Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Cum ne prezentăm în fața acestui FCSB in derivă?

- profităm de forma lor dezastruoasă și îi învingem
10
45%
- meci indecis, ambele formații fac multe greșeli
5
23%
- oile găsesc de cuviință să își revină tocmai cu noi
7
32%
 
Total votes: 22

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de cortinadampezzo » 19 Sep 2022, 00:26

Reptilianul naum, aproape ca il cearta pe becali ca nu castiga in campionat, eu de multe ori ma intreb daca nu cumva la fcfcsb actionar principal e naum si minoritar ilie dumitrescu

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Bobby » 19 Sep 2022, 00:43

cortinadampezzo scrie:
19 Sep 2022, 00:26
Reptilianul naum, aproape ca il cearta pe becali ca nu castiga in campionat, eu de multe ori ma intreb daca nu cumva la fcfcsb actionar principal e naum si minoritar ilie dumitrescu
E si interes comercial. FCSB in lupta la titlu creste audientele TV. FCSB in play out nu e bine pentru audientele play offului - dar e bine pentru audientele play outului.

Sa fim seriosi - nu cred ca FCSB poate rata play offul. Liga 1 e slaba valoric.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de cortinadampezzo » 19 Sep 2022, 00:48

Da-ti un sms lui Cirtu sa zica si de meciul cu CFR, ca am avut arbitraj prost
Astia de la digi o tot intorc, pun toate fazele pro fcsb ca sa il contrazica pe Cirtu, penibil haha

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Bobby » 19 Sep 2022, 01:06

cortinadampezzo scrie:
19 Sep 2022, 00:48
Da-ti un sms lui Cirtu sa zica si de meciul cu CFR, ca am avut arbitraj prost
Astia de la digi o tot intorc, pun toate fazele pro fcsb ca sa il contrazica pe Cirtu, penibil haha
E un fel de trolling - ca sa stirneasca rahatul, sa agite lumea, sa se uite la TV.

Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 352
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de TitiUCV » 19 Sep 2022, 01:13

Cartu a avut o intervenție bună la Digi. Vocal si clar in idei,Craciunescu e o curva.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Iancu Magheru » 19 Sep 2022, 02:00

Meci fabulos! A fost o delectare și din momentul in care am pășit pe stadion am simtit că va fi ziua noastră.
Screciu și Markovic cei mai buni, Nistor imediat dupa ei, dar majoritatea au muncit mult și merită felicitati, singurul care parca nu s-a regăsit azi a fost Crețu, dar il iert ca e băiat bun și nu fenteaza efortul niciodată.
La prima apariție mie mi-a plăcut nițel de Florescu, a arătat determinare, însă cam prea insistent cu driblingurile.
Am râs de la început până în minutul 96 de purtatorul tricoului cu acest număr al oilor, dumnezeule ce manivelă de jucător! Rambe și cu ăsta la același nivel sunt.

A fost tare simpatica partea inferioară a T2-ului azi. Am văzut un steag cu Oblemenco și o fumigena albastră dupa primul gol, știe cineva ceva de autori? N-ar fi rău să avem un mic grup de fani mai vocali și uniți la T2, care să dea tonul întregii tribune. Pe vremuri erau unii chair din Severin acolo, Legiunea Gemina sau ceva.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Paul » 19 Sep 2022, 07:47

Freestate scrie:
19 Sep 2022, 00:19

As fi vrut sa fiu acolo sa strig si eu pentru Oaida insa spiritul asta civic desantat pe care il posed m-a impiedicat sa fiu acolo. :)(
Asta e, poate daca veneam "va mentolam" pe toti astfel incat la meciul cu Voluntariul eram singur pe stadion. :)(
Mai am temperatura 37.3 dar sunt sub antibiotic.
Ai facut bine ce ai facut @Free, si iti doresc multe sanatate! E nevoie de oameni si in fata TV, ca sa se stranga suficiente injuraturi prompte catre sclavii Digi: Angheluta, Naum si Craciunescu.
Respect Gabi Balint si in sfarsit nea Sorin le-o zice cum trebuie la acesti micinosi ordinari.
Inca nu pot sa cred ce tupeu poate sa aiba Radu Petrescu sa confirme cu VAR asa japca! Nu ma mir ca fura, doar el e cel care a bagat un penalty in careu de la vreo 2 metri in afara, dar vere, cu VAR?

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2057
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de fanatic16 » 19 Sep 2022, 08:15

Ba fraților da așa deranj la Booveni nu am mai văzut de când s au înființat, ba UN comentariu boovean nu am găsit pe fb și gsp, incredibil, ei de obicei și la victoriile noastre comentau de arbitraj, dar de data asta li s a înfundat original
Meci foarte bun, mijlocul a mers, lume multă 21k , încă nu îl trecură pe lpf2 că eram curios ce medie avem după el, daca FC booveni are a doua medie după 3 meciuri fiecare sub 10k la Tg Jiu , iar noi cu 12k Sepsi, 17k rapid suntem sub ei că ne a tras severinu pwlii in jos pt că 2 din 3 meciuri acolo au fost LUNI ,iar boovenii au fost mereu vinerea sau sambata la Tg Jiu,bătaie de joc **** televiziunile
Cu Voluntari pe puțin vom fi lafel ca aseară , Forza Știința

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de cortinadampezzo » 19 Sep 2022, 08:30

Buna iarba lui Olguta
Tunsa scurt, nu se rupe, nu miroase

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Freestate » 19 Sep 2022, 08:43

Daca va prind si pe voi meciuri acasa la TV, vedeti-le pe Prima ! Acolo macar lasa ambianta stadionului la liber. La Digi baga filtre ca sa se auda doar comentatorii lu Peste si le scot cand vor ei...nemernicii ! Nu bag mana in foc pentru cei de la Prima pentru ca ieri am urmarit prima data un meci acolo dar cum spuneam, ambianta stadionului este pregnanta.
FMSP :)(

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 19 Sep 2022, 08:50

Bravo băieți, bravo Mirel! Un joc câștigat fără dubii chiar și împotriva arbitrajului infect! Ma bucur mult pentru Screciu care, deși contestat și el, are evolutii constant bune in ultima perioada. Și sa nu uitam ca are deja 100 de meciuri in liga 1 (cu doua sezoane lipsa, fiind plecat) la vârsta lui.
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Paul » 19 Sep 2022, 09:16

Freestate scrie:
19 Sep 2022, 08:43
Daca va prind si pe voi meciuri acasa la TV, vedeti-le pe Prima ! Acolo macar lasa ambianta stadionului la liber. La Digi baga filtre ca sa se auda doar comentatorii lu Peste si le scot cand vor ei...nemernicii ! Nu bag mana in foc pentru cei de la Prima pentru ca ieri am urmarit prima data un meci acolo dar cum spuneam, ambianta stadionului este pregnanta.
Si eu am mai vazut, nevoit pentru ca eram plecat si nu era Digi acolo, pe Look, care acum e Prima, dar nu aveau HD.
Singurul motiv sa vad pe Digi e imaginea, dar daca nu ma insel acum exista si Prima HD.
O rusine imensa sa minti in halul asta, sa scoti fundalul si tot timpul sa avem parte de judecatile jegoase ale lui Angheluta. Asta si cu Naum ar merita rupti pe genunchi, la cat de infecti sunt.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de manex » 19 Sep 2022, 09:31

Chiar. Sa punem noi Prima hd mai in fata. Aseara a fost cel mai jenant comentari de la digi

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Bobby » 19 Sep 2022, 09:46

Felicitarile pentru echipa si antrenori sint una - rezultatul conteaza si ramine !, a vedea si partile mai putin bune din acest meci este alta.

Craiova pare o echipa un pic naiva, aiurita, neglijenta si neantrenata in defensiva. Pare o continuare a mandatului lui Mirel la nationala mare.

- faza din min. 7 : un jucator oaspete e aproape de linia de fund, Mitrea si Bancu doar pun miinile la spate ca niste rate, nu-l incomodeaza pe fecesebist de loc, ala centreaza lejer si Compagno, de linga Papp, da cu capul; Papp nici macar nu incearca sa sara la cap - asta e fabulos ! La centrarea fecesebistului, V. Cretu parca, unul dintre Mitrea si Bancu trebuia sa atace jucatorul, si celalalt sa fie in zona la dublaj - in loc ca amindoi pur si simplu sa se uite la Cretu;

- faza din min. 15 e de abeceul sportului asta; tot Papp are mingea aproape de coltul terenului si o da la un fecesebist aflat la 25 de metri central - ala paseaza la Compagno, ratare din pozitie excelenta; nu stiu care dintre cei de pe forum au facut fotbal macar la nivel de juniori, dar din pozitia aia se invata de la copii sa nu trimiti mingea pe centru; si au mai fost meciuri cu Mirel cind pur si simplu se da mingea la adversar in aceeasi zona - 25 de metri central (vezi gogomaniile de la meciul recent cu Farul); cum am zis - nici la juniori nu se fac din astea. Mirel a fost intrebat recent de treaba asta - el zice ca nu exista inca sincronizare la pasele astea in fata careului nostru - Mirele termina cu aiurelile ca daca nu, aiurelile astea pe care tu le incurajezi o sa-ti termine tie cariera de antrenor;

- la faza penalty-ului dat pentru FCSB, Mitrea da pe linga minge ca in curtea scolii - om platit cu 13 k pe luna;

- min 47. Compagno cere penalty la un duel cu Mitrea in careu; se putea da ! Mitrea - foarte neglijent la acea faza;

- min 81 - ocazia uriasa a lui Dawa; apararea Craiovei e ingrozitor de prost asezata, ai nostri se marcheaza unii pe altii; Bancu doarme, nu ataca mingea, ba incearca sa-l impinga pe Dawa.

https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... 1920297#35

Apararea cistiga trofeele - si ce-am vazut la asezarea si prostiile acestei echipe in defensiva in ultima luna nu e foarte OK. Nu mai zic de pastrarea lui Vina pe banca de rezerve in dauna aducerii acolo a unui pusti de la satelit. Cirtule - baga-i mintile in cap lui Radoi (fost fundas central !!!) ca tu vezi cu siguranta naivitatile si neglijentele defensive ale echipei. Fotbalul se cistiga la detalii.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 11. Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Freestate » 19 Sep 2022, 09:58

Foarte buna tactica de a aglomera mijlocul in meciul cu FCSB (sa folosesti multi mijlocasi)...este singura solutie sa-i bati sa faci presing cat mai departe de poarta cu multi mijlocasi.
Nu stiu daca se preteaza la meciurile cand vin unii si stau cu fundul in poarta dar aici a mers...
FMSP :)(

Scrie răspuns