Universitatea-Astra

Moderator: grup_moderatori

Închis

Poarta lui Bornescu va ramane inchisa si dupa meciul cu Astra?

Poll ended at 31 Mar 2006, 18:12

Da
44
94%
Nu
1
2%
Nu stiu
2
4%
 
Total votes: 47

DoRyN

Universitatea-Astra

Mesaj de DoRyN » 25 Mar 2006, 17:12

Un meci care in mod normal nu ar trebui sa puna probleme elevilor lui Stanga. Universitatea vine dupa meciul de la Caracal prin care si-a consolidat pozitia de lider al seriei iar Astra vine in a doua deplasare consecutiva dupa cea in care a pierdut la limita, scor 2-1, la Rapid II Bucuresti.

Meciurile considerate usoare cu echipele angrenate in lupta pentru evitarea retrogradarii se dovedesc insa extrem de periculoase. Un meci care demonstrat acest lucru este cel de la Rm.Valcea unde CSM-ul din localitate nu a reusit decat un egal in compania Inter Gaz Bucuresti.

Exista si posibilitatea ca Astra sa traga pentru concitadina Petrolul, incercand sa incurce Universitatea.

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Mesaj de praetorianus » 25 Mar 2006, 17:37

In mod sigur Astra va trage pt.Petrolul,nu va fi usor deloc!
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 25 Mar 2006, 17:49

ma singura problema din cate vad eu ,e aceea ca astra are multe goluri data.dar,tinand cont de apararea noastra,eu zic ca n-o sa avem prea mari probleme.sa speram ca poate e mai inspirat stanga cu atacantii,ca azi,dina si Bird,si sa nu-l uitam pe Gane,n-au miscat azi.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 25 Mar 2006, 17:53

pretorianus scrie:In mod sigur Astra va trage pt.Petrolul,nu va fi usor deloc!
Nu mai fi asa de sigur...Astra si Petrolul nu prea se iubesc!(nici conducerile nici "galeriile")

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 25 Mar 2006, 18:01

dupa ce am verificat clasamnetu,am ajuns la concluzia ca astra ar putea fi o victima sigura.joaca si in deplasare.batem sigur
Last edited by stuparu_alexandru on 25 Mar 2006, 18:01, edited 1 time in total.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 25 Mar 2006, 18:01

Astra mai are galerie? :o :o :o
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 25 Mar 2006, 18:02

baggio scrie:Astra mai are galerie? :o :o :o
care ati fost ma in deplasare in tur???aveau si aia ceva????ca din cate stiu eu,nici stadion k-lumea n-au..2 tribune amarate
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 25 Mar 2006, 18:07

baggio scrie:Astra mai are galerie? :o :o :o
Cica :)(
Strange acasa vreo 200 de tigani din 9 mai...stiu ca in deplasari era "sef de galerie" unu` Ulise :laughing: care venea si pe la Plopeni. In deplasari le dadea la participanti cate-un "sandvisel" si "o dusca de voca" :)(

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 25 Mar 2006, 18:16

FreakBoy scrie:
baggio scrie:Astra mai are galerie? :o :o :o
Cica :)(
Strange acasa vreo 200 de tigani din 9 mai...stiu ca in deplasari era "sef de galerie" unu` Ulise :laughing: care venea si pe la Plopeni. In deplasari le dadea la participanti cate-un "sandvisel" si "o dusca de voca" :)(
inseamna ca trebuie sa ne asteptam la o invazie la meciu viitor :laughing: .
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 25 Mar 2006, 18:24

La o invazie de miros de salam! :)( :)( :)( :)(
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

bubu_niko
membru
membru
Mesaje: 118
Membru din: 02 Noi 2004, 16:08

Mesaj de bubu_niko » 25 Mar 2006, 20:13

batem clar!
Forza Stiintza!!! :up: :up: :up:
Forza CRAIOVA & INTER

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 25 Mar 2006, 20:25

N-ar trebui sa ne impiedicam in urmatoarele 5 meciuri. Adversarii nostri incep sa ishi dea in petec si noi ar trebui sa profitam de asta.
Pentru baetzii care ies in seara asta la o bere: Avetzi grija de fotbalistii nostri (de australieni in principal)!!! Le place si lor berea, si sambata au program :lol: Plus ca azi au si motiv de sarbatoare, ca am batut la Caracal. :))

FORTZA STIINTA !!! :up: :up:

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 26 Mar 2006, 00:27

Nu stiu cum se face ca, de cate ori vin galerii din Ploiesti la Craiova (Astra sau Petrolul), toti sunt tigani. Nu am nimic cu oamenii dar imi pun intrebarea urmatoare: "In orasul Ploiesti nu exista romani deloc sau romanilor de acolo nu le place fotbalul?"

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 26 Mar 2006, 02:45

Che Guevara scrie:Nu stiu cum se face ca, de cate ori vin galerii din Ploiesti la Craiova (Astra sau Petrolul), toti sunt tigani. Nu am nimic cu oamenii dar imi pun intrebarea urmatoare: "In orasul Ploiesti nu exista romani deloc sau romanilor de acolo nu le place fotbalul?"
Hai sa nu exageram...am cativa prieteni(mai mult de 10) care merg aproape meci de meci in galeria Petrolului si te asigur ca nu-s tigani...tu nu sti cand jucaram cu astra, si galeria noastra cu lupii facura schimb de fulare si strigara anti lpf si anti frf...rivalitate, rivalitate, da sa nu vorbim vorbe acu!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 26 Mar 2006, 09:50

Poate sunt aia 10 singurii romani din Ploiesti. Craiova nu poate avea rivalitate cu un ploiestean. Petrolul trebuie intai sa se ridice la nivelul nostru si abia apoi sa vorbeasca de rivalitate in fotbal. Iti spun lucrul asta din cauza ca am vazut galeriile lor de fiecare data cand au venit prin Craiova. Si erau in majoritate alcatuite din tigani.

In fine. Sa lasam asta si sa revenim on topic.

Închis