Motru - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

iuli

Mesaj de iuli » 08 Aug 2005, 14:37

Che Guevara scrie:Nu era de loc o acuzatie aici. De unde ti-a reiesit tie ca te acuz eu de ceva. Am spus ca e pacat ca iti dai seama de lucrul asta abia acum in timp ce eu am atras atentia asupra acestui fapt imediat ce Cartu a aparut la TV alaturi de Netoiu ca "posibil investitor" pentru Stiinta.

PS. E bine ca esti informat. o:
Cartu a suferit pt Universitatea mai mult decat multi alti care stau in peluza,asa ca trebuie respectat.Este parerea mea.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 08 Aug 2005, 21:09

A suferit si a fost platit pentru ce a suferit. In plus si-a mai luat si pe deasupra cate ceva. Asa ca nu cred ca acest club ii este dator lui Sorin Cartu cu ceva. In schimb Sorin Cartu are cateva indatoriri morale fata de Universitatea Craiova.

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 08 Aug 2005, 22:42

Che Guevara scrie:A suferit si a fost platit pentru ce a suferit. In plus si-a mai luat si pe deasupra cate ceva. Asa ca nu cred ca acest club ii este dator lui Sorin Cartu cu ceva. In schimb Sorin Cartu are cateva indatoriri morale fata de Universitatea Craiova.
Craiova Maxima a avut performantele din anii '80 cu Sorin Cartu in teren.
Universitatea Craiova a obtinut ultimul titlu de campioana cu Sorin Cartu pe banca.
Nu cred ca va putea clubul sau suporterii sa vreodata "datoriile" pe care le au la Cartu.

Doar ca memoria unora nu este asa lunga...

Nu mai amintesc acum cum s-au comportat anumiti "suporteri" fata de Cartu in '92-'93 ca mi se face lehamite...

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 09 Aug 2005, 09:04

iuli scrie:
Che Guevara scrie:Nu era de loc o acuzatie aici. De unde ti-a reiesit tie ca te acuz eu de ceva. Am spus ca e pacat ca iti dai seama de lucrul asta abia acum in timp ce eu am atras atentia asupra acestui fapt imediat ce Cartu a aparut la TV alaturi de Netoiu ca "posibil investitor" pentru Stiinta.

PS. E bine ca esti informat. o:
Cartu a suferit pt Universitatea mai mult decat multi alti care stau in peluza,asa ca trebuie respectat.Este parerea mea.
A suferit pe dracu.Te pomeni ca si acum sufera,sarmanul...Tz..tz..Cartu nu este genul de om care sa sufere asa cu una cu doua.Daca ii pasa,ar fi lasat Argesu si ar fi sarit in ajutorul Craiovei,dar nu...el a ales sa ramana si in etapa cu Argesu ne-a batut cu 2-1.Nu pot sa uit nesimtirea si indecenta lui cand se bucura ca un copil la golurile Argesului.Ca o comparatie(am mai spus odata asta),Eto'o cand a marcat pentru Barcelona impotriva Mallorca-i nu s-a bucurat deloc,din respect pentru suporterii alaturi de care se bucurase cu ani in urma,cand jucase pentru Mallorca.
Cartu a fost un mare jucator dar acum a ajuns o epava de om(moral vorbind)!De cand s-a inhaitat cu nemernicul ala de a furat o caruta de jucatori,nu mai vreau sa mai aud de el!!!!!Si de Popesq idem!! :o:
Alb-albastru pentru totdeauna!

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 09 Aug 2005, 09:15

bogdan-m scrie:
Che Guevara scrie:A suferit si a fost platit pentru ce a suferit. In plus si-a mai luat si pe deasupra cate ceva. Asa ca nu cred ca acest club ii este dator lui Sorin Cartu cu ceva. In schimb Sorin Cartu are cateva indatoriri morale fata de Universitatea Craiova.
Craiova Maxima a avut performantele din anii '80 cu Sorin Cartu in teren.
Universitatea Craiova a obtinut ultimul titlu de campioana cu Sorin Cartu pe banca.
Nu cred ca va putea clubul sau suporterii sa vreodata "datoriile" pe care le au la Cartu.

Doar ca memoria unora nu este asa lunga...

Nu mai amintesc acum cum s-au comportat anumiti "suporteri" fata de Cartu in '92-'93 ca mi se face lehamite...
Ce datorii Bogdane?Nu l-am adulat,nu l-am aplaudat,nu l-am iubit?Pai si pe Popescu l-am iubit si l-am purtat pe brate si cu toate astea si uite acum ce a ajuns Popesq pentru Craiova!Nimeni nu ii contesta anii de glorie ca jucator,ai lui Cartu dar acum este altceva.
Am spus mai sus.
Fii atent...daca ar fi procedat intotdeauna corect fata ne noi,atunci doar nu eram nebuni ca sa il hulim.Pai are destule bube in cap,ca si elevul sau,Baciul.Exemplul de mai sus,dintre el si Eto'o este cel mai edificator.Asa mi-am dat seama ca de fapt ca lui Cartu nu ii pasa de Craiova,ci mai degraba de propriul sa buzunar(atunci ce legaturi are el cu spurcatul ala de la Dinamo??)El nu mai este jucatorul care a fost odata iar noi nu mai suntem suporterii care erau odata!
:eek:
Alb-albastru pentru totdeauna!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 09 Aug 2005, 11:14

Daca nu exista Universitatea Craiova nici Cartu si nici Popescu nu ar fi fost ceea ce sunt acum. Cartu ar fi fost probabil strungar la Electro, iar Popescu un agricultor fruntas si cu nasul mare prin Calafat.

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 09 Aug 2005, 21:05

Intr-un nou amical, disputat astazi la Giurgiu, Universitatea Craiova a pierdut cu scorul de 5-1 (la pauza 4-0) in fata echipei Dunarea. In echipa lui Stanga au jucat mai multi jucatori care au fost rezerve in meciurile anterioare. Tot astazi au debutat la Universitatea Fritea si Apetrei.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 09 Aug 2005, 21:29

stie careva echip[a din meciul cu giurgiu?
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 09 Aug 2005, 21:55

stiu eu: o echipa de looseri antrenata de un antrenor fara experienta care se crede la teste si patronata de un mititel care isi inchipuie ca va promova datoprita zambetului de retard
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 09 Aug 2005, 22:45

La Giurgiu, Stiinta a jucat in urmatoarea alcatuire : Banica - Dananae, Feleaga, Mitcell, Craciunescu - Saceanu, Dina, Fritea, Argintaru - Apetrei, Parvu. Au mai intrat : Clintovich (care a luat rosu in repriza a II-a), Garla, Ciobanu, Curteanu, Al. Piturca. Golul nostru a fost marcat de Argintaru din penalty. Lovitura de pedeapsa a fost obtinuta de Al. Piturca.
Dunarea Giurgiu a ratat un penalty.

Orac de la Steaua a fost transferat la Universitatea Craiova.

Stirile au fost transmise de Minunea Blonda si Edmond care s-au aflat la fata locului.

D10

Mesaj de D10 » 09 Aug 2005, 23:13

Pai nu-i a buna! Au jucat ca titulari Mitchell, Dina, Saceanu, Argintaru, Banica, Parvu. A intrat si Ciobanu. La Dananae si Feleaga n-am pretentii, dar aia de-i amintii au mai jucat si nu sunt chiar rezerve.. :o

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 09 Aug 2005, 23:14

aaa uite ca a scris bogdan aici :)(

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 09 Aug 2005, 23:15

D10 scrie:Pai nu-i a buna! Au jucat ca titulari Mitchell, Dina, Saceanu, Argintaru, Banica, Parvu. A intrat si Ciobanu. La Dananae si Feleaga n-am pretentii, dar aia de-i amintii au mai jucat si nu sunt chiar rezerve.. :o
d 10 daca ne gindim bine ...au jucat toti ...pt ca i-a folosit stinga...insa nu cred ca asa vom juca in campionat...

D10

Mesaj de D10 » 09 Aug 2005, 23:25

oricum, e un scor rusinos!

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 10 Aug 2005, 01:05

D10 scrie:oricum, e un scor rusinos!
da asa este...insa sper sa fie ca un ''dush rece'' si sa invete din asta ...pt ca in campionat sa nu se intample...

Închis