Universitatea-Petrolul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului cu Petrolul ?

Poll ended at 13 Oct 2005, 22:06

Victorie
36
82%
Egal
3
7%
Infrangere
5
11%
 
Total votes: 44

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 18 Oct 2005, 08:54

Gata, m-am linistit, inseamna ca nu am pierdut timpul degeaba sa fac fisierele video :-)

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 18 Oct 2005, 10:56

Pai i-au luat vreo 3 ore sa se uite la meci foarte atent, si inca 3 ore sa scrie aici concluziile :)(

D10

Mesaj de D10 » 18 Oct 2005, 11:24

JustME scrie:
frozen scrie:dex nu incerca decat sa aseze la loc un scaun aruncat de gaozari :)(
:)( :)( :)( corect !!! defapt toate scaunele le-au rupt descultii aia de la ploiesti :)( :)( :)( ai nostrii incercau sa le puna la loc :)( :)( :)(
:laughing: :laughing: :laughing:
JustME scrie: actiunile ultrasilor olteni mi-se par total justificate ... pai descultii aia ne injura si noi sa stam cu mainile-n san ?!?! vb. lu` Mititelu` ca doar nu suntem la teatru !!!


las' ca stam cu mainile-n san doua etape. :-(
Chiar asa, in afara de a zgaltai gardul au rezolvat ceva? Se citea groaza pe chipurile suporterilor ploiesteni?
Actiunea suporterilor a fost gratuita. Scopul lor era sa-i invete minte pe aia. Pana la urma nimeni nu a patit nimic, deci actiunea a esuat. Asa ca nici mandria de oltean nu a fost reparata, si suntem si cu stadionul suspendat. Cu alte cuvinte: si injurati, si cu baniii luati.

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 18 Oct 2005, 11:50

frumoasa caracterizare pacala, bravo
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 18 Oct 2005, 17:59

:laughing: Da, mi-a luat cam 3h ca sa-l vad cu multe opriri si reluare de faze si 2-3 min sa criu, ca imi notam in timp ce vedeam in notepad,pe urma am copiat si am mai scris rapid ceva :)(
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 18 Oct 2005, 18:09

Vezi ca idiotzii aia de galbejitzi zic ca ei au avut 2 mari ocazii in prima repriza, conform http://www.lupii.as.ro/stiri/Stiri.htm, si la tine pe prima repriza ei raman doar cu una.
Bine asta, nu inseamna ca au si dreptate. Dar putetzi merge pe acea pagina ptr distractzie. Parca ala care a scris-o, e angajatul carpetei....

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 18 Oct 2005, 18:24

n-au de unde sa aibe doua..poate au pus la socoteala faza cand c.ilie nu a continuat faza cand primise o pasa in poz buna.......dar faza fara o finalitate nu am pus
am mentionat-o la si altele
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 18 Oct 2005, 23:21

@Păcală, chiar eşti fanatic! :lol: Făcuşi ce făcuşi şi le luaşi pâinea de la gură pseudo-cronicarilor sportivi... Aşa casetă tehnică mai rar! o: Dacă mai scriai şi când s-a scărpinat la momiţe Bornescu şi şi-a suflat esenţele Ciucă era chiar perfect! :)) Glumii, sper că nu te-apuci să revezi meciul să-mi dai iar o lecţie de profesionalism?! :laughing:
Dacă zici că ai urmărit la rece, acum ţi se mai pare normal să ne rupem scaunele fără nici un rost? Sau, în altă ordine de idei, ţi se pare că meritau nişte amărâţi atâta tam-tam şi amenda + sancţiunea? Chiar dacă viermii de la :-x dinamo :bad: meritau să le fie suspendat terenul cel puţin 2 etape eu zic că tot răul e spre bine... Cu mârşăviile astea au reuşit să se faca urâţi şi dispreţuiţi de întreaga suflare fotbalistică din ţară.
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 19 Oct 2005, 00:05

Tocmai am vazut FC Bayern Juventus 2-1. Mi-am adus aminte de vrenurile bune cand locuiam in Germania. Am vazut un stadion modern si o atmosfera de Champions League. Eu inca nu am ajuns pe Allianz Arena. Am fost pe vechiul Olympia Sttadion...

Mi-a ramas in minte felul in care crainicul stadionului dialoga cu publicul.
crainicul: "Este 1-0. Pentru Bayern Munchen a marcat Bastian ..."
publicul: "Schweinsteinger!!"
crainicul: " Bastian ..."
publicul: "Schweinsteinger!!"
crainicul: " Bastian ..."
publicul: "Schweinsteinger!!"
crainicul: "Danke"
publicul: "Bitte."

Dupa asta am mers pe net si am descarcat niste poze cu Allianz Arena care este cel mai modern stadion de fotbal din lume la ora asta.

Pe urma am intrat aici si am vazut pe prima pagina o poza cu DXTR cu scaunul in mana. Parca e lupta de la Posada. Imediat mi-am amintit cum dialoga Blondu' cu publicul:
Blondu': "Ba! Nu intrati pe teren ca iar ne suspenda astia! Ba, intoarceti-va inapoi! De ce am mai luat statie??"
publicul: "Cine nu sare! Cine nu sare! Ori este gabor ori e prost de moare!"
Am vazut niste poze cu stadionul nostru stirb 3 scaune-5 minute pauza. Apoi mi-am dat seama. Sunt in Romania. Aici se sfarseste Europa. De fapt inainte de a intra aici...

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 19 Oct 2005, 00:29

Che Guevara scrie:Tocmai am vazut FC Bayern Juventus 2-1. Mi-am adus aminte de vrenurile bune cand locuiam in Germania. Am vazut un stadion modern si o atmosfera de Champions League. Eu inca nu am ajuns pe Allianz Arena. Am fost pe vechiul Olympia Sttadion...

Mi-a ramas in minte felul in care crainicul stadionului dialoga cu publicul.
crainicul: "Este 1-0. Pentru Bayern Munchen a marcat Bastian ..."
publicul: "Schweinsteinger!!"
crainicul: " Bastian ..."
publicul: "Schweinsteinger!!"
crainicul: " Bastian ..."
publicul: "Schweinsteinger!!"
crainicul: "Danke"
publicul: "Bitte."

Dupa asta am mers pe net si am descarcat niste poze cu Allianz Arena care este cel mai modern stadion de fotbal din lume la ora asta.

Pe urma am intrat aici si am vazut pe prima pagina o poza cu DXTR cu scaunul in mana. Parca e lupta de la Posada. Imediat mi-am amintit cum dialoga Blondu' cu publicul:
Blondu': "Ba! Nu intrati pe teren ca iar ne suspenda astia! Ba, intoarceti-va inapoi! De ce am mai luat statie??"
publicul: "Cine nu sare! Cine nu sare! Ori este gabor ori e prost de moare!"
Am vazut niste poze cu stadionul nostru stirb 3 scaune-5 minute pauza. Apoi mi-am dat seama. Sunt in Romania. Aici se sfarseste Europa. De fapt inainte de a intra aici...
Frumos articol Che Guevara!Felicitari! o: o: o:

P.S.:Am vazut ca multi de pe acest site l-ati atacat pe dxtr.Nu mi se pare corect!Nu el este singuru care a participat la incidente.Faptul ca el apare intr-o poza din ziar nu inseamna ca doar el e vinovat!
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 19 Oct 2005, 00:34

Imi pare rau. Nu am nimic cu DXTR. S-a nimerit sa fie el in pozasi atat. Sunt curios cand v-a ajunge publicul oltean sa raspunda crainicului care spune: "Multumesc!" prin "Cu placere!" Din pacate cred ca nici copii nostri nu vor trai aceste momente si de-aia mi-e necaz ca traiesc in Romania. Si de-aia imi vine uneori sa va spun ce va spun cand vine vorba de "tarisoara noastra". :o: :o:

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 19 Oct 2005, 00:48

Che Guevara scrie:Tocmai am vazut FC Bayern Juventus 2-1. Mi-am adus aminte de vrenurile bune cand locuiam in Germania. Am vazut un stadion modern si o atmosfera de Champions League. Eu inca nu am ajuns pe Allianz Arena. Am fost pe vechiul Olympia Sttadion...

Mi-a ramas in minte felul in care crainicul stadionului dialoga cu publicul.
crainicul: "Este 1-0. Pentru Bayern Munchen a marcat Bastian ..."
publicul: "Schweinsteinger!!"
crainicul: " Bastian ..."
publicul: "Schweinsteinger!!"
crainicul: " Bastian ..."
publicul: "Schweinsteinger!!"
crainicul: "Danke"
publicul: "Bitte."

.
Che, toate bune dar marcatorul era Deisler ....... :D deh, germani si ei :lol:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 19 Oct 2005, 00:52

Che Guevara scrie:Imi pare rau. Nu am nimic cu DXTR. S-a nimerit sa fie el in pozasi atat. :o:
l-ai confundat, nu era el... semana cu el si atat

apropo de dialog public...ai vazut cand se pune la statie "Muica"? ala e mai mult decat dialog...e ceva plecat din inima........cum n-ai sa vezi in multe locuri in lumea asta....
ai vazut un meci pe viu in Germania......Canada sau tari din astea calme?
parca tot mai bine ma simt pe "Ion Oblemenco" :lol:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 19 Oct 2005, 00:56

Perspico scrie:Dacă zici că ai urmărit la rece, acum ţi se mai pare normal să ne rupem scaunele fără nici un rost? .
iar pui problema gresit si sugerezi si raspunsul cand spui fara rost...nu e vorba de asta si la rece poti sa vezi un meci doar acasa in fotoliu...mult dupa ce s-a terminat meciul

deci daca aia ne injura, apoi incep sa arunce cu scaunele in noi......noi, oameni civilizati, trebuie sa stam , calmi si sa le spunem : Lasa ca nu mai intrati voi curand in UE !
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 19 Oct 2005, 01:33

Pacala scrie:ai vazut un meci pe viu in Germania......Canada sau tari din astea calme?
parca tot mai bine ma simt pe "Ion Oblemenco" :lol:
Am vazut si in Germania si in Italia. Crede-ma ca nu se poate face comparatia intre un spectacol sportiv occidental si tigania de la noi.

Închis