Universitatea-CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine se va califica in optimile Cupei Romaniei ?

Poll ended at 21 Sep 2005, 19:48

Universitatea
28
76%
CFR Cluj
9
24%
 
Total votes: 37

Avatar utilizator
Sava
suporter
suporter
Mesaje: 757
Membru din: 25 Sep 2003, 12:30

Mesaj de Sava » 21 Sep 2005, 23:45

Pt ala din Tm care zicea c-o furam cu 2-0, :-x :-x :-x :-x :-x !!!!!!!
Popescu, esti un Iuda te uram, tradatorule!!!!!

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 21 Sep 2005, 23:51

Reportajul proTV-ului m-a uns pe suflet: "E foarte buna Craiova.Va urez bafta si succes"(Dorinel Munteanu)

Avatar utilizator
Sava
suporter
suporter
Mesaje: 757
Membru din: 25 Sep 2003, 12:30

Mesaj de Sava » 21 Sep 2005, 23:54

FreakBoy scrie:Reportajul proTV-ului m-a uns pe suflet: "E foarte buna Craiova.Va urez bafta si succes"(Dorinel Munteanu)

il vrem si pe ala, multumim anticipat o:
Popescu, esti un Iuda te uram, tradatorule!!!!!

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 21 Sep 2005, 23:55

FreakBoy scrie:Reportajul proTV-ului m-a uns pe suflet: "E foarte buna Craiova.Va urez bafta si succes"(Dorinel Munteanu)
Dorinel Munteanu e un sportiv adevarat.

Mi-a placut si in timpul meciului cand, la 2-3 minute dupa gol, atunci cand cineva de la noi era accidentat si ei se grabeau sa ajunga la poarta noastra, i-a facut semn jucatorului clujean care era la minge sa trimita afara.

Dorinel Munteanu o:

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 21 Sep 2005, 23:58

Sava scrie:
FreakBoy scrie:Reportajul proTV-ului m-a uns pe suflet: "E foarte buna Craiova.Va urez bafta si succes"(Dorinel Munteanu)

il vrem si pe ala, multumim anticipat o:
Si daca nu-l vroiati io-l trimiteam...imi dau lacrimile :up: o:

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 21 Sep 2005, 23:59

care-l laudai pe munteanu cu caracteru` ma-sii cu tot... janghina dreaq... auzi ca ce ocazii a avut Craiova...

superb meci, atmosfera incredibila... tribuna a doua la inaltime...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 22 Sep 2005, 00:00

Dorinel Munteanu este un supersportiv si un fotbalist care a facut enorm pt Romania
nici nu ma asteptam sa fie altfel. Ala e prea meserias si pe teren si in afara lui.pai nu degeaba este CFR Cluj o echipa cu adevarat buna.

Asta creste si mai mult valoarea victoriei Universitatii Craiova.
Una e sa-l invingi pe Dorinel Munteanu si pe CFR Cluj si altceva e sa invingi corabia de expl.

bravo baieti! bravo Ovidiule o:
E clar ca echipa asta e buna, talentata, are potential si e pe drumul cel bun

p.S.: golul lui A.Ionescu, un reportaj ceva se poate lua de pe site?
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 22 Sep 2005, 00:02

Freakkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk... ce vazusi la protv era o batjocura la adresa Craiovei !!!!!!!!!!!!!!!!!!... vazui eu pe realitatea si ce a zis inainte... aia era o ironie ca ai nostri n-au jucat nimic si ca doar din entuziasm am batut... auzi la el... "pai ce ocazii a avut Craiova?"... si dup`aia a intrebat reportul "Mai buna Craiova?" si el a continuat ironic "daa foarte buna Craiova"... sau ce mai zisa, ce a aparut si la protv...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 22 Sep 2005, 00:04

white...prefer sa cred ca te-ai inselat :D...chiar daca gresesc prefer sa raman cu impresia asta!

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 22 Sep 2005, 00:08

si eu cred ca gresesti
chiar acum am vazut la tvsport, la confeinta de presa cum a laudat jocul criovei, fara ironie
chestia cu ocaziile e adev, nu am avut multe , dar nici ei nu au avut
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 22 Sep 2005, 00:10

sa-l fi vazut ce se ataca tzaranu` ca a pierdut... ce sa ma insel? sa te uiti acum pe realitatea ca tre` sa bage sport... si aia n-au ajuns de 3 ori la bornescu... :eek: :eek: :eek:
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 22 Sep 2005, 00:11

zolo scrie:si eu cred ca gresesti
chiar acum am vazut la tvsport, la confeinta de presa cum a laudat jocul criovei, fara ironie
chestia cu ocaziile e adev, nu am avut multe , dar nici ei nu au avut
uita-te acum pe realitatea... interviul de pe teren imediat dupa terminarea meciului...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 22 Sep 2005, 00:14

WhiteBlue4Ever scrie:Freakkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk... ce vazusi la protv era o batjocura la adresa Craiovei !!!!!!!!!!!!!!!!!!... vazui eu pe realitatea si ce a zis inainte... aia era o ironie ca ai nostri n-au jucat nimic si ca doar din entuziasm am batut... auzi la el... "pai ce ocazii a avut Craiova?"... si dup`aia a intrebat reportul "Mai buna Craiova?" si el a continuat ironic "daa foarte buna Craiova"... sau ce mai zisa, ce a aparut si la protv...
Hai ma White ca vazui si eu reportajul mai inainte si nu mi s-a parut ca Dorinel a fost ironic.Nu am vazut cand a zis "pai ce ocazii a avut Craiova"?dar am vazut cand a zis ca "Craiova a batut la daruire" iar cand a zis ca "e foarte buna Craiova, le doresc bafta si succes " nici atunci nu mi s-a parut ca a zis ironic.Parerea mea, poate mai are altcineva vreo parere legat de chestia asta!
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Codul lui DaVinci

Hai Craiova! Hai oltenii!

Mesaj de Codul lui DaVinci » 22 Sep 2005, 00:37

Victorie de moral pentru Universitatea Craiova. In seara asta am vazut olteni fericiti. o: Cred ca acest 1-0 cu mult laudata CFR Cluj inchide gurile celor care criticau Craiova definitiv. Este clar ca avem o ehipa adevarata de fotbalisti adevarati. Se poate spune ca scoala olandeza de fotbal a invins scoala germana astaseara. In timp ce Clujenii au jucat cu mingi aruncate la intamplare, Craiova a jucat inteligent realizand jocul sau obisnuit de pase care hipnotizeaza toti adversarii. La CFR Cluj am observat decat doua scheme puse la punct atunci cand atacantii lor se aflau in careul nostru, in timp ce Craiova a atacat cu toate liniile. Jaber a muncit mult, mijlocul l-a ajutat din plin realizand un joc combinativ de exceptie, Stanga a gresit multe pase la inceputul meciului dar si-a revenit pe parcurs. Cand nu crea panica in careul advers prin pasele sale calculate tragea de la distanta. Cand mingea trecea de mijlocul nostru fundasii veneau ca o a doua linie de mijlocasi si pasau decisiv pentru jucatorii din fata lor. Stoica a avut chiar 2 torpile astazi dar nu a intrat niciuna. Poate in meciul cu Dinamo. Bornescu a avut o singura minge dificila. Pe Andrei Ionescu l-am lasat la urma intentionat. A avut cel mai slab meci al sau din ultima perioada. S-a vazut ca a avut emotii. Dar a muncit enorm. S-a daruit in teren si s-a zbatut sa recupereze fiecare minge gresita. La faza golului am uitat toate nerealizarile sale anterioare. Un stadion intreg a ramas cu gura cascata. Publicul a avut un moment de uluiala fiindca nimeni nu credea ca se poate marca din unghiul ala. Driblingul si finalizarea mi-au adus aminte de Balaci+Cartu. Are ceva din ambii. Finetea tehnica a primului si finalizarea dementiala a celui de-al doilea. Golul marcat este o bijuterie si merita pus in rama. As vrea ca maine sa vad poza golului lui Andrei Ionescu marita la dimensiuni gigantice imprastiata prin toata Craiova. Pentru o zi sa nu mai existe panouri publicitare in Craiova. Toate sa fie acoperite cu aceasta faza. Nota zece pustiule! o:

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 22 Sep 2005, 00:44

am pierdut white declaratia, asa ca ma btin in cazul acesta
eu am vazut doar conf de presa
si sincer ocazii nu am avut nici noi foarte multe, dar cel putin am controlat jocul
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Închis