Iancu Magheru » 13 Sep 2022, 12:13

Duminică, 18 septembrie, ora 21:30, în sfârșit inapoi pe Oblemenco.
Ambele echipe sunt in scădere de formă, dar parcă mai sub nivelul mării sunt ei, la 7 puncte de p-off.
Fără măcar doi dintre Arla, Silva, Baiaram și Roguljic eu nu cred ca putem scoate mai mult de un egal. Dacă văd iar Nistor și Vina titulari sau 6 fundași, mă apuc să citesc un ziar, un articol ceva pe net sau sa vad un serial, chiar acolo pe stadion.
Maxim 25.000 de suporteri, nu cred în sold-out la meciul ăsta.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de fanatic16 » 14 Sep 2022, 11:52

Arlauskis- Mitrea, Screciu,Papp-Bancu,Mateiu, Crețu, Căpățînă-Florescu-Ivan, Markovic

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Iancu Magheru » 14 Sep 2022, 13:03

Poate ne anunță și pe noi altcineva in afara de Baba Vanga dacă Silva, Baiaram și Roguljic se pot recupera până duminică. Zic și eu așa, nu că am fi mai lenți ca prima locomotivă făcută la Reșița fără ei in teren.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de fabius_2014 » 14 Sep 2022, 13:48

In momentul de fata, FCSB nu joaca nimic si arata o stare de oboseala evidenta. Problema este ca intotdeauna meciurile cu noi i-au "revorgarat" pe FCSB-isti. Eu cred ca asta este meciul in care Radoi poate arata daca este antrenor sau nu. Indiferent de absentele pe care le avem , trebuie sa batem o echipa obosita, dezorientata, cu un antrenor fara valoare.
Desi i-am luat mereu apararea lui Rotaru, de data asta chiar nu inteleg de ce nu-i pune pe Cartu si Copilu sa mai caute 1-2 jucatori pentru a completa lotul.
Trebuie transferuri facute in mod inteligent, fara a distruge bugetul clubului, dar care sa aduca un plus echipei si cat mai repede ca se termina campionatul.

P.S. Hai ca-l pierduram si pe Ivan.
https://www.fanatik.ro/pierdere-grea-pe ... v-20178082

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de fanucrv » 14 Sep 2022, 14:18

Singurul lucru bun din accidentarea lui Ivan este ca trolii fcsb-isti (și nu numai ) din presa trebuie sa-si găsească alt acar păun la meciurile naționalei lu' iedi... Ultima dată, Ivan și din tribuna a fost scos vinovat ca am mancat bătaie.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Iancu Magheru » 14 Sep 2022, 15:54

O să ajungem să îi aliniem pe Brășfăleanu și Alberto Călin in primul 11 :))

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de R.E.N. » 14 Sep 2022, 18:00

Arlauskis - Vatajelu Papp Screciu Hanca - Bancu Mateiu/Cretu Roguljic Campanu - Markovic Rivaldinho/Florescu

Arlauskis - Bancu Papp Screciu Vatajelu - Mateiu Cretu - Hanca Roguljic/Florescu Campanu - Markovic

Sau putem sa jucam din nou cu trei fundasi centrali, sa vedem daca reusim sa luam mai putin de doua goluri.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Ghostface » 14 Sep 2022, 19:57

Nu sper la mai mult de un egal,si cand FCSB-ul e in cea mai de rahat forma de multe ori gasesc cum sa ne vina de hac.
Cum au spus unii in thread,mereu se "reinvigoreaza" cu noi.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Bobby » 14 Sep 2022, 20:30

Arlauskis n-a mai jucat de un an - nu cred ca va fi in teren mai devreme de sfirsitul acestei luni.

Ma gindeam ca sintem favoriti pentru ca FCSBistii sint obositi cu meciurile in Conference League si noi sintem motivati dupa esecul de la Cluj si cu revenirea la Craiova; plus ca FCSB pare ca are probleme in zona fundasilo centrali.

Accidentarea lui Ivan imi da pronosticurile peste cap.

Sper sa nu pierdem - cel putin.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de marius_vl » 14 Sep 2022, 20:47

mai ramane sa se rupa si Markovic pana duminica si sa il bage Radoi in atac pe Vana, sau mai bine pe rotaru!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Paul » 14 Sep 2022, 21:03

Ziceti merci daca nu trece Vina in aparare!
Eu zic sa ne dam reset la cap, ca daca nu o facem e jale. Accidentarea lui Ivan pica rau, mai ales ca si Baiaram cred ca tot accidentat e, cred ca la fel si Rogulic, de Kolijc macar se stie clar. Nu stiu de ce nu ne tin si pe noi la curent cu estimarea recuperarii la oamenii de baza, ca sa nu mai tot ghicim pe-aici.
Oricum ar fi vin la meci si sper sa fim minim 25K.
Si sper sa ii batem.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de manex » 14 Sep 2022, 21:16

Daca o fi sa mancam bataie macar sa nu mau facem gafe din alea de prosti in aparare.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de fabius_2014 » 14 Sep 2022, 21:26

Paul scrie:
14 Sep 2022, 21:03
Ziceti merci daca nu trece Vina in aparare!
Eu zic sa ne dam reset la cap, ca daca nu o facem e jale. Accidentarea lui Ivan pica rau, mai ales ca si Baiaram cred ca tot accidentat e, cred ca la fel si Rogulic, de Kolijc macar se stie clar. Nu stiu de ce nu ne tin si pe noi la curent cu estimarea recuperarii la oamenii de baza, ca sa nu mai tot ghicim pe-aici.
Oricum ar fi vin la meci si sper sa fim minim 25K.
Si sper sa ii batem.
Nu o sa fim 25000. Asta este un meci in care cei ce vor intra in teren, indiferent cine sunt ei, trebuie sa dea tot pentru victorie. Cred ca primul 11 ar trebui sa arate cam asa : Lazar, Papp, Mitrea, Screciu, Bancu, Cretu, Mateiu, Hanca, Rogujic, Markovic, Riva ( Florescu ), dar Radoi va juca cu Nistor si Vina.
Cred ca Silva este accidentat.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de robertc » 14 Sep 2022, 22:40

Eu nu inteleg ce atata jale ca nu se umple stadionul cu oile?
Pai ce noi suntem botosani? Trebuie sa avem um numar cat de cat constant,nu sa vina o gramada de oi undercover la meciul asta,asa cum am vazut anul trecut.
Si e iar un prilej pt wcsbisti sa zica ca umplem stadionul pt ei....

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 324
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de iepurakis » 14 Sep 2022, 23:58

realist vorbind, la bambiliciul steril pe care il jucam noi, la turca pe care o joaca ei, o sa iasa o smardoiala frumoasa, dar sorry, nu vad ce m-ar face sa sper la un rezultat pozitiv (i.e. victorie, pt ca egal cu echipa de pe locul 13 nu mi se pare deloc pozitiv).
cum am zis si inainte de farul, chiar si o victorie nu acopera marile noastre probleme. Mijloc puternic lipsa, aparare fragila, atac impotent. Of.

Scrie răspuns