Universitatea-Petrolul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului cu Petrolul ?

Poll ended at 13 Oct 2005, 22:06

Victorie
36
82%
Egal
3
7%
Infrangere
5
11%
 
Total votes: 44

VLTRAS CRAIOVENSIS

Mesaj de VLTRAS CRAIOVENSIS » 17 Oct 2005, 12:53

S-A DAT 100.000 PT O DEPLASRE LA RAPID2

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 17 Oct 2005, 13:28

alex.pripas scrie:STIINTA se muta din Craiova! Ati citit articolul???? http://www.prosport.ro/index.php?c=76&a=80261


Ce parere aveti???? Cred ca e mai interesant decat cearta asta fara rost!
iar ati inceput sa credeti ce zik buCURestenii...
nu se muta nimeni ..mititelu a spus intr-o emisiune acum ceva timp ...ca este posibilitatea sa nu se mai joace pe oblemenco din retur...datorita primariei...
a subliniat...echipa nu se muta din craiove...se va antrena aici...doar ca se poate sa joace pe alt teren...urmind ca el sa puna totul la dispozitie inclusiv autocare pt suporteti

TURBUREA
junior
junior
Mesaje: 85
Membru din: 22 Mar 2004, 12:05

Mesaj de TURBUREA » 17 Oct 2005, 17:06

Două etape suspendare şi 80 de milioane
amendă pentru Craiova
Universitatea Craiova va disputa următoarele două etape de pe teren propriu, cu CS Otopeni şi Dacia Mioveni, fără spectatori. Comisia de Disciplină a FRF a mai luat decizia amendării clubului Universitatea cu 80 de milioane de lei, în urma incidentelor provocate de suporterii olteni în meciul cu Petrolul de etapa trecută

----------------------------------------------------------------------------------



Asa se intampla cand parintii uita sa isi altoiasca odraslele cu cureaua la fund si le lasa sa se "ultraseasca" pe stadion.

Pacat de spiritul Craiovei si de cei care merg pe stadion ca sa vad aun meci de fotbal si nu sa isi descarce frustarile ca tema pt scoala este grea si necesita timp pt a fi facuta !

dragos03

Mesaj de dragos03 » 17 Oct 2005, 17:48

Sper ca dxtr, freak boy si ceilalti sunt multumiti acum.

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 17 Oct 2005, 19:22

sunt vinovati ca merg pe stadion, ca sustin echipa si pentru ca sunt alaturi de ea
ati fost acolo sa vedeti ce au facut ploiestenii primadata cand au intrat in tarcul rezervat?
s-au pus pe injurat si pe rupt scaune, ei pentru asta au venit
ai nostrii nu au injurat deloc, nici macar celebrele refrenuri cu netoiu, dinamo, sau dinel nu s-au auzit
voi in caz ca ati merge pe stadion ce ati face cand aia arunca scaune inspre jucatori?
intrebati-l pe bornescu ce simtea cand a trecut prin dreptul javrelor din ploiesti
eu nu o sa critic pe nimeni pentru ca nu stiu daca si eu nu as fi facut la fel daca stateam in peluza, am stat la oficiala si imi venea sa sar gardul si sa-i dau afara, dar cei din peluza
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

TURBUREA
junior
junior
Mesaje: 85
Membru din: 22 Mar 2004, 12:05

Mesaj de TURBUREA » 17 Oct 2005, 19:36

frozen scrie:sunt vinovati ca merg pe stadion, ca sustin echipa si pentru ca sunt alaturi de ea
ati fost acolo sa vedeti ce au facut ploiestenii primadata cand au intrat in tarcul rezervat?
s-au pus pe injurat si pe rupt scaune, ei pentru asta au venit
ai nostrii nu au injurat deloc, nici macar celebrele refrenuri cu netoiu, dinamo, sau dinel nu s-au auzit
voi in caz ca ati merge pe stadion ce ati face cand aia arunca scaune inspre jucatori?
intrebati-l pe bornescu ce simtea cand a trecut prin dreptul javrelor din ploiesti
eu nu o sa critic pe nimeni pentru ca nu stiu daca si eu nu as fi facut la fel daca stateam in peluza, am stat la oficiala si imi venea sa sar gardul si sa-i dau afara, dar cei din peluza
Problema nu este chiar asa de simpla precum o ilustrezi tu vere.
La Corabia si Motru cine si cu ce scaune a aruncat inspre echipa noastra?

Avatar utilizator
Sava
suporter
suporter
Mesaje: 757
Membru din: 25 Sep 2003, 12:30

Mesaj de Sava » 17 Oct 2005, 20:58

TURBUREA scrie: Asa se intampla cand parintii uita sa isi altoiasca odraslele cu cureaua la fund si le lasa sa se "ultraseasca" pe stadion.

Pacat de spiritul Craiovei si de cei care merg pe stadion ca sa vad aun meci de fotbal si nu sa isi descarce frustarile ca tema pt scoala este grea si necesita timp pt a fi facuta !

cum le stii tu pe toate, spitirul Craiovei ala la care cred eu ca faci tu referire e mort de mult, iar daca n-ar fi fost ultrasii astia, si echipa asta era moarta de mult, am fi avut o echipa ca poli aek, s-ar fii intamplat la fel ca la tm daca baietii aia pe care ii blamezi tu nu se luau la harta cu netoiu, dinel (ai idee cati dintre ei au fost amenintati cu moartea de dinel si alti interlopi?)
Popescu, esti un Iuda te uram, tradatorule!!!!!

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 17 Oct 2005, 21:42

dupa aceste doua postari se poate declara ca acei suporteri care au rupt scaunele proprii sunt nevinovati
bravo lor si le multumim din suflet pt ca au atata minte incat dupa ce au fost date avertismente echipei, dupa ce a mai fost suspendat odata terenul sa se ia la bataie in mod organizat in vazul tuturor
propun ca si dupa ce-i mai prind pe suporterii stelisti in gari sa dea si niste declaratii de presa probate cu imagini , astfel PR-ul lor sa fie cate mai eficient
bravo lor

faptul ca erau doar niste pustani asa cum e si dex nu absolva cu nimic pe liderii gruparilor care puteau sa se gandeasca la alte metode de a se razbuna pe gazari
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 17 Oct 2005, 21:47

Dar de dINAMO ce ziceti? NIMIC! Nici o amenda pt ce au facut.

Meciul din Cupa tot nu se stie unde se joaca?

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 17 Oct 2005, 21:47

ce simplu este sa comentezi de la tv
personal nu am vazut scaune rupte de ai nostri si chiar m-am uitat la sectorul in care au intrat si nu erau scaune lipsa
poate nu am vazut eu bine fiind prezent pe acolo pe stadion, s-o fi vazut mai bine la tv
dex nu incerca decat sa aseze la loc un scaun aruncat de gaozari :)(
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

JustME

Mesaj de JustME » 17 Oct 2005, 22:03

frozen scrie:dex nu incerca decat sa aseze la loc un scaun aruncat de gaozari :)(
:)( :)( :)( corect !!! defapt toate scaunele le-au rupt descultii aia de la ploiesti :)( :)( :)( ai nostrii incercau sa le puna la loc :)( :)( :)(

actiunile ultrasilor olteni mi-se par total justificate ... pai descultii aia ne injura si noi sa stam cu mainile-n san ?!?! vb. lu` Mititelu` ca doar nu suntem la teatru !!!

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 17 Oct 2005, 22:19

pai asa o sa stea toata lumea cu mainile in san si sa comenteze din fata tv-ului
o sa se poata vedea pt dex,de ex, meciul mai bine
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

TURBUREA
junior
junior
Mesaje: 85
Membru din: 22 Mar 2004, 12:05

Mesaj de TURBUREA » 17 Oct 2005, 23:16

Sava scrie:
TURBUREA scrie: Asa se intampla cand parintii uita sa isi altoiasca odraslele cu cureaua la fund si le lasa sa se "ultraseasca" pe stadion.

Pacat de spiritul Craiovei si de cei care merg pe stadion ca sa vad aun meci de fotbal si nu sa isi descarce frustarile ca tema pt scoala este grea si necesita timp pt a fi facuta !

cum le stii tu pe toate, spitirul Craiovei ala la care cred eu ca faci tu referire e mort de mult, iar daca n-ar fi fost ultrasii astia, si echipa asta era moarta de mult, am fi avut o echipa ca poli aek, s-ar fii intamplat la fel ca la tm daca baietii aia pe care ii blamezi tu nu se luau la harta cu netoiu, dinel (ai idee cati dintre ei au fost amenintati cu moartea de dinel si alti interlopi?)
Asa o fi precum spui tu. pana una alta stiu (si) ca s-au intalnit si s-au pupatnegociat cu alde netoiu.

PS Gandeste-te si la cei care stau acasa si nu pot veni cu o nevasta/sora/fata la stadion din cauza ultrasilor astia pt care luam suspendari cu sacul

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 18 Oct 2005, 00:00

Pedeapsa primita este prea grava si mi se pare ca nu este justificata. Amintiti-va ce a fost la Steaua-Dinamo, meci in urma caruia cluburile s-au ales cu niste mici amenzi. Consider ca persoanele care ne-au reprezentat in fata comisiei de disciplina nu au stiut sa se apere si s-au multumit cu orice. am inteles ca se va face recurs. Dar asta inseamna ca o etapa de suspendare tot primim. Partea buna este ca jucam cu portile inchise. Puteau sa ne oblige sa jucam la Mioveni cu Dacia si la Bucuresti cu CS Otopeni. :-x FRF :-x Ursu :-x Nedelescu

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 18 Oct 2005, 07:25

Bun, vazui meciul la rece, calm , opream la fiecare faza importanta, reluare, notam, iar vedeam, savuram :D In concluzie,a fost meci bunicel pt Craiova. o:

numerotez fazele finalizate:
repriza I
1-0 sut peste Fritea
1-1scapa C.Ilie,apara Bornescu
2-1centrare Dananae,cap bun Jaber,apara Miron
3-1Jaber lansat, ezita, apoi intoarce,scot aia in ultia clipa
4-1centrare covrig Velcovici,prind f bine Miron exact de pe capul lui jaber
5-1 orac milimetric sut din unghi la coltul lung
6-1gol ciuca, cap dupa lov lib Fritea
7-1sut bun Fritea de la distanta,alaturi
8-1sut airea jaber,din poz f buna
9-1pasa lunga in cross D.Sotica,centrare Velcovici,sut misto A.Ionescu, alaturi mili
10-1 cursa f buna Dananae, trece de 3,centrare, reluare din drob Orac
11-1cursa buna jaber, sueaz din plin fuleu dar fara forta
12-1lov lib f buna D.Stoica, Miron scoate greu in corner
13-1 corner,balbaiala mare pliestenii, degajare in ultima clipa din picior jaber
14-1faza prelungita,corner, centrare, corner, centrar, balba miorn,prinde 2 timpi
15-1 minge scoasa de Jaber pt sut Velcovici din afara careului,pe mijlocul portii
in rest ,multe pase si dominare Craiova ,cateva centrari slabe plus c.ilie care ezita aiurea in poz buna

Repriza a-II-a
0-1 corner, reluare slaba cap hadnaghy mai mult pasa ca sut
1-1 lov lib velcovici, cap jaber alaturi
2-1degajare lunga perfecta Bornescu, respinge in ultima clipa ploiestean in corner
3-1 centrare buna Dananae,jaber sterge cu capul din poz buna, mult pe langa
4-1alta centrare Dananae, Jaber sut intr-un aparator, mingea sare intre miron si prac,prinde miron cu pretul accidentarii usoare a celor doi
5-1 sut tare Fritea din afara,deviat de putin in corner de un pliestean
6-1 gol de 2-0 DINA dp dribling din intarcere Orac si angajare f buna pt Dina care se desprinde si sut
6-2 lov lib f buna Irimescu, respinge greu Bornescu in corner
7-2 suita de driblinguri A.Ionescu, sut deviat de un ploiestean
7-3 centrare copilu,scapa Marinescu si cap in coltul lung, gol petrolul
8-3 orac dribling f bun, centrare, un ploiestean aproape de autogol, corner
9-3 degajare lunga f buna Bornescu,prinde miron exact din fata lui A.Ionescu
10-3 contraatac Orac , in ultima sec un pliiestean impinde spre portar(trebuia lov indirecta)
11-3 alta cotraOrac, respinsa in ultima sec


Bornescu : putin de aparat dar a avut doua interventii f f bune, cu atat mai pretioase cu cat aia nu l-au tinut in priza, inclazit.... e mare :) are si niste lansari pe varfuri incredibile
cu ambitie poate ajunge la natioanala

Ciuca: gol important, sigur pe el in aparare si aport ofensiv bun, urca in atac unde a gresit totusi doua pase, cu ambitie poate ajunge la nationala

D.Stoica: sigur in aparare, urca in atac, pase f bune din aparare,cu ambitie poate ajunge la natioanala

Mitchell : inceput nesigur,depasit de 2 ori de C.Ilie ,pe urma multumitor, stie si cu mingea
unele nesicronizari cu ceilalti fundasi

Craciunescu: a intrat rezerva, a gresit doar o data si bine cand l-a scapat pe marinescu

Dananae: a crescut enorm fata de anul trecut, a explodat, alearga enorm, tehnica f buna, driblinguri si centrari in viteza, vine din ce in ce mai bine in aparare..jucator de moral...daca capata incredere ajunge la natioanla...practic sufoca adversarii pe partea lui

Saceanu: munceste mult, agresiv, stie cu mingea dar nu pare tot timpul concentrat dar e un inchizator elegant fata de ce se joaca in Romania

Fritea: munceste mult, incearca cetrari si suturi de la distanta, e pe drumul cel bun
nu va fi coordonator de joc dar poate fi un mijlocas polivalent

Velcovici: imi place , travaliu, tehnica, centrari, parca ii trebuie mai multa ambitie cateodata, cu mai multa ambitie poate ajunge la natioanal

A.Ionescu, m-a surpins ca alearga mult si intra si in clinciuri in aparare si cu folos, are tehnica f buna, nu are inca sut si e inca fara orientare a jocului, nu e inca coordonator dar poate deveni peste cativa ani, este important pentru ca scoate adeversari din schema si e mobila, apare in multe zone si e un pericol constant, are viteza buna
cu ambitie poate ajunge la natioanala

Garla rezerva prea putin ca sa se vada cat de cat, e bine ca a revenit dupa suspendare, imbucurator

Orac f periculos pe contraatac mai ales, stie cu mingea, pase bune dar emotiv in fata portii, rateaza mult, e atacant nu varf de atac..as zice si la el cu ambitie poate anjuge la nationala dar are un aer de suficienta si inca o problemea, mi se pare foarte emotiv pentru postul lui de atacant. Ca portar, fundas central si varf e cel mai periculos cand te emotionezi. Poate retras si alergand mai mult la mijloc sa aibe sanse dar nu pare genul luptator.Cu toate astea mie imi place ,conteaza in joc daca ar da si goluri....

Jaber n-a jucat asa de rau, alearga(sint surprins placut) prezent mult in joc, ajunge usor in pozitii bune are si fuleu, si tehnica bunicia, jucator de moral, a ratat mult , sare bine la cap, mi s-a parut ca nu are edicatia fotbalistica a dozarii respiratiei in fuleu,multe faze le rateaza pt ca nu mai are aer in mom sutului . Cand a venit a inceput exceptioanl cu 4 goluri in 3 meciuri,acum imi pare un pic blocat psihic.

Dina puternic, agresiv , stie cu mingea, mie imi place mult e mai degraba mijlocas care poate face de toate de la presing, la marcaj, pase si urcari bruste si fructuoase in atac
cu mai multa ambitie ajunge la nationala

Imi place de Stanga antrenorul, aseaza bine echipa, jocul se leaga din ce in ce mai mult, desi e la inceput, se vede ca are clasa de antrenor, are si stile..declaratii ponderate, felul de a conduce antrenamente, disciplina, fara certuri si scandaluri...e pe un drum foarte bun..si inca e si jucator important in angrenaj prin tehnica si mai ales stiinta jocului

Echipa asta are nevoie de rodaj, de stabilitate si de cat mai multe meciuri impreuna
si ajunge departe...........dar sa stea impreuna si sa creasca impreuna, relatiile de joc sa se imbunatateaca sa se gaseasca cu ochii inchisi....sa poate schimba din mers sistemele de joc in timpul meciului daca e cazul....etc.........echipa asta poate ajunge mai departe decat isi inchipuie majoritatea....au potential toti.......poate nu vor reusi toti sa pastreze ritmul de crestere in joc.........inca nu avem un inlocuitor al lui Stanga.....un vard de atac care sa marcheze in mod constant si un fundas central-stanga dar cei care sint
pot sa creasca sa fie ce se asteapta de la ei...sau eventual cu 2 -3 implanturi de valaore si bine gandite ..daca va fi cazul...sa vedem cum cresc astia.........mai sint un Stavaru, Gangioveanu ..poate vor reusi sa-l ia pe Corcoveanu...poate vor mai apare 2-3 tineri talentati dintre cei care sint pe langa echipa sau altii...cred in viitorul acestei echipe.

Poate le prinde bine sa joace si fara suporteri din cand in cand :D pt ca pana azi...practic au jucat toate meciurile acasa...suporterii Universitatii au dominat fondul sonor peste tot
pana acum..trebuie sa se invete sa evolueze si in fata unor tribune ostile ..cum trebuie sa invete sa joace si fara Stanga...si semnele sint bune..n-au jucat rau si fara Stanga
cel putin in meciul asta.
Si mai e o chestie care mi-a placut, aceasta echipa pare la fel de buna si cand joaca dominand mijlocul terenului si cand joaca pe contraatac....sint multe echipe care stiu dar pe contraatac sau doar atacand asezat...si asta e meritul lui Stanga...e bine pt ca adversarii nici nu stiu ce tactica sa aleaga :)(

Victorie o:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Închis