Dunarea-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Vom invinge si la Giurgiu ?

Da
50
88%
Nu
4
7%
Nu stiu
3
5%
 
Total votes: 57

bogdan3006
fanatic
fanatic
Mesaje: 1306
Membru din: 17 Oct 2005, 23:13

Mesaj de bogdan3006 » 15 Apr 2006, 16:46

Parerea mea ca s-au lovit de o echipa buna care a jucat fotbal nu ce au jucat Urziceniul sau Juvenus. Cat despre Rapid II : 0-3 la Ploiesti etapa trecuta, 0-5 acasa cu Otopeniul azi.... asa ca nu trebuie sa ne mandrim cu victoria din meciul cu ei pt ca ar insemna sa ne mandrim cu mediocritatea

bogdan3006
fanatic
fanatic
Mesaje: 1306
Membru din: 17 Oct 2005, 23:13

Mesaj de bogdan3006 » 15 Apr 2006, 16:47

Sper sa nu am eu dreptate si sa ma contrazica baietii la anul in A. Insa cam greu...

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 15 Apr 2006, 16:49

bogdan3006 scrie:Parerea mea ca s-au lovit de o echipa buna care a jucat fotbal nu ce au jucat Urziceniul sau Juvenus. Cat despre Rapid II : 0-3 la Ploiesti etapa trecuta, 0-5 acasa cu Otopeniul azi.... asa ca nu trebuie sa ne mandrim cu victoria din meciul cu ei pt ca ar insemna sa ne mandrim cu mediocritatea
pai vezi ca Urziceniul ne-a batut...de aia i-am bagat in aceeasi oala...sa vezi ca la diferente de timp de 1-2 saptamani am facut meciuri total opuse! Cu Urziceni praf, cu Petrolul binisor...cu CFR bine...si tot asa!

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 15 Apr 2006, 16:53

bogdan3006 scrie:
Che Guevara scrie:FC Sibiu i-a ajuns pe aia de la Juventus Colentina. Si noi ne laudamacum 2 etape ca i-am batut pe rasii aia. :lol: :lol: :lol:
Exact asta spuneam si eu. In primele etape am jucat numai cu cizme si de aia am castigat lejer. De acum incolo incepe greul mai ales ca ne lipsesc cativa jucatori, asa ca sa nu ne credem deja promovati. Am vazut la tv meciul cu Giurgiu si am ramas profund dezamagit. Craiova a aratat ca o echipa de div C, in nici un caz ca o echipa care la anul vrea sa joace in A. Daca nu ma insel e al 8-lea meci castigat cu 1-0 printr-un gol norocos. In concluzie, Mititelule fa rost de bani ca avem nevoie de jucatori pt div A!!!
Hai sa fim seriosi...Nici o echipa nu face numai meciuri de nota 10.Tu probabil te-ai lasat influentat si de comentariul penibil de pe tvsport...Daca marca Costea din faza aia singur cu portarul , sau Dina in ultimele minute cand scapase singur spre poarta si a fost faultat pun pariu ca nu mai ziceai lucrul asta...
La urma urmei sunt 3 puncte foarte importante si din partea mea sa castige toate meciurile pana la sfarsitul campionatului asa cum l-au castigat pe asta. o:
In ceea ce priveste meciurile din A , o sa vezi ca o sa se descurce ei si acolo...au demonstrat-o in meciurile cu echipe mai puternice care le-au jucat pana acum...

Apropo de comentatori...puteti sa le spuneti urarile voastre de bine aici office@tvsport.ro
A fost printre cele mai jenante comentarii ale unui meci de fotbal pe care le-am auzit.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 15 Apr 2006, 16:57

Am eu golul, mai pe seara o sa-l pun pe site.

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 15 Apr 2006, 16:59

FreakBoy scrie:Aceeasi jucatori au jucat si cu Petrolu, Cluj, Urziceni sau National...ceea ce difera este motivatia!
la fel ma gandesc si eu! trebuie doar o ambitie mai mare si coeziune si putem face fata si cu astia...nu ar strica insa nici 2-3 transferuri ,nu mai multe!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 15 Apr 2006, 16:59

@Freak: daca ai ceva imagini cu incidentele din tribune aduna-le pe toate si trimite-mi-le pe gmail. :-)

@spinu: nu spun ca avem o echipa slaba. Din contra, am foarte mare incredere in ea. Insa am atras atentia asupra faptului ca avem mare nevoie de concentrare in meciurile urmatoare.

Pentru sceptici sa nu uitam ca astazi am batut pe acelasi teren pe care am luat 5-1 acum 9 luni. Deci echipa asta a facut un salt destul de impresionant in ultimul timp. o:

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 15 Apr 2006, 17:01

DoRyN scrie:Am eu golul, mai pe seara o sa-l pun pe site.
dar golul lui A. Ionescu de la Caracal il are cineva plz?

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 15 Apr 2006, 17:03

Vreau si golul lui Gane din meciul trecut. :-)

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 15 Apr 2006, 17:03

vazui meciul si mi se paru mult mai palpitanta transmisia pe net :)(
la tv ocaziile giurgiuvene mai mici, faulturile nu asa dure iar arbitrajul mai putin scandalos chiar bun

meciul fu incalcit,lent,submediocru..giurgiuvenii au avut doar 2 ocazii adevarate restul balbe...sutul pe jos la coltul lung aparat de bornescu urmat apoi de luftul unui giurgiuvean si angajarea aia printre fundasii centrali a unui giurgiuvean care trase tare dar pe centru....noi am avut golul ala din ricoseu norocos, incercarea aia f frumoasa a lui Dina de lob, daca ii dadea bolta mai mult, vorbeam mult de golul ala :)( o alta mare ocazie a lui dina, se scurse mingea pe langa bara si ocazia(doar una) ratata de Costea II.....a ratat doar una, atunci cand dobori portarul alora propriul fundas initial daduse cu capul si respinsese deci nici in filmele sf nu putea interveni costeaII...imi place mai mult de Dina decat de Gane

meciul nu mi s-a parut dur, doar faultul asupra lui Gane poate fi considerat dur dar la faza aia ii prinse piciorul din aer nu cel de sprijin deci mai mult se sperie si poate are o luxatie sau entorsa usoara.... nu din chestii din alea apar accidentari grave, la urmatorul meci va fi apt de joc, dupa fotbalul pe care il stiu eu :)(

nu avea nici un motiv sa se dea ceva la caderile giurgiuvene iar cartonasele luate de saceanu si stoica pt trageri de timp sint in urma unor gesturi gratuite dar sint meritate, poate altul nu le-ar fi dat dar sint corecte

cred ca fura mai mult speriati de acea infrangere din amical si simtira lipsa lui Ardei :D poate si faptul ca au jucat si miercuri...slabut meci
bun rezultat.....palpitanta transmisia live pe net :D

ma minunez de felul in care se aleg cometatorii aia la tvsport..inteleg ca nu tin ei cu Universitatea Craiova dar iau bani pt transmisiile alea si ar trebui sa faca o minima informare...zisera de nu stiu cate ori de lipsa prelungita de cateva luni a lui Ciuca cand el a lipsit doar etapa trecuta..il confundau cu L.Preda..pe urma in unele momente tot pe Preda il confundau cu unul inventat ...Oprea :-D :laughing: ...hazliu..trecand peste alte remarci imbecile pe care doar la scoala de prostovani le mai poti gasi..de unde au iesit comentatorii astia nu stiu dar sint de o prostie pe care nu credeam sa o gasesc atat de des la oameni :)

in fine, ei sa fie sanatosi, copiii unor smecheri prin televiziuni probabil....slabut meci totusi

imi placura: Velcovici,Dina,Bornescu si mai ales Ciuca..in unele momente si de Dananae , Stanga si Saceanu.Baird munci mult dar fara folos ca altadata, ceilalti mai putin
Hai Craiova.....victorie cu Motru o:
Last edited by Pacala on 15 Apr 2006, 17:13, edited 2 times in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 15 Apr 2006, 17:06

transmisia a fost mai palpitanta datorita dj-ului
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 15 Apr 2006, 17:07

corect si cred ca si a imaginatiei fiecaruia care isi inchipuia cine stie ce.... :)(
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 15 Apr 2006, 17:08

si mie mi s-a parut ca dj-ul a luat-o pe ulei :)(
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 15 Apr 2006, 17:12

Pacala scrie:vazui meciul si mi se paru mult mai palpitanta transmisia pe net :)(
la tv ocaziile giurgiuvene mai mici, faluturile nu asa dure iar arbitrajul mai putin scandalos

in fine, ei sa fie sanatosi, copiii unor smecheri prin televiziuni probabil....slabut meci totusi

imi placura: Velcovici,Dina,Bornescu si mai ales Ciuca..in unele momente si de Dananae , Stanga si Saceanu.Baird munci mult dar fara folos ca altadata, ceilalti mai putin
Hai Craiova.....victorie cu Motru o:
lasa mai!...bine ca joaca mai bine pandurii tai ....fi-ti-ar ''lihnitii'' de ras,Pacala! :)( :laughing:

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 15 Apr 2006, 17:12

@frozen: Nota 10 pentru semnatura. aplauda aplauda aplauda

Închis