Rapid 2-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului cu Rapid 2 ?

Poll ended at 21 Aug 2005, 23:00

Victorie
23
58%
Egal
4
10%
Infrangere
13
33%
 
Total votes: 40

D10

Mesaj de D10 » 20 Aug 2005, 23:26

Eu cred ca aveti impresia ca avem vreun fotbal de fala in tara asta. Pai nici Divizia A nu arata, de multe ori, nici macar de diviza C. Sunt curios daca ati vazut meciuri din divizia C...
Eu mai priveam anul trecut pe TVSport si pe Prima meciuri din B si asta e nivelul.
Daca e sa ne luam dupa valoarea fotbalistilor, nu cred ca strangem in prima divizie 12 echipe sa jucam play-off ca in Elvetia...

klausnet
membru
membru
Mesaje: 115
Membru din: 04 Mar 2004, 16:05

Mesaj de klausnet » 20 Aug 2005, 23:36

Intamplator, reluarea de pe TVSport a coincis cu meciul National-Rapid (tot Rapid) de pe
TLSport. Am mai comutat din cand in cand pe TeleSport sa vad ce se mai intampla pe-acolo. Crede-ma, diferenta de joc era enorma.
Ca si joc suntem departe de Divizia A si pana la urma aici tintim. Ca sa fii primul in Divizia B, trebuie sa ai echipa de Divizia A, si nu prea este.

D10

Mesaj de D10 » 20 Aug 2005, 23:43

Pai asta se stie. Dar cum spuneam, Rapidul si Nationalul sunt, intamplator, printre ecipele care ar merita sa fie in Divizia A, chiar daca aceasta ar avea doar 12 echipe. o:
Depinde ce asteptari ai. Eu astept de la echipa asta atat cat ii pot da. Ma uit in portofel si imi dau seama ca saptamana viitoare, cand ajung la Craiova, nu pot cumpara decat un abonament de 1milion. 30 euro pentru 15 meciuri. Si nu stiu daca se vor vinde 300 de abonamente... etc, etc...

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 21 Aug 2005, 00:24

klausnet scrie: Ca sa fii primul in Divizia B, trebuie sa ai echipa de Divizia A, si nu prea este.
Si la cine este!!!? Ca cineva trebuie sa promoveze...

blueheart
membru
membru
Mesaje: 288
Membru din: 09 Ian 2005, 12:35

Mesaj de blueheart » 21 Aug 2005, 00:38

Daca promovam anul asta(Sa dea Domnul!!), va trebui sa schimbam 90% din lotul actual, ca doar vreo 3, 4 ar face fata in A...Mai bine se aduceau in vara asta, jucatori care puteau face fata si in prima divizie, altfel ajungem sa schimbam loturile in fiecare vara...

stiintific

Mesaj de stiintific » 21 Aug 2005, 02:48

slabuta prestatie. bine ca am batut. sper sa mai luam ceva jucatori pe parcurs. daca in primul meci Stanga a rezistat doar 37 de minute ma intreb cate va rezista in ultimul. :?:

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Mesaj de Ruben Navarro » 21 Aug 2005, 10:16

FreakBoy mai poti sa dai drumu la marfa pe DC ?? Nu am reusit inca sa iau meciul... :)(

10X o:

ozzy

Mesaj de ozzy » 21 Aug 2005, 11:31

D10 scrie:Ozzy, te dadura la teveu!
stiu...m-au sunat o gramada de prieteni sa faca misto de mine ca in loc sa dorm pierd vremea pe stadion :)(

Despre meci...hai ca sunteti prea pesimisti...nu zic c-om fi jucat cine stie ce, dar totusi mult peste ce asteptam eu. Si pana la urma conteaza ca am castigat si, mai ales, ca baietii aia chiar au tras din greu ca sa castige. Ca nu pot ei mai mult, cel putin in momentul asta, e altceva, dar macar au tras cu dintii de victorie o:

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 21 Aug 2005, 12:04

stiintific scrie:. daca in primul meci Stanga a rezistat doar 37 de minute ma intreb cate va rezista in ultimul. :?:
stintific nu stiu daca ai vazut meciul sau ti l-a povestit cineva, dar in minutu 37 Stanga a iesit de pe teren accidentat.A fost lovit cu cramponul pe genunchiul operat si a fost nevoit sa stea cu o punga de gheatza la genunchi apoi.In plus, chiar el a declarat ca si-ar fi dorit sa joace mai mult, dar a fost nevoit sa iasa din cauza accidentarii!
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 21 Aug 2005, 12:27

Eu am vazut in aceeasi zi Rapid II - Universitatea Craiova si Poli - Steaua. Ambele meciuri au fost la fel. S-a jucat prudent fara ca echipele sa riste ceva. Este adevarat ca la Timisoara a fost o atmosfera de vis, dar asta e alta poveste. Daca facem abstractie de felul in care aratau tribunele pe cele doua stadioane ambele meciuri semanau foarte tare. Un plus de viteza pentru Divizia A si un plus de ambitie pentru Divizia B. Astea au fost diferentele.

ozzy

Mesaj de ozzy » 21 Aug 2005, 12:34

Hai sa nu exageram. Daca jucam ieri cu Poli sau cu Steaua pierdeam sirul golurilor

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 21 Aug 2005, 12:46

Ozzy asta este alta discutie. Eu vorbesc strict despre calitatea celor doua meciuri. In plus in meciul nostru s-a marcat un gol. :))

ozzy

Mesaj de ozzy » 21 Aug 2005, 13:05

Uitai sa va spun ca la inceputul meciului, galeria noastra a scandat "Mirecea Rednic". Mi-am adus aminte acum ca l-am vazut pe bogdan-m online :laughing:

D10

Mesaj de D10 » 21 Aug 2005, 13:10

O scandare ilogica.

ozzy

Mesaj de ozzy » 21 Aug 2005, 13:12

D10 scrie:O scandare ilogica.
hm, nu tocmai...era ca sa-i oftice pe corsicani :D

Închis