Progesul Corabia - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 31 Aug 2005, 02:40

D10 scrie: Esti suporter ma? Esti bataus si mardeias!
D10 poate nu stii dar de multe ori suporterii sint obligati sa riposteze in legitima aparare, nu o data am fost atacati cu pietre si bate etc.... uite ca nu intodeauna stai sa primesti pietroaie in cap

nu te grabi sa-i judeci si sa-i injuri pe altii pana nu stii exact ce s-a intamplat acolo
reactii ta nu dovedeste mai multa umanitate, relax. Pt ce-i jignesti? pt ca au fost la meci si tu ai stat acasa? pt ca au spus ce s-a intamplat ?

Sper ca ala sa se faca bine si sa se termine odata cu violentele fizice la meciurile de fotbal si din partea galeriilor si din partea jandarmilor.Mie persoanal mi-ar place de 1000 de ori mai mult fotbalul daca n-ar iesi violente, daca n-as vedea interlopi conducand echipele
daca as vedea arbitri corecti, daca n-ar fi blaturi, daca ...daca ..daca
Last edited by Pacala on 31 Aug 2005, 04:46, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 31 Aug 2005, 02:49

sezione scrie:filmuletele de pe sezione o parte vor fi !!!
sezione, te sfatuiesc sa nu pui nici un filmulet acolo..........nu mai pune nimic, toate filmultele alea pot fi luate de oricine ..... se pot si prelucra la o adica...fara filmulete ca va bateti singuri cuie in talpa
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

sezione
suporter
suporter
Mesaje: 844
Membru din: 23 Aug 2005, 09:50

Mesaj de sezione » 31 Aug 2005, 03:03

da , filmulete cu incidentele nu vor mai fi puse

sezione
suporter
suporter
Mesaje: 844
Membru din: 23 Aug 2005, 09:50

Mesaj de sezione » 31 Aug 2005, 03:55

au fost puse pozele pe site plus comunicatul, filmuletele deocamdata in stand by

Maximus

Mesaj de Maximus » 31 Aug 2005, 06:42

Nu poate exista nici o justificare pentru bataie. Nu poate exista nici un fel de argument si nici o circumstanta care sa valideze gestul facut de galerie. Cu asa ceva nu voi fi niciodata de acord. Ce s-ar intimpla daca ne-am apuca toti sa ne facem dreptate? Credeti ca detineti adevarul absolut care sa nu va da voie sa gresiti in impartirea dreptatii? Ei bine, nu cred ca suteti in stare sa formulati verdicte. Asemenea manifestari se ar putea fi scuzabile la bizoni. Diferenta dintre oameni si bizoni, tin sa cred, este judecata.
Vreau sa va spun ca si eu am fost agresat de o anumita galerie. M-au fugarit, m-au prins, mi-au luat fularul, m-au lovit DAR in nici un moment nu mi-am pus problema cum sa le fac si eu la fel, basca inzecit. Am gindit doar atit: atita pot ei. Eu pot mai mult decit ei. Eu pot sa judec, pot sa iert si prin asta le sunt superior.
Celor din galerie le mai pun o intrebare: ce ati demonstrat cu aceasta fapta? ca le sunteti superiori, ca sunteti fizic mai capabili sau pur si simplu ca nu aveti alte metode de a va impune respectul?
Moderator fiind am sa raspund si pentru cererea de mai sus adresata de un forumist. Nu voi sterge nici un post de aici si nici nu voi cere banarea nimanui pentru ca faptele incalificabile se trateaza cu cuvinte incalificabile.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 31 Aug 2005, 09:23

D10 scrie:
WhiteBlue4Ever scrie:asa fratilor asa... cand aia de la dinamo intrau peste noi in peluza si ne rupeau picioarele parca nu erati asa vehementi...
Jalnic!
Ba vere! Daca ala care e in coma moare si tu esti printre cei care au dat esti criminal. Fara doar si poate! Uita-te in Editie si faleste-te! Uita-te ma! Da ba pana la moarte! Taci dracu de zeu! Scursura!

Prefer sa nu mai imi pierd timpul cu aparatorii bestiilor. Ma uit de 5 minute la ochii aluia din Editie si nu pot sa-mi imaginez cum cineva poate sa fie atat de animal si sa spuna ca totul e in numele iubirii de echipa! Mi-e scarba!

Nu cred ca poti combate violenta de pe stadioane cu violenta de limbaj.

Sincer daca erai la meci si venea unul in fata ta si iti spunea "Taci dracu de zeu! Scursura!", ce faceai ?

Dupa ce moderatorii vor analiza mesajul tau vor da si un raspuns la cererea lui WhiteBlue4EVER.

ozzy

Mesaj de ozzy » 31 Aug 2005, 09:44

sezione scrie: si aia de ne numiti golani si criminali , ganditi-va ca dupa ce l-am batut pe ala venea lumea si ne multumea ca cica era un smecher prin corabia si ii batea pe aia de acolo , le lua bani si alte chestii ...
am inteles...a fost un gest umanitar...felicitari!

PS: pun pariu ca si prin Craiova e plin de smecheri si de mafioti, astept sa-i puneti pe toti cu botul pe labe

sezione
suporter
suporter
Mesaje: 844
Membru din: 23 Aug 2005, 09:50

Mesaj de sezione » 31 Aug 2005, 11:17

si marmota dadaea gol din lovitura libera

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 31 Aug 2005, 12:02

Maximus scrie:Nu poate exista nici o justificare pentru bataie. Nu poate exista nici un fel de argument si nici o circumstanta care sa valideze gestul facut de galerie. Cu asa ceva nu voi fi niciodata de acord. Ce s-ar intimpla daca ne-am apuca toti sa ne facem dreptate? Credeti ca detineti adevarul absolut care sa nu va da voie sa gresiti in impartirea dreptatii? Ei bine, nu cred ca suteti in stare sa formulati verdicte. Asemenea manifestari se ar putea fi scuzabile la bizoni. Diferenta dintre oameni si bizoni, tin sa cred, este judecata.
Vreau sa va spun ca si eu am fost agresat de o anumita galerie. M-au fugarit, m-au prins, mi-au luat fularul, m-au lovit DAR in nici un moment nu mi-am pus problema cum sa le fac si eu la fel, basca inzecit. Am gindit doar atit: atita pot ei. Eu pot mai mult decit ei. Eu pot sa judec, pot sa iert si prin asta le sunt superior.
Celor din galerie le mai pun o intrebare: ce ati demonstrat cu aceasta fapta? ca le sunteti superiori, ca sunteti fizic mai capabili sau pur si simplu ca nu aveti alte metode de a va impune respectul?
Moderator fiind am sa raspund si pentru cererea de mai sus adresata de un forumist. Nu voi sterge nici un post de aici si nici nu voi cere banarea nimanui pentru ca faptele incalificabile se trateaza cu cuvinte incalificabile.
maximus pai probabil ca urmeaza sa-ti faci un forum in care sa va injurati acolo ca la usa cortului,ca asa va place probabil... aici deocamdata sunt niste reguli... faptele incalificabile sunt judecate de altii, iar limbajul suburban de voi, moderatorii... daca crezi ca il aplici doar cand ai tu chef si cand crezi de constiinta, mai bine renunti sa o mai spui... vrei sa ne injuram de aici in continuare? asa vrei sa fie comunicarea dintre cei de pe forum? nici un fel de problema... de cunostiinta in materie am convingerea ca nu duce nimeni lipsa...

am si eu o intrebare pt voi... baietii aia de la benfica care i-au rupt cu bataia pe jandarmi in teren sunt animale sau nu?
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

ozzy

Mesaj de ozzy » 31 Aug 2005, 12:39

White, nu mai amesteca lucrurile, una e sa te bati cu jandarmii si alta e sa sari in grup si sa-l snopesti in bataie pe unul cara poarta un tricou de alta culoare

D10

Mesaj de D10 » 31 Aug 2005, 12:44

DoRyN scrie:
D10 scrie:
WhiteBlue4Ever scrie:asa fratilor asa... cand aia de la dinamo intrau peste noi in peluza si ne rupeau picioarele parca nu erati asa vehementi...
Jalnic!
Ba vere! Daca ala care e in coma moare si tu esti printre cei care au dat esti criminal. Fara doar si poate! Uita-te in Editie si faleste-te! Uita-te ma! Da ba pana la moarte! Taci dracu de zeu! Scursura!

Prefer sa nu mai imi pierd timpul cu aparatorii bestiilor. Ma uit de 5 minute la ochii aluia din Editie si nu pot sa-mi imaginez cum cineva poate sa fie atat de animal si sa spuna ca totul e in numele iubirii de echipa! Mi-e scarba!

Nu cred ca poti combate violenta de pe stadioane cu violenta de limbaj.

Sincer daca erai la meci si venea unul in fata ta si iti spunea "Taci dracu de zeu! Scursura!", ce faceai ?

Dupa ce moderatorii vor analiza mesajul tau vor da si un raspuns la cererea lui WhiteBlue4EVER.
Lasa Dorine situatiile ipotetice. Faptele sunt altele: unul zacea inconstient, eu ziceam ca e trist momentul, si vine unul sa-mi zica ca de ce-l plang, ca si el a luat-o pe nu stiu ce stadion. Dar ce frate, am devenit animal ca sa mi se para un moment normal?!??!?!?!?! Ce s-a intamplat pe alte stadioane este monstruos, la fel si faptul ca aia din Corabia agitau bate si aruncau cu pietre, dar asta nu ma imunizeaza! Victima e una si despre aia vorbim!
E adevarat ca limbajul folosit nu-si avea locul, dar chiar nu ma intereseaza daca sunt banat. Chiar nu prea mai am chef sa stau in compania unor pusti teribilisti, care nu inteleg nimic. Sunt asa de scarbit de cele petrecute la Corabia...
Auzi scuza vere: "lasa ca dupa 2-3 zile de spitalizare ii trece."! Pai cum sa nu iei foc la asa lejeritate de a privi lucrurile, la asa lipsa de respect pentru viata? Din pacate, asta vine de la un pusti pe care-l consideram inteligent. Daca n-ati simtit cea mai mica strangere de inima privind poza aia din Editie, atunci nu sunteti poameni, ma!

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 31 Aug 2005, 13:13

aoleu, parca sunteti de la greenpeace unii de aici
vb fara sa stiti de fapt cum au stat lucrurile si comentati chestii luate din context
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 31 Aug 2005, 13:20

si replica aia vine, din pacate, de la un individ pe care il credeam civilizat... se pare ca m-am inselat...

adik ca am luat pumni in stefan cel mare, ca aia imi fluturau batele de bassebal pe la ureche iar mai apoi ploua cu cataroaie, nu conteaza pt tine... conteaza ca l-au batut pe stelistu` ala niste baieti din galerie printre care nici nu ma numaram, iar eu le iau apararea si pt asta sunt zeu... bravo, buna gandire... pai eu ce sa-ti fac poate ai trait in puf toata viata si cand vezi sange la spital lesini... poate ca acu`i alta romanie in care lucrurile astea sunt mai putin de impresionat... i-a uite frate unde era samariteanu`... eu imi iau bataie prin stefan cel mare si dup-aia n-am voie sa le iau apararea astora din galerie ca nu vrea d10...

ozzy, uite tocmai asta e problema... ca nu stii exact cum a fost si spui ca am sarit noi 200 sa batem pe 1... cand nu e deloc asa... initial s-au dus 6-7 sa ii ia tricoul... iar stelistul nu era singur acolo, era cu 3-4 si el... iar cand cei de la noi s-au apropiat pe la vreo 7-8 metri, el nu a dat inapoi a inceput sa injure... si tot atunci au inceput sa coboare astia de la corabia spre locul respectiv... si normal ca au coborat si ai nostri... si de aici s-a ajuns sa fie prezenta o mare proportie din galerie acolo... nu stiu daca a luat vreun pumn stelistul pana sa fuga la ai lui intr-un final cand s-a prins ca n-are sorti de izbanda singur... si deja aici a fost o bataie intre 2 grupuri, dar ai nostri aveau boala tot pe unul singur, cel cu steaua... multi de la corabia au fugit la putin timp cand au vazut ca se insista pt respectivul cu tricoul... deci iti repet, pana sa se formeze 2 grupuri nu stiu daca respectivul a luat vreun pumn... batai cu pietre... deja crede-ma nu mai gandesti in momentele alea... cand te ploua cu pietre... atunci s-a intamplat si cu baiatul din galerie care a luat o piatra exact sub ochi la milimetru... pai el mai gandea in momentele alea ca nu e bine ce face?... puneti-va si voi in locul lui si ganditi-va putin si dup-aia acuzati...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
Cristi Nefiru (Craiova)
junior
junior
Mesaje: 27
Membru din: 17 Dec 2004, 23:29

Mesaj de Cristi Nefiru (Craiova) » 31 Aug 2005, 13:22

Surpriza, surpriza... stelistu' agresat era la finalu' meciului bine-sanatos in spatele tribunei oficiale, imbracat intr-un tricou alb-albastru (cat rationament pe capu' lui) si rezemat de masina lui de lux, milogindu-se ca ultimu' sclav de Adrian Mititelu si Paul Valuta pt. ceva "maruntis". Intr-adevar, sfidatoru' ala imputit era in coma profunda... prin buzunare. A dat nastere unui scandal monstru pt. cateva bancnote in plus.
Last edited by Cristi Nefiru (Craiova) on 31 Aug 2005, 13:47, edited 1 time in total.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 31 Aug 2005, 13:24

Esti sigur ?

Totusi fotografia aia e groaznica.

Închis