InterGaz-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Vom invinge si la Inter Gaz ?

Poll ended at 17 Sep 2005, 10:36

Da
38
90%
Nu
4
10%
 
Total votes: 42

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 20 Sep 2005, 16:15

FreakBoy scrie:
VLTRAS CRAIOVENSIS scrie:NO COMMENT
:o
Nu-ti bate capul ca asta iti dovedeste cu acte...
@ghe: bai ********, uite asa cum generalizezi tu si-i faci pe baietii din galerie delicventi, asa intra unu` strain, vede ce scrii tu, si ne face pe toti papagali...
In general oamenii nu pot schimba alti oameni si mai ales felul in care gandesc si in care se exprima.Degeaba ii explici lu Che Guevara ceva, daca el are in cap alta idee.El incearca mereu sa-si impuna parerile lui in capul altuia, dar niciodata nimeni nu-i poate schimba o parere.Si cand da cu bata-n balta (ca in topicul asta) gaseste mereu o modalitate de a se "scoate"! :o: :o: :o:
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 20 Sep 2005, 16:16

Cine merge cu trenu fara bilet incalca legea. CAre este aceeasi pentru toata lumea. Cine incalca legea se numeste delicvent.

Nu ma intereseaza impresia artistica aici. Important este sa se respecte adevarul.

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 20 Sep 2005, 16:19

Che Guevara, am si eu o intrebare pentru tine.Am nadejdea ca o sa raspunzi sincer :
"Ai trecut vreodata strada prin alt loc decat pe o trecere de pietoni?"
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 20 Sep 2005, 17:03

Da. Dar nu m-a prins nimeni si nu mi-a dat amenda. Hotul neprins negustor cinstit. :-)

Serios vorbind, chiar daca mai incalcam legea cate o data e bine sa nu ne facem un obicei din asta. Se pare ca baietii despre care vorbesc eu nu sunt la prima intamplare de acest gen si chiar stiu unii din galerie care merg "cu nasul" de cand s-au nascut. Pana la urma este optiunea fiecaruia cum vrea sa traiasca. Dar de la a te purta ca un milog si pana la a veni apoi pe forum sa te plangi ca te sacrific pentru echipa din cauza asta cred ca este distanta destul de mare. In definitiv nu este obligatorie nici o deplasare si asta mai ales atunci cand meciurile sunt televizate.

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 20 Sep 2005, 17:12

Che Guevara scrie:Da. Dar nu m-a prins nimeni si nu mi-a dat amenda. Hotul neprins negustor cinstit. :-)
A trece strada prin alt loc decat o trecere de pieteoni inseamna incalcarea legii. Cine incalca legea se numeste delicvent.Imi pare rau s-o spun, dar te incadrezi in prorpria desciere, indiferent ca ai fost amendat sau nu vreodata.Iar zicala "Hotul neprins negustor cinstit" nu isi are rostul cand vine vorba de incalcarea legii.Pai ala care da in cap si omoara iar apoi nu este prins, inseamna ca e "negustor cinstit"? :(
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 20 Sep 2005, 17:28

ba che guevara s-a luat cineva de tine reprosandu-ti ca nu bei bine berea in fata televizorului? e nu te mai lua nici tu de altii cum canta in deplasari... fiecare cu treburile lui... tu cu privitu` la televizor altu` cu cantatu` prin peluze... daca canta ei bine sau nu nu-ti dai tu cu parerea pt ca, dupa cum iti spuneam, nici ei nu se iau de tine ca bei tuborg in loc de carlsberg...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 20 Sep 2005, 18:19

@baggio: sa nu generalizam. Fiecare fapta se judeca separat. Una este pedeapsa pentru cineva care trece strada pe la colt si alta este atunci cand omori pe cineva. In plus eu puteam sa zic ca am trecut numia pe zebra mereu. Nu aveai probe deci nu puteai sa ma acuzi. Aici este explicatia proverbului cu hotul neprins.

Din pacate acesti baieti au fost prinsi de control in tren. Deci exista probe. Nu vreau sa spun ca procedand in acest fel ataca imaginea tuturor suporterilor Craiovei. Pentru ca eu probabil voi fi privid cu oarecare dusmanie daca ma urc in acelasi tren cu un fular alb-albastru la gat. Chiar daca am bilet. Si asta din cauza unora care considera ca sunt mai smecheri si sunt aparati de tine aici.

@white: primesti 1.000$ daca imi aduci si macar un singur martor care m-a vazut consumand alcool in ultimii 4 ani. In rest, numai bine.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 20 Sep 2005, 19:36

Ba, eu de exemplu am fost de doua ori in "deplasare" anul asta...de fiecare data am fost cu masina(personala, ma jur ca nu-mi trebuia bilet)...si ca mine au mai fost cel putin 10 persoane..am stat in galerie si cateodata n-am cantat...asta ma face delicvent?

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 20 Sep 2005, 19:48

@freakboy: nu vorbesc despre tine vorbesc despre aia care incalca legea. Daca ai fost cu masina personala si ti-ai vazut de treaba ta in timpul meciului cred ca poti fi dat ca exemplu pentru ceilalti care se cred ultrasi numai pentru ca vin mereu aburiti la stadion.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 20 Sep 2005, 21:06

eu nu vad nicaieri sa fii specificat ca vorbesti doar de aia...tu ai facut o generalizare si atat...iti spun ca anii trecuti cand stateam in galerie plecam cu un gust amarui...anul asta insa "delicventii" canta imnurile echipei si se comporta in mare parte foarte civilizat...e adevarat ca mai si injura dar nu cred ca asta e marea problema a galeriilor din romania...pe mine "delicventii" astia m-au impresionat, si la meciurile la care voi putea, o sa fiu printre ei...si o sa strig..o sa fac pauze si o sa strig iar...
Craiova este si va ramane acea echipa de renume pentru ca-n veci nu veti putea sa ne schimbati istoria!!!

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 20 Sep 2005, 21:18

Che, daca suporterii aia nu ar mai face blatul cateodata nu am mai avea prea multi suporteri in deplasari. Intre aia de le zici tu " milogi " si tine ii prefer de o mie de ori pe ei.
Am avea doar suporteri care vad meciurile la televizor si ar spune ca sunt cei mai adevarati. Spui ca nu ai timp sa mergi pe stadion, dar pierzi ore intregi pe tot felul de forumuri. Iesi naibii din casa si vino la stadion daca esti suporter adevarat.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 20 Sep 2005, 21:44

Edmond poti sa preferi pe cine doresti tu. Eu nu astept aprecierea nimanui din tara asta. Stiu precis ce pot, de ce sunt capabil si ce nu pot sa fac. Nu am mers la penultimul meci fiindca am fost la o inmormantare in familie, iar la ultimul meci am stat in casa din cauza ca am avut febra 39 de grade. Poate nu sunt niste chestii importante si nici suficiente ca sa opreasca un ultras ca voi de la merge pe stadioane sa se injure cu taranii dar pe mine m-au oprit. Daca maine ma simt bine, poate ne intalnim la stadion. o:

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 20 Sep 2005, 21:57

sa o lasam balta......

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 21 Sep 2005, 01:15

Che Guevara scrie:@white: primesti 1.000$ daca imi aduci si macar un singur martor care m-a vazut consumand alcool in ultimii 4 ani. In rest, numai bine.
daca asta ai priceput tu din mesaj... inlocuieste turbogu` si carlsbergu` cu cappy si cola... daca nu bei nici suc, inlocuieste cu apa minerala si apa plata... mesajul si ideea raman aceleasi...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 21 Sep 2005, 02:00

:up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: cred k bea fanta, k prea e bamboocha....insa pariez pe o urinoterapie(ATENTIE!!!, fara primul jet!)
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Închis