Universitatea - Juventus

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului cu Juventus ?

Poll ended at 11 Sep 2005, 19:12

victorie
36
95%
egal
2
5%
infrangere
0
No votes
 
Total votes: 38

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 10 Sep 2005, 12:53

bate valcea la ploiesti :))

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 10 Sep 2005, 12:54

e bine daca ar bate valcea la ploiesti, i-ar scaote pe aia din carti inca de la inceput si s-ar juca mai corect mai departe, cei din valcea nu vor avea cum sa tina pasul dar n-ar strica sa termine valcenii pe doi lsi sa se duca ei la baraj si nu petrolul :D
cand reusii sa ma trezesc tocmai dadu gol Dananae :)( ce clar se aud suporterii :lol: :laughing:
deci mai infi[se Jaber un gol :laughing: victorie la pas in fata lui juventus
Al 6 meci oficial (4 campionat+2 cupa) ,a 6-a victorie consecutiva ,bravo baieti :up: o:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Interu
membru
membru
Mesaje: 240
Membru din: 24 Apr 2004, 16:43

Mesaj de Interu » 10 Sep 2005, 13:00

Dupa 6 victorii oficiale trebuie sa recunosc si eu ca stanga face treaba buna la Craiova. Important este sa faca intr-adevar o echipa , la care eventual dupa promovare sa mai plombeze posturile deficitare. o: :-)

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 10 Sep 2005, 13:18

mai bine sa fiim cap la cap cu valcenii si sa ne distantam de restul plutonului
azi am jucat prost, dar eficient
s-a vazut ca fara suporteri a fost ca nunta fara lautari
ne-am insurat cu zeita fortuna, dar nu s-a jucat hora miresei :)(
a fost un soc si pentru jucatori care se obisnuisera sa fie purtati in atac de scandarile frenetice ale suporterilor
pana acum Craiova si in deplasare s-a simtit ca acasa, cum naiba sa se simta pe Oblemenco fara spectatori
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 10 Sep 2005, 13:37

frozen eu n-as zice ca au jucat prost... doar au intalnit o echipa care s-a baricadat in aparare cu 11 jucatori... n-ai cum sa joci si sa fie 11 ronaldo pe teren... pai juventus daca a ajuns de 3-4 ori prin careu pe la noi tot meciul e ceva...
ocazii au fost destule... suturile insa imprecise...
imi place la jaber ca se lipeste golul de el, asta lipsea Craiovei de multi ani, un om gen claudiu raducanu... care sa n-aiba mare treaba cu sportul fotbal insa sa bage mingea in poarta... daca jaber mai are si calitati tehnice, cu atat mai bine...

PS am nimerit 2-0 la pronosticuri :up: :up: :)(
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 10 Sep 2005, 13:48

nu prea are, aia e
dar cum spunei si tu, nu-i lipseste norocul si asta este foarte bine, destul am jucat bine 10 ani si nu am avut un gram de noroc
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 10 Sep 2005, 13:48

white sunt sigur ca te-ai luat dupa mine la pronostic :D.
Sa nu uitam ratarile lui Andrei Ionescu...extraordinare driblinguri o: .
In curand o sa vina si golurile(pe site).

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 10 Sep 2005, 14:01

Golul de 1-0 inscris astazi de Jaber AICI. Este un fisier ceva mai mare(5.30MB) decat cele cu care v-am obisnuit dar meritau si minunatii suporteri de pe bloc macar un cadru...

minudoru
senior
senior
Mesaje: 356
Membru din: 25 Iul 2004, 16:55

Mesaj de minudoru » 10 Sep 2005, 14:05

Bravo baieti si tot asa!!!
Sper oricum sa reuseasca sa aiba o concentrare mai mare pe teren. S-a vazut ca din cand in cand parca uita ce trebuie sa fac :)) a
E greu de crezut ca mai exista undeva, prin tara, atata devotament si suflet cat pune suporterul oltean. Juvetii sunt facuti din fotbal. Il respira, il mananca, il divinizeaza si te poarta indiferent ca esti in alb-albastru sau in tricolor, pe aripile unei victorii tunatoare ca un tsunami

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 10 Sep 2005, 14:14

Golul de 2-0 AICI

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 10 Sep 2005, 14:41

bravo baieti!!!! :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: . am reusit si eu sa vad cam trei sferturi din meci. s-a observat , cred eu, lipsa spectaorilor. insa nu au jucat rau. am avut noroc ca nu l-au dat afara pe bornescu. cred ca arbitrul s-a pierdut. daca era 1-0 pt noi , cred ca il elimina. in fine, mai gresesc arbitri si si-n favoarea noastra. hai ca e bine. deja incepem sa ne obisnuim cu victoriile. zicea un prieten, care nu tine cu craiova, "voi ar trebui sa jucati numai in B ca asa ati bate si voi tot". "mai vedem noi la anu", a fost raspunsul meu.
hai ca e bine pina acum. la mai mare!! :)) :)) :up: :up: :up:
Am zis!!

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 10 Sep 2005, 14:51

manex scrie:bravo baieti!!!! :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: . am reusit si eu sa vad cam trei sferturi din meci. s-a observat , cred eu, lipsa spectaorilor. insa nu au jucat rau. am avut noroc ca nu l-au dat afara pe bornescu. cred ca arbitrul s-a pierdut. daca era 1-0 pt noi , cred ca il elimina. in fine, mai gresesc arbitri si si-n favoarea noastra. hai ca e bine. deja incepem sa ne obisnuim cu victoriile. zicea un prieten, care nu tine cu craiova, "voi ar trebui sa jucati numai in B ca asa ati bate si voi tot". "mai vedem noi la anu", a fost raspunsul meu.
hai ca e bine pina acum. la mai mare!! :)) :)) :up: :up: :up:
Daca ai putea urmarii reluarea ai vedea ca din partea dreapta vine un fundas care era cam pe aceeasi linie cu Bornescu...deci nu era ultimul aparator, si nu avea de ce sa primeasca rosu...

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 10 Sep 2005, 15:09

nu te mai agita frate, inca nu am vazut un meci la televiziunea asta de [cenzurat] in care sa nu existe niste aberatii strigatoare la cer
in meciul cu astra am marcat jaber si tembelul de comentator a sustinut pana la finalul meciului ca a fost argintaru
azi spunea ca iuventus va juca etapa viitoare la galati cu dunarea care nici nu e in serie cu noi, mai bine spunea ca joak cu chelsea si parea o gluma
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 10 Sep 2005, 15:54

frozen scrie:azi spunea ca iuventus va juca etapa viitoare la galati cu dunarea care nici nu e in serie cu noi, mai bine spunea ca joak cu chelsea si parea o gluma
:)( :)( si eu il auzi cu galatiu`... ma si miram iar ma trimit astia la 500 de km? :)(
FreakBoy scrie:Daca ai putea urmarii reluarea ai vedea ca din partea dreapta vine un fundas care era cam pe aceeasi linie cu Bornescu...deci nu era ultimul aparator, si nu avea de ce sa primeasca rosu...
Freak, putea sa dea rosu lejer, fara discutii... portarul juca rolul ultimui fundas, iar jucatorul acela de se vede pe reluare juca rolul portarului in astfel de situatie... deci bornescu a faultat in postura de ultim aparator, iar stoianof ar fi mai avut in fata doar un asa zis portar (adik fundasul)... era rosu fara discutie... se poate pune in discutie doar faptul ca nu era perpendicular pe poarta, dar oricum era la linia careului mare lateral, era de roshu...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 10 Sep 2005, 17:37

nici un carton, n-a fost fault, bulgarul era in off side, arbitrul intrerupsese jocul anterior,mai era un fundas langa el ,nici vorba, nu trebuia acordat nici macar galben pt Bornescu, eu ii dadeam rosu lui Stoianof pt continuarea fazei dupa fluierul arbitrului :)(
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Închis