Universitatea-CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine se va califica in optimile Cupei Romaniei ?

Poll ended at 21 Sep 2005, 19:48

Universitatea
28
76%
CFR Cluj
9
24%
 
Total votes: 37

papy
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 12
Membru din: 18 Sep 2005, 17:49

Mesaj de papy » 23 Sep 2005, 13:12

Che Guevara scrie:Bine ai venit pe forum. Dar ce e cu semnatura ta, ce a patit?


mersi mult dar ce are semnatura mea?
guevara

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 23 Sep 2005, 18:36

Mesaj trimis de pe site-ul www.craiova-maxima.ro

Nume: Stuparu Lucian

Urmeaza mesajul trimis

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Inca o data se dovedeste ca cei care isi dau sufletul pentru \"U\"
Craiova sunt iubiti pana la moarte. Fotbalistii care acum sase luni la un
amical cu Universitatea de atunci constatau cu stupoare ca la un amical,
pentru echipa din Banie, vin mai multi oameni decat la propriile
meciuri, acei jucatori de la FC Caracal aveau sa scrie istorie pe un stadion
unde daca fanii ar venii ca la marile derbyuri in mod constant
adversarii nici nu s-ar mai prezenta de frica infernului ce ar fii creat.
Aseara pe voi v-am incurajat, pentru voi am cantat si pe voi va vom canta
daca veti face totul pentru Craiova. Nu trebuie sa fii un mare jucator sa
fii iubit la Craiova, trebuie sa te daruiesti si sa joci 100% pentru
cei care iubesc clubul la care joci. Asta nu prae au inteles cei din
epoca Staicu. Ne pare nemaipomenit de bine ca tinerii care au venit sunt o
familie si ca au inceput sa joace pentru culori si pentru fanii care
vor fii mereu alaturi de ei.Bine ati venit in familia Alb-Albastra!
Numai sa ajungi aici ar trebuii sa fie cea mai tare provocare pentru orice
jucator de fotbal! Va dorim sa ne bucurati ca miercuri seara la fiecare
meci! Hai Universitatea Craiova! Mereu vom fii alaturi de voi!
Bucurestiul a inceput sa tremure pentru ca a inceput Epoca Renasterii!


Data trimiterii mesajului: 09/23/2005 18:32:09

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 23 Sep 2005, 23:27

Dupa Universitatea - CFR Cluj 1-0
Solomon vrea sa dea bani pentru fotbal
(B.G.)
Primarul Craiovei, Antonie Solomon, a declarat ieri, in cadrul unei conferinte de presa, ca a vazut foarte putin din partida pe care Universitatea Craiova a cistigat-o, cu 1-0, in fata formatiei CFR Cluj, in Cupa României, dar ca a fost incintat de victoria alb-albastrilor. Solomon nu a exclus ca in 2006 municipalitatea sa aloce de la bugetul local fonduri pentru fotbal: „Dam si noi citeva miliarde. Sper ca propunerea va fi aprobata de catre consiliul local“. Intrebat daca s-a gindit la suma pe care ar putea-o aloca fotbalului, primarul a raspuns ca nu. „Ma voi gindi bine si voi propune sumele prin proiectul de buget pe 2006, care se va vota in luna decembrie. Trebuie sa ajutam sportul craiovean. Sint destule sporturi care au decazut“, a conchis Solomon.

puteam sa pun pariu ca doritorul de capital electoral nu va sta de-o parte de echipa cand vede succesul ei
numai ca de data asta lumea s-a convins ca prietenul camatarilor nu este decat un profitor
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 23 Sep 2005, 23:29

profitor, neprofitor, da-l in mm sa dea bani pentru Stiinta!!!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 24 Sep 2005, 00:13

Mititelu a spus ca nu vrea de la Solomon nici un leu. Vrea decat sa ii dea stadionul in folosinta pentru 20 de ani ca sa il poata moderniza. Arena din Craiova este uzata moral si trebuie modernizata. Numai ca grupul Camataru+prefectul+Solomon se impotrivesc desi Solomon si prefectul nu se suporta. Cine are interesul sa nu fie liniste la Craiova?

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 24 Sep 2005, 02:20

eu nu-i cer lui solomon nici sa-i dea stadionul 20 de ani...nici cine stie ce fapte....eu ii cer sa nu distruga orasul.....sa nu sicaneze prin toate mijloacele echipa sau pe mititel si sa dea o suma rezonabila la echipa, sa acopere niste cheltuieli macar cu intretinerea stadionului .......cum dau clujul sau alte primarii la echipa. Si sa ne lase :eek: in pace ....... aia care l-au votat sa-si dea fiecare cate un pumn in cap.....macar sa nu-si bata joc de oras si toate simbolurile lui..english parc, statuia lui Mihai..artezienele...parcarile si toate mizeriile pe care le face...ia sa caute astia de la editie speciala probe impotriva lui ca le popularizam noi pe unde nici nu-si imagineaza :)(
poate lasa echipa in pace

oricum, m-a deranjat si declaratia lui mititelu...sa mai taca si ala din gura ca de cate ori deschide gura ...spune numai tampenii...aia cu mutatul echipei nu ai voie sa o spui nici sub forma de gluma :bad:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 24 Sep 2005, 09:40

A spus ca echipa ramane aici dar meciurile si le va desfasura la Severin. Inainte de fiecare meci plateste autobuzele pentru deplasarea suporterilor din buzunarul propriu iar echipa se antreneaza la Craiova si are sediul in orasul Craiova. Numai meciurile de pe teren propriu le joaca pe alta stadion. Mie mi se pare destul corect. o:

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 24 Sep 2005, 11:05

Pacala eu raman la parerea ca ideea aia cu mutatu echipei in alt oras a fost la misto :-) N-a fost decat un santaj (daca vrei sa-i spui asa) la adresa autoritatilor locale.Mititelu e mai oltean decat toti patronii care au trecut in ultimu timp pe la echipa asta si ar fi nebun sa ia in calcul o asemenea idee, fiindca stie mai mult ca oricine altcineva ce inseamna echipa asta pentru orasul Craiova!In rest,vorba ta, poate ar fi mai bine sa o mai rareasca cu interviurile si declaratiile,ca astia din presa asteapta ceea mai mica samanta de scandal ca sa faca din tantar armasar!In rest, toate cele bune! o:
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Închis